Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[S8 D3 07 ] Problem powrócił - błąd sond  
Autor Wiadomość
willsonblack 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: AUDI S8 D3 5.2 FSI V10
Wiek: 45
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 134
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2015-11-14, 13:20   

jacek napisał/a:
Cytat:
A coś więcej???


Oczywiście to tylko hipoteza - ale jeżeli ECM wysyła sygnał na czujniki (np.5V )oczekuje na sygnał powrotny który otrzyma poniżej zaprogramowanych wartości zarejestruje błąd (lub jeżeli wysłany sygnał sterujący dojdzie za słaby do czujnika) . Czyli jeżeli będziesz miał powiedzmy zaśniedziałą kostkę na jednym za sterowników ECM , lub czujniku np. spalania stukowego to może wyrzucać błędy pomimo prawidłowej pracy silnika lub np. jak pisałeś po wymianie świec zapłonowych i cewek - "miss fire" wypadanie zapłonów .

Ok pójdę teraz-tym tropem poczyszcze wszystkie styki😀
 
 
willsonblack 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: AUDI S8 D3 5.2 FSI V10
Wiek: 45
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 134
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2015-11-16, 17:54   

Witam. Dziś po dwóch dniach jazdy bez check enigine znowu znowu zapaliła mi sie ta lampeczka podczas jazdy (styków jeszcze nie czyściłem ) skasowałem błędy jak zwykle bank 1 i 2 sondy i podłączyłem auto pod Delfi i odczytywałem parametry czasu rzeczywistego i zaintrygowała mnie sonda w pozycji 15 bardzo rzadko zmienia sie jej wartość a czasami to stoi kilkadziesiąt sekund bez ruchu z jednym voltarzem. Wklejam link do filmu: http://youtu.be/Wib5xpTbE5U
Nie wiem czy tak powinno być czy nie poza tym podczas jaZdy Delfi nie pokazał błędów. Oczywiście wyjezdze jeszcze to paliwo i przeczyszcze styki i zobaczymy co dalej
 
 
jacek 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic/F1
Zasilanie: ON
Imię: Jacek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 286
Skąd: Kujawsko - Pomorskie
Wysłany: 2015-11-16, 19:12   

Nagraj film z pracy sond lambda ale trzymaj obroty na poziomie np. 2000rpm lub podczas jazdy samochodem .

Sonda w poz. 15 na filmie B1 S2 czyli bank 1 sensor 2 - sonda kontrolna jej niskie zmiany napięcia mogą
być spowodowane że silnik pracuje bez obciążenia 650 rpm
 
 
willsonblack 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: AUDI S8 D3 5.2 FSI V10
Wiek: 45
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 134
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2015-11-16, 19:27   

jacek napisał/a:
Nagraj film z pracy sond lambda ale trzymaj obroty na poziomie np. 2000rpm lub podczas jazdy samochodem .

Sonda w poz. 15 na filmie B1 S2 czyli bank 1 sensor 2 - sonda kontrolna jej niskie zmiany napięcia mogą
być spowodowane że silnik pracuje bez obciążenia 650 rpm

Dziekuję za podpowiedź
 
 
willsonblack 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: AUDI S8 D3 5.2 FSI V10
Wiek: 45
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 134
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2015-11-17, 12:35   

jacek napisał/a:
Cytat:
A coś więcej???


Oczywiście to tylko hipoteza - ale jeżeli ECM wysyła sygnał na czujniki (np.5V )oczekuje na sygnał powrotny który otrzyma poniżej zaprogramowanych wartości zarejestruje błąd (lub jeżeli wysłany sygnał sterujący dojdzie za słaby do czujnika) . Czyli jeżeli będziesz miał powiedzmy zaśniedziałą kostkę na jednym za sterowników ECM , lub czujniku np. spalania stukowego to może wyrzucać błędy pomimo prawidłowej pracy silnika lub np. jak pisałeś po wymianie świec zapłonowych i cewek - "miss fire" wypadanie zapłonów .


Jacku dzieki za podpowiedzi a mógłbyś mi pomóc je zlokalizować czy one sa gdzieś pod prawym podszybiem ????
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-17, 13:51   

Ale sondy szerokopasmowe nie oscylują jak te w starszych modelach.
 
 
willsonblack 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: AUDI S8 D3 5.2 FSI V10
Wiek: 45
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 134
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2015-11-18, 13:15   

Dobra dzis wyjexdziłem prawie wszystko do zera. Zalałem 60 litra 98 Verwy i Liqui Molly uszlachetniacz. Po 30 km jazdy i częstych zatrzymaniach i pracy na biegu jałowym narazie check sie nie swieci. Trzymajcie kciuki aby to było to. Jutro i tak daje do czyszczenia styków bo przy okazji wymieniaja i sprawdzaja mi zamek w tylnych lewych drzwiach.

Ps. Silnik jakby ciszej chodził <hmm>
 
 
willsonblack 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: AUDI S8 D3 5.2 FSI V10
Wiek: 45
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 134
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2015-11-18, 17:56   

Witajcie. Pojawił się błąd ale tylko sondy na Bank 2. po skasowaniu i kilku przelotach i ponownym podpieciu pod kompa zero błedów ale nagrałem filmik z pracy silnika bez i przy 2000 rpm, no i coś dziwnego chyba sie dzieje. Na jałowym obroty oscylują od 620 - 656 (nie przebiera) przedtem były stałe równo trzymał 640 rpm. Stabilizują się dopiero po dłuzszej bardzo pracy silnika. Tutaj filmik: http://youtu.be/_u7wVIdgNe8
Coś czuje że sonda padła na amen. Uszlachetniacz chyba wyjasnił sytuacje.
Prosze o opinie.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-20, 14:52   

Może byś sonda ale koszt ok tysiaka to dośc spora zagadka....
 
 
willsonblack 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: AUDI S8 D3 5.2 FSI V10
Wiek: 45
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 134
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2015-11-20, 21:45   

Apophis napisał/a:
Może byś sonda ale koszt ok tysiaka to dośc spora zagadka....
http://
Nie no trochę mniej 450
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-20, 22:17   

Ori?? Bo z tego co wiem to żadne zamienniki nie beda hasać
 
 
kor 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Jan
Jeżdzę: S8 D3, PajeroII 3.5, CL600c140
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 49
Skąd: Strzegom
Wysłany: 2016-04-29, 07:15   

Siemanko, Willsonblack ogarnąłeś temat?
Mam moje S8 II rok i powiem Ci, że przerabiałem już parę rzeczy. Ten silnik jest bardzo trudny. Czytam to dzisiaj, bo jadę na wymianę sondy do ASO. Sonda kosztowała mnie 400,00 zł Bosch (to samo co oryginał tylko bez znaczka z czterema kółkami :) ). Ja mam błędy sond za katami, które usunę programowo, ale muszę się uporać z raz działającą/raz nie sondą "pierwszą". Problem w tym, że wiem, która to strona (B1 - prawa) ale są dwie (1-3 cylinder i 4-5 cylinder) i nie wiadomo, której błąd dotyczy. Wybiorę opcję tańszą (1-3) od spodu.. wymiana ok 400zl, a tej na górze (4-5) 1400,00 :)

Poza tym - masz już chwilę to auto więc wiesz, że będziesz się co chwilę użerał z nowymi błędami, zapomnij, że ogarniesz coś i będzie spokój.. tak by było gdybyśmy kupili udaną konstrukcję jak 4.2 mpi...

Missfire - regenerowałem wszystkie wtryski w niezłym warsztacie, mogę dać namiary.

Co do ECU i elektryki - miałem z tym masę problemów, ale jak się okazało wymiana wiązki od kompa (u mnie akurat II) pomogła - koszt ASO 650,00. U mnie był problem z tym że kupiłem auto z wymienionym silnikiem (dlatego je kupiłem - mniejszy przebieg silnika) i ktoś wiązkę spaprał. Wydałem krocie na poprawianie wiązki.. tylko nowa zatrybiła. Tylko u mnie wywalało non stop błędy przepustnic i tryb awaryjny ;/

Prawdopodobnie stan klapek u mnie jest ok. Będę to jeszcze sprawdzał, ale nie należy wykluczać wszelkich problemów związanych właśnie z wadliwym działaniem kolektora i klapek..

No cóż, powodzenia życzę Tobie i sobie. Jak masz jakieś pytania to wal, parę rzeczy już przerobiłem ..

PS trzyma mnie w sumie (głównie) tylko sound tego silnika przy tym aucie :)
 
 
Szczuki 

Rocznik: 1993
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Kamil
Jeżdzę: S8 D3 5.2
Wiek: 31
Dołączył: 18 Sty 2022
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-11-19, 16:06   

kor, też mam problem z przepustnicami , mógłbyś powiedzieć jaka dokladnie to była wiazka za 650 zł? Pozdro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.