Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 4.2MPI/LPG ] Olej a terkotanie (nastawników?)  
Autor Wiadomość
denveco 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + Łopatki
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3 (silnik BFM)
Wiek: 39
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 311
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-06-23, 04:57   [D3 03 4.2MPI/LPG ] Olej a terkotanie (nastawników?)

Witam wszystkich. Auto posiadam od około miesiąca i zanim je kupiłem dużo czytałem, oglądałem filmiki na YT. Widziałem tkaże filmiki z terkoczącymi nastawnikami. Przez co przy zakupie wymażonej A8 wiedziałem że trzeba i zwrócić także na nie uwagę. I owszem przy zakupie poprosiłem sprzedawcę by auto było "zimne" i takie też było bo przyjechał z trasy innym samochodem a A8 stała dwa dni w garażu. Prży odpaleniu specyficznego terkotanie nie było, już nie mówiąc o jakiś niepokojących dźwiękach po rozgrzaniu. Technicznie silnikowo na pierwszy rzut ucha bez zastrzeżeń. Gadka szmatka, daje mi w 5 litrowe bańce jakieś móże z pół litra oleju Valvoline VR1 Racing 5W50. Myślę "fajnie", olej niby wymieniał co 8000 km (przy przebiegu 285000). Autem "ciesze się" jakiś miesiąc. Jednak zauważyłem że przy porannym odpaleniu coś terkocze jakieś 2 sekundy po czym coś jak by przeskoczyć / się przestawi i cisza. Pierwsza myśl "kur.a, nastawniki, coś czego tak się obawiałem i tak mnie dopadło". Ten "wspaniały" dźwięk pojawił się jakiś może tydzień temu. Po np ponownym odpaleniu samochodu nie było tego słychać, a przynajmniej nie po tym jak się rozgrzał i np odpalałem go ponownie. Jednak od chyba 2 dni zauważyłem że nawet jak auto jest ciepłe to przy każdym odpaleniu słychać te specyficzne terkotanie przez dwie sekundy po czym lekkie przestawienie się tam czegoś i już jest normalnie. Szukałem na tym forum informacji o tym jaki olej zalewają koledzy do swoich BFM i jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem: 0W30 (chyba), 5W30, 5W40, 5W50 - i bądź tu mądry. Czy np obecny (być może niewłaściwy a może i nie koniecznie) olej może mieć wpływ na te nastawniki? Niby rozrząd w tym samochodzie jest na pasku, ale te nastawnik / ślizgacze współpracują z łańcuszkiem każdego dla danej głowicy. Za co więc odpowiadają te łańcuszki? No i jak domowym sposobem zweryfikować czy to te nastawniki czy jednak coś innego? Forum w miarę możliwości przejrzałem... Moje wymarzone A8 od samego początku chyba mnie nie lubi i daje mi popalić jakimiś drobnymi usterkami, no ale teraz to trochę przesadziła... ;)
P.S. Jak się uda to wrzucę filmik z porannego terkotania...
 
 
leon0376 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: AUDI A8 L
Pomógł: 11 razy
Wiek: 48
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 383
Skąd: FR
Wysłany: 2018-06-23, 09:38   

Ze swojego doswiadczenia powiem tak.U mnie jak nastawniki zaczęły terkotac wymienilem olej z Motul 5w40 na Valvoline 5w40 i wydawalo mi sie ze przez moment bylo "ok "ale po jakims czasie to samo.Potem wymiana na Valvoline 5w50 i znow chwilowa poprawa.Mysle ze spowodowane to bylo tym ze olej byl świeży.W rezultacie zmienilem nastawniki i jest spokój.
Myślę ze powinieneś rozglądać sie za nastawnikami.Jezeli masz kogos z VAG-iem to sprawdzi czy nastawniki kuleją.
_________________
Zycie jest za krotkie zeby inwestowac w diesla
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.