Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[S8 D3 08 ] Uszczelki pod głowicami?  
Autor Wiadomość
Caranthir 
Użytkownik


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Szymon
Jeżdzę: S8 D3
Wiek: 29
Dołączył: 25 Sty 2019
Posty: 13
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2019-01-25, 11:46   [S8 D3 08 ] Uszczelki pod głowicami?

Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum.
Od września 2018 jestem posiadaczem srebrnego Audi S8 D3 w jednej z najbogatszych wersji wyposażenia w tzw pakiecie "Audi exclusive". Na dzień dobry wydałem 10k na naprawy (usunięcie klap kolektora plus wgranie sterownika bez sterowania klapami, czyszczenie silnika z nagaru, wymiana oleju, usunięcie dwóch wycieków oleju i kilka innych rzeczy mniej lub bardziej istotnych.
Niestety, ostatnio zauważyłem, że ucieka dość sporo płynu chłodzącego, tzn dzisiaj od ostatniej dolewki na początku listopada weszło ponad 2 litry. Auto od 2 dni "krzyczało" o płyn. Po dolaniu odkreciłem korek wlewu oleju i na nim było mnóstwo brunatnej mazi w kolorze błota. Co prawda robię krótkie dystanse około 25km dziennie, czasami jest to koło 50km, a czasami auto stoi kilka dni nieużywane. Jednak wtedy wydaje mi się, że maź miała by kolor majonezu. W zbiorniczku wyrównawczym nie zauważyłem zmiany koloru płynu czy osadu z oleju. Silnik chodzi równiutko, czy zimny, czy rozgrzany. Kopcić tak bardzo nie kopci, dużo mniej niż Mercedes W203 1.8 brata. Spadku mocy też nie zauważyłem.
Znalazłem uszczelki po 200$ za sztukę, czyli 400$ za komplet (nie opłaca się wymieniać tylko jednej, gdy w grę wchodzi rozbieranie takiego silnika). Koszt rozbiórki, planowanie głowic i jeszcze jakieś inne bajery, nie znam się na tym. No i właśnie, ktoś miał styczność z tym silnikiem i ile wyniesie naprawa?
 
 
marekp750 



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6000
Skrzynia: 6HP, 5HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marek
Jeżdzę: D3 W12, D2 W12, D2 V8
Pomógł: 77 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 1010
Skąd: k/Pruszcza Gd.
Wysłany: 2019-01-25, 19:58   

Zacznij od sprawdzenia wszystkich chłodniczek przez które przepływa olej i płyn chłodniczy.

Też trochę pracy przy tym jest ale dużo mniej niż podnosić głowice.

Fakt, że jak puszczają chłodniczki to zazwyczaj olej idzie do płynu ale nie odwrotnie.
_________________
Marek
tel. 571 240 898

https://serwis-smp.pl/filmy/ABZ_1.mp4
https://serwis-smp.pl/filmy/BFM_1.mp4
https://serwis-smp.pl/filmy/BFM_2.mp4
https://serwis-smp.pl/filmy/BFM_ABT.mp4
 
 
Caranthir 
Użytkownik


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Szymon
Jeżdzę: S8 D3
Wiek: 29
Dołączył: 25 Sty 2019
Posty: 13
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2019-01-26, 22:55   

Jak już pisałem, nie mam wystarczającej wiedzy i narzędzi do przeprowadzania takich skomplikowanych operacji na tym silniku. Warsztaty unikają jednoznacznej odpowiedzi ile (nawet orientacyjnie) może kosztować wymiana uszczelki z szeregiem operacji jej towarzyszącym, zasłaniając się rzadkością i stopniem skomplikowania tego typu silnika. Zdecyduje się chyba na badanie stopnia sprężania poszczególnych cylindrów, bo podobno to może nakierować na uszczelki. Czytałem też o testach, które można kupić i sprawdzić, czy do zbiorniczka wyrównawczego dostają się spaliny, lecz opinie są podzielone, jak chyba we wszystkim.
Badanie komputerem wykazało jakiś problem z termostatem, jednak mechanik stwierdził, że jest to troszkę poniżej normy, oraz z katalizatorem.
To i tak dobrze, bo po zakupie było ich kilkanaście. Dowiedziałem się też, że poprzedni właściciel na tyle mocno rozcięczał płyn chłodniczy z wodą, że badanie wykazało jego zamarzanie przy -3 stopniach. Kolor oleju na bagnecie jest taki jaki być powinien, od początku października, gdy olej był wymieniany, ciężko mi stwierdzić tak na oko, ile go ubyło, lecz nawet jeśli, to są to bardzo małe ilości. Oleju też nic nie "przybyło" jak to jest czasami, gdy do oleju dostaje się płyn chłodniczy.
Są tylko dwa objawy jak pisałem wcześniej. Ubywający płyn i szlam pod korkiem oleju. Zapomniałem napisać, że przebieg auta to 190k km.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-01-28, 00:14   

Tak, jest coś takiego jak tester na obecność spalin w układzie chłodzenia. Ale takie coś to chyba jakiś warsztat w twojej okolicy powinien to posiadać bo nie jest to jakieś mega specjalistyczne narzędzie.
Poza tym pomiar kompresji - to też nie jest jeszcze jakaś kosmiczna czynność.

A wycieku żadnego nie widać?... Może to jednak jakiś zwykły wyciek.
A spaliny nie pachną jakoś dziwnie słodko?

Jak płyn chłodzący był bardzo rozrzedzony to mógł zamarznąć. To źle bo może dojść do uszkodzenia bloku silnika. Ale równie dobrze zamarzający płyn może uszkodzić coś innego.
Trzeba szukać.

Mam u siebie akurat jedno 4.2tdi z podobnym problemem - znikający płyn chłodzący, brak widocznego wycieku i brak innych niepokojących objawów typu spadek mocy czy jakieś błędy.
Szukałem długo, rozebraliśmy pół silnika do gołego a na koniec okazało się, że jest pęknięta jedna głowica :/
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Caranthir 
Użytkownik


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Szymon
Jeżdzę: S8 D3
Wiek: 29
Dołączył: 25 Sty 2019
Posty: 13
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2019-02-19, 12:02   

Jestem po sprawdzeniu kompresji i po zrobieniu testu CO2 w układzie chłodzenia. Kompresja w normie, a wynik testu negatywny. Płyn nie zmienił swojej barwy nawet w minimalnym stopniu po 6 minutach.
Kolega mechanik obstawia jakiś wyciek z nagrzewnicy. Maź spod korka zniknęła i już się nie pojawiła nawet w minimalnych ilościach. Może faktycznie było to spowodowane niską temperaturą otoczenia. Także chyba wszystko idzie w stronę Happy Endu.
Gdy znowu będę miał czas, to zostawię auto u mechanika na sprawdzenie szczelności układu i napiszę jaki będzie finał sprawy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.