Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Samochód dla kobiety do miasta (głównie).  
Autor Wiadomość
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-15, 20:03   

Muciek napisał/a:
walus30 napisał/a:
Może poprostu lepiej kupić auto na które ma się pieniądze i Cię stać , niż dokonywać zakupu w oparciu o to jakie finansowanie , kredyt, raty ma dana marka?
Mysle ze wybór będzie znacznie łatwiejszy dla Ciebie


A co ma jedno do drugiego? Jak idę do sklepu po masło i są dwa, jedno za 3zł a drugie za 6zł to biorę za 6zł bo mnie stać? Logiczne, że człowiek szuka zawsze najtańszego rozwiązania a skoro ma płacić więcej nie za to, że auto ma lepsze wyposażenie, a tylko dlatego że finansuje auto w systemie ratalnym to również bym się zastanowił po co kogoś wzbogacać za nic. Po drugie to czy kolegę stać czy nie to jego indywidualna sprawa uważam, a branie auta w leasing itp. jest na pewno korzystniejsze dla portfela niż jednorazowe wydanie pieniędzy.


Finansując auto w systemie ratalalnym jeszcze bardziej kogoś wzbogacasz No chyba ze należysz do tych co wierzą w raty „0” %. A co do najtańszego rozwiązania to chyba wiesz ze najtańsza jest gotówka, No chyba ze znowu -wracając - należysz do tych co wierzą w raty 0%

„branie auta w leasing itp. jest na pewno korzystniejsze dla portfela niż jednorazowe wydanie pieniędzy”
Tak właśnie mówi większość osób , a potem okazuje się ze społeczeństwo jest coraz bardziej
zadłużone. Ciekawe czemu? Może właśnie dlatego ze nie stać?
Dawniej ludzie oszczędzali i potem kupowali, dzisiaj najpierw kupują a potem myślą jak spłacić
 
 
Muciek 
Użytkownik



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 29
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 45
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-12-15, 20:56   

walus30, wiadomo, że przy kwotach jakimi operuje się w przypadku sprzedaży aut nie ma jakiejkolwiek mowy o ratach 0% ale załóżmy sytuację, że masz marką A i markę B - auta identyczny segment, prawie identyczna wielkość, wyposażeniowo to samo, jazda i zastosowanie do miasta na podobnym poziomie. Oba załóżmy kosztują 100k każde. Marka A ma kredyt / leasing 101%, a marka B 105%. Patrząc z punktu widzenia czysto ekonomicznego, które auto weźmiesz? Odrzucamy oczywiście w tym przypadku jakiekolwiek uprzedzenia np. do marki.

walus30 napisał/a:
Dawniej ludzie oszczędzali i potem kupowali, dzisiaj najpierw kupują a potem myślą jak spłacić

Co byś wolał. Odkładać na auto przez 3 lata - 36 miesięcy 1500zł miesięcznie i PO TRZECH LATACH kupić auto i się nim cieszyć patrząc jak z konta znika gruba kwota, czy płacić przez ten czas ratę 1500zł miesięcznie i już po czasie kiedy w pierwszym przypadku kupisz dopiero auto, tutaj masz już je 3 lata? Czym to się różni? Załóżmy, że masz 102% a nawet 101% bo realne oferty takie się trafiają bez większego problemu, przy aucie za 100k dopłacasz 1-2k, które i tak jest rozłożone na 36 miesięcy.

To prawda, że w dzisiejszych czasach nie trzeba posiadać żeby mieć, ale czy to zawsze oznacza coś złego?
_________________
EX - S124 3.0TD Turbo SportLine 92'
EX - C220 CDI Elegance ASB 98'
CLK 200 Elegance ASB 97'
Audi A8 D2 4.2 Quattro 01'
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2018-12-15, 21:02   

maciu napisał/a:
A co konkretnie beznadziejnego? Jak już będą miał ostateczne faworyty to chcę każdego


Główna wada tego samochodu to jego cena. Silniki, najmocniejszy tam był (jest?) diesel, którego nie wiem kto kupi do miejskiego samochodu, 150KM to mało i mogli tam dać 2.0 TFSI, które i tak w mieście spali tyle samo a 200KM już się można odpychać. Hamulce dramat. Masz teraz SQ2, heble można by przełożyć, ale znów na cholerę Ci 300KM w takim samochodzie ?
Środek niby A3 (fajne są te wirtualne zegary), ale z tyłu miejsca masz jak w A1.
Samo prowadzenie jak to w Audi poprawne (zawias jest sztywny, co akurat lubię z resztą za dopłata są też opcje adaptacyjnego zawiasu), ESC Offroad - ściema (to już stary allroad se w terenie lepiej radzi), 99% tych samochodów i tak co najwyżej będzie pokonywać krawężniki a nie brodzić. Także nawet za q nie ma po co dopłacać (dodatkowo sporo se zmniejszając bagażnik).
Samochód jak z prospektów, czerwony z kontrastowymi słupkami, na 19'' rotorach bardziej dla lansu dla bananowców. Po przemyśleniach zupełnie bez sensu.

maciu napisał/a:
Karoq: 88k brutto, rata 1220netto
Q2: 101k brutto, rata 1085 netto


PS - Kura w racie drożej od Q2 ? Ale to chyba Kura nowa a Audi używane czy jak ?

Muciek napisał/a:
Załóżmy, że masz 102% a nawet 101% bo realne oferty takie się trafiają bez większego problemu, przy aucie za 100k dopłacasz 1-2k, które i tak jest rozłożone na 36 miesięcy.

Do tego można dodać serwis, ubezpieczenie, często opony już w racie, pomijając samą inflację. Zawsze se można policzyć co się komu bardziej opłaci
_________________
Black Cars Matters
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-15, 21:22   

Muciek napisał/a:
walus30, wiadomo, że przy kwotach jakimi operuje się w przypadku sprzedaży aut nie ma jakiejkolwiek mowy o ratach 0% ale załóżmy sytuację, że masz marką A i markę B - auta identyczny segment, prawie identyczna wielkość, wyposażeniowo to samo, jazda i zastosowanie do miasta na podobnym poziomie. Oba załóżmy kosztują 100k każde. Marka A ma kredyt / leasing 101%, a marka B 105%. Patrząc z punktu widzenia czysto ekonomicznego, które auto weźmiesz? Odrzucamy oczywiście w tym przypadku jakiekolwiek uprzedzenia np. do marki.

walus30 napisał/a:
Dawniej ludzie oszczędzali i potem kupowali, dzisiaj najpierw kupują a potem myślą jak spłacić

Co byś wolał. Odkładać na auto przez 3 lata - 36 miesięcy 1500zł miesięcznie i PO TRZECH LATACH kupić auto i się nim cieszyć patrząc jak z konta znika gruba kwota, czy płacić przez ten czas ratę 1500zł miesięcznie i już po czasie kiedy w pierwszym przypadku kupisz dopiero auto, tutaj masz już je 3 lata? Czym to się różni? Załóżmy, że masz 102% a nawet 101% bo realne oferty takie się trafiają bez większego problemu, przy aucie za 100k dopłacasz 1-2k, które i tak jest rozłożone na 36 miesięcy.

To prawda, że w dzisiejszych czasach nie trzeba posiadać żeby mieć, ale czy to zawsze oznacza coś złego?


Dobrze wiesz ze żaden bank nie da kredytu na 2 %, a całkowita kwota takiego kredytu/leasingu nie wynosi 2 tylko 15-20% licząc całkowity koszt, który nie jest podawany w kolorowych folderach , wiec nadal wole wydać gotówkę i spać spokójnie, niż żyć i kupować coś na Co mnie nie stać .
Niestety dzisiejszy świat każe wszysztko wszystkim mieć . Nawet telefony sprzedają za 1 zł w abonamencie 150 zł przez 24 miesiące , podczas gdy abonament dający wszystko za free kosztuje 25-30 zl

Taka jest prawda i statystyka to potwierdza , ludzie są masakrycznie coraz bardziej zadluzeni
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2890
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-16, 12:07   

dice111 napisał/a:
maciu napisał/a:
A co konkretnie beznadziejnego? Jak już będą miał ostateczne faworyty to chcę każdego


Główna wada tego samochodu to jego cena. Silniki, najmocniejszy tam był (jest?) diesel, którego nie wiem kto kupi do miejskiego samochodu, 150KM to mało i mogli tam dać 2.0 TFSI, które i tak w mieście spali tyle samo a 200KM już się można odpychać. Hamulce dramat. Masz teraz SQ2, heble można by przełożyć, ale znów na cholerę Ci 300KM w takim samochodzie ?
Środek niby A3 (fajne są te wirtualne zegary), ale z tyłu miejsca masz jak w A1.
Samo prowadzenie jak to w Audi poprawne (zawias jest sztywny, co akurat lubię z resztą za dopłata są też opcje adaptacyjnego zawiasu), ESC Offroad - ściema (to już stary allroad se w terenie lepiej radzi), 99% tych samochodów i tak co najwyżej będzie pokonywać krawężniki a nie brodzić. Także nawet za q nie ma po co dopłacać (dodatkowo sporo se zmniejszając bagażnik).
Samochód jak z prospektów, czerwony z kontrastowymi słupkami, na 19'' rotorach bardziej dla lansu dla bananowców. Po przemyśleniach zupełnie bez sensu.

maciu napisał/a:
Karoq: 88k brutto, rata 1220netto
Q2: 101k brutto, rata 1085 netto


PS - Kura w racie drożej od Q2 ? Ale to chyba Kura nowa a Audi używane czy jak ?

Muciek napisał/a:
Załóżmy, że masz 102% a nawet 101% bo realne oferty takie się trafiają bez większego problemu, przy aucie za 100k dopłacasz 1-2k, które i tak jest rozłożone na 36 miesięcy.

Do tego można dodać serwis, ubezpieczenie, często opony już w racie, pomijając samą inflację. Zawsze se można policzyć co się komu bardziej opłaci


Ale to ma byc auto dla mojej pani (obecnie A klasa 90km), więc czy 130km czy 150
nie robi różnicy tak jak i zdolności offroadowe, żadne 19" czy tym podobne fanaberie nie
wchodzą w grę, dokładamy tylko sprawy przydatne - kamerka, trochę elektryki, grzanie
tu i tam, może webasto

Q2 wpadło z dwóch głównych przyczyn - wysoko siedzisz + finansowanie

siedziałem też w Q2 z tyłu i byłem zaskoczony ilością miejsca - z drugiej strony
to nie będzie auto do długich podróży tylko do jezdzenia po miescie (głównie
1-2 osoby, czasami komplet), ale sprawdzę jeszcze raz ten tył

wszystkie ceny które wypisałem - Kura, seat, VW polo i Q2 to za auta nowe - taka jest
różnica w politykach finansowych VW banku, w innych markach wychodzi podobnie
(w sensie przelicznika, rata netto jest sporo wyższa od brutto wybranego modelu)
Biorąc w tym modelu Q2 jak pisałem np roczne dwuletnie salonowe z małym lub znikomym
przebiegiem, masz za te same pieniądze lepiej wyposażone auto (kosztowało nowe np 200k
teraz jest za 160)

Q3 - rozważałem ale w standardzie nie mas znic więcej niż w Q2 a dopłacasz za "sam" model
więc na razie odpadło

prośba do moda: dyskusję o pieniądzach/kredytach wydzielić do osobnego wątku tutaj zupełnie
nie o tym chciałbym podyskutować (i nie - nie kupuję w tym modelu finansowym auta na kredyt)
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2018-12-16, 12:17   

Jak się poważnie zastanawiasz między Q2 a Mini to weź po prostu Countrymana (szkoda tylko, że tylnej klapy nie zrobili jak w Clubmanie)
_________________
Black Cars Matters
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2890
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-16, 12:37   

tak, to na razie jedyna wada zwykłego mini - siedzisz niziutko

ale po za tym jest extra... drzwi z clubmanie - trochę są kuriozalne ale rozumiem


mini dopiero zaczynam obmacywać zobaczymy, będę meldował

na razie mam ofertę na auto 2017 (1 rej 2018) przebieg symboliczny,
cena wyjściowa 115k a oferowana 80k, pełna gwarancja, chyba niegłupia oferta...
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2890
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-02, 13:37   

Po drodze wleciało mi jeszcze na tapetę A1 (modelowy 2019 jest bardzo fajny) i Yariska
ale na koniec Mini wygrało przez kombinację oferty finansowej z jakością.

Uważam że to dobra oferta, dla zainteresowanych podaję paramsy (kwoty netto)

Auto 97k, 3lata, odkup 70% (nie będę korzystał), 960 rata (wpłata wstępna 0)
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2019-03-02, 15:15   

Ty nadal męczysz wszystkie salony Samochodowe ??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.