Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoda z OC sprawcy  
Autor Wiadomość
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2015-01-11, 19:51   

pycho napisał/a:
Zderzak tył w ASO Rybnik kosztuje 3700zł.

pisałem ile u nas kosztuje
 
 
pycho 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 47
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 53
Skąd: WS
Wysłany: 2015-01-12, 06:28   

Może mi ktoś zapodać orientacyjny koszt zderzaka i malowania do przed lifta w serwisie?
_________________
Kobiety należy trzymać krótko, maksymalnie do rana...
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-01-12, 11:50   

zadzwon do aso bo męczysz bułe, wszyscy ci tu napisali co trzeba
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
pycho 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 47
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 53
Skąd: WS
Wysłany: 2015-01-23, 06:32   

A więc wypłacili 2400 i powiem szczerze że nie chce mi się z nimi walczyć przy takim uszkodzeniu i kwocie.Na naprawę wystarczy i coś zostanie:-) Dzięki za zainteresowanie.Temat do zamknięcia.
_________________
Kobiety należy trzymać krótko, maksymalnie do rana...
 
 
beyer28 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip+F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mariusz
Jeżdzę: A8 D2 FL & Calibra 2.0 8V
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 871
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-23, 21:08   

Wcale nie musisz walczyć.Zadzwoń do firmy, która zajmuje się egzekwowaniem pełnego odszkodowania. Przedstaw sprawę i zobacz co powiedzą. Z reguły zawsze jest coś jeszcze do wyrwania. Sprzedasz im sprawę, jakiś grosz jeszcze Ci wpadnie. Przecież to nic nie kosztuje.
 
 
pawelbtw 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 33
Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 82
Skąd: Bytów
Wysłany: 2015-01-24, 00:43   

Nie jestem pewny co do zwrócenia pieniędzy za folie. Z tego co ja wiem, to ubezpieczyciel bierze VIN auta i spisuje kody wyposażenia auta. Np.Jeśli masz felgi nawet za 10 tys, to oddadzą ci za standardowe które były zamontowane oryginalnie, jak masz gaz, i coś się stanie z instalacją to nie biorą za to odpowiedzialności. Nie obchodzi ich to co zamontowałeś, tylko to co pokazuje VIN. Jeśli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi, ale takie były moje przygody i informacje które otrzymałem od likwidatora. A jeśli chodzi o MTU to współczuje. W zeszłym roku dostałem strzała w drzwi kierowcy. Ucierpiały poszycia drzwi kierowcy, tylne lewe drzwi zarysowane i listwy progowe. Gdy przyjechał likwidator to oczywiście szkoda kwalifikuje się na całkowitą ponieważ same drzwi w serwisie to koszt 4000 zł a jako że auto warte 9 tys to otrzymam ok.6000 zł. Po 3 tygodniach gdy już auto miałem zrobione, pieniędzy dalej nie otrzymałem, wiec zadzwoniłem do nich na infolinie żeby przysyłali kasę. I ile otrzymałem? 3500 zł bo "Po głębszej analizie likwidator stwierdził, iż auto można naprawić za mniejszą kwotę niż tą która byłą wskazana przy oględzinach" . No cóż... Wyszedłem na tym może z 1000 zł do przodu. Niby coś jest ale potencjalny kupujący pomyśli, że auto jest po jakimś wielkim dzwonie skoro cały bok malowany był.
beyer28, co do tych firm, znam parę osób które się tym zajmują i trwa to dość długo przy czym musisz latać i załatwiać papierową robotę i nie gwarantuje ci to i tak wygranej sprawy.
 
 
pycho 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 47
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 53
Skąd: WS
Wysłany: 2015-01-24, 08:28   

Likwidator potwierdził fakt że muszą doprowadzić auto do stanu sprzed kolizji.
W protokole oklejanie wyceniono na 450+vat także nie ma już sensu ta dyskusja.Pozdrawiam
_________________
Kobiety należy trzymać krótko, maksymalnie do rana...
 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2015-01-24, 08:46   

pawelbtw napisał/a:
Nie jestem pewny co do zwrócenia pieniędzy za folie. Z tego co ja wiem, to ubezpieczyciel bierze VIN auta i spisuje kody wyposażenia auta. Np.Jeśli masz felgi nawet za 10 tys, to oddadzą ci za standardowe które były zamontowane oryginalnie, jak masz gaz, i coś się stanie z instalacją to nie biorą za to odpowiedzialności. Nie obchodzi ich to co zamontowałeś, tylko to co pokazuje VIN. Jeśli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi

Mylisz się :)
A co do Twojej szkody, to ewidentnie Cię okantowali jak wszystkich próbują.
A co do firm, to one z góry wiedzą czy coś ugrają, bo szkody z OC sprawcy są oczywiste, ale wiele razy spotkałem się z odmową ze względu na małe zyski dla nich. Po prostu biorą "duże sprawy", ale pewnie są tez takie, które "łapię wszystko".
 
 
siwy71 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Damian
Jeżdzę: D4 3.0TFSI
Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 82
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-24, 10:54   

Kazde wyposasenie ponad standard musi zostac uwzglednione.najlepiej jak mamy na to rachunki choc niekoniecznie, wystarczy ze pokazemy zrodlo pochodzenia.mialem tak chociazby przy e60,zalozylem zderzqki mpakiet a policzyli za zwykle bo wg vin tak wychodzilo.mala uwaga do pana rzeczoznawcy i zostalo poprawione.To samo z felgami i innymi rzeczami
 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2015-01-24, 13:54   

Likwidator szkody ma zlikwidować szkodę a nie tylko naprawić auto. Jeżeli któryś element samochodu musi być naprawiony (nie da się wymienić), to dodatkowo musi nam wypłacić rekompensatę za straty związane z obniżeniem wartości samochodu. Bo od tej pory nasz samochód będzie już po naprawach, blacharsko-lakierniczych, co ma wpływ, przy ewentualnej odsprzedaży, na jego cenę.

Kiedyś przeżyłem zdarzenie, w którym niestety ja byłem sprawcą :/ , że koleś wiózł cały bagażnik wina sejczentem. W skutek stłuczki (zaparkowałem mu omegą w bagażniku) rozbiły się wszystkie butelki, prócz dwóch <niewiem> . Koszt naprawy seja oscylował w granicach połowy jego wartości rynkowej, ale wino było warte dwa takie seje <jezu> Dostałem te dwie butelki w prezencie od kolesia a ubezpieczyciel musiał pokryć 100% wartości całej winiarni :]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.