Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 05 3.0TDI ] Webasto sie przegrzewa po 2 min 3.0tdi  
Autor Wiadomość
Wiktorix 

Rocznik: 2006
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Wiktor
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 19
Dołączył: 27 Wrz 2024
Posty: 2
Skąd: Wielkopolski
Wysłany: Dzisiaj 0:32   [D3 05 3.0TDI ] Webasto sie przegrzewa po 2 min 3.0tdi

Witam, posiadam a8 d3 z silnikiem 3.0 tdi i niedawno wymieniłem płyn chłodniczy. Niestety nie mam sprzętu na wymianę płynu za pomocą ciśnienia. Webasto wyciągnąłem i wyczyściłem sadzę, więc cały układ był zalany na nowo, oczywiście tradycyjnym sposobem grawitacji i puszczenie powietrza poprzez trzy wentyle (dwa przy podszybiu i jeden przed silnikiem)

Klima ładnie chodzi i grzeje, tylko niestety częsty problem to z środkowych kratek jest zimne powietrze, to samo na szybę. Auto trzyma 90 stopni i nie grzeje się. Teraz problem z webasto.

Webasto działa tylko jeśli silnik jest już nagrzany do 90 stopni i wyłączę ten silnik, czyli np jak wyjdę do sklepu to odpala webasto i chodzi normalnie i daje ciepło. Natomiast jeśli odpalę webasto z pilota jak auto jest zimne to temperatura webasto rośnie do 103 stopni i się wyłącza, a temperatura deski się nic nie zmienia (wyciągnięte z vcds). Wydaje mi się jakby webasto było gdzieś zapowietrzone jak jest brak ciśnienia, czyli jak temperatura wody jest zimna.

Ciekawe też jest to że jak odpalę webasto na zimnym i rośnie do 103 stopni i jeśli włączę zapłon, to temperaturę momentalnie spada i synchronizuje się z deską, bo się pompka uruchamia przy podszybiu. Natomiast jeśli odpalę zimny silnik np po nocy to webasto odpala jako dogrzewanie, w tym przypadku też działa i nie przegrzewa się. Tylko jeśli webasto jest zapowietrzone to czemu nie jest cały silnik zapowietrzony???

Może to jest kwestia jakiegoś kodowania? Poprzedni właściciel zmieniał coś aby silnik też odrazu się grzał a nie tylko kabina jak się uruchomi webasto.

Samo odpowietrzenie silnika i klimy była jakaś masakra przy tym aucie, proszę o pomoc. Pozdrawiam <boisie>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl części opon

Prywatność.