Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
VW PHAETON W12 2004  
Autor Wiadomość
Iceman 
Moje A8



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Kuba
Jeżdzę: Pyton W12
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 88
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2011-02-23, 17:01   

dzidzia napisał/a:
Bogaty człowiek z ciebie

Raczej rozsądny w tym kraju nikt nie da mi gwarancji, że jak założę gaz do W12 to nic się nie będzie pier..... :evil:
Pomijam już fakt, że gazowników, którzy to ogarniają można policzyć na palcach. :-?
Wiem, że na gazie taniej i wogóle ale jakoś nie mam ochoty zagłębiać tamatu. Jeżdżę drożej ale śpię spokojniej co przy takiej wydumce uwierz mi jest najważniejsze. :mrgreen: :D
dzidzia napisał/a:
oby sie nie sypało nic, auto bajka ale czy na nasze drogi?

Też mam taką nadzieję :mrgreen: W mojej opinii Phaeton na pneumatyce lepiej się sprawuje niż S8 D2 gdzie zawias do najwygodniejszych i najtrwalszych nie należy co potwierdzam prawie 80kkm po naszych dziurawych drogach. 8-)
Generalnie pyton jest o tyle lepszy, że możesz sobie zwiększyć prześwit i ustawić twardość amortyzatorów.
Inna rzecz to ceny zawieszenia głównie amorków ale to temat na osobną historię. :D
 
 
Mad_MAX
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-23, 19:40   

No właśnie miałem coś skrobnąć o pneumatyce , ale widzę , że świadomy jesteś hehehe ;-)

Auto po prostu prześliczne , normalnie kopara osiada pod gruntem :)
 
 
eXecutorR
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-24, 13:14   

też kiedyś chciałem go kupić, ale na razie mi przeszło. Pisz jak najwięcej o Twoich przeżyciach i przygodach i przemyśleniach z samochodem związanych i w szczególności z silnikiem, bo pewnie dużo osób tutaj z zaciekawieniem przeczyta. Wiesz - jesteś swego rodzaju pionierem w polskim internecie jeżeli chodzi o W12 :peace:
 
 
Iceman 
Moje A8



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Kuba
Jeżdzę: Pyton W12
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 88
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2011-02-24, 13:33   

eXecutorR napisał/a:
Pisz jak najwięcej o Twoich przeżyciach i przygodach i przemyśleniach z samochodem związanych i w szczególności z silnikiem, bo pewnie dużo osób tutaj z zaciekawieniem przeczyta.

Na razie jeździ i sprawuje się fenomenalnie ;-) Kultura pracy jest zupełnie inna niż V8 przede wszystkim jest zupełnie cicho żadnych delikatnych wibracji na wolnych obrotach.
No i moment tam gdzie V8 dostaje delikatnej zadyszki W12 leci bez problemu (mówimy o prędkościach powyżej 200km/h) :mrgreen:
Generalnie jeżeli kogoś nie przeraża spalanie i wymiana 12 świec ;-) to naprawdę polecam z czystym sumieniem obojętnie czy audi czy vw ( dla mnie ładniejszy kwestia gustu) :D
Zresztą Pyton jest chyba najbardziej niedocenianym autem klasy luksusowej wg mnie niesłusznie ale to tylko moja opinia. ;-)
 
 
eXecutorR
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-24, 14:49   

w swoim nieliczeniu spalania możesz czasem tak w imię nauki spróbować się dowiedzieć (poza kompem pokładowym) ile paliwka schodzi - tak dla potomnych ;-)
Wiem, że dużo obowiązków i oczekiwać na Twoje barki składamy, ale wierzymy w Ciebie ;-)
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2890
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-25, 21:05   

Iceman napisał/a:
...serwisuję go u Koraszewskiego...


współczuję :lol:
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
Iceman 
Moje A8



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Kuba
Jeżdzę: Pyton W12
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 88
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2011-02-25, 21:23   

maciu napisał/a:
Iceman napisał/a:
...serwisuję go u Koraszewskiego...


współczuję :lol:

Na razie ok choć różne opinie słyszałem. Generalnie większa wiedza niż w serwisie i taniej. :mrgreen:
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-02-25, 22:40   

Iceman napisał/a:

... Generalnie większa wiedza niż w serwisie i taniej. :mrgreen:




mysle. ze jestes troche nieprecyzyjny w swojej wypowiedzi.
z cala pewnoscia wieksza wiedza posiada serwis. jak rozumiem, nie jest to autoryzowany serwis, a wiec pracownicy moga tylko pomarzyc o dostepie do wszystkich fachowych publikacji udostepnianych przez producenta. a wiec jak moga miec wieksza wiedze ? oczywiscie jest jeszcze metoda prob i bledow, ale wtedy nie chce aby moj samochod byl tym testowym ...
zakladam, ze miales na mysli tutaj zapal i "serce" jakie wkladaja pracownicy serwisu Kraszewski.
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2011-02-25, 23:04   

Iceman napisał/a:
maciu napisał/a:
Iceman napisał/a:
...serwisuję go u Koraszewskiego...


współczuję :lol:

Na razie ok choć różne opinie słyszałem. Generalnie większa wiedza niż w serwisie i taniej. :mrgreen:

Co jest z nimi nie tak ?
_________________
Black Cars Matters
 
 
Iceman 
Moje A8



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Kuba
Jeżdzę: Pyton W12
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 88
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2011-02-26, 00:17   

and808 napisał/a:
oczywiscie jest jeszcze metoda prob i bledow

Które nagminnie stosują autoryzowane serwisy w myśl zasady najłatwiej wymienić jakąś część, a może się trafi na przyczynę. Serwisowałem w kilku ASO różne samochody i niestety nie byłem zadowolony. Raz odebrałem auto, które to po "naprawie" wyjechało 100m za bramą się zepsuło. :-?
and808 napisał/a:
zakladam, ze miales na mysli tutaj zapal i "serce" jakie wkladaja pracownicy serwisu Kraszewski.

Zgadza się ale sprzęt mają naprawdę konkretny. Ogarnęli mi parę tematów w S8 i wzięli przyzwoite pieniądze. Dopóki nie mam zastrzeżeń będę tam serwisował auto.
dice111 napisał/a:
Co jest z nimi nie tak ?

Niech się kolega maciu wypowie może on miał jakąś przygodę :mrgreen:
 
 
cezar88 
Moje A8



Rocznik: 1992
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: BMW 730 E32
Wiek: 35
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 114
Skąd: Bełchatów/Pruszków
Wysłany: 2011-02-26, 07:28   

super furka :mrgreen: a ja mam inne, dziwne pytanie, jak się właściwie wypowiada nazwę tego auta bo już różnie słyszałem, fejton, phejton.... każdy mówi po swojemu :D
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2890
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-26, 09:02   

Iceman napisał/a:
dice111 napisał/a:
Co jest z nimi nie tak ?

Niech się kolega maciu wypowie może on miał jakąś przygodę :mrgreen:


poszukajcie na akp ja na szczęście nie miałem "przyjemności"



cezar88 napisał/a:
super furka :mrgreen: a ja mam inne, dziwne pytanie, jak się właściwie wypowiada nazwę tego auta bo już różnie słyszałem, fejton, phejton.... każdy mówi po swojemu :D


http://www.thefreedictionary.com/phaeton

kliknij na głośniczek :)
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-26, 09:58   

VW Phaeton -
"A light, four-wheeled open carriage, usually drawn by a pair of horses"- :D :D :D -lekka czterokołowa bryczka :shock: zwykle ciągnięta przez dwa konie :D
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-02-26, 10:12   

Iceman napisał/a:
and808 napisał/a:
oczywiscie jest jeszcze metoda prob i bledow

Które nagminnie stosują autoryzowane serwisy w myśl zasady najłatwiej wymienić jakąś część, a może się trafi na przyczynę. Serwisowałem w kilku ASO różne samochody i niestety nie byłem zadowolony. Raz odebrałem auto, które to po "naprawie" wyjechało 100m za bramą się zepsuło. :-?


watek poswiecony twojemu samochodowi, nie jest wlasciwym miejscem aby kontynuowac ta dyskujse. natomiast jestes w bledzie.

aso posiadaja dostep do baz wiedzy, gdzie sa rejestowane wszelkie mozliwe przyczyny/zagadnienia dotycace podobnych usterek/napraw. a wiec w teorii jest to bardzo duza przewaga na nie-aso.

teraz powstaje pytanie jak (czy) serwisy aso wykorzystuja ta informacje. odpowiedz jest taka: jest to indywidualna sprawa kazdego serwisu, jak manager serwisu podchodzi do szkolen/dokladnosci/doswiadczenia/wiedzy swoich pracownikow. te i inne elementy skladaja sie na to, ze Twoj samochod zostanie dobrze/byle jak naprawiony.
podkreslam, w ogromnej mierze zalezy to jak dobry jest manager zarzadzajacy serwisem. prodeentowi zalezy, aby jego samochody byly jak najlepiej serwisowane, jednak nie jest w stanie zweryfikowac poprawnosci naprawy kazdego samochodu. to jest dluzszy temat i nie chcialbym tutaj nikogo zanudzic...

oczywiscie jest jeszcze inna sprawa:
jesli serwisuje sie samochod, ktory mial duzo "przygod" i byl serwisowany byle jak, albo w niezgodzie z zaleceniami audi (to sie czesto zdarza w serwisach nie-aso). to wtedy klienci wychodza niezadowoleni.

dlaczego ?

otoz dlatego, ze placac w ich przekonaniu duze pieniadze i oczekuje sie w zamian bezawaryjnego dzialania. jednak wtedy okazuje sie, ze wieloletnie zaniedbania/usterki wypadkowe auta odzywaja sie w najmniej dla nas spodziewanym momencie i zwykle wine zrzucamy na aso.
 
 
eXecutorR
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-05, 06:15   

Iceman, jeszcze jedno chciałem się zapytać. Jak Ci się podobają te super wypasione pasy bezpieczeństwa z przodu z dwiema rolkami? Bo na mnie to właśnie w tym samochodzie zrobiło największe wrażenie i nigdzie indziej tego nie widziałem (nawet w bliźniaczym bentleyu). Po prostu to, jak one fajnie, delikatnie chodzą to aż brak słów, żeby opisać...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.