Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Warsztat ASB - czy wszyscy robia tylko kompletne remonty??  
Autor Wiadomość
tomi5 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 812
Skąd: Lubin
Wysłany: 2011-07-06, 15:05   Warsztat ASB - czy wszyscy robia tylko kompletne remonty??

Panowie czy każdy warsztat ASB jak słyszy problem ze skrzynia to od razu krzyczą 5tys za remont skrzyni chociaż czasami wystarczy wymienić jedna cześć, np. konwerter czy sprzęgło hydrokinetyczne.
Piszę bo chciałem oddać swoja skrzynie do naprawy, tzn. do wymiany mam płytę sterującą i możliwe że sprzęgło hydrokinetyczne, zadzwoniłem do Długołęki i do Wrocławia na ul. rakową 40a.
Pan z Długołęki przyznał mi rację że problem leży po stronie hydrauliki, ale i tak powiedział że może zrobić ale kompletny remont za 5tyś, chyba że wyśle do nich sprzęgło które oni oddadzą do regeneracji koszt około 1000zł i płytę która sprawdzą koszt okolo1800zł, ale jak chce robic u nich to tylko całkowita regeneracja
Moja skrzynia miała remont w 2008r i przejechała od tego czasu 30tys km, a naprawa polegała na wymianie kosza do jazdy w przód-komplet, tarcze z przekładkami, komplet uszczelniaczy, wydaje mi się że nie ma potrzeby robić kompletnego remontu.
Na ul. Rakowej krótko i na temat, 5koła trzeba szykować albo i lepiej, koszta okażą się po rozebraniu skrzyni.
 
 
pioter 
Master MOD



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2 AHC
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1790
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2011-07-06, 18:43   

Ja tydzień temu zapłaciłem 5900 netto za naprawę , niestety boli ale jak chcesz mieć gwarancje to mało kto się zgodzi na częściową naprawę . Spróbuj chociaż spytać się w Midpartsie czy zrobią tylko to co sobie życzysz czy musisz całość robić .
_________________
ex : A8 D2 95r 4.2
A8 D3 03 4.2
A8 D4 12 4.2TDI
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-07-06, 19:20   

Moim zdaniem nie wszystcy chcą od razu robić pełne remonty... np. wspomniany wcześniej Mirek z Midparts kiedy coś zaczęło się dziać ze skrzynią w moim Ex A8 D2 to diagnoza brzmiała "sprzęgło hydrokinetyczne" i tylko o takim zakresie naprawy rozmawialiśmy... oczywiście za zdecydowanie mniej niż 5kpln.

Z drugiej strony rzecz biorąc jeżeli są elementy których działanie jest ściśle uzależnione od działania innych ważnych elementów można zastanawiać się jaki jest zakres gwarancji po stronie warsztatu po naprawie tylko wybranych elementów skrzyni... bo być może niektórzy boją się podjąć naprawy częściowej gdyż ryzykują reklamacjami... remont kompletny uważają za bezpieczniejszy i na to dają gwarancję :shock:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
tomi5 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 812
Skąd: Lubin
Wysłany: 2011-07-06, 19:53   

FOSS napisał/a:
Moim zdaniem nie wszystcy chcą od razu robić pełne remonty... np. wspomniany wcześniej Mirek z Midparts kiedy coś zaczęło się dziać ze skrzynią w moim Ex A8 D2 to diagnoza brzmiała "sprzęgło hydrokinetyczne" i tylko o takim zakresie naprawy rozmawialiśmy... oczywiście za zdecydowanie mniej niż 5kpln.


No u mnie też podobna diagnozę wystawił ale mimo to nie chcą się podjąć samej wymiany sprzęgła, tylko remont skrzyni, a po kiego grzyba jak u mnie kosz był juz robiony, skrzynia biegów nie przeciaga, nie łapie błedów, więc może sama wymiana sprzęgła rozwiąże sprawe, bo płytę jestem w stanie sam wymienić

FOSS napisał/a:
Z drugiej strony rzecz biorąc jeżeli są elementy których działanie jest ściśle uzależnione od działania innych ważnych elementów można zastanawiać się jaki jest zakres gwarancji po stronie warsztatu po naprawie tylko wybranych elementów skrzyni... bo być może niektórzy boją się podjąć naprawy częściowej gdyż ryzykują reklamacjami... remont kompletny uważają za bezpieczniejszy i na to dają gwarancję :shock:


A mi sie wydaje że oni tak po prostu naciagaja przez co tez maja taka dobrą opinię że znają się na rzeczy, a co sie maja nie znac jak jedziesz do nich z pierdołą a oni kapitalny remont przeprowadzaja na zasadzie wyjęcia starych części (nie koniecznie uszkodzonych) i montują juz nowe, takie plug & play.
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-07-06, 22:36   

Wymienie Ci samo sprzeglo, wedle zyczenia....
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
tomekzabrze 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: S8 D2 340
Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 306
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-07-07, 08:11   

tylko kolego pomysl spzreglo i elektronika i robota skrzyni czyly to co masz do zrobienia kosztuje najwiecej, a tarczki i uszczelki jakies 400-700zl z tych 5 tys.............
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.