Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Wynajem długoterminowy samochodu  
Autor Wiadomość
klark 

Rocznik: 2000
Silnik cm3: 2000
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Jan
Jeżdzę: D2
Wiek: 50
Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 24
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2019-01-24, 11:51   Wynajem długoterminowy samochodu

Czy wynajem długoterminowy samochodu na firmę, może stanowić alternatywę do tradycyjnego leasingu operacyjnego? Czy ktoś już to może przerabiał? W jakich sytuacjach wynajem długoterminowy jest korzystniejszy od leasingu?
 
 
jazzm 

Rocznik: 1992
Silnik cm3: 2000
Skrzynia: manualna
Zasilanie: PB
Imię: Jan
Jeżdzę: A8
Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 9/3/5
Wysłany: 2019-01-25, 13:53   

Tak, opłaca się on w pewnych okolicznościach. Np wtedy gdy nie chcesz prowadzić spraw związanych z flotą.
Gdy nie chcesz mieć tych wszystkich formalności związanych z autem: przeglądów, napraw itd.
Proponuję sprawdzić tutaj: kwestia ta została tam dosyć szczegółowo opisana.
 
 
pytlar 
Moje A8



Rocznik: 2007
Silnik cm3: 5,7
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: jaa
Jeżdzę: chrysler aspen
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 274
Skąd: Prabuty
Wysłany: 2019-01-25, 22:59   

u mnie jeden przedstawiciel kiedyś powiedział, że firma sie wpakowała nieźle w te długoterminowe pożyczki... ponoć przy oddawaniu straszne problemy o wszystko robili, każda rysa, wszelkie lekkie uszkodzenia. Ponoć przed zdaniem mieli wszystkie samochody lakierować . Nie wiem jak to sie zakończyło, nawet temat zapomniałem :)
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-26, 10:13   

tak podejrzewałem że na koniec będą cisnąć o wszystko do oporu
dlatego wycofałem się z tej opcji, nawiasem mówiąc zdanie nowego samochodu
z leasingu gdy go nie wykupujemy na koniec też jest z rzeczoznawcą
przynajmniej u niektórych marek

z drugiej strony takie ich prawo bo zakładaja jakąś wartość na koniec
ważne żeby nie przesadzić, dodatkowo jeszcze często zakładają udział własny
w każdej szkodzie nie do zniesienia...
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
SOBA 
Moje A8



Rocznik: 2016
Silnik cm3: 1.5
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: Opel Insignia B
Pomógł: 2 razy
Wiek: 30
Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 79
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2019-01-26, 10:32   

Jestem ciekawy jak to będzie u mnie z oddaniem auta. Umowa się kończy 22 września - dali mi jakiś poradnik zwrotu auta z którymi „zarysowaniami” nie będą robić problemu ale jakoś mało w to wierze <boisie> Staram się dbać o auto bo w sumie nie jest ono moje i nigdy nie będzie, ale pewnych rzeczy nie da się uniknąć. Po coś jest auto żeby się nik poruszać z punktu a do b, wiec rysy na masce i zderzaku to rzecz normalna ;) no wg. mnie nie wiem jak oni na to spojrzą. Chociaż na moim aucie nic nie zauważyłem.
_________________
Było: A8 D2 4.2 V8 1999r
Było: A8 D2 Long 4.2 V8 2001r
Było: Hyundai i20 1.2 2016r
Było: Hyundai i40 1.7crdi 2015r
Jest: Opel Insignia B 1.5T 2017r
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5071
Skąd: Těšin
Wysłany: 2019-01-26, 11:26   

Tak, jest z rzeczoznawcą. Ze Skodą (także podejrzewam, że tak będzie z całym VAG), są takie cyrki, że odpowiadasz do jakiejś kwoty, czyli np jak zarysowałeś zderzak to przy oddaniu samochodu policzą to na Ciebie, ale już przy wyższych kwotach/poważniejszym uszkodzeniu nie. Także jak sugerował mi sprzedawca, jak już mała obcierka się stała, lepiej pierr porządniej (np tak by połamać go cały albo by odpadł).
_________________
Black Cars Matters
 
 
Lechu 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tipronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Xxx
Jeżdzę: D2
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 666
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2019-01-28, 19:45   

U mnie weszli w ten proceder. I nie jest kolorowo. Auta to nowe octavie i nawet fajnie wyposażone.
Przy jakiejkolwiek szkodzie, np wymiana szyby bo był odprysk. Wystawiają wyrównanie odnośnie utraty wartości pojazdu. Czytaj 1500 się należy za obniżenie wartości auta. nie wiem jak wygląda to przy innych szkodach, ale firma wynajmująca nie może byc stratna bo to ich auto, które zapewne już w tej chwili jest sprzedane .
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-28, 20:24   

Lechu napisał/a:
U mnie weszli w ten proceder. I nie jest kolorowo. Auta to nowe octavie i nawet fajnie wyposażone.
Przy jakiejkolwiek szkodzie, np wymiana szyby bo był odprysk. Wystawiają wyrównanie odnośnie utraty wartości pojazdu. Czytaj 1500 się należy za obniżenie wartości auta. nie wiem jak wygląda to przy innych szkodach, ale firma wynajmująca nie może byc stratna bo to ich auto, które zapewne już w tej chwili jest sprzedane .


Przecież to jest oczywiste i proste. Skoro kuszą Cie niską kwotą miesięczną i tym , że wszystko masz w cenie , nawet jak ptak nasra Ci na szybę to przyjadą i wytrą, to przecież muszą na czymś w końcu zarobić.
Od lat wynajem jest popularny w utrzymaniu ruchu w firmach i myślisz, że na czym te firmy zarabiają ? Nie na 2 tys racie miesięcznej, tylko na FV którą wystawiają podczas zdania np. na 16 tys, lub podczas wynajmu gdy powstają uszkodzenia z winy użytkującego. Znana od lat praktyka widocznie teraz przenieśli to na auta
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-01-28, 21:51   

Powstaje proste pytanie - skąd firmy świadczące takie usługi biorą auta? Jaki jest ich sposób finansowania? Zdecydowana większość jak nie wszystkie są finansowana przez leasing.

Firma walus30 sp. z o.o. kupuje 50 Fabii od dealera Skody na fajnych warunkach (z dobrym rabatem) w leasing na siebie na 103% i podpisuję z firmą panton sp. z o.o. umowę na wynajem, gdzie oprocentowanie raty wynosi 2.78% więc powstaje różnica, która gdzieś zostaje ukryta bo firma walus30 sp. z o.o. finalnie musi zamknąć umowę na poziomie min 3.5% by wygenerować jakikolwiek zysk. Jeżeli rata wynajmu jest niska to pozostała marża ukryta jest w opłacie wstępnej ale to widać więc stosuje się haczyki w umowie + zamknięcie umowy.

Należy pamiętać, że przy tej formie mamy dwóch pośredników 1. Bank, który udzielił leasingu dla firmy walus30 sp. z o.o. 2. firma walus30 sp. z o.o.. Finalnie to nie może wyjść taniej dla użytkownika końcowego.
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-28, 21:54   

panton napisał/a:
Powstaje proste pytanie - skąd firmy świadczące takie usługi biorą auta? Jaki jest ich sposób finansowania? Zdecydowana większość jak nie wszystkie są finansowana przez leasing.

Firma walus30 sp. z o.o. kupuje 50 Fabii od dealera Skody na fajnych warunkach (z dobrym rabatem) w leasing na siebie na 103% i podpisuję z firmą panton sp. z o.o. umowę na wynajem, gdzie oprocentowanie raty wynosi 2.78% więc powstaje różnica, która gdzieś zostaje ukryta bo firma walus30 sp. z o.o. finalnie musi zamknąć umowę na poziomie min 3.5% by wygenerować jakikolwiek zysk. Jeżeli rata wynajmu jest niska to pozostała marża ukryta jest w opłacie wstępnej ale to widać więc stosuje się haczyki w umowie + zamknięcie umowy.

Należy pamiętać, że przy tej formie mamy dwóch pośredników 1. Bank, który udzielił leasingu dla firmy walus30 sp. z o.o. 2. firma walus30 sp. z o.o.. Finalnie to nie może wyjść taniej dla użytkownika końcowego.


Oczywiście, że nie wyjdzie taniej. Ale wynajmującemu chodzi o to , żeby najemcy było pozornie łatwiej i wygodniej, bez żadnych problemów, wszystko jest w cenie - łącznie z myciem. A ludzie niestety są leniwi i często myślą nieracjolanie - chyba o tym już było <faktycznie> . Wystarczy spojrzeć ile ludzi pobiegnie do MediaMarkt kupić na raty 0% lodówkę za 1700 zł, podczas gdy ta sama kosztuje w innym sklepie za gotówkę 1300. Tak jak firmy wynajmujące płaca kredyt/leasing tak MediaMarkt ma rachunek z kredytem obrotowym ETC , który musi spłacić. Dlatego o tym napisałem . Kwota wynajmu jest w większości kwotą jaką firma musi spłacić w banku ETC. Zarabiają dopiero na szkodach i innych obwarowaniach w umowach.
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-01-28, 21:59   

Pozornie łatwiej i taniej bo oprocentowanie raty wynosi 2.78% więc jest to korzystniejsze od leasingu np. 4% i na to się dużo osób łapie bo nikt nie jest w stanie policzyć całkowitego kosztu takiej imprezy i wyliczyć realne oprocentowanie.
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-28, 22:01   

panton napisał/a:
policzyć całkowitego kosztu takiej imprezy i wyliczyć realne oprocentowanie.


Tego niestety nikt chyba nie liczy, patrz: raty 0% i leasing 101 % , a finalnie i tak wyjdzie koło 120 ze wszystkim
 
 
Beretti 
Moje A8



Rocznik: 2014
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D4 HAVANA BLACK
Wiek: 56
Dołączył: 28 Maj 2016
Posty: 231
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2019-01-29, 20:42   

Przy najmie długoterminowym najważniejszy stan końcowy auta <papa> ........i oczywiście limity roczne przebiegu . Na tym zarabiają najwięcej . Ja dalej wolę zwykły leasing i przy tym zostaje , obecnie Nissan Navara .....
_________________

 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-29, 23:03   

dyskusja z osobami którym wszystko się wydaje i rozumy zjadły nie ma sensu...

najlepiej poczekac na opinię kogoś kto coś przećwiczył na własnej skórze...

ale jak sobie chcecie możecie karmić trolle dalej, wystarczy im odpowiadać, karmić ;)
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
SOBA 
Moje A8



Rocznik: 2016
Silnik cm3: 1.5
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: Opel Insignia B
Pomógł: 2 razy
Wiek: 30
Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 79
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2019-01-29, 23:13   

Ja z pewnością opiszę jak to się potoczy po moim zwrocie auta do firmy wynajmującej. Mam nadzieję że się nie zawiodę i jeszcze kiedyś skorzystam z takiej opcji najmu długoterminowego. Póki co jestem zadowolony autko się spisuje świetnie, za serwis w ASO oni zapłacili (w cenie raty oczywiście jest to uwzględnione) bo wybrałem najlepszy pakiet. Opony też oni przechowują i zmienili z letnich na zimowe.
_________________
Było: A8 D2 4.2 V8 1999r
Było: A8 D2 Long 4.2 V8 2001r
Było: Hyundai i20 1.2 2016r
Było: Hyundai i40 1.7crdi 2015r
Jest: Opel Insignia B 1.5T 2017r
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.