Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup D3 4,2 tdi  
Autor Wiadomość
Marekquattro 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Marek
Jeżdzę: A6 c5
Dołączył: 19 Paź 2016
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-12-01, 13:03   Zakup D3 4,2 tdi

Witam. Czy realne jest znaleźć w miare porządny egzemplarz d3 4.2 tdi do 50000 tys? I jeszcze takie pytanie, czy za taką audi z dużym motorem w 2017 zapłacimy więcej? oczywiście chodzi mi tylko o auta z polski. Pozdrawiam :)
 
 
Yeager 
Użytkownik


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Mateusz
Jeżdzę: Jeep Grand Cherokee Overland
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 26
Skąd: Opolskie
Wysłany: 2016-12-01, 14:21   

Do 50k raczej ciężko biorąc pod uwagę że jedynie auta z polski bierzesz pod uwagę. Kupić może i kupisz ale stan takiego auta... rewelacji nie będzie. Warto poszukać poza granicami polski :) co do akcyzy to oczywiście zapłacimy więcej w 2k17 jednak jeśli kupisz w Polsce już z opłaconą akcyzą to oczywiście już jej nie płacisz
 
 
Marekquattro 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Marek
Jeżdzę: A6 c5
Dołączył: 19 Paź 2016
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-12-01, 15:14   

Na Olx jest kilka ciekawych aukcji np ta http://otomoto.pl/oferta/...html#xtor=SEC-8
Czy to naprawdę będzie taka porażka? w tej chwili nie jestem w stanie wydać więcej, a chciałbym kupić auto przed nowym rokiem..
Bo pewnie jeśli akcyza wzrośnie to i sprzedający te auta na polskich blachach podniosą ceny swoich aut.
 
 
eed 
Moje A8


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8L D4
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 223
Skąd: Gryfino - Aukra
Wysłany: 2016-12-01, 16:03   

Marekquattro napisał/a:
Na Olx jest kilka ciekawych aukcji np ta http://otomoto.pl/oferta/...html#xtor=SEC-8


No nie wiem czy 50 tysi za takiego golasa to dobra cena <bezradny>
_________________

 
 
stan 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Stanisław
Jeżdzę: A8 D3, V70 II
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 138
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-12-02, 09:10   

Myślałem, że ja mam golasa ale ten to już chyba mega standardowy. Czy jest szansa kupić w podanej przez ciebie cenie. Oczywiście, że tak. Musisz tylko cierpliwie czekać, a Ty jak mówisz nie chcesz czekać. Nie muszę chyba mówić, że pośpiech jest złym doradcą. Myślę, że za ten egzemplarz cena jest przyzwoita. Dodatkowo sprzedawca podaje Vin z własnej woli, a to się często nie zdarza. Jeśli masz wystarczającą ilość gotówki (nawet gdyby był to ideał i tak z 10% wartości wrzucisz na dzień dobry), jedź oglądaj, sprawdzaj i w razie pozytywnej weryfikacji kupuj. I nie przejmuj się "słabym" wyposażeniem. Uwierz mi, że bardziej będziesz cieszył się ze sprawnego golasa niż wyposażonego strupa.
 
 
rafala6 
Użytkownik


Silnik cm3: 1000
Skrzynia: taj
Zasilanie: ON
Imię: Rafał
Jeżdzę: BMW :)
Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 2
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2016-12-02, 10:56   

eed napisał/a:
Marekquattro napisał/a:
Na Olx jest kilka ciekawych aukcji np ta http://otomoto.pl/oferta/...html#xtor=SEC-8


No nie wiem czy 50 tysi za takiego golasa to dobra cena <bezradny>

Cena netto.
_________________
E61
 
 
Marekquattro 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Marek
Jeżdzę: A6 c5
Dołączył: 19 Paź 2016
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-12-02, 13:03   

Już kiedyś ktoś pytał tutaj o ten samochód, było to w tamtym roku za 54999 zł. Opinie oczywiście w większości negatywne. Nie przejmuje się że golas ;) chodzi mi bardziej o te serce 4.2 tdi ;) I tak teraz za bardzo nie mam co robić, w polsce będę za 2 tygodnie, wtedy postaram się gdzieś ruszyć na oględziny
 
 
eed 
Moje A8


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8L D4
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 223
Skąd: Gryfino - Aukra
Wysłany: 2016-12-02, 13:12   

Marekquattro, ja nie chce dla Ciebie zle poprostu pisze Ci z wlasnego doswiadczenia, kiedys kupilem golasa sprawnego i w dobrej cenie ale tak po roku moze mniej jak widzialem co moglo by byc a nie bylo to niestety ale byl zal i niedosyt <boisie>
_________________

 
 
xDonicx 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: 6HP19A
Zasilanie: ON
Imię: Ariel
Jeżdzę: D3
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 185
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2016-12-02, 13:25   

eed napisał/a:
Marekquattro, ja nie chce dla Ciebie zle poprostu pisze Ci z wlasnego doswiadczenia, kiedys kupilem golasa sprawnego i w dobrej cenie ale tak po roku moze mniej jak widzialem co moglo by byc a nie bylo to niestety ale byl zal i niedosyt <boisie>


miałem podobnie tylko ja stwierdziłem ze jak czegoś nie mam to musze stanąć na głowie by to mieć i przez 3 lata spełniłem swoją listę zachcianek wiec jak jest opcja kupna golasa po pieniądzach to można kupować tylko trzeba przekalkulować czy się będzie opłacało potem dokładać swoje zachcianki
 
 
Bartek87 
Moje A8


Rocznik: 2015
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 174
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-12-02, 13:49   

Za 50k lepiej kupić nową Fabię aniżeli D3 4.2 TDI :) a tak serio za 50k nie kupisz porządnego egzemplarza tzn. takiego, w którego w ciągu paru miesięcy nie będziesz musiał włożyć kilka tysia by jeździć. Dodatkowo jak jesteś ze Sz-na, to raczej nie ma gdzie D3 serwisować, jest 1 serwis co w miare ogarnia ale za to się ceni, reszta się nie zna, naprawia metodą prób i błędów.
 
 
Marekquattro 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Marek
Jeżdzę: A6 c5
Dołączył: 19 Paź 2016
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-12-02, 14:28   

Chodzi Ci o jakieś podstawowe rzeczy takie jak olej, czy klocki czy masz coś innego bana myśli?
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5071
Skąd: Těšin
Wysłany: 2016-12-02, 14:32   Re: Zakup D3 4,2 tdi

Marekquattro napisał/a:
Witam. Czy realne jest znaleźć w miare porządny egzemplarz d3 4.2 tdi do 50000 tys?

Nie. Do tej kwoty znajdziesz porządne D3 pre-FL, w którym jak wiadomo 4.2 TDI nie występowało.
Marekquattro napisał/a:
I jeszcze takie pytanie, czy za taką audi z dużym motorem w 2017 zapłacimy więcej? oczywiście chodzi mi tylko o auta z polski. Pozdrawiam :)

To zależy. Jeśli akcyza wejdzie w obecnie proponowanej formie, to na pewno część "januszy" podniesie ceny.
Popatrz na zachodnie serwisy, czy choćby na mobile de. w jakich cenach chodzą prywatne samochody z przebiegami 200k km+. Nie ma szans zrobić takich cen jak widzisz w 3/4 ogłoszeń komisów na allegro. Samochody są droższe, a gdzie do tego dochodzą opłaty, ich zarobek ? Wystarczy pomyśleć... Do tego diesle zawsze będą miały większy nalot, bo z racji ceny ich zakupu i opłat nikt nie kupuje tych samochodów by stały, więc jak ktoś wierzy w przebiegi rzędu 200, czy już nawet 300k km w 10-letnich samochodach to gratuluje dobrego samopoczucia.
Popatrz na realne przebiegi D4 w ON - 4, czy 5 letni samochód już nalatane pod 300k, cudownie mu się licznik na kolejne 5 lat zatrzyma ?

xDonicx napisał/a:
eed napisał/a:
Marekquattro, ja nie chce dla Ciebie zle poprostu pisze Ci z wlasnego doswiadczenia, kiedys kupilem golasa sprawnego i w dobrej cenie ale tak po roku moze mniej jak widzialem co moglo by byc a nie bylo to niestety ale byl zal i niedosyt <boisie>


miałem podobnie tylko ja stwierdziłem ze jak czegoś nie mam to musze stanąć na głowie by to mieć i przez 3 lata spełniłem swoją listę zachcianek wiec jak jest opcja kupna golasa po pieniądzach to można kupować tylko trzeba przekalkulować czy się będzie opłacało potem dokładać swoje zachcianki

Golasy ze względu na cenę są fajne, tylko wtedy, gdy faktycznie w nic doposażać nie chcemy. Ale retrofity sa fajne same z siebie, bowiem robisz samochód dokładnie pod siebie, a to jedyna opcja gdy nie kupujesz z salonu.
_________________
Black Cars Matters
 
 
eed 
Moje A8


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8L D4
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 223
Skąd: Gryfino - Aukra
Wysłany: 2016-12-02, 14:38   

Bartek87, ja serwisuje moja w Szczecinie i jest ok <okok>
_________________

 
 
Marekquattro 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Marek
Jeżdzę: A6 c5
Dołączył: 19 Paź 2016
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-12-02, 14:43   

Gdyby prelift był z 4.2 tdi to nawet bym się nie zastanawiał.. ;) a tego 4.0 trochę sie boję. Dokładnie to jestem z Choszczna 60 km od Szczecina w stronę Gorzowa wlkp
 
 
Bartek87 
Moje A8


Rocznik: 2015
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 174
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-12-03, 09:52   

eed napisał/a:
Bartek87, ja serwisuje moja w Szczecinie i jest ok <okok>


No widzisz ja przez 4,5 roku jak miałem D3 odwiedziłem kilka serwisów i tylko w 1 się znali. Reszta to metoda prób i błędów, albo wręcz jak jeden ogólnie bardzo polecany serwis w ogole nie chciał się autem zająć przekładając co chwilę termin by w końcu stwierdzić, że mają zepsuty podnośnik i A8 jest za ciężkie i może im spaść z podnośnika...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.