Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 FL ALL ] S8 D3 5.2 V10 FSi czy MPI ?  
Autor Wiadomość
Hesher
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-20, 16:39   

kolego to zrob tak te 4,2 mpi zostaw sobie a za kase która chcialbys wydac na s8 w fsi wstaw kompresor i bedziesz mial pod 500 koni mechanicznych
 
 
fincherl
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-20, 20:17   

Ale dlaczego? Co się dzieje z tymi motorami, że tak mało o nich się mówi?
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2014-12-20, 22:07   

Kolego silniki FSI są niestety strzałem w kolano.Nagar w dolocie zabija te jednostki,poczytaj trochę o tym to zmienisz zdanie i docenisz to co masz.
 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4799
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2014-12-20, 22:20   

fajny motor po 50 tys 2/3 mocy :)
 
 
fincherl
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-21, 08:54   

Czyli po obecnym Audi muszę przesiąść się z powrotem na BMW. Nie jestem typowym fanem którejś z marek, ale o tych nagarach w Fsi jest faktycznie sporo co mocno nadszarpuje atrakcyjność audi. Czyli pierwsze co musialbym zrobić z S8 5,2 to jechać na czyszczenie a potem na hamowanie. Ale z drugiej strony, tu na forum jest pewnie sporo osób które mają takie silniki i nie narzekają. Zastanowie się jeszcze, szkoda że nie widzę opinii kolegów którzy mają S8. Za pomoc dziękuje.
 
 
michalwruszak 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 5.4
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: S-klasa W221
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2082
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2014-12-21, 10:23   

Zawsze pozostaje jeszcze w A8 D3 silnik W12 :)
_________________
Rozkodowywanie numerów VIN grupy VAG i inne

FB: https://www.facebook.com/michalwruszak
mail: michalwruszak@gmail.com
tel: 508121044
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2014-12-21, 11:00   

fincherl napisał/a:
Ale z drugiej strony, tu na forum jest pewnie sporo osób które mają takie silniki i nie narzekają.

Wręcz odwrotnie,mała garstka użytkowników FSI -ciekawe dlaczego ;)
 
 
Dworek 
Moje A8


Rocznik: 1992
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: 100 C4
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: WWA
Wysłany: 2014-12-21, 11:28   

Faktycznie, najczęściej jest tak, że doradzają Ci, którzy 5.2 nie mają ;-)

Przed zakupem nie wiedziałem, że jest jakiś problem z klapkami w dolocie. Po zakupie więc zacząłem czytać, potem się przestraszyłem, że mogę mieć problem, potem jeszcze poczytałem, podpytałem mechanika w ASO, i się uspokoiłem :-) Z klapkami jest tak, że jak się zabrudzą, to komputer pokaże Ci błąd coś w stylu "nie osiągnięta graniczna wartość przepustnicy {w dolocie}" bo przestaną chodzić w pełnym zakresie. Jeśli auto jeździło w mieście, to jest szansa, że trzeba je zrobić, bo klapki chodzą w zakresie przechodzenia z niskich do wysokich obrotów, w okolicy 2800-3000 o ile pamiętam.
Jeśli S8 jeździła tylko po autostradzie, powinno być OK i nie powinny być wyrobione, choć cały czas trzeba mieć się na baczności. Poprzeglądaj fotki TUTAJ to obejrzysz te klapencje.
Przy okazji - jeśli rozrząd zacznie padać, przy rozruchu zimnego silnika będzie podobno słychać wyraźny hałas, jak mówił mechanik w ASO, warto posłuchać przed zakupem rozruchu zimnego silnika.

Ja swoją kupiłem w maju tego roku, wszystko OK. Przejechałem kilka tysięcy. Komputer nie wyrzuca błędu klapek, więc wszystko OK. W germanii miała ją wcześniej jakaś firma tuningowa, więc może się zajęli tymi klapkami, nie wiem. Po nowym roku zabiorę ją na hamownię i zobaczę co i jak. W każdym razie od zakupu zero problemów. Oczywiście zaraz po zakupie wymiana oleju filtrów świec itp.

Problem jest, ale nie taki diabeł straszny, jak się wie co i jak. Zwracanie uwagi na klapki i dbanie o nie to mała cena za przyjemność z jazdy tym autem <hura>

123mielony napisał/a:
fincherl napisał/a:
Ale z drugiej strony, tu na forum jest pewnie sporo osób które mają takie silniki i nie narzekają.

Wręcz odwrotnie,mała garstka użytkowników FSI -ciekawe dlaczego ;)

Sprawdź ceny S8 i porównaj je z A8? Spalanie? ;-)

P.S. Z moimi kolanami wszystko OK ;-)
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2014-12-21, 12:52   

Tak jak Łukasz podał w linku, problemem przy technologii FSI jest podwyższona emisja tlenków azotu przy częściowym obciążeniu silnika, więc by ją ograniczyć, stosuje się recyrkulację spalin (nawet 25 procent objętości ładunku cylindra) - czyli spalone a nie dopalone paliwo a właściwie mieszanka różności, które wychodzą z cylindra trafia ponownie do kolektora wlotowego. Jeśli taki silnik pracuje na krótkich dystansach, jest niedogrzany i nie osiąga odpowiednich obciążeń ani prędkości obrotowej, to nie ma się co dziwić, że objawia się to takimi usterkami. Niespalone substancje zaklejają kolektor.
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2014-12-21, 13:05   

Dworek napisał/a:

123mielony napisał/a:
fincherl napisał/a:
Ale z drugiej strony, tu na forum jest pewnie sporo osób które mają takie silniki i nie narzekają.

Wręcz odwrotnie,mała garstka użytkowników FSI -ciekawe dlaczego ;)

Sprawdź ceny S8 i porównaj je z A8? Spalanie? ;-)

Ale ja napisałem ogólnie o FSI a nie o S8.
Akurat A8 z 2005/2006r.jest w tej samej cenie czy to mpi czy fsi,proszę wytłumacz mi dlaczego większość poszukujących auta z tego rocznika szuka właśnie MPI.
Co do kolan to gratuluje zdrowia albo dobrego lekarza :D
 
 
Dworek 
Moje A8


Rocznik: 1992
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: 100 C4
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: WWA
Wysłany: 2014-12-21, 13:15   

Ooo to to, bardzo mi tu ładnie Krzysztofie naświetliłeś sprawę dlaczego się doloty zaklejają :-)

Czy dobrze rozumiem, że w D3 również w silnikach 4.2 FSI oraz 3.2 FSI jest ten sam problem?
Kolega kupił 4.0 TDI i tam też ma te klapki, i tez je musiał robić. A TDI to nie FSI, mimo wszystko problem jest. Dlaczego?

Mielony, nie wiem dlaczego inni ludzie kupują MPI zamiast FSI, może ich zapytać? Może się wypowiedzą dlaczego wybierając auto kupili właśnie MPI zamiast FSI? Bo założę się, że nie wszyscy kupili MPI właśnie dlatego, że poczytali na forach przed zakupem, że są z FSI jakieś problemy.

Tak mi jeszcze do głowy przyszło, że z tą technologią recyrkulacji spalin i ich przepływu przez kolektor dolotowy jest jak z filtrami cząstek stałych. Powinni informować w salonie przed zakupem, jak powinno być użytkowane auto i jakie zagrożenia są w związku z użytkowaniem innym niż przykazane ;-)
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2014-12-21, 14:56   

Dworek napisał/a:
Czy dobrze rozumiem, że w D3 również w silnikach 4.2 FSI oraz 3.2 FSI jest ten sam problem?

Tak kolego wszystkie FSI maja ten problem.
Dworek napisał/a:
Mielony, nie wiem dlaczego inni ludzie kupują MPI zamiast FSI, może ich zapytać? Może się wypowiedzą dlaczego wybierając auto kupili właśnie MPI zamiast FSI? Bo założę się, że nie wszyscy kupili MPI właśnie dlatego, że poczytali na forach przed zakupem, że są z FSI jakieś problemy.

Na pewna znaczna część ludzi szuka MPI ze względu na założenie gazu ale problemy silników FSI nie są bez znaczenia.
Dworek napisał/a:
Kolega kupił 4.0 TDI i tam też ma te klapki, i tez je musiał robić. A TDI to nie FSI, mimo wszystko problem jest. Dlaczego?

Problem z klapkami to jedno a problem z nagarem to drugie.
Tak dla przykłady
https://www.google.pl/sea...tml%3B640%3B480

Nagar FSI.jpg
Plik ściągnięto 3352 raz(y) 102,55 KB

 
 
Dworek 
Moje A8


Rocznik: 1992
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: 100 C4
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: WWA
Wysłany: 2014-12-21, 15:58   

No więc właśnie, problem z nagarem ma każdy silnik, czy też dolot gdzie jest recyrkulacja spalin.

Moim zdaniem - problem w 5.2 FSI jest tak nagłośniony, bo nagar faktycznie może zaszkodzić klapkom i je urwać, to raz. Dwa, że nieświadomy użytkownik może nie sprawdzając tych klapek i nie interesując się nimi doprowadzić do tragedii, która jest bardzo kosztowna. Ale to są efekty nieświadomości i braku zapobiegania, czyli jak w każdym w zasadzie aucie, zawsze na jakiś element trzeba zwracać szczególną uwagę. Tu na klapki, w innych autach na instalację gazową, w innych na wałki rozrządu, w innych na napinacze, w innych na wtryski. Zawsze wszędzie coś gdzieś :-)
 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4799
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2014-12-21, 17:35   

Dworek napisał/a:
No więc właśnie, problem z nagarem ma każdy silnik, czy też dolot gdzie jest recyrkulacja spalin.
- pokaż mi motor który nie ma tego ustrojstwa chyba szło razem z euro2 :)
i jakoś problemu brak
bmw nie ma ?
 
 
Dworek 
Moje A8


Rocznik: 1992
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: 100 C4
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: WWA
Wysłany: 2014-12-21, 18:00   

Rozkręć dolot w jakimś BMW który ma recyrkulację i zobacz jak wygląda, bo sam jestem ciekaw. Kolega w VW Bora rozkręcił i czyścił - z rury o średnicy kilka centymetrów został mu drożny otwór o średnicy 1cm.
W audi 100 C4 tego nie mam to nie potrafię powiedzieć.
Jak pamiętam, na forach często gęsto przewija się problem gromadzącego się nagaru. Więc czy ja wiem, czy nie ma?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.