Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
A8 D2 4.2 1994r 20"-10J Naciąg/Gleba/Navi+FL  
Autor Wiadomość
gonias 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 4hp
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 208
Skąd: Turek (WLKP)
Wysłany: 2015-09-13, 16:59   

Powitać wszystkich zaglądających :) więc dodam co robiłem przy autku przez ostatnie miesiące:
- Nowe wtryskiwacze gazu REG'a
- map sensor
- elektrozawór gazu
- czyszczenie reduktora
- 3 filtry gazu
- boczki drzwi wymienione na Po lift (Zakupione od Dziadek_yoyo)
- kratki nawiewu Po lift
- spinki boczków (Zakupione od michalwruszak)
- "drewniane" panele od elektrycznych szyb (u mnie były czarne plastikowe)
- "drewno" przy tylnej środkowej kratce nawiewu.
- wymiana lewego lusterka (nie działało składanie) miały być lusterka (Duże) z polifta lecz niestety lusterka były na 1-dną kostkę 10pin, a u mnie na 2-wie 5+7.
- Nowie świeczki NGK BUR6EFSZ
- wymiana oleju jak dobrze pamiętam Mobil, 10w40 + filter oleju, nie miałem czasu sam wymienić oliwki w aucie, to zaprowadziłem do "mechanika" teraz kapie mi olej z pod filtra <bezradny> , już teraz wiem że więcej nigdzie swojego auta nie zaprowadzę, wolę siedzieć po nocach ale sam zrobić...
Coś tam pewnie ominąłem :) ale pewnie mało istotne, kilka zdjęć:










Co do planów, na pewno chciał bym zmienić kierownice na tą z S8 (trójramienną) tylko dać do regeneracji i spłaszczyć na dole. Myślałem również nad felgą XXR 527 18" 9,75cala szerokości, tylko z drugiej strony 20" cali lepiej się prezentuje, myślę by podjechać do Sycowa do firmy dawmac i przymierzyć i obejrzeć na żywo jak się to prezentuje. Trzecim modem które chodzi mi po głowie od zakupu auta to duża navi miałem wcześniej 1din radio z wysuwanym 7calowym monitorem i to nie było to co oczekiwałem, lecz nie chciał bym wycinać mojej ramki bo raczej w większości kończy się to oklejaniem lub malowaniem, tylko wymienić na całą po liftową, ale wiem że jest tam problem z climatronikiem, a nie widziałem jakiś pewnych informacji czy da się to zrobić by wszystko działo jak należy, widziałem kiedyś na Rosyjskiej stronie jak był wycięty climatronic z polifta i wrzucony przed liftowy, jeżeli ktoś ma większe doświadczenie w tej sprawie to proszę o informację z góry serdecznie dziękuje ;)
Pozdrawiam!.
_________________

 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-13, 19:15   

Noo gonias działasz :) Dobrze żes te boczki załozył z lifta bo mi marudziło sporo ludzi że nie beda pasowały a żadnej tragedi nie ma :)
 
 
robertas 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2, D3, Allroad, 80
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 1605
Skąd: ślask
Wysłany: 2015-09-13, 20:58   

gonias, no wszystkie mody na plus :) co do kol... tez o nich myslalem w 20 calach... ale chyba doloze i wpadnie co innego... Przyszly sezon juz napewno bedzie cos innego niz RH :D a plany mam naprawde bogate :D wiec jak cos, to mozemy zrobic klubowa wycieczke do Dawmaca i uprosic rabacik jakis :D
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
gonias 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 4hp
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 208
Skąd: Turek (WLKP)
Wysłany: 2015-09-13, 21:49   

Apophis napisał/a:
Noo gonias działasz :) Dobrze żes te boczki załozył z lifta bo mi marudziło sporo ludzi że nie beda pasowały a żadnej tragedi nie ma :)

Apo ja jestem z po liftowych boczków bardzo zadowolony :) i na prawdę tragedii nie ma, zresztą majster będziesz kiedyś u mnie to sam sobie je obmacasz :D . Miękkie wykończenie i alcantara jak dla mnie super.
robertas napisał/a:
gonias, no wszystkie mody na plus :) co do kol... tez o nich myslalem w 20 calach... ale chyba doloze i wpadnie co innego... Przyszly sezon juz napewno bedzie cos innego niz RH :D a plany mam naprawde bogate :D wiec jak cos, to mozemy zrobic klubowa wycieczke do Dawmaca i uprosic rabacik jakis :D

Właśnie dawmac nie ma u siebie XXR 527 w 20calach :( nawet tych FAKE'owy typu Dare. Ja też na razie szukam :) czegoś w dobrych pieniądzach i żeby mi się oczywiście podobało, ale na razie ta xxr 527 tylko mi wpadła w oko. Pewnie trzeba jechać i u Dawmaca można dostać rabat 200zł :D jak wyślesz mu zdjęcie swojego auta na jego felgach.

Robertas mam jeszcze takie pytanie :) ty rzezałeś u siebie ramkę pod Navi RNS-E, masz jakieś zdjęcia z prac jak to wyglądało ?, bo widzę że zostałeś przy drewnie :) .
_________________

 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-13, 22:01   

Gonias planuje niedługo byc u ciebie,może i w dniu zlecenia sie bujniemy do genowefy razem jak masz cheć?
Ale jeszcze zanim sie przejade twoja i zobacze jak zmienia biegi :)
 
 
robertas 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2, D3, Allroad, 80
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 1605
Skąd: ślask
Wysłany: 2015-09-14, 00:34   

No musialbym oblookac czy mam gdzies foty z tego rezania... no tak, przy drewnie zostalem i drewno bedzie ;) z tym ze u mnie na raczkach jest teraz takie szare niczym marmur ;) poszukam i jak znajde to dam znac ;)
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2015-09-14, 00:39   

Jak już zmieniałeś nawiewy z FL mogłeś się pokosić tez o zmianę tylnego panelu ogrzewania kanapy z lifta.



_________________
Black Cars Matters
 
 
stillbadboy 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 254
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-09-14, 12:03   

Gonias duzo rezania z boczkami ? chodzi mi oto jak rozwiazales problem tych psztyczkow do ryglowania drzwi ( oboko klamki )
bo same boczki to raczej p&p
_________________
"Diesel jest jak cymbałki dla przedszkolaków. Zaczynasz grać melodię i nagle brakuje Ci skali"
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-14, 12:45   

Ja ich wcale nie mam
 
 
gonias 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 4hp
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 208
Skąd: Turek (WLKP)
Wysłany: 2015-09-14, 13:46   

Apophis napisał/a:
Gonias planuje niedługo byc u ciebie,może i w dniu zlecenia sie bujniemy do genowefy razem jak masz cheć?
Ale jeszcze zanim sie przejade twoja i zobacze jak zmienia biegi :)

Apo pewnie że pojadę z Tobą, przejedziesz się jeszcze moim i sobie porównasz :) na spokojnie.
robertas napisał/a:
No musialbym oblookac czy mam gdzies foty z tego rezania... no tak, przy drewnie zostalem i drewno bedzie ;) z tym ze u mnie na raczkach jest teraz takie szare niczym marmur ;) poszukam i jak znajde to dam znac ;)

Jak byś coś znalazł to był bym bardzo wdzięczny, bo chciał bym zostać przy drewnie i wrzucić duże navi, a to większości kończyło się oklejaniem lub malowaniem :) . To chyba kiedyś widziałem te "szare" <okok> na kozaku są !
dice111 napisał/a:
Jak już zmieniałeś nawiewy z FL mogłeś się pokosić tez o zmianę tylnego panelu ogrzewania kanapy z lifta.

Z tyłu w słupkach i ten środkowy od grzanych stołków jeszcze są przed liftowe :) , ale to się w najbliższym czasie na pewno zmieni, bo już dawno miałem je kupić od Wiktora i parę innych smaczków, tylko nawet szczerze mówiąc nie miałem czasu podjechać.
stillbadboy napisał/a:
Gonias duzo rezania z boczkami ? chodzi mi oto jak rozwiazales problem tych psztyczkow do ryglowania drzwi ( oboko klamki )
bo same boczki to raczej p&p

Rezania nie było nic, ale gimnastyki na prawdę sporo. Z Tylnymi boczkami nie było jakiegoś większego problemu. Gdy podepniesz już linkę od klamki i zabezpieczysz ją tą blaszką, podepniesz głośnik założysz spinki itp, podnosiłem troszkę boczek do góry z 5 cm wyżej niż powinien być i pod kątem (chromową "uszczelką" jak najbliżej szyby) próbowałem wcelować w "psztyczek", w przednich jeszcze dodatkowo trzymałem ręką od spodu(pod boczkiem) go żeby lepiej wcelować (bo te pstryczki są dość luźne i latają na boki), w prawych drzwiach lepiej mi poszło jak był zaryglowany :) . A i jeszcze dodam że trzeba dorobić wiązkę do żaróweczek w drzwiach (czerwonych).

Edit.
Tu kiedyś dla kolegi taki na szybko filmik nagrałem z 2mies temu bo chciał zobaczyć jak to wygląda (poskładane): https://www.youtube.com/watch?v=lmXqj0K0Z10
_________________

 
 
stillbadboy 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 254
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-09-14, 15:40   

sam montaz demontaz mam opanowany w zimie mi linka spadala z 5razy wiec bcozek wiem jak zdjac, abrdziej mnie ciekawi czy Ci dziala ten wlacznik wylacznik zamnkietych drzwi ktory masz od strony pasazera a nie wiedziec czemu nie ma go od strony kierowcy...
fajny filmik ;)
_________________
"Diesel jest jak cymbałki dla przedszkolaków. Zaczynasz grać melodię i nagle brakuje Ci skali"
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-14, 17:05   

stillbadboy napisał/a:
amnkietych drzwi ktory masz od strony pasazera a nie wiedziec czemu nie ma go od strony kierowcy...


Boczki z angola :)
 
 
gonias 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 4hp
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 208
Skąd: Turek (WLKP)
Wysłany: 2015-09-14, 21:12   

stillbadboy napisał/a:
sam montaz demontaz mam opanowany w zimie mi linka spadala z 5razy wiec bcozek wiem jak zdjac, abrdziej mnie ciekawi czy Ci dziala ten wlacznik wylacznik zamnkietych drzwi ktory masz od strony pasazera a nie wiedziec czemu nie ma go od strony kierowcy...
fajny filmik ;)

Apophis napisał/a:
Boczki z angola :)


stillbadboy ten włącznik nie działa bo u mnie fabrycznie nie było takiej możliwości podłączenia, jedynie rezanie w kablach na własną rękę :) więc odpuściłem. Dokładnie tak jak Apo mówi boczki są z angola. Prawy boczek wymienię na europejski i wtedy nie będzie problemu z "pustym, niedziałającym" przyciskiem bo ich po prostu nie będzie i klamki będą wyglądać jak w Pre Fl :) i to chyba najlepsze rozwiązanie bez kabelkologii.
_________________

 
 
stillbadboy 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 254
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-09-15, 09:33   

tak wlasnie myslalem ze to angol, czyli jedyna roznica to kawalek skory na boczku, tez mnie nachodzilo ale chcialem zeby wlasnie te guziki dzialaly i bylo ryglowanie drzwi na przycisk pyk i gotowe. Choc jak dorwalbym boczki za stowke to tez bym pewnie podmienil mimo nie dzialajacego wlacznika ;)
_________________
"Diesel jest jak cymbałki dla przedszkolaków. Zaczynasz grać melodię i nagle brakuje Ci skali"
 
 
gonias 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 4hp
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 208
Skąd: Turek (WLKP)
Wysłany: 2015-09-15, 16:16   

stillbadboy napisał/a:
tak wlasnie myslalem ze to angol, czyli jedyna roznica to kawalek skory na boczku, tez mnie nachodzilo ale chcialem zeby wlasnie te guziki dzialaly i bylo ryglowanie drzwi na przycisk pyk i gotowe. Choc jak dorwalbym boczki za stowke to tez bym pewnie podmienil mimo nie dzialajacego wlacznika ;)

Boczki są od Dziadek_yoyo z anglika :) oczywiście polecam zakupy w 100% u Wiktora. Myślę że podłączenie u elektromechanika tych przycisków nie było by problemem, wystarczy dobrze wpiąć się w wiązkę, ja w aucie nigdy się nie rygluje na zamek więc dla mnie zbędny bajer :) , prawy przedni boczek europejski znalazłem za ok 50zł bez przycisku (zwykła klamka), więc pewnie taki niedługo zagości u mnie.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.