Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
A8 D2 4.2 1994r 20"-10J Naciąg/Gleba/Navi+FL  
Autor Wiadomość
gonias 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 4hp
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 208
Skąd: Turek (WLKP)
Wysłany: 2013-03-26, 20:57   A8 D2 4.2 1994r 20"-10J Naciąg/Gleba/Navi+FL

Witam jestem Mateusz chciałem wam pokazać mój nabytek którym jest Audi A8 4.2 Quattro z gazem STAG 300, to 4 mój samochód. Parę lat temu po przejechaniu się tym modelem po prostu się w nim zakochałem i przysiągłem sobie że kiedyś sobie taki kupię. No i nastał ten czas że w końcu nabyłem swoje marzenie, wiele osób odradzało mi że jest za duże, że w moim wieku powinienem kupić coś bardziej młodzieżowego Czyt. Sportowego, w zasadzie trochę się z nimi zgadzam że to nie jest auto dla "młodego" tylko bardziej dla jazdy z rozwagą, nie jestem z tych co katują auta traktuje je bardziej jako moje oczko w głowię by dało się je eksploatować przez wiele kilometrów. Znalezienie ładnego egzemplarza nie było łatwe, tym bardziej że w moim mieście była tylko jedna w kolorze czarnym i jedna S8 więc jest to dość rzadkość w moich rejonach, po oględzinach różnych aut aż sam się dziwiłem co ludzie robią żeby tylko sprzedać samochód, aż natrafiłem na ten od razu poszedł do sprawdzenia w serwisie, mechanicznie wyszedł zaskakująco dobrze, wizualnie też nie ma tragedii jak na kilkunastoletnie auto. Więc po sporych namyśleniach w końcu go kupiłem, prosto po kupnie wprost nie mogłem trafić do domu tak nie chciało mi się z niego wysiąść. Trochę się rozpisałem ciekawe czy ktoś to w ogóle przeczyta ;-) . Teraz trochę wyposażenia nie jest to jakaś super full opcja ale mi w zupełności wystarczy: Centralny zamek, 4el.szyby, el.lusterka, el.regulowane fotele w tym zagłówki i tylna kanapa w każdej płaszczyźnie + pompowanie + 4xpamięć, podgrzewane fotele i tylna kanapa, el. szyberdach, el regulowana kolumna kierownicza, ABS, Air bag, Tiptronic, telefon, napęd Quattro na pewno coś tam ominąłem ale już mniejsza z tym. Stoi na 18" felgach opony tył 255/45/18 przód 235/50/18
Modyfikacje jakie chcę wykonać na razie jakiś większych planów. Ew jakieś sprężynki -40 + amortyzatory z S8, do wnętrza włożyć Navi+, zmienić felgi na większe 19/20 cali tak zwane "słońca" resztę wyjdzie w praniu, lecz w najbliższym czasie nic zmieniane wizualnie nie będzie tylko mechanicznie. To chyba wszystko teraz zdjęcia, robione telefonem na szybko ;-) będzie ładniejsza pogoda to zrobię jakaś sesje.



 
 
Rafko 
Użytkownik



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.7Q
Skrzynia: 5HP19 CJT
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 13 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-03-26, 21:09   

gratulacje zakupu i przyjemności z bezawaryjnej jazdy :-D (opony w Q powinny być takich samych rozmiarów żeby napęd nie cierpiał ;-) )
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2013-03-26, 21:23   

Opinią ludzi się nie przejmuj, mi do tej pory wypominają czym jeżdżę :mrgreen: A8 to fajne autko, zawsze gdy koło niego przechodzę to znajduję byle pretekst by się nim przejechać. Po przyjechaniu na podwórko ciężko wyjść z autka.. to jest pewien rodzaj magii, którego większość ludzi nie ogarnia :lol: W zestawie masz haka? Zawieszenie wykombinuj od eSki, albo gwint i będziesz zadowolony. Wyposażenie wystarczające. W najbliższych planach masz wymianę rozrządu, płynów i filtrów? Aha, gratuluję autka, jak i życzę wielu przyjemnie pokonanych kilometrów ;-)

Rafko napisał/a:
opony w Q powinny być takich samych rozmiarów żeby napęd nie cierpiał ;-)


Wystarczy aby średnica kół była jak najbardziej jednakowa na obu osiach, dopuszczalna rozbieżność średnicy to do 3 albo 5mm. Był ten tamat poruszany parokrotnie.
_________________
 
 
pawel1380 
Użytkownik


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: Audi A5
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-03-26, 21:40   

z pewnoscia 5mm to zbyt duza roznica..
Koła maja byc takie same.
 
 
gonias 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 4hp
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 208
Skąd: Turek (WLKP)
Wysłany: 2013-03-26, 21:48   

Myślałem że poruszanie się A8 po mieście sprawi mi problem :) np ciasnych uliczkach, ale prowadzi się jak marzenie i nie czuje jego rozmiarów.
krzychu22.p1i napisał/a:
A8 to fajne autko, zawsze gdy koło niego przechodzę to znajduję byle pretekst by się nim przejechać. Po przyjechaniu na podwórko ciężko wyjść z autka..

Oj skąd ja to znam :-D jak go kupiłem to myślałem że w nim będę spał.
krzychu22.p1i napisał/a:
W zestawie masz haka? Zawieszenie wykombinuj od eSki, albo gwint i będziesz zadowolony.
Tak Hak jest wbity w dowód :) , jak będą pieniądze to wpadnie gwint.
krzychu22.p1i napisał/a:
W najbliższych planach masz wymianę rozrządu, płynów i filtrów?
Tak dokładnie
krzychu22.p1i napisał/a:
Wystarczy aby średnica kół była jak najbardziej jednakowa na obu osiach, dopuszczalna rozbieżność średnicy to do 3 albo 5mm. Był ten tamat poruszany parokrotnie.
Tzn jaki profil powinien być z przodu ?
 
 
gonias 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 4hp
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 208
Skąd: Turek (WLKP)
Wysłany: 2013-03-27, 15:50   

No i mam problem :-( coś jest nie tak z gazem (chyba) bo bierze mi benzynę. Powiedzcie mi ile powinno wychodzić litrów benzyny przy odpalaniu na 100km ? bo mi wziął 6L to chyba nie jest normalne. A przez pierwsze dni benzyny praktycznie nic nie ubywało.
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2013-03-27, 15:55   

gonias, Ja tankuję miesięcznie 10L PB , gdzieś wyczytałem , że A8 D2 4.2PB na postoju spala około 2.5L / 1godź .
A powiedz mi jak długo on się tobie rozgrzewa ??
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
gonias 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 4hp
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 208
Skąd: Turek (WLKP)
Wysłany: 2013-03-27, 16:01   

Właśnie było zatankowane 10L i zrobiłem może z 8km i już pika i pokazuje się ikonka stacji. Ja już sam nie wiem co to może być :( już ręce zakładam na głowę
 
 
sliwka 
Użytkownik



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Lukasz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 37
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 49
Skąd: rzeszow
Wysłany: 2013-03-27, 16:51   

proponuje nie jezdzic na niskim stanie paliwa w baku bo bedziesz mial problemu z pompa paliwa zaraz. Ja osobiscie z polowy baku nie schodze :-) powodzenia w dalszych pracach
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2013-03-27, 17:06   

Jak pisze przedmówca, nie jeździj na "żydzie" bo taniej nie będzie. Spora część problemów A8 z lpg to zajeżdżone pompy paliwa.

Gonias Najlepiej jakbyś skompletował zestaw 245/45 czyli rozmiar eSkowy. Sugerując się stronką http://www.audipages.com/...izeoptions.html mógłbyś pozostać przy 255/45, jest ona większa o 9mm od wcześniejszej, na pewno byłoby na niej bardziej komfortowo ale jak to wyglądała na autku tego nie wiem :->

Mdamian, kiedyś z ciekawości sprawdzę te info. W vagu zobaczę ilość paliwa, a potem porównam z godzinną pracą na wolnych obrotach. Nie mogę uwierzyć w 2.5l/h chociaż ma się co kręcić w silniczku :->
_________________
 
 
gonias 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 4hp
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 208
Skąd: Turek (WLKP)
Wysłany: 2013-03-27, 18:12   

Nie, nie jeżdżę na "żydzie", tylko ile zaleje to 5min i już znika benzyna :shock: chodź jeździ na gazie. Zdążyłem zalać 10L benzyny dojechałem ze stacji do domu i już nic nie było (zrobiłem ok 7-8km), a wcześniej było wszystko normalnie strzałka od paliwa praktycznie nic się nie ruszała tylko gaz normalnie ubywał, więc nie wiem co się tak nagle odmieniło i ubywa tak monstrualnie. Jutro idzie do gaziarza i mechanika niech oni to przejrzą :-(. Nie wiem już sam dziura w baku się zrobiła ?
_________________

 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2013-03-27, 20:28   

krzychu22.p1i napisał/a:
Gonias Najlepiej jakbyś skompletował zestaw 245/45 czyli rozmiar eSkowy. Sugerując się stronką http://www.audipages.com/...izeoptions.html mógłbyś pozostać przy 255/45, jest ona większa o 9mm od wcześniejszej, na pewno byłoby na niej bardziej komfortowo ale jak to wyglądała na autku tego nie wiem :->

255/45R18 na D2 wygląda całkiem normalnie.
Co więcej kiedy ktoś w D2 zamawiał felgi 20" to auto wyjeżdżało na oponach 255/35R20 a to jest identyczny rozmiar (średnica koła) co te powyższe 255/45R18.

Osobiście w swoim S8 jeździłem na takich oponach (zima 255/45R18 i lato 255/35R20) więc bez obaw można zakładać i będzie to jak z fabryki ;-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
tomi5 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 812
Skąd: Lubin
Wysłany: 2013-03-28, 11:00   

Z tym paliwem , powiem ci że to norma jak masz paliwa tak na granicy rezery, to tak się bedzie działo że po chwili wskazówka spadnie do 0 i ten stan sie będzie utrzymywał zalej za 50zł i zobacz czy popdskoczyła do góry.
W 2 tak mialem jak juz zapalila sie rezerwa to wskazowka opadała jak by na PB jechało auto, ale po zalaniu za 50zl z )0 podnosi sie na pierwsza kreskę za rezerwą.

ja leje w mc Pb za 150zl i to mi wystarcza.
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
gonias 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 4hp
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 208
Skąd: Turek (WLKP)
Wysłany: 2013-03-28, 13:47   

Właśnie wróciłem od mechanika ;-) już uspokojony, zaciął się czujnik paliwa bo w baku było ok 25L a pokazywało na 0 (zero) teraz w końcu jest normalnie. Co do opon z przodu są nowe, więc szkoda by było je zdejmować :) , na razie będę sobie odkładał na 19/20" :) wtedy się już całościowo zmieni na inny rozmiar opony Tzn. Jak proponowaliście 255/35. A i mam pytanie ile cali z tyłu i z przodu max mogą mieć żeby nie wystawały? i jakie ET powinny mieć.
 
 
justinos1 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Arek
Jeżdzę: A8 D2FL
Pomógł: 3 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 131
Skąd: Chojnów
Wysłany: 2013-03-28, 20:48   

Przy 19" opona powinna mieć 255/40/19 cztery takie same. Ja mam fele sline 19", 9" szerokości i et35, i auto wygląda poprostu mega ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.