Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
A8 D2 FL by Druss  
Autor Wiadomość
Druss 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D2 4.2 ; W203
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 290
Skąd: Grodzisk Maz
Wysłany: 2012-07-29, 19:56   A8 D2 FL by Druss

Witam, wiec nadszedł czas że pokazać Wam mój zakup.

Autko kupiłem w tamtą sob od sobote od kolegi polbed. Sprzedający uczciwy, wszystko mówił jak jest, co było itp. Na każdą naprawę mam fakture.

Od czego tu zacząć ?? Od wyposażenie, nie będę Wam wstawiał rozkodowanego VIN'u, ale napisze Wam to co pamietam i to co jest najwaniejsze :

A wiec, ma działającą NAVI (DX), do tego mam mapy na Niemcy, Holandie, Czechy, Polske, i kraje którejś tam części europy.
Działający telefon, jeszcze nie sprawdzałem ale byłem zapewniony że działa.
Elektryczne fotele przód wraz z podgrzewaniem.
Elektryczna kierownica wraz z multifunkcja
Elektryczny szyber dach
Bi-xenony
Zawias od S8
Komplet zimówek na 17
Roleta elektryczna na tylną szybe
Phatnoise w bagazniku z 20gb dyskiem
Reszty nie pamietam co tam jeszcze może być ;-)

A teraz Zdjecia :




A teraz moje spostrzeżenie :
Plusy:
- Pewne pochodzenie
- jasna tapicerka wraz z alkantarą
- zadbany technicznie, wizualnie
- ZADOWOLENIE

Minusy:
- schodzi lakier bez barwny z przedniej maski, przy grillu.
- nie ma WEBASTO
- nie ma rolet w bocznych drzwiach
- nie ma solardachu
- nie ma zmiany biegów w kierownicy
- nie ma elektrycznej kanapy z tyły tak samo jak podgrzewania

Oczywiście to są minusy z którymi moge żyć i ich nie mieć, ale z maską musze cos zrobić.


[URL=http://
www.fotosik.pl/pokaz_obra...f58139ff8.html][/URL]

A tutaj zdjęcię mojego małego kompleciku do pielegnacji lakieru, co do wnetrza mam do plastików ale nie ma go na zdjęciu i musze kupić rzeczy do czyszczenia i pielegnacji skóry.

A tu najnowszy nabytek do pielegnacji chromu, aluminium i metalu.


Zostaje mi jeszcze dokładne sprzatnięcie w środku, odkurzanie, czyszcenie/konserwacja skór.
Pozostaje jeszcze kwestia alcantary, czym czyścić,konserwować ją ??

Czekam na Wasze opinie, zdanie, pytania itp.
Pozdrawiam.
 
 
AudiA8 
Moje A8



Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Dawid
Jeżdzę: A6 Avant 3.0 TDI Quattro
Wiek: 41
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-07-29, 20:08   

Ciemny lakier z jasnym wnętrzem dobrze się komponuje.
Widać że zadbany samochód, ale jestem zdziwiony jak bardzo łuszczy się ten bezbarwny lakier <szok>. Wydawało mi się że to jakiś malutki element, a tu wcale nie taki mały.
Linia Meguiar's - dobra, ale droga. Co zamierzasz z tym elementem na masce? :-) :mrgreen: :-D
_________________
Wyjątkowy samochód, dla wyjątkowych ludzi.
 
 
Druss 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D2 4.2 ; W203
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 290
Skąd: Grodzisk Maz
Wysłany: 2012-07-29, 20:15   

Też myślałem że jest mały i przy oglądaniu nie bylo widać tego, umyłem go, patrze i nie wierze, ale cóż zaakceptowałem to przy kupnie wiec będę musiał z tym żyć i cos z tym zrobic.
Co z tym zrobić??Hmmm mysle ze dam jednemu lakiernikowi może on coś z tym poradzi...
_________________

 
 
AudiA8 
Moje A8



Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Dawid
Jeżdzę: A6 Avant 3.0 TDI Quattro
Wiek: 41
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-07-29, 20:23   

Druss napisał/a:

Co z tym zrobić??Hmmm mysle ze dam jednemu lakiernikowi może on coś z tym poradzi...


Raczej robota dla lakiernika, myślę że może lepiej za w czasu, bo będzie Ci na coraz większych powierzchniach łuszczyć się. To moje zdanie, jednak skonsultuj z szpecem od lakierowania:-) Jednak z drugiej strony, widuje się samochody "zjedzone czy przeżarte" na wylot przez rdzę czy korozję i ludzie się nie przejmują :-D
 
 
Druss 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D2 4.2 ; W203
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 290
Skąd: Grodzisk Maz
Wysłany: 2012-07-29, 20:56   

Wiesz napewno sie tym zajmę, tylko napierw, musze go przerejestrować, ubezpieczyć, wymienić olej i dopiero wtedy będę coś myślał o tym.
_________________

 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-07-29, 21:33   

Druss obawiam się że bez ponownego lakierowania maski to sie nie obędzie,powiem Ci tak ja miałem u siebie delikatnie złuszczony lakier na łączeniu dachu ze słupkiem C i przez cztery lata nic sie z tym nie działo tyle że u mnie to było bardzo malutkie odpryśnięcie.Odnośnie czyszczenia alkantary to ja delikatnie przecierałem u siebie czymś takim http://zadbane-auto.pl/sk...ej-gt15-i-gt11/
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-29, 21:38   

Druss napisał/a:
Od czego tu zacząć ?? Od wyposażenie, nie będę Wam

ja bym zaczął od zmiany felg , gdyz te na zdjeciach są z modelu przed liftem a samochód masz 99- 2002 więc ,.....głupowato to wygląda ?ale to tylko moja sugestia/
Bedzie ładnie wyglaał np na 18 cali z S8 po 99r a nie przed :-o

[ Dodano: 2012-07-29, 21:41 ]
Druss napisał/a:
Minusy:
- schodzi lakier bez barwny z przedniej maski, przy grillu.
- nie ma WEBASTO
- nie ma rolet w bocznych drzwiach
- nie ma solardachu
- nie ma zmiany biegów w kierownicy
- nie ma elektrycznej kanapy z tyły tak samo jak podgrzewania

jedyny minus to ten lakier schodzacy....orginał nie schodzi więc coś było robione i trzeba poprawić i pomalować na nowo maskę.
 
 
AudiA8 
Moje A8



Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Dawid
Jeżdzę: A6 Avant 3.0 TDI Quattro
Wiek: 41
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-07-29, 21:56   

JIMM napisał/a:

jedyny minus to ten lakier schodzacy....orginał nie schodzi więc coś było robione i trzeba poprawić i pomalować na nowo maskę.

Kolego, właśnie gdzieś obiło mi się o uszy, że lakier łuszczy się albo od słońca, lub od tego, że kiedyś był element lakierowany, czyli prawdziwe, co?
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-07-29, 22:04   

To co ja opisywałem w swojej byłej ósemce to w tym miejscu gdzie się łuszczyło było właśnie łączenie po malowaniu błotnika.
 
 
AudiA8 
Moje A8



Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Dawid
Jeżdzę: A6 Avant 3.0 TDI Quattro
Wiek: 41
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-07-29, 22:17   

Czyli mogło być coś malowane, może też po jakiś odpryskach, kto wie, dobrze mówię?
_________________
Wyjątkowy samochód, dla wyjątkowych ludzi.
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2012-07-29, 23:41   

Gratuluję zakupu, długo oczekiwane auto już stoi na domowym podwórku. :lol: I jak pierwsze wrażenia z jazdy?

Odnośnie autka, ładny kolorek, silnik 4.2 jest, recaro jest, felgi faktycznie zamień na 18" z S8 po FL jak wcześniej proponował JIMM i będzie pięknie. Element lakierowany mógłbyś doraźnie zamalować bezbarwnym i wypolerować. Ale to jest na krótką metę, najlepiej odnowić cały element.

W wolnym, czasie napisz coś o tej paście do listw ozdobnych Megsa all metal polish. Jeszcze raz gratuluję:)
_________________
 
 
Druss 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D2 4.2 ; W203
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 290
Skąd: Grodzisk Maz
Wysłany: 2012-07-30, 09:36   

A wiec tak jak JIMM zauważył prawdziwym minusem jest ten schodzący lakier. Reszta to moja zachcianka i to co chciałbym mieć ale bez tego też da sie żyć i nei ma co narzekać bo mega zadowolony.
JIMM napisał/a:
ja bym zaczął od zmiany felg , gdyz te na zdjeciach są z modelu przed liftem a samochód masz 99- 2002 więc ,.....głupowato to wygląda ?ale to tylko moja sugestia/
Bedzie ładnie wyglaał np na 18 cali z S8 po 99r a nie przed

Z wymianą felg będę musiał poczekać bo rezerwy $ sie kończą i to nie jest AŻ tak ważne i nie wymaga natychmiastowej wymiany.
krzychu22.p1i napisał/a:
W wolnym, czasie napisz coś o tej paście do listw ozdobnych Megsa all metal polish. Jeszcze raz gratuluję:)

Powiem Ci tak, to niestety nie jest pasta cud że wrzery czy zniszczony element Ci odnowi, ale jak są mini ryski, odpryski, zanieczyszczenia to usuwa ładnie.
Na listwach bocznych przy dotykaniu czuć było taką delikatną tarkę, po zastosowaniu tej pasty jest juz głodkie i lekko lepszy połysk jest. Ogólnie ja używam kosmetyków megsa i jestem bardzo zadowolony z nich. Co prawda musze dokupić kilka jeszcze rzeczy, ale nie wszystko na raz :-)
krzychu22.p1i napisał/a:
I jak pierwsze wrażenia z jazdy?

Jestem zaskoczony jego spalaniem. Wracając po trasie w predkościach autostradowych 120-140 i raz miałem 160 spalił mi 10l/100km :!:
Na dojazdach do pracy ~16km w jedna strone spala mi 12l/100km PB.

Teraz od piątku wszedł gaz, sekwenscja, komputer pokazuje spalanie na poziomie 14-14,8l/100km. Dziś pęknie pierwsze 100km na gazie i zobacze jakie bedzie spalanie na dystrybutorze.

Wrażenia z jazdy...Czy ja musze pisać o tym :mrgreen: ?? Są rewelacyjne. dzwiek silnika na niskich obrotach i na wysokich poezja...Ułatwiający życie parktronic - bezcenne. Podrożowanie nim to sama przyjemność, pomino że ma 1BE zawias to jest bardzo komfotowy, trzyma sie drogi.
Kick down - OMFG, lubie to :mrgreen:

Ale mam też jeden problem, mianowicie z ustawieniem kluczykiem, fotelem i pamięcią.
Korzystam tylko ja z auta wiec korzystam z jednego kluczyka i jak ustawie sobie fotel jak mi odpowiada, zapisze go w pamieci nr2 ( tak nr 2 bo do nr 1 sie nie przypisuje ) to za kazdym razem jak otwieram drzwi to fotel ustawia sie pod zapamiętane ustawienie fotela dla kluczyka, jak zmienić jego pamieć ??
Wciśnięcie nr1 i zapisanie na nim jest nie możliwe ( nie działa to ).
_________________

 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2012-07-30, 11:15   

Druss napisał/a:

Ale mam też jeden problem, mianowicie z ustawieniem kluczykiem, fotelem i pamięcią.
Korzystam tylko ja z auta wiec korzystam z jednego kluczyka i jak ustawie sobie fotel jak mi odpowiada, zapisze go w pamieci nr2 ( tak nr 2 bo do nr 1 sie nie przypisuje ) to za kazdym razem jak otwieram drzwi to fotel ustawia sie pod zapamiętane ustawienie fotela dla kluczyka, jak zmienić jego pamieć ??
Wciśnięcie nr1 i zapisanie na nim jest nie możliwe ( nie działa to ).


Aby zapisać pamięć foteli musisz mieć otwarte drzwi, wciśnięty przycisk czerwony MEMORY ON/OFF i po ustawieniu pod siebie fotela , kiery i lusterek musisz jednocześnie nacisnąć na chwilę przycisk MEMORY (czarny pomiędzy przyciskami 1,2 i 3,4) a wybraną pozycją pamięci. A przypisanie kluczyka do ustawień to jak wyżej z tym, że jak już mamy zapisane ustawienie, przycisk czerwony włączony, drzwi otwarte, naciskasz czarny przycisk MEMORY i na pilocie naciskasz i przytrzymujesz chwilę otwieranie, powinno śmigać. Aktualnie zapisałem ustawienia, lecz wyłączyłem ustawianie elektryki pod siebie przy otwieraniu auta, z prostych względów: jeżdżę sam, więc nikt mi nic nie przestawia, szkoda mi elektryki i jej podzespołów bo im więcej będzie się korzystać z niej to w końcu coś padnie a szkoda. Ale nie ukrywam, jest to nie lada bajer, pierwszy raz aż mi szczęka opadła.

Odnośnie spalania, to przyjemne wychodzi, coś jak u mnie. I kto powie że 4.2 to smok ;-) Daj znać jak to wyjdzie po montażu eLPG. Zapodaję Ci instrukcję obsługi do S8 ale po polsku, wszystko spasi i będziesz wszystko ogarniał.: http://www.sendspace.pl/f...e0f94980d60cf70
_________________
 
 
Druss 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D2 4.2 ; W203
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 290
Skąd: Grodzisk Maz
Wysłany: 2012-07-30, 13:40   

No to dziś będę czytał instrukcje ! Dzieki wielkie za nią.

Z pamieciami foteli też powalcze dzis może.

A co do spalania kazdemu jak mowie ile mi spalił w trasie a ile po mieście to aż nie wierzą ze taki smok może tak mało spalić... A pewnie że może :-)

A co do bajeru to tez jest fajne jak wyciągasz kluczyki ze stacyjki to kiera sie chowa żeby lepiej wyjsc i tak samo po włożeniu kluczyków. rewelka :mrgreen:

Ogólnie rzecz biorą jestem nią zachwycony :d
_________________

 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-30, 14:28   

Druss napisał/a:
co do spalania kazdemu jak mowie ile mi spalił w trasie a ile po mieście to aż nie wierzą ze taki smok może tak mało spalić... A pewnie że może :-)

Oczywiscie że może bo moja 4,2 pali tez w tych wartosciach ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.