Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[A8 ALL] Modyfikator Plus /ceramizery i inne dodatki  
Autor Wiadomość
Mikigd 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Michał
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 123
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2009-08-30, 11:07   [A8 ALL] Modyfikator Plus /ceramizery i inne dodatki

Panowie.
Co myślicie na temat uszlachetniaczy - warto stosować czy nie ?

np taki MODYFIKATOR
http://moto.allegro.pl/it...nie_sztuki.html

albo ceramizer

http://moto.allegro.pl/it...s_h1_f_vat.html

są i takie wynalazki

http://moto.allegro.pl/it...ystrybutor.html

Jestem ciekaw waszych opinii.
Czy ktoś dodałby taki produkt do silnika.
_________________
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2009-08-31, 18:53   Re: Modyfikator Plus /ceramizery i inne dodatki do silników

Mikigd napisał/a:

(...) ceramizer
http://moto.allegro.pl/it...s_h1_f_vat.html (...)


Taki ceramizer kiedyś wlewałem do B4 2,8 - zaczął jakby równiej pracować, ale trudno dokładniej stwierdzić, że wniósł wiele do kultury pracy silnika. Z teorii to wnioskuję, że ma jakiś wpływ, ale na ile znaczny, nie wiem. Za to kiedy dodałem do oleju silnikowego środek Liqui Moly przeciw hałasującym zaworom - efekt natychmiastowy. Silnik zaczął pracować ciszej i równiej. Motodoktora raczej nie polecam, bo to zaklejacz silnika. Dodawałem taki do silnika poloneza, ale do audika raczej bym nie zalał. Kiedyś stosowałem Slick50 (z teflonem) do skrzyni biegów w Komarku - cichsza praca, mniejsze spalanie i ogólnie silnik i skrzynia zaczęły się lepiej zachowywać.
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-01, 11:37   

Ja mam mieszane odczucia na ten temat...................../ na zasadzie chciała bym a boje się :oops: /..............gdyż jeśli te dodatki byłyby takie super to na pewno producenci olejów samochodowych coś takiego by dodawali do swych produktów...........musi być jakiś haczyk :?:
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2009-09-01, 22:00   

zanjac napisał/a:
Ja mam mieszane odczucia na ten temat...................../ na zasadzie chciała bym a boje się :oops: /..............gdyż jeśli te dodatki byłyby takie super to na pewno producenci olejów samochodowych coś takiego by dodawali do swych produktów...........musi być jakiś haczyk :?:


Tak, masz sporo racji. Ja np. Slick50 wlewałem do skrzymi motoroweru komar, ale do silnika już się nie nadaje, bo filtr oleju zatrzymywał drobiny teflonu i było po sprawie i po filtrze. Z kolei inne dodatki i uszlachetniacze są drogie w produkcji. Innych powodów także może być sporo. Nie zapominajmy, że wyprodukowanie samochodu to tylko początek biznesu. Ważniejsze od ceny auta jest jego serwisowanie, przeglądy, robocizna i ceny części - tu jest biznes.
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2009-09-03, 00:40   

czytalem sporo wypowiedzi w necie nt. takich dodatków ale nigdy się nie zdecydowałem...
osobiście nie wiem ile dobrego to poczyni a ile może być ewentualnych szkód :roll:
 
 
kuczlaw
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-24, 18:02   

Mikigd napisał/a:
Co myślicie na temat uszlachetniaczy -


Kup porządny olej i to wystarczy
 
 
GTK 
Użytkownik


Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: S8
Wiek: 38
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 8
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-09-25, 09:28   

zanjac napisał/a:
jeśli te dodatki byłyby takie super to na pewno producenci olejów samochodowych coś takiego by dodawali do swych produktów


tutaj kwestia jest raczej prosta. Jeżeli to faktycznie by działało, żadnemu producentowi nie opłacałoby się polepszać oleju po to żeby go potem sprzedać mniej. Myślę, że tutaj w grę wchodzi polityka, dlaczego producent auta ma to rekomendować? Po to żeby potem nie zarobić na częściach na serwisie itd? To jak strzelić sobie samobója. Z punktu widzenia mechanika nigdy bym też nie polecał takiego środka nikomu, po co ma wlewać i jeździć jak może nie jeździć i płacić za remont.
Co do samych środków stosowałem ceramizer.pl w fordzie 1.8D bo tam się nie bałem tego wlewać. Moje podejście oczywiście do tego typu rzeczy jest jak najbardziej ostrożne i do audi S8 narazie nie będę się decydował mimo, że "bierze" troszkę więcej oleju niż norma. Na forach spotkałem się z opiniami raczej pozytywnymi niż negatywnymi, w gorszych przypadkach ktoś nie stwierdził dobroczynnego działania.
W fordzie po aplikacji stwierdziłem tylko i wyłącznie dobre rezultaty:
- auto odpaliłem przy -18 st. C
- wzrost mocy (w przypadku tak słabego motoru 60KM stwierdziłem to po większej prędkości max)
- poprawa kultury pracy, wyciszenie
Efekt nastąpił po około 2000km po wlaniu i jeżdżeniu nic nie zauważyłem
Do samochodu, który jest relatywnie mało warty polecam w 100%, często jeżdżę też VW passat 1,9TD 267 tys i tam myślę za jakiś czas to zaaplikuje. Pozdrawiam
 
 
tomi5 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 812
Skąd: Lubin
Wysłany: 2012-12-30, 10:18   

Odgrzeje kotlet:
Modyfikator Plus vs ceramizer.
Czy miał ktoś stycznośc z dwoma preparatami??
Modyfikator 2 razy droższy, a do naszych 4,2 trzeba zaaplikować 2opakowania.
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 15:43   

Ja zapodałem 2x ceramizer i efekty sie pojawiły,płynniejsza praca i wyraźne zmniejszenie spalania...benzyny :D Modyfikator jest chyba raczej do reanimowania trupa a ceramizer do przedłużenia zycia i polepszenia parametrów sinika w dobrym jeszcze stanie ;)
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2012-12-30, 16:11   

Ja bym przed aplikacją ceramizera zrobił pomiar sprężania, a dodatkowo wykres z hamowni i następnie porównał w wyniki przed i po. A ile macie najechane skoro po takie specyfiki sięgacie?
_________________
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 18:42   

Jesli chodzio przebieg to najstarsi górale moga tego nie wiedzieć. Ale ceramizer daje sie na 70tyś km i nie ważne jaki stan ma silnik. Im bardziej zajechany tym efekt bedzie mniejszy. Ogolnie najlepiej to zapodać do motorów w dobrym stanie a nie trupów. Nie robiłem żadnych pomiarów ale wiem że inni robili i zawsze sie kompresja poprawiała.
 
 
tomi5 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 812
Skąd: Lubin
Wysłany: 2012-12-31, 09:27   

krzychu22.p1i, Pomóc może a na pewno nie zaszkodzi ;)
Apophis, dzięki za info
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2013-01-01, 11:12   

Jest jeszcze taki specyfik ;)

http://xado.pl/rewitalizanty/xado-1-stage-maximum

Ja kiedyś zalałem do setki z silnikiem 2,3 R5 modyfikator plus i po jakimś czasie na zimnym przestały stukać szklanki. Nigdy więcej nie bawiłem się w takie specyfiki.
_________________

 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-01, 11:20   

sebos17, to mi wygląda na specyfik ostatniej szansy przed sprzedarzą :D Do kupujących-wyobraźcie sobie co może być w chodzącym jak zegareczek silniku auta ktore kupujecie i żee to coś może się zaraz po kupnie skończyć! Pół biedy jak ktoś da Ceramizera czy modyfikatora ale jak motodoktora itp??
 
 
tomi5 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 812
Skąd: Lubin
Wysłany: 2013-01-06, 09:28   

Apophis, Tak jak piszesz ceramizer czy modyfikator plus, środki ktore nie wiążą się z olejem tylko metalami, a olej słuzy tylko jako transport na poszczególne elementy silnika, są jak najbardziej ok i raczej nie mogą zaszkodzić, no chyba że ktoś będzie testował i bez oleju jeździł :)

Żeby ktoś się nie pomylił i nie zalał jakiegoś motodoktora, bo wtedy poprawi to na chwilę kulture pracy, ale z oleju kisiel zrobi. Znam chłopaka który zastosował motodoktora do swojego auta chlystler taki 8 osobowy, chciał to zrobić tylko tak zapobiegawczo jak My tutaj, i niestety w jego przypadku skonczyło sie to wizyta u mechanika i kompletnym czyszczeniem płukaniem silnika. Po odkręceniu korka spustowego zamiast wyleciec olej zaczął saczyc sie jakiś ,,glut"

A pytam o Ceramizer i modyfikator, bo niby działanie takie samo, a koszta znacząco się różnią modyfikator plus jest 2 razy droższy, a tez trzeba 2 opakowania do naszego silnika :)
wydaje mi się że modyfikator jest droższy bo wiecej na reklamy wydaje niż ceramizer :) Bynajmniej ja częściej spotkałem sie z reklamami modyfikatora niż ceramizera.

I przy nastepnej wymianie na pewno zagości u mnie ceramizer.
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.