Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[ALL] Ocena (wycena?) uszkodzeń karoserii  
Autor Wiadomość
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-03-16, 22:49   

rubio,

nie masz racji.

na kwote ubezpieczenia samochodu sklada sie kilkadziesiat parametrow o roznej "sile razenia". dosc istotny jest wiek samochodu (2003 vs 2006) oraz wiek kierowcy - Twoj to odwrocony wiek mazur6662'a. trzeba byloby dokladnie przesledzic na czym jest "zwyzka" ubezpieczenia, ale zakladam, ze juz te dwa czynniki maja nieposledni wplyw.
 
 
rubio 
Moje A8



Rocznik: 2010
Silnik cm3: 3,5
Skrzynia: 7G
Zasilanie: PB
Imię: Jacek
Jeżdzę: A8 4.2 FSI , CLS 3,5 CGI
Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 72
Skąd: Sotogrande, Spain
Wysłany: 2011-03-16, 23:03   

and808 napisał/a:
rubio,

nie masz racji.

na kwote ubezpieczenia samochodu sklada sie kilkadziesiat parametrow o roznej "sile razenia". dosc istotny jest wiek samochodu (2003 vs 2006) oraz wiek kierowcy - Twoj to odwrocony wiek mazur6662'a. trzeba byloby dokladnie przesledzic na czym jest "zwyzka" ubezpieczenia, ale zakladam, ze juz te dwa czynniki maja nieposledni wplyw.


Racja, na stawke sklada sie wiele czynnikow, ale mowimy o full opcji ubezpieczenia czyli odpowiedniku polskiego AC wraz z laweta nawet gdy zlapie kapcia i nie ma lewarka,..dzwonie i panowie zmieniaja ,... samochod jest na firme S.L. czyli odpowiednik spolki z o.o. .. wiek kierowcy ani dlugosc posiadania prawa jazdy nie ma tu znaczenia,.... mowimy rowniez o potencjalnie drozszym ubezpieczonym samochodzie ...
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-03-16, 23:07   

... no wlasnie. im starszy tym wieksza skladke placisz (mimo, ze wartos samochodu spada). co wiecej od listopada zeszlego roku znacznie podrozalo AC w PZU. zakladam, ze inne firmy w Polsce "dostosowaly sie" do podwyzek. czy Twoj samochod jest w leasingu - wtedy specjalne stawki (ale chyba nie, skoro piszesz sp z o.o.)
 
 
rubio 
Moje A8



Rocznik: 2010
Silnik cm3: 3,5
Skrzynia: 7G
Zasilanie: PB
Imię: Jacek
Jeżdzę: A8 4.2 FSI , CLS 3,5 CGI
Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 72
Skąd: Sotogrande, Spain
Wysłany: 2011-03-16, 23:36   

... o kurcze, no o tym nie pomyslalem, ze im starszy tym drozej zycza sobie w firmach ubezpieczniowych :shock: ... uwazalem iz im nowszy/drozszy pojazd tym stawka idzie w gore,.. skomplikowana konstrukcja nowszych modeli powoduje drozsze powypadkowe naprawy nie wspominajac o rownie duzej atrakcyjnosci dla obywateli zyjacych z kradziezy :-/ :-/ ... czym motywuja taki progres stawek wiedza chyba tylko w firmach ubezpieczeniowych :-( :-( ...
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-03-17, 01:19   

and808 napisał/a:
... no wlasnie. im starszy tym wieksza skladke placisz (mimo, ze wartos samochodu spada)...

Właściwie to i tak i nie...
Im starsze auto tym większą płacisz składkę ale sama składka to pewien procent od wartości rynkowej auta (określanej oczywiście na podstawie np. Eurotax'u)...
czyli im starsze auto tym wyższy procent...
ale im starsze auto tym niższa jego wartość rynkowa ;-)

Auto nowe kupione w salonie przez pierwsze 3 lata traci jakieś 40-50% na wartości...
szkoda, że nie pamiętam stawek ubezpieczenia bo bym tu przytoczył konkretne wartości :roll:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
rubio 
Moje A8



Rocznik: 2010
Silnik cm3: 3,5
Skrzynia: 7G
Zasilanie: PB
Imię: Jacek
Jeżdzę: A8 4.2 FSI , CLS 3,5 CGI
Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 72
Skąd: Sotogrande, Spain
Wysłany: 2011-03-17, 09:07   

FOSS napisał/a:
and808 napisał/a:
... no wlasnie. im starszy tym wieksza skladke placisz (mimo, ze wartos samochodu spada)...

Właściwie to i tak i nie...
Im starsze auto tym większą płacisz składkę ale sama składka to pewien procent od wartości rynkowej auta (określanej oczywiście na podstawie np. Eurotax'u)...
czyli im starsze auto ...


Oczywiscie,.. ja nie odebralem tego innaczej ... trudno aby wlasciciel samochodu wartego 30 tys pln efektywnie placil wiecej niz wlasciciel samochodu za 300tys pln,..
Nie rozumiem tylko skad bierze sie ta gradacja :roll: :roll: .. im starsze auto tym wyzszy procent skladki :shock: :shock: .....
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-03-17, 09:29   

...amortyzacja czesci.

czesci samochodowe w samochodzie wiekowym sa juz mocno wyekspolatowane. w przypadku naprawy dostajemy nowe czesci.
 
 
PiotrekS 
Moje A8



Rocznik: 2015
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotrek
Jeżdzę: A8L
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 124
Skąd: WLKP
Wysłany: 2011-03-17, 11:01   

tak jak and808 zauwazyl, na wysokosc skladki ubezpieczenia sklada sie wiele czynnikow, m.in ilosc ubezpieczonych pojazdow i innych rzeczy w danym towarzystwie, ktos kto ma np ubezpieczone jedno auto bedzie mial wyzsze stawki niz np firma majaca np 10 samochodow, OC firmy, grupowe itp.
_________________
Pozdrawiam
PiotrekS
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.