Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[ALL ] Światła dzienne... zamiast halogenów ?  
Autor Wiadomość
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2012-01-29, 10:56   

przepisy przepisami a co sądzicie o czymś takim ? :-P

http://moto.allegro.pl/sw...2030278182.html
_________________

 
 
tomekzabrze 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: S8 D2 340
Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 306
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-01-29, 11:03   

sebos17 napisał/a:
przepisy przepisami a co sądzicie o czymś takim ? :-P

http://moto.allegro.pl/sw...2030278182.html


takei akurat mozna zlaozyc zamias halogenow po lifcie mge zalatwic takei lampy handluje czyms takim jest na to homologacja wybita na szkle

tu masz linak do naszych aukcji
http://moto.allegro.pl/sw...2068477925.html

dodam ze model drl 523 prawie idealnie pasuje w kratke na dole i jest rowno ze zderzakiem lekko trzeba wyciac zeby idelanie zgrało i tez nie wyglada zle a do modelu po lifcie 510 zamasy halogenow
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-01-29, 11:21   

Panowie ja nie rozumiem po co to całe zamieszanie z tymi światłami do jazdy dziennej,a co to ma być taniej ,lepiej czy ładniej.Mamy ładne światła mijania które producent przewidział do tego auta i niech tak zostanie.Jakaś cholerna moda przyszła i wszyscy led-y na siłę pchają,sorki że się tak unoszę ale od nowości takie światła były w naszych autach i nagle teraz po 8-15latach coś brakuję i na siłę wszyscy pchają jakieś paski lampki i cholera wie co jeszcze wymyślą.Jak dla mnie do tych zestawów powinni jeszcze dodawać pink pongi na antenkę i naklejkę Sony na szybę i dopiero w tedy był by komplet do jazdy dziennej. :-P
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2012-01-29, 11:54   

123mielony napisał/a:
Panowie ja nie rozumiem po co to całe zamieszanie z tymi światłami do jazdy dziennej,a co to ma być taniej ,lepiej czy ładniej.Mamy ładne światła mijania które producent przewidział do tego auta i niech tak zostanie.Jakaś cholerna moda przyszła i wszyscy led-y na siłę pchają,sorki że się tak unoszę ale od nowości takie światła były w naszych autach i nagle teraz po 8-15latach coś brakuję i na siłę wszyscy pchają jakieś paski lampki i cholera wie co jeszcze wymyślą.Jak dla mnie do tych zestawów powinni jeszcze dodawać pink pongi na antenkę i naklejkę Sony na szybę i dopiero w tedy był by komplet do jazdy dziennej. :-P

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jaka jest różnica w spalaniu między jadą na zapalonych światłach które pobierają (2x55W+4x5W+4x5W=150W) Jest to około 1 litra paliwa na 100km. Kiedyś ze znajomym zrobiliśmy eksperyment. Stary alternator połączyliśmy z wiertarką za pomocą rurki gumowej do ośki alternatora (rurka miała grubość ścianki około 5/7mm. Po włączeniu wiertarki i nie podłączając nic do alternatora. Wszystko chodziło bez zastrzeżeń. Po podłączeniu do alternatora żarówki H4 55W i włączeniu wiertarki rurka się się ukręciła. Tyle energii potrzeba aby zapalić taką żarówkę. Jeśli nie będziesz miał dobrze naciągniętego paska w aucie na alternatorze to bez obciążenia będzie chodził normalnie ale już po włączeniu świateł zacznie piszczeć. Podlicz to wszystko przez cały czas użytkowania auta przez rok. Zobaczysz jaka wyjdzie kwota. Ja akurat nie mam nic takiego założonego ale kiedyś myślałem o montażu ledów w soczewkę przeciwmgielnych w lampę. Mam auto prefl więc przeciwmgielne mam zamontowane w tejże lampie.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
Masa 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 237
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2012-01-29, 12:21   

sebos17 napisał/a:
przepisy przepisami a co sądzicie o czymś takim ? :-P

http://moto.allegro.pl/sw...2030278182.html


ja mam własnie takie wmontowane i super wygląda nic nie widac zadnej przeróbki
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2012-01-29, 12:27   

Masa, dawaj koniecznie fotki ;-)
123mielony, od zawsze byli zwolennicy "poprawiania po fabryce" i tacy co lubują się tylko w oryginalne. Nie cierpię obwieszanych samochodów fantami z allegro, jednak sam nie raz coś dołożę niefabrycznego do swojego auta (LPG, emulator MP3, dystanse do felg, większe zaciski itp itd) Dla wielu jest to profanacja, ale jest to moje auto i dla mnie ma się podobać ;-)
 
 
Masa 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 237
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2012-01-29, 13:47   

Zdjecia zrobione robiła moja żona bo mnie w czwartek samochód potrącił wiec bądzcie wyrozumiali dla niej
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-01-29, 14:12   

sebos17 napisał/a:
123mielony, od zawsze byli zwolennicy "poprawiania po fabryce" i tacy co lubują się tylko w oryginalne. Nie cierpię obwieszanych samochodów fantami z allegro, jednak sam nie raz coś dołożę niefabrycznego do swojego auta (LPG, emulator MP3, dystanse do felg, większe zaciski itp itd) Dla wielu jest to profanacja, ale jest to moje auto i dla mnie ma się podobać ;-)


sebos17 ja nie przeciwnikiem dokładania czegokolwiek do serii tylko mnie drażni druciarstwo i ta chora moda na te światełka do jazdy dziennej.Wiadomo że każdy w swoim samochodzie może zrobić co zechce ale czasami nie daję rady i muszę wyrzucić to z siebie.
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2012-01-29, 14:16   

123mielony, spoko Kolego, po to jest forum aby wyrażać swoje opinie ;-) paski ledowe są tragiczne, ale te w miejsce halogenów nawet nawet mi się podobają, nie jest to majątek, zawsze można będzie wymontować ;-)
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-01-29, 14:17   

daro72 napisał/a:
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jaka jest różnica w spalaniu między jadą na zapalonych światłach które pobierają (2x55W+4x5W+4x5W=150W) Jest to około 1 litra paliwa na 100km.

daro72 wiadomo że każde dodatkowe źródło pobiera prąd a co za tym idzie paliwo ale nie popadajmy w paranoję bo idąc tym tropem to po co nam te wszystkie elektryczne udogodnienia skoro zwiększają zużycie paliwa,zrezygnujmy z klimy i tez będzie prawie litr paliwa zaoszczędzony ale to chyba nie oto chodzi albo ja się nie znam.

[ Dodano: 2012-01-29, 14:27 ]
sebos17 napisał/a:
123mielony, spoko Kolego, po to jest forum aby wyrażać swoje opinie ;-) paski ledowe są tragiczne, ale te w miejsce halogenów nawet nawet mi się podobają, nie jest to majątek, zawsze można będzie wymontować ;-)


Kiedyś widziałem filmik jak ktoś miał w miejsce halogenów zainstalowane ale xenon i to bardzo fajnie wyglądało.
 
 
Masa 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 237
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2012-01-29, 14:35   

Cytat:
Kiedyś widziałem filmik jak ktoś miał w miejsce halogenów zainstalowane ale xenon i to bardzo fajnie wyglądało.


Tez o tym myslałem ale nie wiem czemu zdecydowałem sie na obecna opcje te swiatła naprawde mocno swiecą jak sie popatrzy na nie to przez chwile nic nie widzisz a wiele razy jak jezdziłem to mi mrugali zebym je zgasił i fajna sprawa jak sadzisz lewym pasem to szybko halogenki lewy pas wolny wielokrotnie sprawdzone :diabel:
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2012-01-29, 14:41   

123mielony, na początku chciałem właśnie wstawić HIDa do halogeny, jednak i tak nie będę mógł na tym jeździć legalnie, raz że szkło halogenu a dwa niefabryczny xenon. Ledy w miejsce halogenów są legal i ładnie wyglądają
_________________

 
 
Rafelek 
Moje A8



Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 96
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2012-01-29, 23:01   

mdamian napisał/a:
Cytat:
Kierujący pojazdem może używać
świateł przeciwmgłowych, jeżeli zmniejszona
przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na
odległość mniejszą niż 50 m. W razie poprawy
widoczności kierujący pojazdem jest obowiązany
niezwłocznie wyłączyć te światła.

to skopiowałem z jakiegoś forum prawniczego

i tu moje zdziwienie , znalazłem coś takiego http://www.poradopedia.pl...laczac,649.html :shock:


mdamian jednak można jeździć na światłach pgielnych w terenie zabudowanym,jednak ja uważnie czytam PROD a nie forum prawnicze ;-) Myślę że byle policjant mi tego nie powie :-P
_________________
CCCO Herr der Ringe
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-01-29, 23:53   

miałem kiedyś taki przykład , zjeżdżałem z obwodnicy trójmiejskiej w Gdyni Chyloni , na końcu stała policja , ściągnęli mnie i dostałem 200 zł mandatu za jazdę na halogenach w terenie zabudowanym :shock: i co wy na to :?: :?:
I od tego czasu twierdzę że w terenie zabudowanym jest oficjalnie zakaz jazdy na halogenach ;-)
Ale czy trzeba się do niego stosować to już inna jazda , inni gadają przez telefon podczas jazdy , a jeszcze inni po pijaku jeżdżą
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
Rafelek 
Moje A8



Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 96
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2012-01-30, 11:10   

Jest policjant i policjant,ten pewnie był niedouczony a chciał zrobić wynik :lol:
_________________
CCCO Herr der Ringe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.