Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Audi A8 środki do mycia  
Autor Wiadomość
SamackA8 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: Audi A8 D2 , Audi A6 C6
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 383
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-08-30, 12:48   Audi A8 środki do mycia

Witam. Wiem że jest już temat "Czym myjecie swoje A8" czy jakoś tak, ale tam już od paru tygodni nikt nie odpowiada, więc ponawiam temat.

Znalazłem coś takiego i pytam Was czy ktoś to już używał i ma opinie na temat tego:

Chciałem się na razie zmieścić w 100zł bo mam inne wydatki, a muszę odświeżyć lakier w mojej srebrnej strzale :)

Pokażę wam te środki:

1. renowator lamp: http://moto.allegro.pl/no...2501986659.html

Bardzo dobre opinie na allegro wszyscy to chwalą o czym świadczy ilość sprzedanych przedmiotów

2. tutaj takie ściereczki do polerowania: http://moto.allegro.pl/13...2547755639.html

3. wosk nabłyszczający na mokre auto: http://moto.allegro.pl/wo...2524285800.html

Tutaj też czytałem że bardzo dobry wosk

4. nabłyszczacz do opon Motip: http://moto.allegro.pl/mo...2516175853.html

Też podobno bardzo dobre


Jeżeli te środki są mizerne to podajcie coś na odnowę lakieru jakieś polerki woski itd. do 100zł


P.S. Dajcie jeszcze jakieś linki do środków które używacie do pielęgnacji skóry, mam jasne pół skóry :D
_________________
_________________
I love my A8, A6 and S3 :)
Forum Audi A6
Forum Audi A8
Forum Audi A7
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2012-08-30, 13:38   

1. Cena śmieszna, możesz spróbować
2. Co chcesz robić tymi ściereczkami? Jeżeli dobrze widzę to nie są one niczym nasączane, suchymi niby jak chcesz auto wypolerować? Mało tego, możesz jeszcze porysować...
3. Zapomnij o takich zabawkach. Może na nowych lakierach trochę pomaga, ale na starych nie daje żadnego efektu, a jeżeli już to na pewno nie wytrzyma powtórnego mycia.
4. Nie znam, ale w tej cenie i za tą markę można spróbować.

Odnośnie kosmetyków itp itd poczytaj sobie http://forum.kosmetykaaut.pl/

Na tanie produkty szkoda kasy, jak np na ten wosk. Ile razy zrobisz tym płynem całe auto? Może trzy, cztery. Ja stosuję AutoGlym SRP i wystarcza mi to na dwa lata dla dwóch aut. Na to idzie wosk Collinite 476 i w dwa lata zużyłem może 1/3 wosku. Koszt na początek większy, ale efekt i jakość nieporównywalna. Kolejny plus taki, że SRP ukryje drobne ryski, a wosk jeżeli nie stosujesz mocnej chemii do mycia to utrzyma się na aucie dwa miesiące. Dodatkowo możesz używać jeszcze między woskowaniami Quick Detailera, ja stosuję Sonus Carnauba Spritz. Zużyłem połowę w dwa lata.

Do skór polecam Gliptone, jeżeli coś tańszego to szukaj na forum.
_________________

 
 
mazur6662 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 266
Skąd: Nowa Cerkiew
Wysłany: 2012-08-30, 14:22   

Jak korzystam ze stronki showcarshine tam sa bardzo dobre kosmetyki w podziale na kategorie, oraz kilka poradnikow jak odnowic lakier. Ku Twojemu niepocieszeniu proces Odnowy nie jest taki szybki :/ najpierw mycie, glinkowanie, polerka reczna badz mechaniczna pasta lekko scierna, nastepnie uzycie wypelniacza glaze, odzywka do lakieru i wosk :) efekt zwali Cie z nog :) koszt na poczatek spory bo cos okolo 450zl ale kosmetyki Starcza na conajmiej 2 lata :)
 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2012-08-30, 14:41   Re: Audi A8 środki do mycia

SamackA8 napisał/a:

1. renowator lamp: http://moto.allegro.pl/no...2501986659.html

Bardzo dobre opinie na allegro wszyscy to chwalą o czym świadczy ilość sprzedanych przedmiotów



Ja tego użyłem do usunięcia rys z drewienek z tunelu środkowego. Trochę było z tym zabawy, polerowałem je po ich zdjęciu i wyglądają o niebo lepiej :-) Pewnie i do lamp się sprawdzi :mrgreen:
 
 
SamackA8 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: Audi A8 D2 , Audi A6 C6
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 383
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-08-30, 15:10   

Jak zobaczyłem wasze opinie to doszedłem do wniosku że poczekam jeszcze trochę i jak przyjdą pieniądze to zainwestuję w lakier ... Niestety z lakierem nie ma żartów. A słyszałem że gdy nie odnawia się lakieru co przynajmniej chyba około roku to lakier matowieje, psuje się itd. PRAWDA? I tak musiałbym już odnowić, moją A8 mam z 1 rok no i nic nie robiłem, tylko myju myju zwykłe szamponem z woskiem, odkurzanko i gra gitara . . . Mój lakierek nie wygląda wcale źle, a wręcz przeciwnie. Ale nie chciałbym żeby za niedługo wyglądał jak w aucie starym jak np. POLDEK :D
_________________
I love my A8, A6 and S3 :)
Forum Audi A6
Forum Audi A8
Forum Audi A7
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-30, 15:24   

Moj co prawda nie jest idealny ale rysy czy odpryski ktore sa to nie wina braku dbania. W kolejnym juz moim aucie lakierek ladnie sie mimo wieku trzyma i nie wydalem nigdy wiecej na woskopodobna paste niz 25zl. Po umyciu auta nalozenie 2-3warstw wystarcza na kilka tygodnii i fura sie swieci jak psu jajca :mrgreen: Wystarcyajacy efekt na ladny lakier daje mi comiesieczne nakladanie 2 warstw taniego wosku ktorego puszka wystarcza przecietnie na 6-7razy! Juz w mojej poprzedniej omedze A na myjniach zachwalali zadbany lakierek ktory mimo wieku byl blyszczacy.Omege mialem 6 lat i z roku na rok piekniejsza a audi mam 4 i jest tak samo. I nie wydaje kilkuset zl na rok na kosmetyki i nie wyglada wcale gorzej ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.