Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 01 4.2PB/LPG ] deszczowe dni - zalane auto  
Autor Wiadomość
Piotr_Bocian
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-13, 16:32   

Daro_stg napisał/a:
Panowie od wielu tygodni mecze sie z woda w aucie. Mam cala lewa strone auta zalane. Saczki w nadkolach drożne, sączek ten duży pod maska koło rury od nawiewu usuniety i woda mi nie stoi w komorze nad silnikiem przy szybie. Sączki od klimy drożne. Szyberdachu nie mam. Ostatnio dużo pada i mam na prawde duże ilości wody w środku i już nie wiem jak to ogarnać. Dwa razy wykładzine wyjmowałem i suszyłem. Ostatnio zakleiłem uszczelke w prawym rogu pod maska - kabek który idzie do wnetrza auta w okolicach linki otwierania maski. Próba weżowa zaliczona była pozytywnie i myślałem, że uporałem sie z problemem ale po ostatniej nawałnicy załamałem sie jak wszedłem do auta. Są jeszcze jakieś filtry od nawiewu poza tymi dwoma w masce?


Kolego, sprawdź dokładnie to miejsce



 
 
bljadz 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Emil
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 32
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 16
Skąd: Brańsk
Wysłany: 2018-06-02, 17:18   

Witam,
miałem wodę pod nogami kierowcy i pasażera (przód). Przeczyściłem sączki przy tumenu (pomarańczowe) oraz odpływy w nadkolach. Problem zniknął, ale dziś po deszczu woda pojawiła mi się w nogach pasażera (lewy tył). Wygląda to jakby nawiew pod fotelem kierowcy był sprawcą. Rozebrałem jego obudowę i był tylko wilgotny na samym początku, wewnątrz nie stwierdziłem mokrego. Czy to on jest sprawcą mojego problemu czy może z tyłu też są jakieś sączki?
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5071
Skąd: Těšin
Wysłany: 2018-06-02, 20:27   

Jak Ci zassał wodę, a nie wysuszyłeś tego to resztki zostaną w nogach i tunelu środkowym (przy maks nadmuchu zacznie Ci chlupać wodą na kanapę. Albo rozbierać całość i suszyć (przy okazji wyczyścisz kurz), albo przy okazji dać grzanie i pełny aż wyschnie
_________________
Black Cars Matters
 
 
bljadz 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Emil
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 32
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 16
Skąd: Brańsk
Wysłany: 2018-06-02, 20:35   

Uff, mam nadzieję że to tylko to. Dzięki :)
 
 
Paweł777 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 53
Skąd: Radom
Wysłany: 2018-06-16, 21:59   

Ja miałem podobnie kiedyś i okazało się że po wyczyszczeniu tych sączków przy składaniu tapicerki jeden się zsunął i woda leciała do środka :(
 
 
Truten 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: 5hp24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Oliwier
Jeżdzę: D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 29 Kwi 2017
Posty: 51
Skąd: Zamość
Wysłany: 2018-08-20, 22:31   

Mam pytanie do zdjęć zamieszczonych przez użytkownika Piotr Bocian czy tam gdzie widać tą dziurę pod przewodem ma ona być czy nie? Pytanie być może głupie ale walczę z wodą w aucie. Sączki odpływy itp. wyczyszczone, ale jak mocno poleje to dywanik trochę wilgotnieje (niezły mi rym wyszedł <amasz> )
 
 
Ukaniu 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: 4HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 555
Skąd: Grodzisk/Żyrardów
Wysłany: 2018-08-29, 11:18   

Te zdjęcia ja kiedyś zrobiłem jak uszczelniałem moją D2
Dziura ma być zaklejona.
_________________
Kot też jest Quattro
 
 
Truten 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: 5hp24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Oliwier
Jeżdzę: D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 29 Kwi 2017
Posty: 51
Skąd: Zamość
Wysłany: 2018-08-30, 19:31   

To pewnie mam już winowajcę moich kłopotów z wilgotnym dywanikiem. Polecacie jakieś konkretne lepiszcze? To na które są przymocowane plastikowe nakładki progów w D2 lub lampy tylne w niektórych audi (np. w 80tce) wydaje się być niezłe ale nie wiem jak się to nazywa. Czy lepiej to spróbować zaspawać - tylko chyba dostęp trochu słaby?
 
 
VAGowner 
Moje A8


Rocznik: 1997
Silnik cm3: TDI
Skrzynia: manual DQS 6b
Zasilanie: ON
Imię: Jac
Jeżdzę: A8 D2, A80 B4 1Z+
Pomógł: 10 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 483
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2018-08-31, 22:28   

Truten napisał/a:
To pewnie mam już winowajcę moich kłopotów z wilgotnym dywanikiem. Polecacie jakieś konkretne lepiszcze? To na które są przymocowane plastikowe nakładki progów w D2 lub lampy tylne w niektórych audi (np. w 80tce) wydaje się być niezłe ale nie wiem jak się to nazywa. Czy lepiej to spróbować zaspawać - tylko chyba dostęp trochu słaby?

Moim zdaniem nakładki progów w A8 D2 nie są mocowane na ten sam klej co uszczelnienia lamp w Audi 80 B4. O ile się nie mylę to w Audi 80 uszczelnienie jest na klej butylowy, który pozostaje plastyczny.

Natomiast nakładki w A8 D2 są klejone chyba na podobny klej jak szyby - wiem ile się namęczyłem próbując zdemontować nakładki z D2 z aluminiowymi wstawkami. Ten klej w D2 jest tak mocny i twardy, że ciężko go nożem przeciąć - rozbijałem połączenie mocnym wkrętakiem i młotkiem ;)
_________________

 
 
Ukaniu 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: 4HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 555
Skąd: Grodzisk/Żyrardów
Wysłany: 2018-09-01, 10:31   

Jakikolwiek lepiszcz poliuretanowy. Ja mam w supermarkecie Carbond Soudala i daje radę.
_________________
Kot też jest Quattro
 
 
Truten 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: 5hp24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Oliwier
Jeżdzę: D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 29 Kwi 2017
Posty: 51
Skąd: Zamość
Wysłany: 2018-10-28, 10:41   

VAGowner napisał/a:
Truten napisał/a:
To pewnie mam już winowajcę moich kłopotów z wilgotnym dywanikiem. Polecacie jakieś konkretne lepiszcze? To na które są przymocowane plastikowe nakładki progów w D2 lub lampy tylne w niektórych audi (np. w 80tce) wydaje się być niezłe ale nie wiem jak się to nazywa. Czy lepiej to spróbować zaspawać - tylko chyba dostęp trochu słaby?

Moim zdaniem nakładki progów w A8 D2 nie są mocowane na ten sam klej co uszczelnienia lamp w Audi 80 B4. O ile się nie mylę to w Audi 80 uszczelnienie jest na klej butylowy, który pozostaje plastyczny.

Natomiast nakładki w A8 D2 są klejone chyba na podobny klej jak szyby - wiem ile się namęczyłem próbując zdemontować nakładki z D2 z aluminiowymi wstawkami. Ten klej w D2 jest tak mocny i twardy, że ciężko go nożem przeciąć - rozbijałem połączenie mocnym wkrętakiem i młotkiem ;)


Hmm, no to ja miałem odwrotnie - bez problemu odciągnąłem nakładki progów ręcznie i przeciąłem nożykiem do tapet. Trochę się bałem, że pękną bo materiał wydaje się być mocno lichy i ja mam bez aluminiowych wstawek, ale udało się zdjąć je bez strat. No i lepiszcze to ciągle lepiło się po odcięciu tak że brudziło na czarno cokolwiek czym się do niego dotknęło. Może już ktoś u Ciebie je demontował i rzeczywiście skleił na klej do szyb? U mnie raczej na 95% ja po raz pierwszy demontowałem wnętrze, bo wszystko było na swoim miejscu - a nie pogubione śruby i połamane zatrzaski jak to lubi być po różnych rzeźnikach. Nawet takie małe wałeczki z miękkiego tworzywa znajdywałem pod kratkami nawiewu, które mają wyeliminować trzeszczenie tego wszystkiego na nierównościach.
Za to w przypadku lamp w 80 musiałem się sporo namęczyć z tą "plasteliną". Inna sprawa że przy A8 robiłem jak było 20 st C na dworze a przy 80tce jak było koło 5 st C.

Tak czy siak odtłuściłem powierzchnię na tyle ile mogłem dojść psikadłem i szmatą, zakleiłem ta dziurę takim właśnie plastycznym lepiszczem w stylu tego do lamp w 80tce, na razie jest ok, w środku sucho. Co prawda nie było jeszcze jakichś większych ulew ale jesienne deszczyki przetrzymuje. Zobaczymy jak będzie dalej. W sumie jak w B4 do lamp dzięki temu lepiszczu nie dostawał się woda to tu powinno także załatwić sprawę :>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.