Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 94 4.2PB/LPG ] Wymiana oleju w silniku  
Autor Wiadomość
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5074
Skąd: Těšin
Wysłany: 2010-04-19, 14:47   

Skoro go nie pali, a ubywa to znaczy, że gdzieś wycieka. Poci się, leje się z niej ? Straszny syf, dodatkowo olej leci na alternator. Na początek sprawdź momenty śrub.


Jesli będzie konieczność, zlac olej, wymienić uszczelke (ew dwie), zakupić korek, lub ew sam oring do niego. Koszt uszczelki to ok 100zł w ASO (dobry zamiennik ok 60-80zł) korek, oring - ASO pare zł. W ASO można ew kupić też ten zestaw śrub do miski - cena jest smieszna, wyjdzie taniej niż zakup na szt w "żeleźnioku" itp, a to chyba nierdzewka jest.
_________________
Black Cars Matters
 
 
tomekzabrze 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: S8 D2 340
Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 306
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-04-19, 17:42   

dokladnie, jedziesz na kanał czyscisz okolice miski zdejmujac oslone pod silnikiem jezdzisz dwa dni znow na kanal patrzysz gdzie masz wyciek , zamawiasz uszczelke ( sa dwie jak kolega napisal ) np z rainza dobry zamiennik i tanszy od org. kupujesz olej + filtr na warszat wymieniasz calosc i po klopocie . bo po co ma nastapic dzien w ktorym sie miska calakime rozcieknie. a szkoda zeby a8 plamiło pod siebie jak stary kadet po prostu pewne rzeczy do a8 nie pasuja jedna z nich jest zostawianie plam po sobie:)
 
 
Marcin123 
Moje A8


Silnik cm3: 3700
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: marcin
Jeżdzę: d2
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 92
Skąd: radomsko
Wysłany: 2010-04-19, 18:57   

ja dolewam na 12000 km jakies 1l to dobry wynik widze :mrgreen:
 
 
szoszon1983 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dominik
Jeżdzę: A8L D?
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 224
Skąd: Radom / Reading, UK
Wysłany: 2010-04-19, 20:23   

ja bym wymienił ten olej, bo z mineralnego oleju, nawet najlepszego zawsze zostaje trochę szlamu na dnie miski i dla tego bym spuścił ten olej. Skoro tyle dolewasz, to możesz te wymiany przeciągnąć ewentualnie.
 
 
tommi 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: F1
Zasilanie: PB
Imię: tomek
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 38
Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 74
Skąd: Polkowice
Wysłany: 2010-04-20, 08:21   

bylem na kanale miska cala mokra i alternator i jeszcze pare innych dupereli, faktycznie trzeba to zrzucic i zrobic jak powinno byc. Ile oleju do tego motoru wchodzi? Czy moge przejsc z minerala na polsyntetyk?

[ Dodano: 2010-04-20, 08:28 ]
tak nawiasem mowiac to wiekszosc z nas dolewa spore ilosci oleju i nikt sie nie chcial przyznac
http://www.a8team.pl/topics12/487.htm
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-04-20, 19:29   

Bo to zależy kto ma jak ciężką nogę. Ja w pierwszym roku posiadania nie dolałem wcale. Zaś w tym roku dolałem 2 litry. Z tym że częściej dostawała pałera. Wymiana co 15 000km.
Silnik suchutki od spodu. Tylko kurz widać.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
tomekzabrze 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: S8 D2 340
Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 306
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-04-20, 19:46   

oleju wchodzi niecałe 8l jak mineralny to sa opakowania po 5l to kup 2 opakowania a reszta na dolewki zostanie bo zawsze tam autko bedzi ebralo olej nawet po uszczelnieniu miski
 
 
szoszon1983 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dominik
Jeżdzę: A8L D?
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 224
Skąd: Radom / Reading, UK
Wysłany: 2010-04-20, 23:03   

tommi, ja bym zmienił na półsyntetyk jeśli zamierzasz użytkować auto trochę dłużej.
Nie zaleca się mineralnego do silników z hydraulicznymi popychaczami, poza tym półsyntetyk wolniej traci swoje parametry. Różnica w cenie jest niewielka, zresztą sam pisałeś, ze nie jest to problem.
 
 
tommi 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: F1
Zasilanie: PB
Imię: tomek
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 38
Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 74
Skąd: Polkowice
Wysłany: 2010-04-21, 17:28   

tak tylko czy to bezpieczne to przejscie z minerala na polsyntetyk zeby jaj nie bylo po wymianie ze mi motor przepluka i sie zdupcy
 
 
Rapik 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Konrad
Jeżdzę: A8 4.2TDi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 310
Skąd: G-dz
Wysłany: 2010-04-21, 17:37   

tommi napisał/a:
tak tylko czy to bezpieczne to przejscie z minerala na polsyntetyk zeby jaj nie bylo po wymianie ze mi motor przepluka i sie zdupcy


Tak jak sam napisałeś - ryzyko istnieje zawsze, szczególnie że zjada Ci jednak sporo tego oleju..
 
 
tommi 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: F1
Zasilanie: PB
Imię: tomek
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 38
Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 74
Skąd: Polkowice
Wysłany: 2010-04-21, 17:50   

wcale nie zjada i nie sporo bo jesli 0.5 L na 1000 km przy wycieku to sporo to lepiej zamknac ten temat bo nikt nic konkretnego nie napisal a polowa to juz wogole nie wie o czym pisac tak jak kolega wyzej cytuje "ryzyko zawsze jest" hehe dzieki, potrzebowalem porady konkretnej a nie wypowiedzi piekarzy bez obrazy kogo kolwiek ale nikt mi w niczym nie pomogl kazdy tylko gdyba i gada ze duzo pali oleju. Panowie nie kopci nie dymi pali na strzala idzie jak burza a wy mowicie ze 0.5 L to duzo. Troche sie zdenerwowalem bo to forum robi sie juz wiejskie,kazdy sie zna i gdyba i bajki tworzy itd.Jezeli jest ktos konkretny i raczy konkretnie odpowiedziec to bede wdzieczny,reszcie dziekuje.
 
 
Cruiser 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marek
Jeżdzę: A8L D2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 45
Skąd: Koniec Swiata :)
Wysłany: 2010-04-21, 18:49   

tommi napisał/a:
Troche sie zdenerwowalem bo to forum robi sie juz wiejskie...

Jest tylko jedna rada dla ciebie - zmien forum!
Najlepiej na "miejskie".
 
 
tommi 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: F1
Zasilanie: PB
Imię: tomek
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 38
Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 74
Skąd: Polkowice
Wysłany: 2010-04-21, 19:02   

nastepny madry fachowiec od porad w sprawach a8. Jak masz tak radzic to udaj sie na leczenie
 
 
Cruiser 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marek
Jeżdzę: A8L D2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 45
Skąd: Koniec Swiata :)
Wysłany: 2010-04-21, 19:34   

tommi napisał/a:
nastepny madry fachowiec od porad w sprawach a8. Jak masz tak radzic to udaj sie na leczenie

W przeciwienstwie do mnie, ty juz dawno powinienes stanac w kolejce do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Posluchaj "twardzielu"!
Nie wiem jak to sie dzieje, ze nikt z adminow nie zasadzil ci jeszcze kopa, bo juz za to co napisales jednemu z kolegow czyli;
tommi napisał/a:
mam cie gleboko w d... i nie zabieraj glosu w moich tematach
powinienes go dostac w sam srodek (_!_)
Jak znam zycie z regulaminem zapewne sie nie zapoznales, wiec ci cos zacytuje;
"Sposób wyrażania swojego zdania świadczy o Tobie - Twoim dobrym wychowaniu lub chamstwie."
"Nie obrażaj nikogo, staraj się tego nie czynić publicznie nawet gdy masz ku temu powody. Zanim publicznie kogoś ocenisz w jakikolwiek sposób, przemyśl to na spokojnie i dwukrotnie."
P.S.
Zastosuj sie do tego, bo mozesz obudzic sie z reka w nocniku.
 
 
tommi 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: F1
Zasilanie: PB
Imię: tomek
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 38
Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 74
Skąd: Polkowice
Wysłany: 2010-04-21, 20:10   

watpie w ten nocnik nie ma takiej opcji. Nikomu nie ublizam ani nie groze, doskonale znam definicje obrazy i grózb w prawie polskim (prowadze windykacje) wiec nie sadz mi regulaminem bo czytalem. Masz racje twardzielem jestem i raczej nie chcialbys mnie jako wierzyciela. Wracajac do tematu- po to zadalem pytanie na tym forum azeby otrzymac informacje ktora mnie interesuje moze to zabrzmi smiesznie ale potrafie sciagnac dlug w wysokosci rownej banki a nie wiem co mam zrobic z wymianą oleju w moim starym wysluzonym a8, niestety jako wlasciciel firmy takiej a nie innej wypada mi jezdzic takim autem i zeby mi posluzylo jeszcze rok bo za rok bede mial e65 albo q7, teraz nie dam rady bo dom postawilem to zadalem proste pytanie zeby to jeszcze pojezdzilo a tu mnustwo tworzenia historii,bajek,mitów i zasadzania kopów w tylek. Nie ladnie panowie. Jest na tym forum kilku uzytkownikow ktorzy maja pojecie o tych autach i potrafia cokolwiek doradzic z sensem i ich szanuje i licze sie z ich zdaniem a sa to m.in dice111,paulo79,gierobiala,przemor888,szoszon i jeszcze paru ktorych nie pamietam a reszta to zwykli tworzyciele pierdol bez pokrycia nie obrazajac nikogo.
Dalej nie wiem co mam zrobic takze dziekuje za jasna odpowiedz.

Edit by MorgothV8: i w ten sposób tą "resztą" obrażasz, narazie ostrzegam Cię abyś lekko przyhamował, ale potem polecą WARN-y
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.