Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 96 2.8PB ] Spalanie oleju silnikowego  
Autor Wiadomość
mateoss 
Użytkownik


Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Maciek
Jeżdzę: A8
Wiek: 41
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 5
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-02-05, 10:31   

Moje autko jeździło na Castrolu 0W30 Long - 1litr na 2500 kilometrów.
Po zmianie oleju na Castrol 5W30 Long - 0,5 litra na 2500 kilometrów.

Styl jazdy bardzo różny, ale w większości mojego czasu bardzo mi się spieszy;-)

Moim zdaniem dedykowany olej do Audi i grupy VW to właśnie Castrol ( Latest Technology for Modern VW and Audi Engines). Chociaż parametry oleju i markowych firm są bardzo zbliżone, stąd nie tyle ważna marka co gęstość i dobór w stosunku do zużycia silnika.


Jako ciekawostkę powiem, że mam Vectre 1,9CDTI - 3 latka, zalewana była Mobilem 0W30 w Niemczech, przy serwisie w Oplu w Poznaniu, powiedziano mi, że na nasze warunki klimatyczne stosuje się olej Mobila 5W30 zamiast 0W30, przynajmniej takie zalecenia mają na Polskę.

Pozdrawiam i jak najmniejszego zużycia oleju życzę :-D
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5074
Skąd: Těšin
Wysłany: 2010-02-05, 11:20   

mateoss napisał/a:
Moim zdaniem dedykowany olej do Audi i grupy VW to właśnie Castrol ( Latest Technology for Modern VW and Audi Engines). Chociaż parametry oleju i markowych firm są bardzo zbliżone, stąd nie tyle ważna marka co gęstość i dobór w stosunku do zużycia silnika.

Nie, że dedykowany, tylko prawda jest taka, że każdy koncern ma podpisaną umowę z danym producentem.
_________________
Black Cars Matters
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-05, 11:46   

hmmm. :shock: czy moge tak zminic z 10w40 na jakis 0w30 itp? czy pzrez te eksperymenty nic sie zlego nie tanie? Raz z allegro kupilem castrol 10w40 byl chyba za rzadki bo silnik zaczl mi cykac jak zegarek :evil: zlalem gowno i wlalem spowrotem elf competenton sti 10w40. Oczywiscie jak bedzie mozliwa zmana na olej o podobnych wlasiwoscach co elf i zmniejszy spalanie oleju to chetnie skorzystam...szcerze powem jestem zielony :lol: jeli chodzi o dobor odpowedniego oleju. Zastanawalem sie tez nad 10w60 co myslicie o tym? ;-)
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-02-09, 18:27   

Pers napisał/a:
(...)Grupa VW zaleca Mobil.(...)

Kolego, albo jestem niedoinformowany albo coś się w tym zakresie zmieniło...
bo w grupie VW to Mobil był polecany jakieś 6-7 lat temu...
ale ostatnie lata to o ile dobrze się orientuję jest Castrol - tak samo jak w BMW ;-)

Apropos, słyszałem opinie, że oleje Castrola zostawiają w silniku dosyć dużo szlamu a oleje Mobila zupełnie przeciwnie mają właściwości mocno czyszczące...
ile w tym prawdy to ciężko dojść bo olejowych opini jest niestety tyle ile warsztatów nimi się zajmujących :roll:

Ja do obu moich V8-emek leję syntetyk Motula i pragnę pozostać w naiwnej nieświadomości, że to najlepsze czym mogę karmić moje stado "mustangów" :-P

mateoss napisał/a:
(...)Jako ciekawostkę powiem, że mam Vectre 1,9CDTI - 3 latka, zalewana była Mobilem 0W30 w Niemczech, przy serwisie w Oplu w Poznaniu, powiedziano mi, że na nasze warunki klimatyczne stosuje się olej Mobila 5W30 zamiast 0W30, przynajmniej takie zalecenia mają na Polskę.(...)

A to ciekawostka bo cyfry oznaczają zakres temperatur w jakich olej zachowuje pełnię swoich właściwości z czego pierwsza z nich oznacza początek zakresu temperaturowego - już nie pamiętam czy 0W... to olej od -30 czy -25 st.C ale napewno 5W... oznacza temperaturę o jakieś 5 st.C wyższą.
Według tego co napisałeś to w Niemczech stosuje się więc olej który może pracować w niższych temperaturach niż w Polsce :shock:
a myślałem, że temperatury w zimę w Polsce bywają jednak trochę niższe niż w Niemczech (zgodnie z europejską zasadą, że im dalej na wschód tym temperatury w zimę niższe) :shock:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
przemoR888 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemo
Jeżdzę: Audi A8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 263
Skąd: wielkopolska/ Piła
Wysłany: 2010-02-09, 20:28   

FOSS napisał/a:
Apropos, słyszałem opinie, że oleje Castrola zostawiają w silniku dosyć dużo szlamu a oleje Mobila zupełnie przeciwnie mają właściwości mocno czyszczące...
ile w tym prawdy to ciężko dojść bo olejowych opini jest niestety tyle ile warsztatów nimi się zajmujących

Ja się spotkałem z takim przypadkiem. U kolegi na warsztacie stało bmw 525tds zatarte z tego powodu. Ze skrzyni korbowej oderwała się skamieniała ścianka szlamu zatykając smog olejowy...niebyło ciśnienia i sie zatarło bmw ;-) no i klijen był wielce ździwiony bo lał kilka lat castrola..... no ale każdy ma wybór. niewiem było to jakiś czas temu może zmienili składniki i już tak sie nie robi. Ja leje mobila, widziałem silniki rozebrane po mobilu były czyste. No i ogólnie niemam zastrzeżeń i mam go u siebie w autku.
 
 
patryksok 
Użytkownik


Silnik cm3: 520
Skrzynia: 2323
Zasilanie: PB+LPG
Imię: asd
Jeżdzę: asd
Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 6
Skąd: asd
Wysłany: 2010-02-09, 21:15   

A co powiecie o Motulu 300V, używa ktoś? Ostatnio znalazłem coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=3cChm-dqZts
 
 
przemoR888 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemo
Jeżdzę: Audi A8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 263
Skąd: wielkopolska/ Piła
Wysłany: 2010-02-09, 21:23   

różnica spora. Jak dlamnie to powinni wlać jeszcze raz mobila zrobić test i puźniej jeszcze raz motula. bo po jednym badaniu to tak naprawde nic niewiadomo patrząc ze statystycznego punktu widzenia :mrgreen: ciekawe jak wpływa o na trwałość itp. wiadomo jedno lepsze kosztem drugiego
 
 
gierobiala 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: AFB
Skrzynia: manual
Zasilanie: ON
Imię: G.
Jeżdzę: A6
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 302
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-02-09, 21:35   

Motul to jest dobry olej.Nie na darmo jest zalecany do BMW M5.
_________________

 
 
przemoR888 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemo
Jeżdzę: Audi A8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 263
Skąd: wielkopolska/ Piła
Wysłany: 2010-02-09, 21:57   

motul lałem do KTM'a
tu ciekawy test 5 olei mobil1, castrol edge, motul 300v, royal purple, nulon.
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/wa...esh+div-1r-5-HM
Sprawdzanie bardziej miarodajne na każdym oleju 2 próby na 2 różnych autach. różnica w mocy to w przypadku evo ok.16KM a olej wcale nieył najdroższy :-D
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-10, 00:20   

obecni jestem w trakcie wymanu oleju bo zrobilem juz ponad 15000na starytm i zamierzam zminic elf competention sti na motul 6100 10w40 znalzlem taka oferte

http://www.allegro.pl/ite...l_6_litrow.html

czy warto to kupic? :-D

[ Dodano: 2010-02-10, 00:23 ]
a moze wyminic na SHELL HELIX PLUS 10W40 ????jezdzi ktos na takim?
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-02-10, 00:36   

klon_84 napisał/a:
hmmm. :shock: czy moge tak zminic z 10w40 na jakis 0w30 itp? czy pzrez te eksperymenty nic sie zlego nie tanie?

Oczywiście że możesz zmienić, nic złego się nie stanie a w świetle naszych ostatnich mroźnych nocy może nawet lepiej się sprawować niż 10W40.

Dla rozjaśnienia magicznego zapisu 0W30 kontra 10W40 poniżej wrzucam link z tabelą lepkości olejów silnikowych:
http://www.liqui-moly.pl/...acje-techniczne

klon_84 napisał/a:
Zastanawalem sie tez nad 10w60 co myslicie o tym? ;-)

Moim zdaniem do naszych silników nie ma jednak konieczności stosowania takiego oleju...
wystarczy dobre 5W40.

Ja do swoich A8/S8 leję konkretnie pełny syntetyk Motul 8100 X-cess 5W40 i moim zdaniem taki powinien w zupełności wystarczyć ;-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-10, 01:06   

FOSS chyba mnie pzrekonales i tez kupie ten
Motul 8100 X-cess 5W40 a zalwasz nim maszynki :lol: caly rok czy zima czy lato czy zmieniasz olej w zaleznosci od pory roku?
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-02-10, 01:32   

klon_84 napisał/a:
FOSS chyba mnie pzrekonales i tez kupie ten
Motul 8100 X-cess 5W40 a zalwasz nim maszynki :lol: caly rok czy zima czy lato czy zmieniasz olej w zaleznosci od pory roku?

Leję ten sam cały rok - przy takiej skali lepkości nie ma potrzeby na sezonowe zmiany.

A kupuję zawsze od naszego regionalnego dystrybutora - cena w porównaniu do sklepowej/detalicznej jest rewelacyjna:
http://www.allegro.pl/ite...stryb_w_wa.html
Ja mam do nich praktycznie "rzut beretem" więc podjeżdżam zawsze osobiście a jak powołuję się na aukcję Alledrogo to nawet bez licytowania sprzedają mi w tej niższej cenie - normalnie z ulicy cena detaliczna u nich oscyluje gdzieś zdajesię przy 180 zeta więc przy dwóch takich smokach do wykarmienia różnica w skali roku staje się zauważalna :-P

Ale na Alledrogo widziałem za taką cenę także gdzieś w Gdańsku więc możesz spokojnie zamówić w swojej okolicy ;-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-10, 03:24   

FOSSdzieki za rady wlasnie znalazlem w gdansku http://www.allegro.pl/ite..._5l_gratis.html
zalejemy i zobaczymy jak chodzi motorek :lol:
 
 
Cruiser 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marek
Jeżdzę: A8L D2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 45
Skąd: Koniec Swiata :)
Wysłany: 2010-02-10, 19:23   

FOSS napisał/a:
Moim zdaniem do naszych silników nie ma jednak konieczności stosowania takiego oleju...wystarczy dobre 5W40.


Swiete slowa...do swojego Audika uzywam olej Castrol SYNTEC 5W-40 i nie zauwazylem, zeby go ubylo od momentu wymiany, czyli jakies 4 tys.km. A olej wymieniam nie co 15 tys. a co 5-6 tys.km.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.