Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 98 3.7PB/LPG ] TIP- nieprawidłowa praca skrzyni  
Autor Wiadomość
FRYCU 
Użytkownik


Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Grzegorz
Jeżdzę: A8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 16
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2010-08-28, 22:34   [D2 98 3.7PB/LPG ] TIP- nieprawidłowa praca skrzyni

Witam.Pare miesiecy temu zakupilem a8.Poprzedni własciciel uświadomił mnie,ze skrzynia jest po regeneracji,ale moim zdanie mam dwa biegi tył i przód reszta jakby wogole nie reagowała.Dodam,że na wyświetlaczu nie pokazuje na którym obecnie biegu się znajduje. Skrzynia przerzuca płynnie i nie wyczuwalnie! Czy to może być partacka robota fachowców którzy to robili?? Jak to najlepiej sprawdzić?? Za podpowiedzi z góry big dzięki
_________________
frycu26pl
 
 
paulo79 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2, BMW 7er
Pomógł: 32 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 575
Skąd: Lubin
Wysłany: 2010-08-28, 22:56   

najpierw piszesz ze ma tylko dwa biegi a pozniej piszesz ze przerzuca plynnie. Czy na wyswietlaczu masz podswietlone wszystkie biegi? Czy skrzynia jest w trybie awaryjnym?Podpinales vag-a?Czy jak wrzucasz D to woz sam rusza?
 
 
FRYCU 
Użytkownik


Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Grzegorz
Jeżdzę: A8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 16
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2010-08-29, 09:22   

Skrzynia jest piecibiegowa,ale chodzi mi o to ze działa tylko D i R W moim odczuciu nie działa reszta tiptronic i 4,3,2.Na wyświetlaczu przeznaczonym do biegów nie ma nic jest podświetlony tylko na czerwono tak jak reszta.Co do biegu D wciskam pedał hamulca wrzucam D lecitkie szarpniecie i jade.Tak samo działa R,reszta nie reaguje.Zadnych odczuc,ze przełącza
_________________
frycu26pl
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2010-09-01, 11:11   

FRYCU napisał/a:
Skrzynia jest piecibiegowa,ale chodzi mi o to ze działa tylko D i R W moim odczuciu nie działa reszta tiptronic i 4,3,2.Na wyświetlaczu przeznaczonym do biegów nie ma nic jest podświetlony tylko na czerwono tak jak reszta.Co do biegu D wciskam pedał hamulca wrzucam D lecitkie szarpniecie i jade.Tak samo działa R,reszta nie reaguje.Zadnych odczuc,ze przełącza
Kolego jak weźniesz

wajchę od biegów ustawisz na tipa to zaświeca się pole z biegami 12345 czy nie.
 
 
gibon 
Moje A8


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: FLV
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: A6c5 Quattro Avant
Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 81
Skąd: Tczew
Wysłany: 2010-09-01, 17:52   

skrzynia w trybie awaryjnym i ani tip ani 2,3,4 nie beda dzialac.
 
 
FRYCU 
Użytkownik


Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Grzegorz
Jeżdzę: A8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 16
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2010-09-01, 18:07   

Jak juz pisalem wczesniej wyswietlacz jest pusty,swieci tylko na czerwono!!!Jezeli twoim zdaniem GIBON brak tip tronic i biegow 4,3,2 to tryb awaryjny co wtedy???Sa tez podejzenia,ze jest calkiem inna skrzynia wlozona bo auto na trasie pali 12L gazu a w miescie 24L gazu zle przelozenia moga tak dzialac????Poprzedni wlasciciel mowil,ze skrzynia jest po regeneracji to niezle ktos zregenerowal jak tak chodzi :lol: U mnie w miescie brak dobrych fachowców

[ Dodano: 2010-09-01, 19:12 ]
Moze ktos poszedl na łatwizne i wcisneli jakąś skrzynie zwykłą bez tipa???Jest taka możliwość,od audi A6 albo innej???
_________________
frycu26pl
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2010-09-01, 18:31   

FRYCU napisał/a:
Jak juz pisalem wczesniej wyswietlacz jest pusty,swieci tylko na czerwono!!!Jezeli twoim zdaniem GIBON brak tip tronic i biegow 4,3,2 to tryb awaryjny co wtedy???Sa tez podejzenia,ze jest calkiem inna skrzynia wlozona bo auto na trasie pali 12L gazu a w miescie 24L gazu zle przelozenia moga tak dzialac????Poprzedni wlasciciel mowil,ze skrzynia jest po regeneracji to niezle ktos zregenerowal jak tak chodzi :lol: U mnie w miescie brak dobrych fachowców

[ Dodano: 2010-09-01, 19:12 ]
Moze ktos poszedl na łatwizne i wcisneli jakąś skrzynie zwykłą bez tipa???Jest taka możliwość,od audi A6 albo innej???
Kolego nie koniecznie od 6 bo w A8 jak szukałem swojej niuni to natknołem sie na a8 ze skrzynią bez tipa,gdziesz na forum czytałem że to podobno wersja USA.
 
 
gibon 
Moje A8


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: FLV
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: A6c5 Quattro Avant
Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 81
Skąd: Tczew
Wysłany: 2010-09-01, 21:10   

jezeli masz podswietlony caly wyswietlacz na czerwono to na bank jest tryb awaryjny moze byc malo oleju badz cos innego ale napewno tip nie bedzie ci dzialal.
 
 
paulo79 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2, BMW 7er
Pomógł: 32 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 575
Skąd: Lubin
Wysłany: 2010-09-02, 16:41   

zwykle automaty byly w niektorych 2.8 do 4.2 czy 3.7 tez jest mozliwosc wstawienia czegos takiego jak mialy audi V8 ale nie wydaje mi sie. Mysle ze bez vaga sie nie obejdzie. Nie mozemy sie dogadac, nie potrafisz powiedziec jak ci podswietla wyswietlacz. Jezeli wszystko jest na czerwono to skrzynia jest w trybie awaryjnym a wiec ma tylko jeden bieg do przodu i jeden to tylu, jak ruszasz z miejsca to rusza jakbys startowal z 3 biegu manualem i wogole nie zmienia biegow, gdy przerzucasz na tipa to nic sie nie dzieje poniewaz wtedy nie ma prawa nic dzialac. Musisz sie wpiac i odczytac co pokazuje. Moze byc uszkodzenie mechaniczne lub elektryczne np.sterownik, moze tez byc problem z motorem a wtedy skrzynia tez ma prawo wejsc w tryb awaryjny,przyczyn jest wiele. Sprobuj odpiac aku na kilkanascie minut i wepnij spowrotem, moze pomoze ale watpie. Jak pisalem wyzej bez vaga nic nie zrobisz a my nic konkretnego nie powiemy. Gdyby nie udalo sie wejsc w skrzynie i odczytac bledow to nalezy sprawdzic napiecie sterownika bo moze sterownik jest do wymiany.
 
 
FRYCU 
Użytkownik


Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Grzegorz
Jeżdzę: A8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 16
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2010-09-02, 19:10   

Troche sie dowiedziałem.To nie jest tryb awaryjny!!!Mam 5 biegów,ale działają tylko na 'D' reszta nie działa.Fachowiec obstawia sterownik,bo nawet z Vagiem nie można sie połączyć.W środe wszystko się wyjaśni gdzie diabeł siedzi :evil: Dzięki za zainteresowanie moim tematem. Dam znać co było.Pozdrawiam
_________________
frycu26pl
 
 
paulo79 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2, BMW 7er
Pomógł: 32 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 575
Skąd: Lubin
Wysłany: 2010-09-02, 19:47   

jesli na D dziala a na recznym nie to raczej nie sterownik, moze wystarczy poprzeczyszczac styki pod autem przy skrzyni lub tez linka poszla. Co to za fachowiec ze nie moze sie polaczyc, slaby sprzet ma, niedzialanie sterownika objawia sie trybem awaryjnym w 99% przypadkow a sterownik kolego to mozna sprawdzic w 30 min (pod warunkiem ze "fachowiec" wie gdzie jest sterownik od skrzyni i umie go zdiagnozowac)
 
 
psych 
Użytkownik



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 32
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-10-14, 10:51   

W prawdzie post jest z przed dwóch lat - ale rozwiązania nie ma. Tak się składa ze miałem podobna awarię, w skrzyni nic się nie działo, po prostu woda dostała się do czujnika wielofunkcyjnego F125 i zwarła styki. Przelaczmik ten odpowiada za potwierdzenie który bieg jest wybrany. W przypadku jego awarii, wszystko zachowuje się jak w opisie. Skrzynia dziala, jechać można, na wyswietlaczu zamiast biegów czerwony prostokąt, nie dziala tip i blokada biegów.

Polecam w pierwszej kolejności sprawdzić ten czujnik.
_________________
Pozdrawiam
Bartek Chojnacki
 
 
kubaziel 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: AKG
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Kuba
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 32
Dołączył: 14 Sie 2015
Posty: 94
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-03-18, 09:23   

A co w przypadku, jesli na PRND321 wszystko dziala jak nalezy, natomiast po zapieciu 1ki na tiptronicu po przejechaniu kilku metrow asb wpada w tryb awaryjny i praktycznie nie jedzie?
 
 
Pepek 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemek
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 515
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2020-03-20, 20:06   

Jakiś błąd wyrzuci? Jak przełączysz się bieg wyżej jedzie? Jak zgasisz i odpalisz ponownie wraca do normy?
_________________
Osiem garów, klima, wtrysk. Warto dla tej chwili żyć.
Pozdrawiam.
 
 
anpatro1983 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 d2
Wiek: 41
Dołączył: 10 Mar 2020
Posty: 4
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2020-03-23, 13:14   

Witam.mam problem ze skrzynią 5HP-24 ECZ audi a8 d2 4,2 AQF .jak podłanczam vaga wyskakuje błądP0732 drugi bieg nieprawidłowa pozycja oraz drugi P0703 włącznik hamulca - uszkodzenie.
Gdy włączam drive jest szarpnięcie i podświetlają się wszystkie litery na czerwono.do tyłu idzie do przodu nie ma szans.
Może ktoś podpowiedzieć co jest grane?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.