Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 98 4.2PB/LPG ] Dziwny metaliczny trzask  
Autor Wiadomość
PIPPEN 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 175
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-09-25, 07:44   [D2 98 4.2PB/LPG ] Dziwny metaliczny trzask

Witam mam swoją a8 od 3 lat i już wtedy słyszałem nie raz delikatny metaliczny trzask (pisk ,)z lewej strony lecz było to bardzo rzadko głownie słyszalne na bruku,teraz dźwięk się mocno nasilił i nie wiadomo skąd się niesie .Wymieniłem po jednym wahaczu na górze bo były wybite i końcówki kierownicze reszta zawiechy jest ok.Na szarpakach nic nie wyszło ,jak buja się autem to też nic .Nie raz mam wrażenie jakby to drzwi na zawiasach tak latały ale jak sprawdzałem to nawet nie drgną.Dźwięk się niesie od koła poprzez drzwi kierowcy aż po drzwi pasażera za kierowcą.Najgorsze to ,że jak się otworzy okno to już nic nie słychać bo szumy z zewnątrz zakłócają. Czy może coś tak drgać w drzwiach ?A jeszcze jedno mam zaciski na cztery klocki i tam mi brakuje takiej jednej tej sprężynki na klocku zewnętrznym czy to nie będzie przyczyną?czy może klocek aż tak drgać?
_________________

 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2011-09-25, 08:22   

Kolego zobacz tutaj http://www.a8team.pl/topics28/4762.htm#51727 a chyba znajdziesz lek na swój problem.
 
 
PIPPEN 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 175
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-09-25, 08:51   

Słyszałem o tym ale u mnie na wciśniętym hamulcu też to jest a więc to chyba nie będzie od zacisku.Czy a8 ma jakieś wady tzn.coś takiego co często ludziom wydaje takie dźwięki w tym rejonie karoserii ?
_________________

 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2011-09-25, 12:14   

Witam
Kolego PIPPEN nie pocieszę Cię, ale ja też z podobnym problemem walczę. Na prostej drodze nic się nie odzywa, na nierównościach bardzo sproadycznie coś puknie, ale jak wjadę na bruk to przy lewym kole coś niemiłosiernie tłucze. Wymieniłem po kolei wszystkie wahacze, łącznik stabilizatora, końcówkę drążka kierowniczego, w miedzyczasie byłem 3 razy w stacji diagnostycznej i za każdym razem wszystko sztywno. W 2 warsztatach po kolei wymieniali te wahacze, sprawdzali wszystko sztywno. Ja sam też na wszelkie sposoby szukałem źródła hałasu. Raz ponad pół dnia po koleji sprawdzałem wszystko co jest pod samochodem i pod maską aby znaleźć źródło hałasu i nadal tłucze. Zacisk sztywno, sprężyna zacisku na swoim miejscu, zresztą jak jadę po bruku i wcisnę hamulec nic to nie zmienia. Już tylko mi chyba zostały amortyzatory, ale pojechałem na ich sprawdzenie i przód 71 i 75% i na szarpaku przy sprawdzaniu nawet nie stuknęło. Układ kierowniczy wygląda też ok. Mi już ręce opadają. Nie mam pomysłu co to może być i jak to sprawdzić.
SylwekR
 
 
PIPPEN 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 175
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-09-25, 12:32   

No to mamy identyczny problem mam nadzieje ,że nasili mi się to tak mocno ,że w końcu wyjdzie co to jest.Ja jeszcze pod auto nie patrzałem ale w przyszłym miesiącu wjadę sobie na kanał i poszukam z kumplem. Niepokoi mnie to ,że zawieszenie jest na pewno ok łącznie z amorami. To jest taki dziwny skrzypiący ,jakby metaliczny dźwięk od którego już dostaję wścieku.
_________________

 
 
nils 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: W12
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: nils
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-25, 21:06   Re: Dziwny metaliczny trzask

PIPPEN napisał/a:
A jeszcze jedno mam zaciski na cztery klocki i tam mi brakuje takiej jednej tej sprężynki na klocku zewnętrznym czy to nie będzie przyczyną? czy może klocek aż tak drgać?


Może jak najbardziej. W D3 co prawda zacisk jest inny, ale nie miałem takiej blaszki, która dociska klocki w zacisku i na nierównościach, np. kostce brukowej jak wpadało w drgania to słychać było takie metaliczne granie/dzwonienie. Uzupełniłem braki i problem zniknął.

Najpierw więc napraw to co wiesz, że wymaga naprawy.

A jeśli to nie pomoże, to popatrz również na łączniki stabilizatora z przodu i łożyskowanie samego drążka stabilizatora (takie gumy w miejscu jego mocowania).
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-09-25, 22:50   

proponuje sprawdzic czy rama pomocnicza, czyli tzw sanki pod silnikiem, jest dobrze dokrecona do nadwozia. Ona sama z siebie potrafi sie zluzowac, a czasem jest odkrecana przy naprawach...
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
PIPPEN 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 175
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-09-27, 12:39   

Na razie trochę skręciłem te sprężyny z maski bo jak się lekko ją naciskało to strasznie latała zobaczę czy coś to da, ale w cuda nie wierze . Podejrzewam ,że walka będzie długa i uciążliwa.
_________________

 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2011-09-30, 20:27   

U mnie walka zakończona. Wygrałem. Było tak jak napisał szeryfisch - rama pomocnicza. W sumie to przypadek. Rozwaliłem wczoraj oponę. Myślałem, że na tych co mam dośmigam do zimy. Nie udało się wczoraj uszkodziłem prawą przednią oponę, ale z racji, że miesiąc temu trafił mi się komplet prawie nowych opon które kupiłem to dzisiaj wymiana. Przy okazji jak auto było u wulkanizatora na podnośniku zacząłem przegląd przodu. Zobaczyłem że przy mocowaniu sanek z lewej strony (taka śruba na klucz 22) widać kilka opiłków i ten element w stosunku do nadwozia jak by miał wytarty taki ślad ok 1mm. Próbuję to dokręcić i na prawdę muszę się mocno zaprzeć aby coś poszło. Śruba dokręciła się tak ok 1/3 obrotu. Ja wcześniej już próbowałem dokręcić tą śrubę jak wszystko sprawdzałem ale wtedy na pewno nie użyłem tyle siły i nic nie poszło. Po zmianie opon test, najpierw jak sprawują się opony, później jadę na drogę na której jest ułożony bruk (tam co zawsze tłukło i za każdym razem aż we mnie się gotowało jak tam jechałem). A teraz cisza (względna cisza jeśli może być cicho jadąc po bruku), ale już nic nie tłukło. Pół godziny jeździłem w jedną i w drugą, wolniej, szybciej na wszelkie sposoby i cieszyłem się jak dziecko, że już nic nawet nie stuknie.

SylwekR
 
 
PIPPEN 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 175
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-10-01, 16:37   

Pozazdrościć ja jeszcze nie miałem czasu w to wejść . W tym tygodniu pojadę na garaż to zerknę na to ,fajnie by było jak by to sanki wyszły ale z moim pechem to raczej będzie dłuższe szukanie.

[ Dodano: 2011-10-06, 09:26 ]
Opanowane w końcu cisza w wozie. Winna była blaszka co mocuje czujnik poziomu świateł do lewego wahacza .Taki detal a szło dostać nerwicy ,no ale przy okazji wynalazłem sobie luz na sworzniu lewego dolnego wahacza - tego z tyłu i znów wydatek.Pozdrawiam uczestników tematu.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.