Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 99 2.8PB/LPG ] Nierówna praca silnika  
Autor Wiadomość
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2011-02-28, 18:34   

"Colln" - twoje uwagi są trochę nie na miejscu i nic sensownego nie wnoszą (to chyba forum techniczne - a z Twojej wypowiedzi to nie wynika), Uwaga: "oj takie lamenty jak babek na wiejskim targu o krzyżu" i stwierdzenie: "wiele osób ma i "myśli" że to jest wieczne i póki się coś nie urwie to nie trzeba do tego zajrzeć, sami się nie znają a do specjalisty nie pojadą, dopiero jak już całkiem nie rusza z miejsca," jak najbardziej nie dotyczy mnie i tej sytuacji. Jak wyżej opisałem z samochodem pojawiły się poważne problemy po wizycie w autoryzowanym serwisie producenta instalacji gazowej a nie w wyniku zaniedbania jak sugerujesz. Wcześniejsze objawy niedomagania pracy silnika nie wskazywały na źródło po stronie instalacji LPG - mimo, że problem próbowałem rozwiązać sam, z pomocą innych a także oddając auto do serwisu. Dziękuję wszystkim którzy chcieli pomóc, a na koniec rozwiązując problem opisałem wszystko, aby moje doświadczenie mogło się komuś przydać jak będzie miał podobne problemy a nie są to jak sugerujesz "lamenty jak babek na wiejskim targu"
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2011-02-28, 20:17   

Kolego prosty sposób , jak masz przewody wtrysków gazu przy silniku to idzie do nich wężyki . odpal auto na gazie i pojedyńczo sprawdzaj każdy wężyk ściskając go kombinerkami , jeśli po ściśnięciu któregoś wężyka silnik będzie pracować bez zmian to znaczy że najprawdopodobniej masz ten wtrysk zapchany , a które cylindry tobie wywala na wagu :?: :?:
Stawiam na wtryski ;-)
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
colln 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 969
Skąd: P.T.
Wysłany: 2011-03-02, 00:49   

sylwekr,
nie wyśmiewam twojego problemu gdybym chciał to zrobić to wytłuściłbym twój nick w cytacie, to co napisałem było uogólnieniem częściowo na podstawie twojego jak i kolegi pod tobą postu, sorry ale naprawdę większość osób nie ma pojęcia o LPG - nie wiem czy ty chociaż wiesz jaką w ogóle masz instalację bo piszesz: jakiś wynalazek... a chciałeś żeby ci pomóc ? To jak u tego lekarza - boli mnie - lekarz:gdzie? - a bo ja wiem...
Tak więc przepraszam jeśli uznałeś że to wycieczka prywatna do ciebie.
Jak nie jesteś pewien instalki to rób fotki choćby komórką a zapewne więcej odpowiedzi uzyskasz :peace:
_________________
Z Audi były: A8 D2 2.8 A8 D3 3.7 A2 1.4 A8 D3 4.2 A4 B7 2.0PB A8 D3 3.0PB Obecnie A8 4.2 lift oraz A2
 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2011-03-02, 18:59   

Witam
O.K. Co do instalacji gazowej doskonale wiem co mam, ale nie chcę pisać marki aby nie robić firmie antyreklamy (a to polski nieudolny producent). Pisząc, że to "jakiś wynalazek" miałem na myśli instalację do którego żaden gazownik nie ma oprogramowania. W końcu samemu kupiłem interfejs do tego ustrojstwa, tajnymi drogami znalazłem oprogramowanie i instrukcję serwisową ale i tak nie moge ani ja ani znajomy gazownik do tego podłączyc (dlatego to dla mnie taki wynalazek). Obecnie dla tej instalacji jestem jak na razie skazany na autoryzowane serwisy producenta, w Warszawie już mnie nieźle załatwili, jestem na wtorek umówiony w serwisie w Łodzi. Jeśli tam nie doprowadzą jej do użyteczności wymieniam to na coś "normalengo" z którym każdy rozgarnięty spec od instalacji LPG będzie potrafił sobie poradzić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.