Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 99 4.2PB ] Zużycie klocków hamulcowych  
Autor Wiadomość
Przemo11K 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Przemo
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 32
Skąd: Pierzchnica
Wysłany: 2013-02-07, 14:01   [D2 99 4.2PB ] Zużycie klocków hamulcowych

Koledzy pewnie był już taki temat ruszany. Lecz nie mogłem się go doszukać, w czym rzecz wczoraj zaświeciła się na dece ikona zużytych klocków hamulcowych i pytanie ile można jeszcze przejechać na nich firma icer. jeszcze jedno czy do wymiany klocków powinno się wymieniać za każdym razem tarcze, bo podobnież nie powinno się ich przetaczać.? Pozdrawiam
 
 
cheyen 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB
Imię: Janusz
Jeżdzę: S8 D2, A4 2.4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 214
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-02-07, 14:27   

Jesli tarcze nie biją, a ich szerokośc jest OK, to nie ma sensu ich wymieniać. Natomiast co do przetaczania tarcz, to można to jak najbardziej robić, ale pod warunkiem że ich szerokość na to pozwala i po takim zabiegu nie stana się tzw ,,żyletkami" Czesto się to praktykuje w sytuacjach, kiedy np auto długo stało i w skutek korozji porobiły się wżery.
 
 
WiZ 
Moje A8


Rocznik: 2015
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Slawek
Jeżdzę: S8 D4
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 113
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-07, 19:15   

Z tego co wiem to w momencie zapalenia sie kontrolki hamulcow, klocki maja jeszcze ok 20% zycia.
Tak jak cheyen napisal, jesli tarcze maja dobra grubosc nie trzeba ich wymieniac.
Pozdro
 
 
Lewian 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Andrzej
Jeżdzę: Audi A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 60
Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 204
Skąd: Kleczew
Wysłany: 2013-02-08, 08:29   

WiZ napisał/a:
Z tego co wiem to w momencie zapalenia sie kontrolki hamulcow, klocki maja jeszcze ok 20% zycia.
Tak jak cheyen napisal, jesli tarcze maja dobra grubosc nie trzeba ich wymieniac.
Pozdro



Nie za każdym razem przy wymianie klocków wymienia się tarcze, zależy to od ich zużycia, każda tarcz ma swą grubość minimalną, jeśli jej nie przekroczyłeś to wymień tylko klocki. A tarcz masz rację, nie toczy się, robiło się to dawno dawno temu kiedy kupno tarcz było czymś bardziej egzotycznym niż dziś. Niestety wielu osobom taki nawyk został i do dziś w ten sposób sobie szkodzą. Jeśli z tarczami wszystko ok, wystarczy lekko sfazować ranty klocków i wszystko będzie śmigać.


Pozdrawiam
 
 
cheyen 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB
Imię: Janusz
Jeżdzę: S8 D2, A4 2.4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 214
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-02-08, 09:09   

Kolego Lewian niestety , ale nie mogę się zgodzić z Twoją opinią co do przetaczania tarcz. Moim zdaniem jesteś w błędzie. Jest to dla mnie tym bardziej dziwne, skoro hamulce są Twoją profesją. Zachęcam do lektury tu : http://www.motogazeta.moj...c,a,191451.html Dodam jeszcze tylko że nawet w obecnej chwili są produkowane nowoczesne urządzenia do przetaczania tarcz hamulcowych, które spowodzeniem znajdują zastosowanie w profesjonalnych warsztatach samochodowych. Twoje stwierdzenie, cytuje: ,, robiło się to dawno dawno temu kiedy kupno tarcz było czymś bardziej egzotycznym niż dziś,, jest delikatnie mówiąc mijające się z rzeczywistością. Zeby nie byc gołosłownym, tu link: http://www.heka.warszawa....ych-DA8700.html Rozumiem że hadlujecie miedzy innymi tarczami hamulcowymi, ale ........ ;-) :-D
 
 
Lewian 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Andrzej
Jeżdzę: Audi A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 60
Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 204
Skąd: Kleczew
Wysłany: 2013-02-08, 10:38   

cheyen napisał/a:
Kolego Lewian niestety , ale nie mogę się zgodzić z Twoją opinią co do przetaczania tarcz. Moim zdaniem jesteś w błędzie. Jest to dla mnie tym bardziej dziwne, skoro hamulce są Twoją profesją. Zachęcam do lektury tu : http://www.motogazeta.moj...c,a,191451.html Dodam jeszcze tylko że nawet w obecnej chwili są produkowane nowoczesne urządzenia do przetaczania tarcz hamulcowych, które spowodzeniem znajdują zastosowanie w profesjonalnych warsztatach samochodowych. Twoje stwierdzenie, cytuje: ,, robiło się to dawno dawno temu kiedy kupno tarcz było czymś bardziej egzotycznym niż dziś,, jest delikatnie mówiąc mijające się z rzeczywistością. Zeby nie byc gołosłownym, tu link: http://www.heka.warszawa....ych-DA8700.html Rozumiem że hadlujecie miedzy innymi tarczami hamulcowymi, ale ........ ;-) :-D



Nie poparłeś swojej wypowiedzi żadnym sensownym argumentem. To co można przeczytać w pierwszym linku jest potwierdzeniem tego co napisałem, przetoczenie nie jest alternatywą dla wymiany tylko czynnością którą wykonuje się na wypadek wystąpienia rys czy wżerów na tarczy, spowodowanych czym ? Najczęściej złym doborem lub montażem klocków. I na tym koło się zamyka.

Pozdrawiam
 
 
cheyen 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB
Imię: Janusz
Jeżdzę: S8 D2, A4 2.4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 214
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-02-08, 10:53   

Mam wrażenie że nie czytasz ze zrozumieniem.Ja nigdzie nie napisałem że toczenie jest alternatywą dla ewentualnej wymiany, ale że są sytuację, w których można ten proces zastosować, a Ty powiedziałeś jasno że się w ogóle tego nie praktykuje, wiec ?? Napisałem jasno że jeżeli tarcze posiadają np wżery (korozja), a grubość tarcz pozwala jeszcze na taki zabieg, to z powodzeniem można go wykonać. Przeczytaj info z pierwszego linka do końca, a wszystko stanie się jasne. Proponuje żebyś raz jeszcze spokojnie przeczytał, to co napisałeś, bo ewidentnie gdzieś się pogubiłeś ;-)
 
 
Lewian 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Andrzej
Jeżdzę: Audi A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 60
Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 204
Skąd: Kleczew
Wysłany: 2013-02-08, 11:06   

cheyen napisał/a:
Mam wrażenie że nie czytasz ze zrozumieniem.Ja nigdzie nie napisałem że toczenie jest alternatywą dla ewentualnej wymiany, ale że są sytuację, w których można ten proces zastosować, a Ty powiedziałeś jasno że się w ogóle tego nie praktykuje, wiec ?? Napisałem jasno że jeżeli tarcze posiadają np wżery (korozja), a grubość tarcz pozwala jeszcze na taki zabieg, to z powodzeniem można go wykonać. Przeczytaj info z pierwszego linka do końca, a wszystko stanie się jasne. Proponuje żebyś raz jeszcze spokojnie przeczytał, to co napisałeś, bo ewidentnie gdzieś się pogubiłeś ;-)



Każdy ma swoje teorie, masz prawo mieć w tym temacie swoje zdanie jak i ja mam swoje. Specjalizujemy się w układach hamulcowych od 20 lat i z własnego doświadczenia odradzamy przetaczania tarcz bo zazwyczaj daje to efekt krótkotrwały a potem jest tylko gorzej. Jeśli jest korozja i wżery to owszem, wtedy można pokusić się o toczenie ale to są skrajne sytuacje.
 
 
cheyen 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB
Imię: Janusz
Jeżdzę: S8 D2, A4 2.4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 214
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-02-08, 11:30   

No i mamy konsensus :d Napisałeś, cytuje: ,, Jeśli jest korozja i wżery to owszem, wtedy można pokusić się o toczenie ale to są skrajne sytuacje " I o to chodziło ;-)
 
 
Lewian 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Andrzej
Jeżdzę: Audi A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 60
Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 204
Skąd: Kleczew
Wysłany: 2013-02-08, 12:48   

cheyen napisał/a:
No i mamy konsensus :d Napisałeś, cytuje: ,, Jeśli jest korozja i wżery to owszem, wtedy można pokusić się o toczenie ale to są skrajne sytuacje " I o to chodziło ;-)


W takim razie od początku się nie zrozumieliśmy ;) Bo ja pisałem o tym, że przy wymianie klocków jeśli grubość tarcz pozwala na dalsze ich użytkowanie to jedynie fazujemy rant klocka i to wszystko.

Pozdrawiam ;)
 
 
Przemo11K 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Przemo
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 32
Skąd: Pierzchnica
Wysłany: 2013-02-08, 13:21   

Dziękuje koledzy za podpowiedzi. Pozdrawiam :-D
 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4799
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2013-02-09, 12:52   

tylko ktoś kto zarabia na sprzedaży tarcz to co ma napisać ? :mrgreen:
:-P
 
 
tutenhamon 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronik f1 GQF
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 26 razy
Wiek: 54
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 1135
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2013-02-13, 18:35   

Jedni zarabiają na sprzedaży , inni dbają o bezpieczeństwo a jeszcze inni kręcą z gu... bat kto co woli . Braciszek w Strzelcach kraj. u mechanika usłyszał że przetoczy mu przednie tarcze i będzie git , otóż nie nie jest git nie zrobił 200 km i wszystko wróciło do punktu wyjścia , tarcze jak biły tak biją dalej a mechanik swoje zarobił .Tylko szkoda nowych klocków. A tak z grubej rury ; właśnie niedawno widziałem obok krawężnika 1/3 tarczy hamulcowej ; nawiercana , nie sądziłem że tarcza może tak pęknąć .
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
cheyen 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB
Imię: Janusz
Jeżdzę: S8 D2, A4 2.4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 214
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-02-13, 18:59   

Wcale mnie to nie dziwi, bo jak tarcze są krzywe to jakiekolwiek toczenie jest czystym idiotyzmem. Tak samo ma sie rzecz, kiedy ich wartości są, lub zbliżają się do minimalnych. Wtedy tylko i wyłącznie wymiana. Jednak jak widać naciągaczy nie brakuje ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.