Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL ] Adapter mp3 zamiast zmieniarki  
Autor Wiadomość
mateusz21864 
Użytkownik



Silnik cm3: 4200
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: mateusz
Jeżdzę: audi a8
Wiek: 37
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 4
Skąd: dolnyśląsk
Wysłany: 2009-06-30, 16:08   [D2 ALL ] Adapter mp3 zamiast zmieniarki

witam! Może orientuje się ktoś czy do audi a8 1999 po lifcie da się zamontować adapter mp3 zamiast zmieniarki lub czytałem też że nawet pod orginalną zmieniarke można podpiąć.Adaptery są tylko ja potrzebuje do tego roku auta a zazwyczaj są do nowszych i nie wiem czy będzie śmigać?
 
 
tutenhamon 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronik f1 GQF
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 26 razy
Wiek: 54
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 1135
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2009-06-30, 20:40   

Ale jakość nie będzie ta co AUDIO :cry:
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
Paoo 
Użytkownik



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemko
Jeżdzę: Audi A8 Q
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 48
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2009-06-30, 21:32   

Kolego jeżeli włożysz do autka coś TAKIEGO to myśle że będzie OK.Ale muzykę na nośnikach zapisuj sobie wtedy w formacie AUDIO nie MP3 bo tracisz jakość w MP3.ALe jak będzie audio to będzie ok i nie potrzebujesz zmieniarki.Pozdro!!!
_________________
Jest A8 4.2 Quatro PB w mażeniach Q7 4.2!!!!
 
 
mateusz21864 
Użytkownik



Silnik cm3: 4200
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: mateusz
Jeżdzę: audi a8
Wiek: 37
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 4
Skąd: dolnyśląsk
Wysłany: 2009-07-01, 01:26   

ta jakość to jest właśnie bółl! dzięki koledzy za szybkie i trafne odpowiedzi :)
 
 
Lukasz_ 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: D1
Wysłany: 2009-07-01, 15:20   

Ja dostałem coś takiego w prezencie z Chin od kontrahenta, w przyszłym tygodniu podłączę to powiem jak się spisuje :) Ten z alledrogo wygląda na urządzenie bardzo marnej jakości w porównaniu do tego co mam.
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2890
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-22, 08:49   

i jak testy?
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2009-07-23, 15:39   Re: adapter mp3 zamiast zmieniarki

mateusz21864 napisał/a:
witam! Może orientuje się ktoś czy do audi a8 1999 po lifcie da się zamontować adapter mp3 zamiast zmieniarki (...)


Powiem tak kolego...
też chciałem coś takiego, znalazłem nawet źródło tegoż sprzętu wystawianego na Allegro i co??...
ano spotkałem się z typem ze 3 razy i kupa :-?
z moim Navi Plus nie chce to działać :-|
to znaczy przy ostatnim spotkaniu nawet zadziałało ale...
- wybierając którąkolwiek płytę (1<->6) odtwarzało zawsze to jedną niżej - czyli wybierasz 5-tą to on czyta 4-tą...
- tylko jak wybierasz 1-wszą to czyta 1-wszą ale w związku z tym katalog nr 6 jest tak naprawdę wogóle niedostępny :-x
- z wyborem piosenek też było coś nie tak - zdajesię, że na wyświetlaczu pokazywał nr piosenki tylko jedną cyfrą czyli 4-ta to 4-ta ale 14-sta i 24-ta to na wyświetlaczu ponownie 4-ta :shock:

jak dla mnie to te które testowałem to trochę góowniane urządzenie i w takiej postaci tego nie wziąłem :/
a gość focha jeszcze strzelił tak jakby coś dziwnego było, że badziewia nie chciałem... toż nie kupuję tego do seicento tylko do A8 a jak mówi że współpracuje to ma wszystko grać i trąbić na 100% :wpale:

ale jeśli pojawi się coś nowszego to chętnie spróbuję ponownie bo nie mam czasu latać do bagażnika i zmieniać płyt...
zresztą zwykłych płyt CD (audio - nie mp3) już od pewnego czasu wogóle nie używałem więc nie mogę się jakoś z tym wszystkim cofną do ery NIEmp3 :wpale:
 
 
colln 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 969
Skąd: P.T.
Wysłany: 2010-08-08, 00:58   

no to z rok czasu ostatnia wypowiedź.. ktoś coś szukał , ćwiczył ostatnio , też nie wyobrażam sobie inaczej niż na mp3, aż taki meloman nie jestem by kupować czy tworzyć płytki CD, jakość mp3 320kbit w zupełności mnie zadowala :mrgreen: tylko co trzeba kupić :?:
_________________
Z Audi były: A8 D2 2.8 A8 D3 3.7 A2 1.4 A8 D3 4.2 A4 B7 2.0PB A8 D3 3.0PB Obecnie A8 4.2 lift oraz A2
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-08-08, 09:36   

colln napisał/a:
no to z rok czasu ostatnia wypowiedź.. ktoś coś szukał , ćwiczył ostatnio , też nie wyobrażam sobie inaczej niż na mp3, aż taki meloman nie jestem by kupować czy tworzyć płytki CD, jakość mp3 320kbit w zupełności mnie zadowala :mrgreen: tylko co trzeba kupić :?:

Ja ćwiczyłem... a mówiąc wprost ostatnio nabyłem taki emulator zmieniarki.

Po moich przejściach z tym urządzeniem i moim A8 ponownie przed zakupem przymusiłem sprzedawcę do wypróbowania sprzętu czy to wogóle działa - tym razem jest duuuuużo lepiej więc kupiłem.

Nt. tego sprzętu mogę powiedzieć, że jest naprawdę fajne... ja mam sprzęcik podłączony w bagażniku i schowany tam gdzie ori zmieniarka... na kartę SD 2GB wrzuciłem ciurkiem mp3-ek na full (jakieś 400 utworów) i do dzisiaj wszystkich nie przesłuchałem :lol:

Niestety z tymi urządzeniami jest tak że istotną rolę odgrywa wersja softu w naszych NaviPlus - tak jak pisałem wcześniej już rok temu chciałem coś takiego nabyć do mojego A8 ale wtedy emulator wogóle poprawnie nie zadziałał... w moim S8 mam zupełnie inną wersję softu niż w A8 i tutaj to działa... nie jest idealnie ale prawie idealnie.

W dalszym ciągu polecam umawiać się ze sprzedawcą na wypróbowanie urządzenia bo z każdą wersją sofu NaviPlus może to zupełnie inaczej działać.

Ja kupiłem takie coś:
Xcarlink SD USB AUDI A3 A4 A6 A8 + Karta 2GB
u tego sprzedawcy:
HADRON_PS
Chociaż na początku musiałem trochę ponaciskać aby w pełni zrozumieli moje oczekiwania to w efekcie końcowym z obsługi jestem zadowolony więc polecam.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
artekk 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Arturo
Jeżdzę: A8
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 192
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2010-08-08, 11:35   

Ja kupiłem Phatboxa

Jest to urządzenie sprzedawane w ASO Audi i VW, na kartonie jest normalnie nabity nr części Audi i VW :)

Funkcjonalność jest kapitalna, czyta większość formatów, a co dla mnie bardzo ważne bezstratny FLAC.
Hitem jest przenośny dysk 20GB nazywany DMS (jest to dysk od laptopa), do którego jest dedykowana stacja dokująca na USB. Oczywiście mamy też firmowy soft do obsługi urządzeń. Teraz mam 78płyt większość w FLAC i jeszcze 1/4 wolnego miejsca na dysku.

Jakość dźwięku lepsza niż z firmowej zmieniarki Panasonica. Mam BOSE i to słychać.
Instalacja jest banalna, trzeba wypiąć zmieniarkę i podłączyć Phatboxa, następnie wybrać typ radia i po sprawie.

Jak dotąd znalazłem jeden minus - sprzęt czasami zawiesi się, gdy odpalamy auto na włączonym radiu, lub wyjmiemy kluczyk ze stacyjki przed wyłączeniem radia. Trzeba wtedy wyjąć kasetę z dyskiem na kilka sekund i po włożeniu z powrotem jest po sprawie.
Aha i nie można przewijać nagrań.

Phatbox jest bardzo popularny, ma swoje fora, alternatywne softy itp. Można na ebay dokupić też większy dysk, chyba nawet 80GB.
_________________
Jest BMW E60 525dA na koksie. Ps: https://a6klub.pl
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-08-08, 11:53   

artekk napisał/a:
Ja kupiłem Phatboxa (...)

Cholerka, poczytałem o nim i jest zajebisty...
i niewiele droższy niż ten emulator co ja kupiłem a pojemność dysku 10x taka jak u mnie...
i sprzęt dedykowany do AUDI :shock:

Nie wiem czemu wcześniej go nie wypatrzyłem :evil:

Mam kilka pytan bo mnie bardzo zainteresowałeś...
- jak zapisujesz utwory na tym dysku (jakieś katalogi, jaka nazwa pliku)?
- jak nazwa pliku jest pokazywana na NaviPlus?
- co rozumiesz pod pojęciem "nie można przewijać"?... utworu w trakcie jego odtwarzania czy przeskakiwać pomiędzy utworami?
- jak urządzenie pokazauje się na NaviPlus - jak zwykła 6-cio płytowa zmieniarka czy jakoś inaczej?

Czekam na info ;-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
artekk 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Arturo
Jeżdzę: A8
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 192
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2010-08-08, 12:18   

FOSS napisał/a:
jak zapisujesz utwory na tym dysku (jakieś katalogi, jaka nazwa pliku)?


katalogi możesz tworzyć i nazywać, utwory zapisujesz zaznaczając i przeciągając do innego okna :)

FOSS napisał/a:
jak nazwa pliku jest pokazywana na NaviPlus?


nie ma możliwości pokazywania nazw na navi. O tym czego słuchasz informuje syntezer mowy - jak np. w telefonach Nokii, gdy ktoś dzwoni.

FOSS napisał/a:
co rozumiesz pod pojęciem "nie można przewijać"?... utworu w trakcie jego odtwarzania czy przeskakiwać pomiędzy utworami?


przeskakiwać na następny, poprzedni utwór można, brak płynnego przewijania utworu

FOSS napisał/a:
jak urządzenie pokazauje się na NaviPlus - jak zwykła 6-cio płytowa zmieniarka czy jakoś inaczej?


Phatbox jest widziany niby jako zmieniarka, ale nie do końca. Przechodzenie między płytami 1-6 powoduje dostęp do różnych funkcji urządzenia np. płyta 1 - zmiana katalogu, płyta 2 - zmiana utworu, płyta 3 - dostęp do plików w kolejności alfabetycznej itp. pod płytą 6 jest chyba menu.
_________________
Jest BMW E60 525dA na koksie. Ps: https://a6klub.pl
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2010-08-08, 12:38   

Z tych adapterów jest taki, który działa z Deltą ?
_________________
Black Cars Matters
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-09-02, 15:38   

artekk napisał/a:
Ja kupiłem Phatboxa

Jest to urządzenie sprzedawane w ASO Audi i VW, na kartonie jest normalnie nabity nr części Audi i VW :)

Dzięki artekk za pomoc - dzięki Twoim info ja też kupiłem Phatbox'a (emulator zmieniarki który nabyłem tydzień wcześniej udało mi się szybko i bezproblemowo zwrócić - niestety nie chodził idealnie więc dobrze się złożyło).

Co do ASO... to korzystając oczywiście z uprzejmości moich kolegów sprawdziłem szczegółowo i... owszem kiedyś było takie urządzenie (w ETCE nie występuje przy A8 D2 a było ono dedykowane zdajesię do A6 C6) i kosztowało jakieś 4800pln :)
W ASO można jeszcze dokupić niektóre elementy wyposażenia Phatbox'a jak np. kabel przyłączeniowy, stację dokującą czy dysk ale całość jako kompletne urządzenie jest już niedostępne.
to tak na marginesie oczywiście bo jak sądzę do zakupów czegoś takiego w ASO wielu chętnych tutaj nie będzie :-P

artekk napisał/a:
Funkcjonalność jest kapitalna, czyta większość formatów, a co dla mnie bardzo ważne bezstratny FLAC.
Hitem jest przenośny dysk 20GB nazywany DMS (jest to dysk od laptopa), do którego jest dedykowana stacja dokująca na USB. Oczywiście mamy też firmowy soft do obsługi urządzeń. Teraz mam 78płyt większość w FLAC i jeszcze 1/4 wolnego miejsca na dysku.

Jakość dźwięku lepsza niż z firmowej zmieniarki Panasonica. Mam BOSE i to słychać.
Instalacja jest banalna, trzeba wypiąć zmieniarkę i podłączyć Phatboxa, następnie wybrać typ radia i po sprawie.

Potwierdzam - sprzęt jest super.
U mnie na razie wszystko w formacie mp3 więc dysk zapchałem cały ale...
poczytam i pobawię się też formatem FLAC chociaż nie wiem czy chce mi się konwertować wszystko co mam tym bardziej że jak go zainstalowałem 2 tygodnie temu jadąc nad morze tak do dzisiaj nie przesłychałem wszystkiego :lol:

artekk napisał/a:
Jak dotąd znalazłem jeden minus - sprzęt czasami zawiesi się, gdy odpalamy auto na włączonym radiu, lub wyjmiemy kluczyk ze stacyjki przed wyłączeniem radia. Trzeba wtedy wyjąć kasetę z dyskiem na kilka sekund i po włożeniu z powrotem jest po sprawie.
Aha i nie można przewijać nagrań.

I tutaj potwierdza się to co napisałem już kilka razy wcześniej - współpraca naszego NaviPlus z takimi i podobnymi urządzeniami w dużej mierze zależy od wersji naszego softu.

Jak słucham radia (piszę tak bo czasami jeżdżę z wyłączonym radiem słuchając dźwięku V8-emki) to nigdy go nie wyłączam przez zgaszeniem samochodu i od kiedy posiadam Phatbox'a nigdy mi się to nie zawiesiło...
mogę też bez problemu przewijać piosenki w trakcie ich odtwarzania...
u mnie wszystkie funkcje chodzą super :mrgreen:

artekk napisał/a:
Phatbox jest bardzo popularny, ma swoje fora, alternatywne softy itp. Można na ebay dokupić też większy dysk, chyba nawet 80GB.

Łooooo, 80GB to jeśli FLAC bez utraty jakości jest sporo "lżejszy" od mp3 to raz zapełniasz go na full i nie musisz nic zmieniać przez cały nastepny rok :lol:
Fajnie wykorzystywać pełne możliwości czegoś co się posiada więc jak znajdę trochę więcej wolnego czasu to poczytam w necie :mrgreen:

dice111 napisał/a:
Z tych adapterów jest taki, który działa z Deltą ?

Nie wiem tego na pewno ale sprawdzę bo wydaje mi się że Phatbox działa.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2010-09-02, 15:47   

FOSS napisał/a:
dice111 napisał/a:
Z tych adapterów jest taki, który działa z Deltą ?

Nie wiem tego na pewno ale sprawdzę bo wydaje mi się że Phatbox działa.

Jeśli masz możliwość sprawdzić to z góry dzięki. Nie musiałbym przynajmniej zmieniać radia :-)
_________________
Black Cars Matters
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.