Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL] Oznakowanie  
Autor Wiadomość
kolor 
Użytkownik


Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: jacek
Jeżdzę: accord
Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 5
Skąd: białystok
Wysłany: 2009-10-16, 13:24   [D2 ALL] Oznakowanie

witam, jestem tu nowy i mam zamiar na lato kupić A8 d2 i mam pytanie czemu nie wszystkie D2 mają na tylnej klapie znaczek z A8 po lewej i 4,2 po prawej
dzieki
 
 
sebamac-kg 
Użytkownik



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Q Tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebek
Jeżdzę: CCCO
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 29
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2009-10-16, 13:48   

Znaczki byly za dodatkowa oplata
 
 
kolor 
Użytkownik


Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: jacek
Jeżdzę: accord
Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 5
Skąd: białystok
Wysłany: 2009-10-16, 13:54   

to chyba żart?
 
 
sebamac-kg 
Użytkownik



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Q Tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebek
Jeżdzę: CCCO
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 29
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2009-10-16, 14:22   

Skadze, spojrz na cennik z tamtych lat i za co sie placilo, za jakie dodatki. Wystarczy wejsc na www z obecna 8 i zerknac za co placisz. Ciekawe sa ceny dodatkow ;)
 
 
kolor 
Użytkownik


Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: jacek
Jeżdzę: accord
Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 5
Skąd: białystok
Wysłany: 2009-10-16, 14:34   

dzieki za odpowiedz, a ja myślałem że te co bez znaczków to mogą być po jakiejś blacharce :mrgreen:
 
 
raptor90 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 82
Skąd: Piła
Wysłany: 2009-10-16, 15:00   

Nie rozumiem czemu uważasz to za żart, jeden chce mieć oznakowanie np. 4.2 drugi lubi mieć niepozorny samochód lub po prostu wizualnie mu to bardziej pasuje. A zapłacenie 100zł za znaczek gdzie samochód z salonu kosztuje pół miliona to dla klienta nic ;-)
_________________

 
 
kolor 
Użytkownik


Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: jacek
Jeżdzę: accord
Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 5
Skąd: białystok
Wysłany: 2009-10-16, 15:21   

raptor90 napisał/a:
Nie rozumiem czemu uważasz to za żart, jeden chce mieć oznakowanie np. 4.2 drugi lubi mieć niepozorny samochód lub po prostu wizualnie mu to bardziej pasuje. A zapłacenie 100zł za znaczek gdzie samochód z salonu kosztuje pół miliona to dla klienta nic ;-)

i właśnie to mnie dziwi że za auto za pól miliona trzeba dopłacić za znaczek za 100 zł, a po drugie osoba która kupuje auto najwyższej klasy to chyba nie chce mieć nie pozorne auto :-D
 
 
raptor90 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 82
Skąd: Piła
Wysłany: 2009-10-16, 16:01   

Znaczek to też materiał do wyprodukowania więc czemu ma nie kosztować ? :-P
Wiesz ludzie są różni, ja osobiście też wolał bym nie mieć oznakowania, wszystko wychodzi w praniu jak ktoś do Ciebie fika na drodze :) Kickdown i już delikwent wie co masz pod maską :d
 
 
Skiner 
Użytkownik



Silnik cm3: 3300
Skrzynia: Tiptronik
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Złotoryja
Wysłany: 2009-10-16, 21:40   

Gorzej się martw jak nie będzie znaczka Audi na tylnej klapie...
A emblematami się nie przejmuj tak jak koledzy piszą...
Ja też bym nie chciał emblematów przy zamawianiu auta.
_________________
Audi A8 3.3 TDI quattro 225KM TIP...

 
 
pet3r 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: Octavia II RS
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-10-17, 02:51   

z tego, co kojarzę, nowe Audi wychodzą seryjnie ze znaczkami, zdjęcie oznaczeń nic nie kosztuje :)
 
 
kuczlaw
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-17, 09:07   

Wszystkie auta grupy VAG oznaczenia maja w opcji, nie każdy klient sobie życzy je mieć :)
 
 
eXecutorR
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-17, 10:00   

jak wchodzi się w konfigurator audi bądź VW to jest opcja 'bez oznaczenia pojemności' i 'bez oznaczenia modelu', więc znaczki są wliczone w cenę, ale można wywalić. A jak było kiedyś to nie wiem, ale myślę, że tak samo.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2009-10-17, 15:18   

sebamac-kg napisał/a:
Znaczki byly za dodatkowa oplata

kuczlaw napisał/a:
Wszystkie auta grupy VAG oznaczenia maja w opcji, nie każdy klient sobie życzy je mieć :)

Bez urazy Panowie ale to raczej bzdura.
Na pewno nie wszystkie auta z grupy VAG - co więcej śmiem twierdzić, że w zdecydowanej większości (jak nie we wszystkich) oznakowanie modelu jak i silnika jest standardem.
Jako opcja dodatkowa jest możliwość zrezygnowania z jednego bądź obydwu - koszt rezygnacji to 0zł.
Tak jest oczywiście przy zamawianiu auta do produkcji - kiedy samochód stoi na placu to za darmo koledzy z ASO mogą ewentualnie zerwać oznakowanie...
jeśli jednak auto ich nie ma a Wy je chcecie to wtedy już pewnie jakieś parę zeta zapłacicie - ale to też zależy od indywidualnej rozmowy z handlowcem.

eXecutorR napisał/a:
jak wchodzi się w konfigurator audi bądź VW to jest opcja 'bez oznaczenia pojemności' i 'bez oznaczenia modelu', więc znaczki są wliczone w cenę, ale można wywalić. A jak było kiedyś to nie wiem, ale myślę, że tak samo.

Jest tak jak piszesz eXecutorR... i tak było już ładnych parę lat temu.

kolor napisał/a:
witam, jestem tu nowy i mam zamiar na lato kupić A8 d2 i mam pytanie czemu nie wszystkie D2 mają na tylnej klapie znaczek z A8 po lewej i 4,2 po prawej
dzieki

kolor napisał/a:
(...) a ja myślałem że te co bez znaczków to mogą być po jakiejś blacharce :mrgreen:

Wracając do Twojego pytania kolego kolor to wciąż brak tychże znaczków może znaczyć o wypadkowej przeszłości auta.
Istotnym ruchem kontrolnym jest sprawdzenie wyposażenia auta po nr VIN - na liście wyposażenia będzie napisane czy auto miało te oznakowania czy nie.
Listę wyposażenia oraz historię serwisowania można uzyskać w ASO - nic nie zapłacisz - trza tylko dobrze pogadać aby byli skłonni do współpracy bo niestety w niektórych ASO klienta z takimi tematami starają się spławić :evil:

Gdybyś znalazł jakąś A8/S8 w Warszawie to mogę pomóc w kontaktach z ASO.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
kuczlaw
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-17, 19:34   

FOSS napisał/a:
na liście wyposażenia będzie napisane czy auto miało te oznakowania czy nie.


Nie zawsze i często są błędy

FOSS napisał/a:
Listę wyposażenia oraz historię serwisowania można uzyskać w ASO - nic nie zapłacisz - trza tylko dobrze pogadać aby byli skłonni do współpracy bo niestety w niektórych ASO klienta z takimi tematami starają się spławić :evil:


Ja bym tu napisał że w większości. W niektórych w ogóle nic nie podadzą, sa takie że za 50 - 100 pln podadza ale do wglądu a juz ze świeczką szukać żeby dali wydruk. Co innego jak sprawdza sie u nich auto do kupna, wtedy wszystko jest na kwicie ale w okrojonej wersji.
Jako przykład mogę podać że mam wydruk z ASO przed kupnem i nic nie było tam podejrzanego ale wcześniej telefonicznie u znajomego sprawdziłem VIN i wyszło że był skręcony o 80 tys to było atutem przy targowaniu sie przy kupnie. Pan z ASO strasznie sie zdziwił skąd ja wiem więcej niż jest na wydruku ale to już inna historia...
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2009-10-17, 22:12   

kuczlaw napisał/a:
FOSS napisał/a:
na liście wyposażenia będzie napisane czy auto miało te oznakowania czy nie.


Nie zawsze i często są błędy


Właściwie to typowe błędy praktycznie się nie zdarzają - jeżeli jest to wydruk z programu to błąd jest wręcz niemożliwy (chyba, że listę tą ktoś kopiuje z jednego programu do drugiego albo ręcznie przepisuje).
Różnice w wyposażeniu auta oraz listą otrzymaną w ASO mogą wynikać np. ze zmiany wyposażenia auta w salonie (już po wyprodukowaniu).
Taki przykład:
Przychodzi klient do salonu po samochód, auto stoi na placu ale z nagłośnienia posiada tylko odtwarzacz CD + BOSE. Klient jest kapryśny - nie chce czekać na wyprodukowanie auta 3 miesiące więc bierze ten z placu ale przed zakupem prosi o doposażenie auta w dużą nawigację oraz fabryczny zestaw telefoniczny - nie ważne czy za dopłatą bo to zależy od indywidualnych rozmów w salonie. Serwis wyciąga radio CD a dokłada Navi Plus + zmieniarkę + fabryczny telefon. Niestety lista wyposażenia tego auta najczęściej nie ulega już zmianie/aktualizacji i stąd potem te różnice. W tym konkretnym przypadku nie jest jeszcze tak tragicznie bo auto ma wyposażenie bogatsze niż po wyjeździe z fabryki - gorzej jeśli ktoś zrobi to w odrotną stronę a wierzcie mi, że klienci mają czasem bardzo zwariowane pomysły.


kuczlaw napisał/a:
FOSS napisał/a:
Listę wyposażenia oraz historię serwisowania można uzyskać w ASO - nic nie zapłacisz - trza tylko dobrze pogadać aby byli skłonni do współpracy bo niestety w niektórych ASO klienta z takimi tematami starają się spławić :evil:


Ja bym tu napisał że w większości. W niektórych w ogóle nic nie podadzą, sa takie że za 50 - 100 pln podadza ale do wglądu a juz ze świeczką szukać żeby dali wydruk. Co innego jak sprawdza sie u nich auto do kupna, wtedy wszystko jest na kwicie ale w okrojonej wersji.
Jako przykład mogę podać że mam wydruk z ASO przed kupnem i nic nie było tam podejrzanego ale wcześniej telefonicznie u znajomego sprawdziłem VIN i wyszło że był skręcony o 80 tys to było atutem przy targowaniu sie przy kupnie. Pan z ASO strasznie sie zdziwił skąd ja wiem więcej niż jest na wydruku ale to już inna historia...


Zawsze kiedy czytam takie teksty robi mi się przykro - i to zupełnie szczerze :-|
A to dlatego, że już od ładnych paru lat w różnych markach (także premium) zajmuję się sprzedażą samochodów - i niestety zdarza się, że cały wysiłek działu handlowego włożony w tzw. zadowolenie klienta zostaje szybko zrównany z ziemią w dziale serwisu :wpale: :wpale:
Ogólnie biorąc opłata za wydruk listy wyposażenia auta to jakaś wierutna bzdura - osobiście nigdy nie wziąłem za coś takiego złamanego grosza.
Sprawdzenie historii serwisowej to trochę inna bajka (jeżeli chodzi o kasę) ale tragiczne jest to, że czasami po znajomości za dwa zimne browary dowiesz się więcej niż za kasę i fakturę - żenada :/
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.