Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 All] Wlew gazu.  
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-05, 14:39   [D2 All] Wlew gazu.

Koleżanki i koledzy jako że jednak zostałem przekonany do LPG i w przyszłym roku mam w planie załozyć BRC do mej A8 to mialbym prosbe do was żeby posiadacze instalek mogli wrzucic tu zdjęcia jak mają umieszczone i gdzie wlewy gazu(interesują mnie te pod klapka)i ewentualnie jak sa umiejscowione butle i jakich rozmiarów. Za wszystkie foty bede wdzięczny :)
 
 
Druss 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D2 4.2 ; W203
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 290
Skąd: Grodzisk Maz
Wysłany: 2012-12-05, 15:10   

Ale nie rozumiem o co chodzi, mówisz gozownikowi że chcesz mieć wlew gazu pod klapką od PB, normalnej wielkości i nie z żadną przejściówką, butle zamontują Ci tam gdzie będziesz chciał, czy to w kole czy w bagażniku:

W kole = mniejsza butla = mniejszy zasieg = pusty bagażnik,
w bagażniku = wieksza butla = wiekszy zasieg = pomniejszony bagaznik,
w bagażniku + kole = bardzo duży zbiornik LPG = bardzo duży zasięg = pomniejszony bagażnik.
A guzik od instalki gazu możesz np zainstalowac sobie w popielniczce ( tak jak ja mam ) jeśli nie palisz.

Myślę że temat jest już wyczerpany.
_________________

 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-05, 15:32   

Druss, Tak nie palę więc nie ma problemu,jest jeszcze schowek pod podłokietnikami. Gazownik u którego mam zamiar robic a konkretnie jego pracownik ma przekonanie że wlew najlepiej w zderzaku...wiem że dobrze robią ale to nie estetyczne przecież jest. Obiecałem mu kilka fotek i niech przestanie marudzić tylko robi.
 
 
Simone331 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Simon
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 1108
Skąd: GS / TN
Wysłany: 2012-12-05, 15:33   

Ja mam włącznik w bardzo fajnym miejscu tj. pod podłokietnikami tam jest taka mała kwadratowa zaślepka i w niej mam ten włącznik. Nie szpeci a też nie zagląda się do niego tak często.

Co do wlewu w klapce to mam pełnowymiarowy ale chcę to zmienić na taki mały z przykręcaną końcówką. W ten sposób uniknę ewentualnego obicia lakieru podczas tankowania. :)
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-05, 15:39   

Ciągle się zastanawiam co do umiejscowienia butli-nie zalezy mi az tak na pojemności bagaznika i wolał bym wiekszy baniak ale nie chce też żeby były mega trudności przy ewentualnej otrzebie zajrzenia do osprzętu baku...
 
 
Druss 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D2 4.2 ; W203
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 290
Skąd: Grodzisk Maz
Wysłany: 2012-12-05, 15:44   

Apophis napisał/a:
Gazownik u którego mam zamiar robic a konkretnie jego pracownik ma przekonanie że wlew najlepiej w zderzaku...

To niech zmieni przekonania! w zderzaku to wygląda jak dupa za krzaka, szczegolnie w takim aucie jak A8...Chcesz mi powiedzieć że on nie wiem jak ma zrobić wlew pod klapką i chce mieć zdjęcia :?: Zmień gazowników...

Simone331 napisał/a:
Nie szpeci a też nie zagląda się do niego tak często.

Simone powiem Ci że ja zaglądam tam dość często, patrze czy przełączyl sie już na gaz, czy mam jeszce gaz itp. Także mi odpowiada miejsce w popielniczce, a włącznik jest na tyle mały że nie zabiera dużo miejsca z popielniczki.
_________________

 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-05, 15:54   

Druss napisał/a:
To niech zmieni przekonania! w zderzaku to wygląda jak dupa za krzaka, szczegolnie w takim aucie jak A8...Chcesz mi powiedzieć że on nie wiem jak ma zrobić wlew pod klapką i chce mieć zdjęcia :?: Zmień gazowników...
Wydaje mi się że mu się nie chce bo taka opcja wymaga poprostu więcej rezania. Malo tego kilka A8 stamtąd wyjechało i miały wlew pod klapka ale który robił to nie wiem. O szczegółach przed montażem bede gadał z szefem. Fotki chciałem by podpatrzec jak macie to zrobione-może cos się jeszcze dopatrzę i również sobie zażądam :)
 
 
Simone331 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Simon
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 1108
Skąd: GS / TN
Wysłany: 2012-12-05, 15:57   

Druss napisał/a:
Simone331 napisał/a: Nie szpeci a też nie zagląda się do niego tak często.

Simone powiem Ci że ja zaglądam tam dość często, patrze czy przełączyl sie już na gaz, czy mam jeszce gaz itp. Także mi odpowiada miejsce w popielniczce, a włącznik jest na tyle mały że nie zabiera dużo miejsca z popielniczki.


To zależy od przyzwyczajenia. Ja jednak ufam swojej instalacji i wiem, że się przełączy. Jeszcze mnie nie zawiodła. :) Co do sprawdzania ilości gazu to kontroluję to przebiegiem.
 
 
Druss 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D2 4.2 ; W203
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 290
Skąd: Grodzisk Maz
Wysłany: 2012-12-05, 16:26   

Apophis jak będę po pracy to porobie jakieś foty.

Oczywiście że od przyzwyczajeń to zależy. To że się przełączy to też jestem pewny tego, ale chce wiedzieć kiedy, ile wg wskaźnika mam gazu itp = lubie kontrolować sytuacje :mrgreen:

Ile czasu masz już gaz ? ja kilka miesiecy.
_________________

 
 
Simone331 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Simon
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 1108
Skąd: GS / TN
Wysłany: 2012-12-05, 16:35   

Gaz montowałem troszeczkę na raty z racji braku czasu. Tzn w maju butle, faro i parowniki, a w czerwcu wtryski i elektrykę. Mam troszeczkę niedociągnięć i po Nowym Roku będę to przerabiał. Parowniki pójdą pod podłużnice i butlę muszę obrócić, żeby była zaworem do kierunku jazdy. Za duże przeciążenia i jak mam w butli 1/4 gazu to lubi się na PB przełączyć i bardzo mnie to frustruje. :wpale:
 
 
Druss 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D2 4.2 ; W203
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 290
Skąd: Grodzisk Maz
Wysłany: 2012-12-05, 17:24   

Simone z tym przełączaniem sie na PB przy niskim stanie LPG mam tak samo. Myślę ze jest to tak ustawione że przy niskim stanie LPG i duzym zapotrzebowaniem na paliwo sterownik od gazu postanawia przełączyć na PB żeby zasilić silnik odpowiednią dawką paliwa. Bo przy jeździe miejskiej/wolnej na niskich obrotach tak można pojeżdzić troche.
_________________

 
 
Simone331 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Simon
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 1108
Skąd: GS / TN
Wysłany: 2012-12-05, 17:38   

Druss napisał/a:
Simone z tym przełączaniem sie na PB przy niskim stanie LPG mam tak samo. Myślę ze jest to tak ustawione że przy niskim stanie LPG i duzym zapotrzebowaniem na paliwo sterownik od gazu postanawia przełączyć na PB żeby zasilić silnik odpowiednią dawką paliwa. Bo przy jeździe miejskiej/wolnej na niskich obrotach tak można pojeżdzić troche.


To, że się przełącza na Pb jest spowodowane spadkiem ciśnienia. Zależy od centralki ale z reguły jest to poniżej 0.7bara. Idealnie jakby trzymało cały czas 1,5 ale to raczej nie osiągalne przy naszych silnikach. Ja mam dwa parowniki i potrafi przy pełnym bucie zejść do 1,1-1,2. Sprawdź jak masz ustawioną butlę. Jak u siebie jak zmienię położenie wielozaworu to nie bedzie już efektu przełączania przy 1/4baku. :)
 
 
Druss 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D2 4.2 ; W203
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 290
Skąd: Grodzisk Maz
Wysłany: 2012-12-05, 17:47   

Yhyyym, no to ciekawe... Musze zadzwonić do swojego gazownika i podpytać jak to wygląda u mnie.
_________________

 
 
Simone331 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Simon
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 1108
Skąd: GS / TN
Wysłany: 2012-12-05, 17:55   

Druss napisał/a:
Yhyyym, no to ciekawe... Musze zadzwonić do swojego gazownika i podpytać jak to wygląda u mnie.


Co do sprawdzenia jak masz butlę ustawioną to zerknij na wielozawór w niej czy zegar jest do tyłu auta czy w kierunku przodu.
 
 
scenic_17 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Radek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 37
Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 53
Skąd: Stargard
Wysłany: 2012-12-05, 18:00   

Druss napisał/a:
w bagażniku = wieksza butla = wiekszy zasieg = pomniejszony bagaznik
nalezy tez nadmienic ze przy butli wielkosci 90l do polowy wypelnionej LPG czasmi przy serii zakretow potrafi zarzucic tylem (sam mam ten problem) butla w kole to nizszy srodek ciezkosci i nie ma takich problemow.. jesli chodzi o przelacznik to mam pod podlokietnikiem pod kwadratowa zaslepka o ktorej wpominal kolega wyzej.. a wlew z przedluzka pod klapka (zero problemow z montazem i jeszcze dziala ;) )
_________________
Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć DIESLEM !!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.