Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 FL ALL ] 255/40R19 jakie dystanse  
Autor Wiadomość
SamackA8 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: Audi A8 D2 , Audi A6 C6
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 383
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-05-28, 18:11   

No i jest miodzio <okok> zrobię tak samo, jeszcze tylko na przód jakieś 10mm i miód malina :) Dzięki za fotki :)
_________________
I love my A8, A6 and S3 :)
Forum Audi A6
Forum Audi A8
Forum Audi A7
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2015-05-29, 19:26   

to ja by nie zakładać nowego tematu prosze o porade, ponieważ jakos o dziwo trudno mi znaleźć dystanse 10mm z kołnierzem centrującym i jak zadałem pytanie jednej firmie produkującej takie dystanse, na pytanie o ten kołnierz centrujący odpowiedzieli >

Cytat:
przy 10mm nie ma możliwości zamontowania dystansu z pierscieniem, ponieważ oryginalna piasta musi schowac sie w dystansie a centrowanie jest jej przedłużeniem.
jezeli zastosowalibyśmy dystans 10mm z centrowaniem po skreceniu śrubami czop centujący piasty wypchnął by centrowanie dystansu i dystans by PĘKŁ!!!
(dużo by o tym pisać, - względy techniczne, albo 7-10mm bez centrowania i dalej koło jest centrowane oryginalnym czopem albo z centrowaniem od 15mm )



co o tym myslicie? faktycznie tak jest? Nie widzi mi sie zakladania dystansu bez centrowania... <onienie>
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
adrian949
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-29, 20:01   

Brat kupował ostatnio 10mm i maja centrowanie.
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2015-05-29, 20:10   

A mógłbyś dqć mi namiary, gdzie kupił? Pytalem się w drugiej firmie i to samo powiedzieli <bezradny>
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
adrian949
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-29, 20:18   

http://allegro.pl/dystans...5377374131.html
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2015-05-29, 20:26   

Heh dzięki, właśnie tez znalazłem je <hihi> i nawet pod kolor felg będą pasować :>
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
adrian949
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-29, 20:33   

Brat lata na nich w S6 C5 i jak na razie jest OKI
 
 
r4q 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-05-30, 09:06   

Martin a można spytać co zrobiłeś z tymi dystansami, które zdjąłęś? :D
Bo szczerze powiem, że mi się całkiem podobało jak u Ciebie było :P
Na ori słoneczkach by podeszły takie jak miałeś wcześniej?
_________________

 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2015-05-30, 19:54   

r4q napisał/a:
Martin a można spytać co zrobiłeś z tymi dystansami, które zdjąłęś?


dystanse 15mm założyłem na tył a 20mm wziął dzis mój znajomy, bo nie były mi już potrzebne. Teraz musze kupić jeszcze 10mm na przód i powinno być ok.

Taki setup dystansów (+15mm przód i +20mm tył) podejdzie pod każdą felgę 19" z ET nie mniejszym niż 45. Poniżej ET45 może bieżnik wystawać poza nadkole (przy standardowych oponach) chyba że ktos sobie odpowiedni naciąg zrobi ;)
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
r4q 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-05-30, 23:04   

No to ja się chyba będę rozglądał za jakimś takim zestawem jak miałeś bo od zakupu mam bez jakichkolwiek i pomału mi się to nudzi :P a wpadło mi w oko to jak u Ciebie to wyglądało, "słoneczka" mają chyba właśnie ET45 o ile się nie mylę to powinno się zgrać :)
_________________

 
 
SamackA8 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: Audi A8 D2 , Audi A6 C6
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 383
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-05-31, 13:09   

Pany, będę zamawiał dystanse 15mm na tył, tylko chciałem zapytać jak dobrać śruby? Jakiej długości mają być? I jaka piasta jest w A8? 57,1?
_________________
I love my A8, A6 and S3 :)
Forum Audi A6
Forum Audi A8
Forum Audi A7
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2015-05-31, 13:21   

SamackA8 napisał/a:
No i jest miodzio <okok> zrobię tak samo, jeszcze tylko na przód jakieś 10mm i miód malina :) Dzięki za fotki :)


martin_rs4 napisał/a:
to ja by nie zakładać nowego tematu prosze o porade, ponieważ jakos o dziwo trudno mi znaleźć dystanse 10mm z kołnierzem centrującym i jak zadałem pytanie jednej firmie produkującej takie dystanse, na pytanie o ten kołnierz centrujący odpowiedzieli >

Cytat:
przy 10mm nie ma możliwości zamontowania dystansu z pierscieniem, ponieważ oryginalna piasta musi schowac sie w dystansie a centrowanie jest jej przedłużeniem.
jezeli zastosowalibyśmy dystans 10mm z centrowaniem po skreceniu śrubami czop centujący piasty wypchnął by centrowanie dystansu i dystans by PĘKŁ!!!
(dużo by o tym pisać, - względy techniczne, albo 7-10mm bez centrowania i dalej koło jest centrowane oryginalnym czopem albo z centrowaniem od 15mm )



co o tym myslicie? faktycznie tak jest? Nie widzi mi sie zakladania dystansu bez centrowania... <onienie>

Do naszych A8/S8 nie zakładamy dystansów 10mm.
Z pierścieniem centrującym nie da się z powodów jakie zostały opisane powyżej.
Bez własnego pierścienia centrującego też nie powinno się zakładać dlatego, że felga nie oprze się pierścieniu centrującym piasty tylko będzie wisieć na śrubach co przekłada się negatywnie zarówno na komfort jak i na bezpieczeństwo.

Także dystanse bez własnego pierścienia centrującego max 5mm szerokości a później już z własnym pierścieniem centrującym minimum 15mm szerokości i więcej.
Pomiędzy 5 a 15mm nie zakładamy nic.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2015-05-31, 16:04   

FOSS napisał/a:
Do naszych A8/S8 nie zakładamy dystansów 10mm.
Z pierścieniem centrującym nie da się z powodów jakie zostały opisane powyżej.


Kurcze dziwna sprawa, bo abstrachując już od firmy z alledrogo która takowe dystans z pierścieniami robi :

http://allegro.pl/dystans...5377374131.html

To nawet H&R i Eibach tez takie dystanse produkują, czyli się da <bezradny> no jakby nie patrzeć jakiś postęp technologiczny jest <faktycznie> np.



Cytat:

ZestawEibach Pro-spacer System 6 zawiera dwa dystanse poszerzające
Dystanse przelotowe
Wyposażone w kołnierz centrujący
Możliwość poszerzenia osi o 20 - 40mm (grubość dystansów 10 - 20mm)
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2015-05-31, 16:53   

SamackA8 napisał/a:
chciałem zapytać jak dobrać śruby?
Oryginalnie masz gwint długości 28mm, jak zakładasz dystanse 15mm do dodaj tę wartość do pierwotnej i wyjdzie ile potrzebujesz ...w tym wypadku 43mm ;)

FOSS, no kurka nie masz Pan racji! Mam u siebie z przodu dystanse 10mm i jest pierścień centrujący.
Poniżej jeszcze foto jak u mnie wygląda na 20mm dystansach z tyłu, z przodu jest 10mm i ciut brakuje więc niedługo wpadną 15-tki.

20150527_182116.jpg
Plik ściągnięto 22 raz(y) 192,4 KB

_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2015-05-31, 17:08   

martin_rs4 napisał/a:
FOSS napisał/a:
Do naszych A8/S8 nie zakładamy dystansów 10mm.
Z pierścieniem centrującym nie da się z powodów jakie zostały opisane powyżej.

Kurcze dziwna sprawa, bo abstrachując już od firmy z alledrogo która takowe dystans z pierścieniami robi :

http://allegro.pl/dystans...5377374131.html

To nawet H&R i Eibach tez takie dystanse produkują, czyli się da <bezradny> no jakby nie patrzeć jakiś postęp technologiczny jest <faktycznie>

Oj Marcin.... teoretycznie masz rację ale jednak nie masz...
dlaczego?
Dlatego, że ja nie twierdzę, że nikt nie robi takich dystansów, twierdzę natomiast, że z przyczyn technicznych nie da się założyć takich dystansów do naszych A8/S8 ;)


Opisałem to już kiedyś szczegółowo ale opiszę jeszcze raz żeby była jasność....

Po pierwsze fabryczny pierścień centrujący na piaście auta ma szerokość 12mm - jest to wartość stała niezmienna.
Pierścień centrujący jest po to aby felga opierała się właśnie na nim i koło było idealnie wycentrowane w osi obrotu.

Jeżeli chcemy założyć dystans z własnym pierścieniem centrującym to siłą rzeczy dystans musi być szerszy niż piercień centrujący na piaście. To chyba jest zrozumiałe bo przecież pierścień centrujący na dystansie musi mieć identyczną średnicę zewnętrzną jak pierścień centrujący na piaście. Jeżeli dystans będzie węższy od pierścienia centrującego piasty to nie ma fizycznej możliwości aby miał jeszcze swój własny pierścień centrujący.

Z powyższego wynika że każdy dystans który chcemy mieć z własnym pierścieniem centrującym musi mieć grubość większą niż 12mm - najcieńsze z tych co widziałem to 15mm

Oczywiście można zastosować dystanse bez pierścienia centrującego ale dystans taki powinien mieć grubość mniejszą niż fabryczny pierścień centrujący na piaście. O ile mniejszą?
Fabryczne felgi w otworze centrującym od strony wewnętrznej nie mają jednej średnicy, otwór nie jest zakończony "na ostro" tylko krawędź otworu jest zfazowana. Przez taka właśnie konstrukcję felgi potrzeba jakichś 5-7mm pierścienia centrującego aby koło się na nim oparło.
Z tego wynika, że stosując dystanse bez własnego pierścienia centrującego dystans ten nie może być grubszy niż 5mm.


Jeżeli zamocujesz koła tak że otworem centrującym nie będą opierały się o pierścień centrujący (piasty bądź dystansu) to po pierwsze jest wielce prawdopodobne że koła, nawet mocno przykręcone, na jakiejś dziurze zmienią delikatnie swoje położenie i nie będąc już w pozycji centralnej do osi obrotu piasty zacznie się nieprzyjemne bicie kół.
Co więcej, w sytuacji jak powyżej, ryzykujesz również tym, że na szybko pokonywanej jakiejś większej dziurze koło zetnie śruby i pojedzie w innym kierunku niż samochód.
Aby była jasność - śruby którymi przykręcasz koło nie trzymają go w pozycji centralnej do osi obrotu piasty - do tego służy właśnie pierścień centrujący.


Całość ma zastosowanie jeżeli w aucie pierścień centrujący ma szerokość 12mm (wydaje mi się że wszystkie D2/D3 tak mają) oraz kiedy chcemy założyć felgi o fabrycznych parametrach czyli z otworem centrującym o średnicy 57,1mm - dla felg o innym otworze centrującym powyższe zasady mogą być inne.
Jeżeli uważacie inaczej chętnie wysłucham argumentów ;)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.