Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 preFL ALL ] 2.5 TDI 150 KM Opinie na temat tego silnik  
Autor Wiadomość
Gawlik 
Użytkownik


Silnik cm3: 2500
Skrzynia: manual
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: Audi 80 B4
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 1
Skąd: Wola Szczygiełkowa
Wysłany: 2011-08-14, 23:35   [D2 preFL ALL ] 2.5 TDI 150 KM Opinie na temat tego silnik

Witam klubowiczów, planuję zakup Audi A8 z roku 1997-99 z silnikiem 2.5 TDI więc chciałbym się dowiedzieć coś więcej na temat silnika 2.5 TDI 150KM.Co się w nim najczęściej psuje,zawodzi itp. Czy występuje on z napędem Quattro czy nie??? Pozdrawiam.
 
 
MaKs10 
Użytkownik



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Patryk
Jeżdzę: A8
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 15
Skąd: Legnica
Wysłany: 2011-08-15, 05:12   

Witam.
Ja powiem tak, jeżdżę takim już 3 lata, leje pełen syntetyk MOTUL-a i nie narzekam, oprócz 2, 3 awarii Rurki od Turbo (brak zamienników) więcej przykrości mi się nie przytrafiło, poza standardowymi wymianami (olej, klocki itp), spalanie na trasie zjechałem do 6,5 ale to było na 16 felgach, aktualnie jest gorzej na 19. No ale w zimie w mieście potrafi łyknąć 10-11 oczywiście skrzynia manual.

P.S.
Wiadomo jak to diesel, osobiście doradzam 4.2 na LPG (dobrym LPG).
Pozdrawiam
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2011-08-15, 07:48   

MaKs10 napisał/a:
Witam.
Ja powiem tak, jeżdżę takim już 3 lata, leje pełen syntetyk MOTUL-a i nie narzekam, oprócz 2, 3 awarii Rurki od Turbo (brak zamienników) więcej przykrości mi się nie przytrafiło, poza standardowymi wymianami (olej, klocki itp), spalanie na trasie zjechałem do 6,5 ale to było na 16 felgach, aktualnie jest gorzej na 19. No ale w zimie w mieście potrafi łyknąć 10-11 oczywiście skrzynia manual.

P.S.
Wiadomo jak to diesel, osobiście doradzam 4.2 na LPG (dobrym LPG).
Pozdrawiam


To będzie jedna z niewielu pochlebnych opinii na temat tego silnika.
Silnik fajny, jednak nie w dzisiejszych czasach gdzie mają już 400 - 600 tys przelatane. Nikt nie kupował auta z takim silnikiem po to aby rocznie 20 tys km robić. Kolejna sprawa, wymiany oleju i jego normy. Jeżeli był olej zmieniany co 10 tys km to wałki może jeszcze żyją, ale jeżeli były to wymiany typu LongLife i na dodatek na słabym oleju to albo już silnik nadaje się do remontu albo zaraz po zakupie zostawisz kilka ładnych tysięcy.

Tutaj masz w skrócie przygodę z 2.5TDI z naszego froum http://www.a8team.pl/topics4/371.htm

Jeżeli musisz jeździć na ON to kup C5 z 1.9, Jak A8 to polecam PB z LPG, tanio to 2,8, drożej ale przyjemniej 4,2
 
 
MaKs10 
Użytkownik



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Patryk
Jeżdzę: A8
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 15
Skąd: Legnica
Wysłany: 2011-08-15, 15:50   

U mnie było tyle dobrze, że ściągałem ją z Niemiec :> niby przebieg udokumentowany :) chociaż w to i tak nie można wierzyć, zrobiłem około 75 tys. km. W niedługim okresie czasu planuje zmianę na 4.2
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.