Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 02 4.2MPI ] Programowanie zawieszenia pneumatycznego  
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-02, 16:56   

Holci napisał/a:
A mialbys na nich namiary, jak sie nazywa ten serwis to poszukam w necie...

http://www.switon-paczkow...er/p_14/en.html
Zadzwoń pogadaj może akurat. Jest jeszcze w Weiswasser jakies ASO Audi.
 
 
Holci 
Użytkownik


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik + lopatki F1
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 45
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 8
Skąd: Slubice
Wysłany: 2012-12-02, 17:53   

Dzieki za info, jutro zadzwonie i sprobuje sie czegos dowiedziec....

[ Dodano: 2012-12-02, 19:19 ]
Przed chwila dostalem tel. do majstra w Swiebodzinie, podobno zna sie na Audi.... jutro zadzwonie i dowiem sie jak sie sprawa ma i co da sie zrobic.....

oby sie udalo....

[ Dodano: 2012-12-02, 21:34 ]
kolego Foss mam pytanie do CIebie:

pisalem do tego pana ze Swiebodzina ws adaptacji zawieszenia i powiedzial ze musze auto zostawic na jeden dzien roboczy bo trzeba przeprowadzic niezaleznie od tego co zrobil serwis sprawdzenie i regulacje ukladu pneumatycznego zawieszenia.....

czy jest to normalny przedzial czasowy potrzebny do ustawienia zawieszenia ?...... :?:

pozdr.

[ Dodano: 2012-12-03, 17:29 ]
Mam termin na jutro na adaptacje zawieszenia....... dam znac jak to sie zakonczy i podam namiary i nr. tel. do warsztatu.... pozdr. :d

[ Dodano: 2012-12-05, 17:56 ]
Dzis odebralem auto od majstra z Swiebodzina, zawieszenie wypoziomowane, usluga wykonana szybko i fachowo. Ma czlowiek pojecie :)

Gdyby ktos potrzebowal namiachy to prosze pisac.
_________________
Audi V8 4.2 rok 1992 z UFO-hamulcami
Audi A8 2.5 tdi rok 1997 przerobiona na lift
Audi A8 4.2 d3 rok 2002 obecnie
Audi S8 d3 rok 2005 w przyszlosci.... :)

pomiedzy byly inne marki niegodne uwagi....

AUDI - rulez :)
 
 
zegar 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Grześ
Jeżdzę: D3
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 71
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-09-28, 16:35   

Witajcie,

Mam mały problem z zawieszeniem, dlatego muszę poprosić Was o pomoc, a żeby nie zakładać kolejnego tematu podepne się tutaj.

Posiłkowałem się instrukcją obsługi z linku tutaj http://www.ross-tech.com/...velcontrol.html

1) po zalogowaniu się do zawieszenia wybieram adaptacje, kanał 01 Read, auto sie podniesie, opuści, klikam na Test pozniej Save jest ok, przechodzę do grupy 02 i wyskakuję error, czy to sie zdarza, czy ja robie coś źle?

2) wg opisu z linku powinienem ustawić zawieszenie na 416 przód i 398 tył tak też zrobiłem.
ale.. pomyślałem ze zrobie (przykładowo) 430 przod i 410 tył w grupie 05 wpisuje wartość 1 adaptacja zatwierdzona (teoretycznie) ale po chwili namysłu chciałbym wrócic do wcześniejszych ustawień, więc od nowa sie loguje wybieram grupę 01 i co widze... nie ma 430 tak jak zaadaptowałem tylko jest 416 jak to w instrukcji obslugi, wiec czy wchodząc w adaptacje pojawiaja sie domyslne wartosci czy ta 430 nie zostałą jednak przyjeta?

3) jeśli standardowa wartość przodu to 416 a chciałbym podnieść auto o 2cm to znaczy, że mam wpsiać w nowej wartości 436?

4) jeżeli przod jest ustawiony na 416 a prawa strona jest o centymet niżej od lewej to prawe koło ma nie mieć juz 416 tylko 426? można tak?

5) wartości np, 416 są podane w mm ??

Dziekuję za podpowiedzi
_________________
Historia pojazdu po VIN - PW
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-28, 17:07   

zegar, Popraw w profilu rocznik-w 1000roku były tylko konie osły i bydło :]
 
 
zegar 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Grześ
Jeżdzę: D3
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 71
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-09-28, 18:54   

Poprawione, dzięki ;)
_________________
Historia pojazdu po VIN - PW
 
 
leon0376 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: AUDI A8 L
Pomógł: 11 razy
Wiek: 48
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 383
Skąd: FR
Wysłany: 2015-09-28, 22:23   

Kolego aby podniesc auto o 20mm musisz te wartosc odjac od wartosci nominalnej czyli dla przodu 396 mm i dla tylu 378 mm.Jezeli chcesz opuscic o 20 mm to wpisujesz dla przodu 436 i dla tylu 418 mm.A co do kodowania to przy kazdej probie adaptacji pokazuja sie wartosci nominalne niezaleznie od tego jakie wartosci wczesniej wpisywales.Pamietaj ze nie moze byc duzej roznicy pomiedzy poszczegolnymi kolami bo adaptacja nie przejdzie.Nie pamietam jaka jest tolerancja ale poszperaj bo gdzies to jest na forum.
_________________
Zycie jest za krotkie zeby inwestowac w diesla
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-09-29, 06:28   

Aby dobrze wykonać adaptację trzeba wiedzieć w jaki sposób się ona odbywa...

Sterownik dobrze wie na jakiej wysokości powinien być. Problem w tym, że nowe czujniki nie koniecznie musza pokazywać to samo i trzeba je zaadaptować do auta. Robiąc adaptację wpisujesz realne wartości jakie zmierzyłeś w aucie (odległość od nadkola do osi koła podana w mm). Wtedy sterownik pomyśli i... jeśli wpisałeś 436 to będzie próbował obniżyć się do 416, bo wie, że mieć tyle powinien. I tak dzieje się z każdym kołem. Podając rzeczywistą wartość ustawisz auto do serii, zawyżając wymiary auto będzie się obniżało (będzie myśleć, że jest za wysoko).

ERROR wyskakuje Ci bo czujnik ma swój zakres w jakim zmieścić się powinien dla wysokości otrzymanej po wykonaniu testu zawieszenia (podnoszenie i opadanie na początku kalibracji). Nie ma nic takiego co blokowałoby adaptację z powodu różnic pomiędzy kołami. Ale jak mocno zawyżysz wartości to wyrzuci, że jednak coś nie tak jest z czujnikiem. Poprawna wartość jest wtedy jeśli po wpisaniu i przetestowaniu nowej wartości pokaże Ci się napis VALID i tylko wtedy możesz przejść do następnego kanału. Inaczej zawsze będzie ERROR. Można go troszkę oszukać. Jak wpiszesz wartość i auto opadnie troszkę. Wyświetli się INVALID (czyli wartość niepoprawna) to koło, które aktualnie jest adaptowane lekko podnoś podnośnikiem do momentu aż wskoczy napis VALID(a właściwie nie podnoś a ulżyj na zawieszeniu). Wtedy przejdź do następnej grupy. Koło opuść i rozpocznij wpisywanie wysokości w następnym kole. Jak nie przyjmie wartości to sposobem identycznym jak wcześniej lekko podnieś koło obserwując kiedy wartość się zmieni na VALID i przejdź do następnego koła. Na koniec 5 kanał potwierdzenie i gotowe.

Jeśli auto stoi krzywo to najpierw ustaw na serie aby było prosto a później baw się w obniżanie.

Odpowiadając na wcześniejsze pytanie, które każdy pominął w tym temacie: Adaptacja dla osoby o przeciętnym IQ zajmuje 5-10 minut :)
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
zegar 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Grześ
Jeżdzę: D3
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 71
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-09-29, 09:30   

Dziękuje za odpowiedzi.

Nie chodzi mi o to, żeby robić tuningi i auto podnosić i obniżać, ale chciałbym bardzo ustawić je równo i zobaczyć jak stoi, później ewentualnie podnieść go lub opuścić minimalnie, by nie stał jak koza/nie leżał na ziemi.

Mam ten samochód od kilku miesięcy, jest w nim trochę rzeczy do ogarnięcia, w tym zawieszenie.
Na chwile obecna tył samochodu stoi bardzo wysoko względem przodu, przód leży, a prawe przednie koło jest jeszcze niżej, wyglada jak *****. i tak też się prowadzi, efekt podobny do ciągłej jazdy w koleinach.
Na chwilę obecną do jazdy musze używać Lifta, bo przód wadzi wszystkim o wszystko, trudności są już na comforcie, a o dynamicu można zapomnieć to jest około 2-3 cm nad ziemią

Uprzedzając Wasze pytanie, układ jest szczelny, jak postawie tak stoi, tylko że krzywo.

zrozumiałem Wasze "przesłanie" do mnie, podziałam i zobacze co z tego wyjdzie.

Dziękuje.
_________________
Historia pojazdu po VIN - PW
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-09-29, 14:38   

A tak ogólnie jak masz problem to możemy się zgadać bo widzę, że jesteś z Częstochowy :)

To nie Twoja jest ta leżąca na glebie srebrna D3, która wygląda jakby nie miała wcale powietrza w układzie?? :P
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
leon0376 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: AUDI A8 L
Pomógł: 11 razy
Wiek: 48
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 383
Skąd: FR
Wysłany: 2015-09-29, 22:35   

drago_o napisal
Cytat:
Nie ma nic takiego co blokowałoby adaptację z powodu różnic pomiędzy kołami.




To po co kazesz dzwigac auto recznie jesli wyskakuje "invalid".Poprawna adaptacja odbywa sie bez dzwigania auta a duza ruznica w wysokosci pomiedzy kolami np.przednimi skutkuje wywaleniem bledu.Jezeli wszystko jest ok z pneumatyka to zadne dzwiganie nie jest potrzebne.I tyle w temacie.
_________________
Zycie jest za krotkie zeby inwestowac w diesla
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-09-29, 23:28   

leon0376 napisał/a:
To po co kazesz dzwigac auto recznie jesli wyskakuje "invalid".Poprawna adaptacja odbywa sie bez dzwigania auta a duza ruznica w wysokosci pomiedzy kolami np.przednimi skutkuje wywaleniem bledu.Jezeli wszystko jest ok z pneumatyka to zadne dzwiganie nie jest potrzebne.I tyle w temacie.


drago_o napisał/a:
ERROR wyskakuje Ci bo czujnik ma swój zakres w jakim zmieścić się powinien dla wysokości otrzymanej po wykonaniu testu zawieszenia (podnoszenie i opadanie na początku kalibracji).


Nie rozumiem pytania. Ręczne dźwiganie potrzebne jest przy obniżaniu auta a nie adaptacji zawieszenia fabrycznego.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
zegar 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Grześ
Jeżdzę: D3
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 71
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-09-30, 00:42   

Coś się zadziało ! :)

Chyba jednak czujnik ma swój zakres, ponieważ moje auto miało po zmierzeniu 340mm i gdy tyle wpsiałem teoretycznie wartość została zapisana, ale gdy przodziłem do grupy 02 wyskakiwał error.

W kolejnej próbie adaptacji wpisałem wartość 400 i w następnej grupie (02) juz mozna było kalibrowac kolo, nie wyskoczył error.
Więc tym spsobem, robiać okolo 5 adaptacji z rzędu, podwyższając je za kazdym razem o nieco ponad cm, doszedłem prawie do wysokości 400 (czyli 6 cm poszło auto w góre)
Nie ustawiłem go idealnie, bo baterii brakło w laptopie, ale powiedzmy, że auto stoi na takiej wysokości jakiej powinno.

Reasumując, zeby z wysokości np 340 dojść do fabrycznej 416 nie można tego zrobić na raz, bo wyskoczy error, trzeba po jednym cm podnosić auto...
Nie twierdze, że tak jest koniec i kropka, ale w moim przyapdku to jedyna metoda by przywrócić auto do fabrycznego stanu.

Drago, zgadać zawsze się można, pogadać czy pomóc sobie wzajemnie, czemu nie....
Nie nie, to nei jest moja :D widziałem ją kilka razy, myślę że nie jest obniżona, myślę natomiast, że ko <amasz> mpresor się w niej skończył <bezradny>
_________________
Historia pojazdu po VIN - PW
 
 
kanako98 
Użytkownik


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: kamil
Jeżdzę: a8
Wiek: 30
Dołączył: 29 Mar 2015
Posty: 6
Skąd: nowy sącz
Wysłany: 2016-07-15, 21:52   

Czesc :] odswierzam gdyz mam problem z moim zawieszeniem. Mianowicie wymienialem amor na regenerowany poczym dalem suto na kalibracje pewnemu gamoniowi bez pojecia jak sie okazalo. Auto ma kazde kolo innej wysokosci. Kuilem teraz interfejs i chce to sam zrobic .w autku mam przod w wartosci 33 ,34 tyl 37 i 38 cm. Zawieszenie jest cale zblokowane na komforcie. Nie moge podniesc an iobnizyc. Na desce swieci sie zolte autko oraz zielone . Teraz podlaczam interfejs i robie adaptacjewedlug instrukcji z rosstech ale natrafiam na problem przy module securrit acces po wpisaniu wartosci 31564 wyskakuje error ,Controller refused the key! Error 35: Invalid key,, i co dalej mam robic pomoze mi ktos ?
Acha dodam ze szczytalem bledy z modulu ,,level kontrol 34" ktory po usunieciu odrazu wracaja mianowicie
01487 system funktion test 008 implUsible signal
Oraz drugi
01437 control position not learnet 005 no or not incorrekt basic setting /adaptativ
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-07-15, 22:36   

Masz błąd bo adaptacja została rozpoczęta i nigdy nie zakończona poprawnie. A tak ogółnie to adaptuje się czujniki nie amory wiec nie była konieczna po wymianie :)

Co masz za interfejs? Bez przyjęcia kodu nic nie zadziałasz.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Marcin2013 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: GQF + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: D3
Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1368
Skąd: SOsnowiec
Wysłany: 2016-07-15, 22:36   

Moim zdaniem nie przyjmuje bo masz błędy, skasuj błędy jak silnik nie pracuje na samym zapłonie i powinno polecieć dalej i popraw błędy w poście bo ciężko się czyta ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.