Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
D3 '03 4.2 MPI by mf  
Autor Wiadomość
mf 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: M
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 07 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: MMz
Wysłany: 2012-10-09, 13:11   D3 '03 4.2 MPI by mf

Witam wszystkich,

chciałbym pochwalić się furką o której pisałem w dziale "kupujemy audi" i której to jestem szczęśliwym posiadaczem:

http://www.a8team.pl/topics20/7968,15.htm

Tak pokrótce:

- samochód zakupiony z przebiegiem ok. 71,5 kkm- teraz jest w fazie testów, zatem nalatane już ponad 73 kkm :-)
- okazało się, że handlarz od którego kupiłem auto miał zły czujnik lakieru (a raczej nie obsługiwał aluminium). Już po zakupie sprawdziłem go na właściwym sprzęcie i wyszło, że na całości jest od 80 do 110 mikronów, na jednych drzwiach 150, zatem tylko powierzchowne lakierowanie (przy pierwotnym mierzeniu po całości było ok. 200 mikronów). Bezwypadkowy :lol:
- w styczniu tego roku A8 była na serwisie w Belgii- tam wymienione klocki, świece, kable, olej (samochód od 2005/2006 stał zarekwirowany w hali policyjnej w Brukseli). Teraz od razu po zakupie wymieniłem pasek rozrządu, pasek wielorowkowy, oleje i wszystkie filtry.
- z przypadłości, które go trapiły podczas pierwszego VAGowania wymieniłem w zeszłym tygodniu prawą poduszkę pod silnikiem i uszczelniłem sprężarkę od klimatyzacji (+ nabicie gazu). Teraz już nie ma żadnych błędów.
- z dodatkowych "modów" zakupiłem nowe opony 255/40/19 Goodyeary + dzisiaj wjechały Nokiany WR A3 235/50/18- zostały mi felgi s-line z A6 C6, więc będą służyły do zimowego setupu.

A oto fotki:

- night blue metallic, ślicznie wygląda jak jest czysty i nawoskowany






- w środku Amaretto:




no i miły widok :)




Wiem, że nie jest to full opcja i dużo do niej brakuje, ale jednak sporo rzeczy (szczególnie fotele komfortowe- must have w tym aucie) jest. Chciałbym mieć BOSE, TV, solar, no ale niestety....

z modów do zrobienia w najbliższym czasie:

- cyklon LPG (choć cały czas zastanawiam się... jak czytam komentarze, opinie na lpg forum to dochodzę do wniosku, że może to być pseudo oszczędność, przez którą do reszty osiwieję. Każdy pisze, że dobry montażysta to podstawa- tylko jak takiego znaleźć, skoro dosłownie każdy polecany ma też trochę niepochlebnych opinii stanowczo odradzajacych montaż u niego ? :) ) prawdopodobnie zaryzykuję Landi Renzo Omegas, 2 x IR1, MED-y białe- polecane do tego auta zarówno w MIGAZ-s, na Słomianej 14 i przez Nikodema z forum LPG. Może opinia od tutejszych użytkowników? ktoś ma taką instalację, chwali, wkurza się na nią? :)
- bluetooth- mam telefon w podłokietniku wraz z bluetoothem, ale nie łączy się on z moim tel. -konieczna jest 2-ga karta. Z tego co poczytałem potrzebny jest jakiś dodatkowy moduł, mój znajomy elektronik proponuje wymienić bluetootha z bagażnika na inny- część 4e0910336m. Nie ma teraz używki na sprzedaż na allegro, więc pytanie do Was- kto może ogarnąć ten temat w Warszawie nie licząc przy okazji jak za zboże?
- chciałbym dołożyć funkcjonalność mp3 - najlepiej kabel usb z możliwością podłączenia pendrive'a z wizualizacją na MMI. Też muszę poszukać kogoś kto się tym zajmie.

I to na chwilę obecną tyle -wszelkie komentarze mile widziane :)
 
 
Druss 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D2 4.2 ; W203
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 290
Skąd: Grodzisk Maz
Wysłany: 2012-10-09, 22:16   

Prezentuje sie bardzo ładnie !!

Nie masz BOSE ?? Pierwszy właściciel był chyba głuchy :mrgreen:

mf napisał/a:
przez Nikodema z forum LPG. Może opinia od tutejszych użytkowników

Nikodem zakładału mnie w D2 gaz. Pomimo kilku niepochlebnych opini na forach ja jestem zadowolony, zadnych komplikacji, jezdzi jak na PB, serwis po pierwszym tysiącu zrobił mi poza godzinami pracy w weekend...
_________________

 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-10-10, 09:51   

Prezentuję się ładnie tylko ten kolor skóry :/ ale jak Tobie się podoba to OK.
Niech dobrze i bezawaryjnie służy.
 
 
mf 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: M
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 07 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: MMz
Wysłany: 2012-10-10, 10:43   

123mielony napisał/a:
Prezentuję się ładnie tylko ten kolor skóry :/ ale jak Tobie się podoba to OK.
Niech dobrze i bezawaryjnie służy.


celowałem w czarny środek, ale.... na żywo wygląda to dużo lepiej niż na zdjęciach i w sumie do granatu pasuje. Jak znudzi mi się środek to w przyszłym sezonie okleję listwy na piano black- zmieni się wtedy charakter wnętrza.
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2012-10-10, 11:01   

piano black - najbardziej elegancki. czesc audi exclusive. natomiast widac kazda mikoryske.
jestem goracym zwolennikiem LPG wiec polecam. co prawda nigdy nie zakladalem i nie zamierzam, jednak na innym forum widzialem analize oszczednosci. az sie prosi ..
 
 
MARCINSOBI 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 47
Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 119
Skąd: Police
Wysłany: 2012-10-11, 08:28   

mf napisał/a:
Jak znudzi mi się środek to w przyszłym sezonie okleję listwy na piano black- zmieni się wtedy charakter wnętrza.


piano black jak nowe wyglada bardzo ladnie ,jednak bardzo latwo sie rysuje
posiadam takie listwy w drugim aucie i do czyszczenia uzywam tylko szmatek do czyszczenia monitorow
_________________
Marcin
 
 
mf 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: M
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 07 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: MMz
Wysłany: 2012-10-11, 10:18   

MARCINSOBI napisał/a:
piano black jak nowe wyglada bardzo ladnie ,jednak bardzo latwo sie rysuje
posiadam takie listwy w drugim aucie i do czyszczenia uzywam tylko szmatek do czyszczenia monitorow


no niestety... nie planuję zmieniać listw tylko profi je okleić- kolega ma w aucie zrobiony w ten sposób carbon i ciężko się zorientować, że to jest naklejane. W razie porysowania/ zniszczenia można wymienić- koszt oklejenia całości to z 500-600 PLN, więc w razie czego można później zmieniać elementy. To pieśń przyszłości, na razie podoba mi się to drewno :-?
 
 
martinezzg 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 47
Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 366
Skąd: Czeladź/Śląsk
Wysłany: 2012-10-11, 16:02   

jak dla mnie akurat to kolor wnętrza świetny - ja szuklałłem tylko jasny albo taki jak cegła .... co do okleiny - ja bym lepiej wymienił na inny kolr niż oklejał :) - masz ciemne drewno ? jaki kod koloru?
_________________
A8>eSka
 
 
mf 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: M
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 07 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: MMz
Wysłany: 2012-10-11, 18:02   

martinezzg napisał/a:
jak dla mnie akurat to kolor wnętrza świetny - ja szuklałłem tylko jasny albo taki jak cegła .... co do okleiny - ja bym lepiej wymienił na inny kolr niż oklejał :) - masz ciemne drewno ? jaki kod koloru?


kolor ciemny, wpadający w wiśniowy. Nie mam kodu.. Na razie nic nie zmieniam :)
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-18, 17:10   

mf napisał/a:
wymieniłem w zeszłym tygodniu prawą poduszkę pod silnikiem i uszczelniłem sprężarkę od klimatyzacji

przy przebiegu rzędu 75 tysięcy to raczej :shock: dziwne......zapodaj jakieś zdjęcia komory silnika

[ Dodano: 2012-11-18, 17:13 ]
mf napisał/a:
w Belgii- tam wymienione klocki, świece, kable

o jakich kablach piszesz? bo nie wiem ? ;-)

[ Dodano: 2012-11-18, 17:16 ]
mf napisał/a:
Teraz od razu po zakupie wymieniłem pasek rozrządu

po 73 tys ?......ASO Audi ci to zrobiło?.............interwał między wymianami rozrządu w 4.2 A8 jest chyba inny?
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-18, 17:31   

JIMM napisał/a:
po 73 tys ?......ASO Audi ci to zrobiło?.............interwał między wymianami rozrządu w 4.2 A8 jest chyba inny?

Weź pod uwage upływ czasu a nie przebiego bo to drugi wyznacznik :)
Ja mam ok 40tyś na rozrządzie a w przyszłym roku minie mi 5 roczek i wypadało by sprawdzic stan paska ;)
 
 
olimpus104 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronik
Zasilanie: ON
Imię: Zibi
Jeżdzę: A8 D3 Quattro 3.0 TDI Sport
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 267
Skąd: Bognor Regis UK
Wysłany: 2012-11-18, 19:14   

Super auto :lol: odpowiednia moc.Kolor wnetrza,jak najbardziej,szerokosci :-D
_________________
Audi A8 D3Quattro 3.0 TDI Sport
Audi A6 C6 2.0TDI S line
http://www.a8team.pl/a6-c6-s-line-vt8865.htm
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-20, 17:47   

Apophis napisał/a:
a w przyszłym roku minie mi 5 roczek

wszystko się zgadza.....ale ciekawe "jaki jest okres ważności,używalności paska na półce w sklepie lub magazynie.....może np jak opona leżakowana do 10 lat??...a idąc tym tropem to jak sprawdzić ile lat ma twój pasek :peace:
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-20, 17:53   

Nie mam pojecia JIMM, :) Amatorsko dłubie w autach od dziecka i zawsze mam zasade że co 5 lat wymiana albo jak sie przebieg wyjeździ ale jak nie ma przebiegu to robie oględziny i widze czy pasek agonia czy całkiem zdrowy-jak jest sredni lub gorszy to wymiana ;)
 
 
robertas 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2, D3, Allroad, 80
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 1605
Skąd: ślask
Wysłany: 2012-11-20, 18:11   

Apophis, a po czym jestes w stanie stwierdzic czy pasek jest agonia czy nie??:) bo tak szczerze to wiesz...moim zdaniem nie mozna tego stwierdzic golym okiem, sam widzialem strzelone paski na ktorych byly jeszcze napisy w stanie do odczytania i niby wygladaly ok procz miejsca tam gdzie go rozerwalo ;) ...tak wiec to loteria...owszem zgodze sie jesli pasek bedzie spekany,poszarpany czy tez cienki jak zyletka... to wtedy mozna stwierdzic ze nadaje sie do wymiany...tylko ile takich paskow widziales na oczy, bo ja przyznam sie robiac z rozrzadami nie mialem jeszcze tak ewidentnego przypadku by kwalifikowal sie do wymiany 'na oko' ;)
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.