Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 4.2MPI/LPG ] Czujnik abs? dziwne komunikaty, dziwne  
Autor Wiadomość
Conrad 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + F1
Zasilanie: PB
Imię: Konrad
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2014
Posty: 47
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-01-01, 15:42   

Ok Foss, wezme do serca rade:) zazwyczaj piszena szybko z telefonu stad te bledy ktore oczywiscie mnie nie nie tlumacza wiec jeszcze raz sorki,

Nie znam w lublinie zadnego dobrego mechanika to raz, nawet pytalem na pw kolegow z lubelskiego o takowego, ale ciezko podobno o takiego, a auto mam dosc krotko i nic powaznego sie nie zepsulu na szczescie jak dotad:)

Co do ostatniej awari po odpieciu aku wszystko jest ok nie ma zadnych bledow na desce, auto jezdzi normalnie,

Foss, ewidentnie jak wsiadlem do auta podczas gdy bylo to zwarcie bo chcialem je ponownie uruchomic i zgasic myslalem ze to pomoze, ale nie pomoglo, nadal cos brzeczalo i grzechotalo pod maska po zgaszeniu, czuc bylo w kabinie smrod ciezko mi go opisac slowami, ale tak jakby jakis przypalony olej lub plyn.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2016-01-01, 16:12   

Conrad napisał/a:
Foss, ewidentnie jak wsiadlem do auta podczas gdy bylo to zwarcie bo chcialem je ponownie uruchomic i zgasic myslalem ze to pomoze, ale nie pomoglo, nadal cos brzeczalo i grzechotalo pod maska po zgaszeniu, czuc bylo w kabinie smrod ciezko mi go opisac slowami, ale tak jakby jakis przypalony olej lub plyn.

Zanim ktoś to zacznie rozbierać to warto dokładnie przyjrzeć się błędom... ze wszystkich sterowników.

Pod lewą przednią lampą masz również kompresor zawieszenia.
Gdyby, hipotetycznie rzecz biorąc, skleił się przekaźnik od kompresora to on będzie tak właśnie pracował aż do upadłego.
Przekaźnik zwiera bezpośrednio zasilanie na kompresor więc jeżeli on się sklei to sygnały zewnętrzne ze sterownika zawieszenia czy też z czujnika temperatury który ma go zabezpieczać przed przegrzaniem nie mają już wtedy żadnego znaczenia.
Jak sklei się ten przekaźnik to jedynym ratunkiem jest albo szybkie jego wypięcie (rzecz praktycznie niemożliwa ze względu na jego umiejscowienie) albo szybkie odpięcie akumulatora.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-01-01, 17:52   

Do błędów nie trzeba fachowca. Mieszkam na wsi a prócz mnie samego mam tu co najmniej 2 z komputerem i wiedzą jak odczytać błędy. Słabo szukacie w tym Lublinie albo macie pod nosem dobry pomysł na biznes :D

W ASO możesz zażyczyć sobie wykaz błędów z auta w cenie około 200-250zł. Dość drogawo jak na diagnostykę ale skoro nikogo nie ma to dobre i to. A jakbyś był przejazdem przez Częstochowę to napisz mi na PW mogę Ci odczytać błędy w parę minut jeśli tylko będę w domu, zaopatrz się tylko w jakieś dobre piwo czy dwa i będzie oki :)
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Conrad 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + F1
Zasilanie: PB
Imię: Konrad
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2014
Posty: 47
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-01-01, 19:46   

Siedze wlasnie na necie i szukam opini o jakis dobrych mechanikach w lublinie od audi,

Foss apropo tego kompresora ze to on mogl tak pracowac bo poszlo jakies zwarcie to moze cos w tym byc, bo jedyną rzecz teraz w sumie skojarzylem, a mianowicie po tej awari jak podnosze auto na maxa w gore to trwa to dluzej niz zwykle, a robie to codziennie bo mam taki podjazd do garazu podziemnego pod blokiem, nie mierzylem ze stoperem ale napewno trwa dluzej,.

Drago_o dzieki za zaproszenie mam nadzieje ze ogarne to na miejscu bo do czestochowy mam mocno nie po drodze:P aczkolwiek jak bede to chetie z Toba piwko wypije:)

Pozdrawiam Panowie i Szczesliwego Nowego Roku


Sprawa powoli sie wlasnie sama zaczela wyjasnia dzisjaj rano i mielsicie racje ze to moze byc Kompresor.
Odpalilem rano samochod i pojawila mi sie kontrolka na desce pmaranczowa od zawieszenia i nie moge podniesc auta do pozycji lift.
Na dodatek slychac spod maski od strony kierowcy jakies brzeczenie i grzechotanie podobne do tego jakie bylo wtedy tylko teraz na odpalonym aucie, domyslam sie ze to wtedy jak i teraz byl kompresor od zawieszeni a raczej koniec jego zywota bo wczesniej pracowal kompletnie nieslyszalnie, a traz brzeczy a nie pompuje
 
 
Saberek 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Piotrek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 153
Skąd: Lloydminster, Alberta , Kanada
Wysłany: 2016-11-19, 04:38   

Zestaw regeneracujny potrzebujesz z eBay od pipingandy
Ja wlasnie zmienilem to w swoim i cichutko teraz chyba ze przegrzales kompresor na maxa to regeneracja moze nie zadzialac <bezradny>
 
 
Xavier 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3700
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Xavier
Jeżdzę: A8 D3 3.7 Quattro
Wiek: 40
Dołączył: 22 Wrz 2016
Posty: 31
Skąd: Zielona Gora
Wysłany: 2017-01-07, 18:22   Re: Czujnik abs? dziwne komunikaty, dziwne

Kosik87 napisał/a:
Witam, odrazu powiem ze czytałem już posty na temat tego wykrzyknika ;)

Oto moja przypadłość: dwukrotnie zapalił mi sie ten wielki wykrzyknik na panelu głownym, wszystkie plyny mam doladne, więć nie jest to kwestia uzuopełnienia. Razem z nim zapaliła sie kontrolka zawieszenia, abs i kontroli trakcji. Stało sie to pod domem wiec spokojnie zaparkowałem (wspomaganie bardzo cieżko działało). Po przestanej nocy w garażu dziś już nic sie nie pali.... :O

Jesli padłby czujnik abs, to nagle by nie zaczął działać? Czy może sie przegrzać? Co jeszcze może być przyczyna tego komunikatu?

Sprawa miała miejsce dwa razy i dwa razy po odstaniu wszystko wracalo do normy, ale jak widać nie na dlugo :(


Pany... U mnie podobnie. Podczas gwałtownych przyspieszen lub przy szybszym ruszaniu odzywa sie sygnal i zapala sie wykrzyknik na FISie oraz kontrolka hamulca na zegrach. Obie czerwone (patrz filmik) https://www.youtube.com/watch?v=nO7eb9Uulkk
Na filmiku blad migal podczas postoju z zaciagnietym hamulcem recznym dlatego widac od niego kontrolke. Normalnie pala sie tylko wykrzykniki, trwa to ok 3 minut potem gasną.
Po podlaczeniu VCDSa bledow w sterowniku Hamulca / ABS brak!!!

Czy ktos mial podobny przypadek?
PS: wtyczki od ABS wyczyszczone, poziom plynu ham. prawidlowy. Gdzie szukac przyczyny.
Dodam ze dzisiaj podczas mrozu blad zapalil sie podczas normalnej jazdy (jak nigdy) i juz nie zgasl az do zgaszenia silnika. Potem blad znika/
_________________
A8 2004
 
 
Pczester 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 753
Skąd: Lidzbark Warmiński
Wysłany: 2018-12-17, 19:33   

Ktoś się orientuje, czy w sterownikach ABSu a8 d3 2007r można robić ubdate Softu? Aso? Vas? Czy jeszcze inaczej?
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-12-17, 21:11   

Uwalony sterownik ABS jak nic.
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
Pczester 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 753
Skąd: Lidzbark Warmiński
Wysłany: 2018-12-17, 21:13   

szeryfisch napisał/a:
Uwalony sterownik ABS jak nic.


A wiesz chociaż w czym problem jest, że tak diagnozy snujesz odważnie?

[ Dodano: 2018-12-18, 17:25 ]
Nikt nic nie wie na temat tego softu w sterowniku ABS ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.