Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 04 4.2MPI ] Kilka pytań po zakupie  
Autor Wiadomość
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2013-01-05, 23:04   

wolek napisał/a:
Można nawet zakodować by się halogeny włączały jako dzienne :P kwestia chęci i umiejętności

Tak właśnie mam u siebie bo u mnie też fabrycznie nie ma oddzielnych żarówek do świateł dziennych a dokładane paski LED w D3 jakoś mnie nie przekonują.

Niestety czułość czujnika świateł moim zdaniem fabrycznie jest źle ustawiona tzn. zbyt wcześnie światła do jazdy dziennej przełączane są na światła mijania (wystarczy niezbyt szybki przejazd pod szerszym wiaduktem) i zbyt późno przełączają się ze świateł mijania na światła dzienne (potrzeba naprawdę dobrego oświetlenia i to na dłuższą chwilę).
Niestety nie wiem jak zmienić tą czułość.... a Ty wolek wiesz w którym dokładnie miejscu można zmienić wartość graniczną czujnika zmierzchu??... może na PW mała podpowiedź??? (mam tylko czujnik zmierzchu, bez czujnika deszczu)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2013-01-05, 23:09   Re: Kilka pytań po zakupie

RafiPl napisał/a:
-auto jedzie 220km/h i nic więcej, czuć że chce ale nie może (jakaś blokada?)

Fabryczny kaganiec... ciesz się że nie masz ustawione na 160km/h bo tak też można trafić... amerykańce tak mają.

Niestety kagańca nie zdejmiesz VAG-iem ani jakąś zmianą kodowania - tu potrzeba ingerencji bezpośrednio w program silnika i z tym trzeba się udać do kogoś kto takimi modyfikacjami się zajmuje (np. firma tuningowa).
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
wolek 
Moje A8



Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: SuperB
Pomógł: 26 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 726
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-01-05, 23:12   

FOSS napisał/a:
Niestety nie wiem jak zmienić tą czułość.... a Ty wolek wiesz w którym dokładnie miejscu można zmienić wartość graniczną czujnika zmierzchu??... może na PW mała podpowiedź??? (mam tylko czujnik zmierzchu, bez czujnika deszczu)

z tego co pamiętam to bez czujnika deszczu nie ma takiej opcji ale pozwolisz że dopiero jutro sprawdze bo dziś juz pora nie za ciekawa :P ale jutro podepne VAS`a i sprawdze możliwości dopasowania sterownika. BTW jazda na halogenach w dzień jest zgodna z przepisami ?
_________________
Piękno w parze z technologią.
Elektronika Audi lampy przednie full led dołożenie.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-05, 23:21   

wolek napisał/a:
BTW jazda na halogenach w dzień jest zgodna z przepisami ?
W warunkach normalnej przejrzystości powietrza nie.
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2013-01-05, 23:25   

Apophis napisał/a:
wolek napisał/a:
BTW jazda na halogenach w dzień jest zgodna z przepisami ?
W warunkach normalnej przejrzystości powietrza nie.

No i w terenie zabudowanym też jest niedozwolona jazda na halogenach .
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2013-01-05, 23:34   

wolek napisał/a:
FOSS napisał/a:
Niestety nie wiem jak zmienić tą czułość.... a Ty wolek wiesz w którym dokładnie miejscu można zmienić wartość graniczną czujnika zmierzchu??... może na PW mała podpowiedź??? (mam tylko czujnik zmierzchu, bez czujnika deszczu)

z tego co pamiętam to bez czujnika deszczu nie ma takiej opcji ale pozwolisz że dopiero jutro sprawdze bo dziś juz pora nie za ciekawa :P ale jutro podepne VAS`a i sprawdze możliwości dopasowania sterownika.

Będę wdzięczny bo mnie to trochę drażni.

wolek napisał/a:
BTW jazda na halogenach w dzień jest zgodna z przepisami ?

Nie bardzo. Chociaż mam tak ustawione dosyć długo i żadnej kontroli z tym związanej nie miałem. Myślę że w rozmowie z Policją mogę wyjść wygrany bo jestem w stanie udowodnić że światła dzienne na halogenach włączam poprzez fabryczne menu komputera co sugeruje że jest to wyposażenie seryjne.

Finalnie to chciałbym jednak z tego zrezygnować. Kupiłem już nawet okrągłe światła LED do jazdy dziennej które będą pasowały w fabryczne lampy. Dodatkowo światła te mają funkcję świateł pozycyjnych (ściemniają się do 30% swojej mocy po włączeniu świateł mijania) więc po odpowiednim zmotaniu lamp i elektryki wyglądałyby i pracowałyby podobnie jak te fabryczne w po-liftach (te z W12).
Niestety zapału zabrakło mi na przeróbkę lamp - sam nie będę ich rozklejał czy też kroił i klei ponownie więc temat na razie utknął w martwym punkcie.
I tak planowałem oddać lampy do regeneracji (moje najwyraźniej są od dnia produkcji bo kamykami mocno są poobijane) więc chętnie połączę jedno z drugim.
A elektrykę i kodowanie ogarnę już później sobie sam.

Mam nadzieję że wiocha z tego nie wyjdzie... w S8 w lampach XenonPlus moim zdaniem wyszło mi całkiem dobrze więc i tu liczę na dobry efekt bo jak nie to chyba zrobię po-lifta i zapakuję oryginalne lampy z LED'ami ;-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
wolek 
Moje A8



Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: SuperB
Pomógł: 26 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 726
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-01-05, 23:42   

całkiem obiecujący projekt się kroi już jestem ciekaw efektu. Co do samych lamp... powiem tak wieczorem i w nocy zdecydowanie wole Avensis`a tam coś widze a w Audi... "ciemność widze, widze ciemność" :P
_________________
Piękno w parze z technologią.
Elektronika Audi lampy przednie full led dołożenie.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2013-01-05, 23:46   

mdamian napisał/a:
No i w terenie zabudowanym też jest niedozwolona jazda na halogenach .

Jeżeli już tak przepisowo jedziemy to pokaż mi przepis który w terenie zabudowanym w warunkach ograniczonej przejrzystości powietrza zabrania używania świateł przeciwmgielnych.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-05, 23:49   

Mi sie raczej wydaje że na zabudowanym we mgle poniżej 50m przejrzystości przeciwmgielne nawet trzeba właczać! ;)
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2013-01-05, 23:59   

FOSS napisał/a:
mdamian napisał/a:
No i w terenie zabudowanym też jest niedozwolona jazda na halogenach .

Jeżeli już tak przepisowo jedziemy to pokaż mi przepis który w terenie zabudowanym w warunkach ograniczonej przejrzystości powietrza zabrania używania świateł przeciwmgielnych.


http://www.hondapartner.p...ent/article/274


Prawo o ruchu drogowym: 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami, a ponadto: - kierujący pojazdem silnikowym jest zobowiązany: a) włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła jednocześnie. b) poza obszarem zabudowanym podczas mgły dawać krótkotrwałe sygnały dźwiękowe w czasie wyprzedzania lub omijania./.../ 2. Obowiązek używania świateł, o którym mowa w ust. 1 dotyczy kierującego pojazdem także podczas zatrzymania, wynikającego z warunków lub przepisów ruchu drogowego. 3. Kierujący pojazdem może używać tylnych świateł przeciwmgłowych, jeżeli zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 m. W razie poprawy widoczności kierujący pojazdem jest obowiązany niezwłocznie wyłączyć te światła.

Tak więc jeśli jest normalna przejrzystość powietrza (brak mgły , intensywnych opadów ) używanie halogenów w terenie zabudowanym jest zabronione .

Zjeżdżając z obwodnicy 3-miejskiej na Gdynię Chylonię zatrzymała mnie policja i chciała wlepić mi mandat . Pech chciał że tam gdzie mnie zatrzymali to był teren zabudowany , ale było mglisto . Temu chyba odpuścili . Ale jak by nie było mgły to bym dostał od tych panów mandat .


Apophis napisał/a:
Mi sie raczej wydaje że na zabudowanym we mgle poniżej 50m przejrzystości przeciwmgielne nawet trzeba właczać! ;)

Rzadko w mieście zdarza się mgła która jest mniejsza niż 50m .
Chociaż gdzieś na wioskach (teren zabudowany) bywa większa mgła i widoczność może spaść poniżej 50m .
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-06, 00:03   

mdamian napisał/a:
Rzadko w terenie zabudowanym zdarza się mgła która jest mniejsza niż 50m .
Oj tej jesieni to były mgły oj były. Nie widziałem budynku po drugiej stronie ulicy! :shock: :shock:
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2013-01-06, 00:04   

Apophis napisał/a:
Oj tej jesieni to były mgły oj były. Nie widziałem budynku po drugiej stronie ulicy! :shock: :shock:

Ja może spotkałem się z taką mgłą 2 razy .
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-06, 00:07   

mdamian, No ja tej tylko jesieni miałem tak wiele razy a musiałem w tych dniach sporo jeździć i marzyłem by spotkac na drodze TIRa lub jakies nowe auto co ma podczerwień-za takimi mogłem dopiero jechać a nie sie toczyć ze strachem w oczach... Bywały całe tygodnie zamglone a w nocy to za oknem mleko i nic wiecej.
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2013-01-06, 00:09   

Apophis napisał/a:
Bywały całe tygodnie zamglone a w nocy to za oknem mleko i nic wiecej.

Ta mgła chyba przede mną ucieka . ;-)
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2013-01-06, 00:12   

mdamian napisał/a:
Prawo o ruchu drogowym: (...)

Tak więc jeśli jest normalna przejrzystość powietrza (brak mgły , intensywnych opadów ) używanie halogenów w terenie zabudowanym jest zabronione .

Wybacz mdamian ale chyba się nie rozumiemy.
Najpierw napisałeś "No i w terenie zabudowanym też jest niedozwolona jazda na halogenach." czyli nie ma tu ani słowa nt. warunków drogowych (pogodowych).

Teraz zaś piszesz: 'Tak więc jeśli jest normalna przejrzystość powietrza (brak mgły , intensywnych opadów ) używanie halogenów w terenie zabudowanym jest zabronione."

Wyraziłeś się nieprecyzyjnie z czego wynikało coś co było sprzeczne z przepisami a teraz doprecyzowałeś tak jak być powinno.


Co do przepisów... wiem, że jazda na przeciwmgielnych w warunkach normalnej przejrzystości powietrza nie jest dozwolona.
Ja u siebie mam na dole xenony i światła wyregulowne tak aby rzeczywiście świeciły po ziemi - nic innego nie wymyślę a pasków LED na tą chwilę nie zamierzam sobie zakładać.
Sam przepis mówiący o włączaniu świateł mijania bądź dziennych także za dnia w warunkach dobrej przejrzystości powietrza osobiście uważam za debilny... to taka chęć zrobienia czegoś lepiej i pokazania że coś się robi... podniesienie bezpieczeństwa na drogach poprzez włączanie świateł w dzień czy poprzez ściganie autami z videorejestratorem kierowców przekraczających prędkość na autostardzie.
Ciekawe że na zachodzie nie ma takich debilizmów a jednak na drogach jest bezpieczniej :/

mdamian napisał/a:
Zjeżdżając z obwodnicy 3-miejskiej na Gdynię Chylonię zatrzymała mnie policja i chciała wlepić mi mandat . Pech chciał że tam gdzie mnie zatrzymali to był teren zabudowany , ale było mglisto . Temu chyba odpuścili . Ale jak by nie było mgły to bym dostał od tych panów mandat.

Myślę że większość policjantów po obejrzeniu działania tych świateł dziennych na halogenach i sprawdzeniu ustawień w MMI może mieć wiele wątpliwości czy mają prawo mnie ukarać.
Jak w S8 przerobiłem lampy XenonPlus to też nie miałem na nich homologacji ale podczas kontroli dowodu nigdy za nie nie straciłem.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
Ostatnio zmieniony przez FOSS 2013-01-06, 00:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.