Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 04 4.2MPI ] Kilka pytań po zakupie  
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-06, 00:15   

FOSS napisał/a:
Sam przepis mówiący o włączaniu świateł mijania bądź dziennych także za dnia w warunkach dobrej przejrzystości powietrza osobiście uważam za debilny... to taka chęć zrobienia czegoś lepiej i pokazania że coś się robi... podniesienie bezpieczeństwa na drogach poprzez włączanie świateł w dzień czy poprzez ściganie autami z videorejestratorem kierowców przekraczających prędkość na autostardzie.
Ciekawe że na zachodzie nie ma takich debilizmów a jednak na drogach jest bezpieczniej
Tu sie podpisuje obiema rekami ale kolego odliczamy bo zaraz sie posypią gromy za takie podejscie :D
 
 
RafiPl 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: TipT
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: D3 L
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 122
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2013-01-06, 00:20   

Dobra dobra dobra :D co do moich świateł dziennych to w lampach mam tą żarówkę do jazdy dziennej...tzn mam bixenon i z boku postojówkę w5w i taką większą bańkowatą żarówkę. Ale ona się świeci tylko kiedy ,,łypnę,, długimi czyli pociągnę do siebie przełącznik świateł długich.
_________________
..::LONGEEEEER::..
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2013-01-06, 00:21   

Przepraszam moja wina , nie sprecyzowałem tego , ale każdy kto ma prawko powinien znać kodeks .
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-06, 00:28   

RafiPl, Dlatego uważam że masz cos namotane w aucie,albo w ustawieniach czy kodowaniach albo nie oryginalne lampy i trza by to uporządkowac ekektrycznie i ekektronicznie. :)
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2013-01-06, 00:30   

Apophis napisał/a:
FOSS napisał/a:
Sam przepis mówiący o włączaniu świateł mijania bądź dziennych także za dnia w warunkach dobrej przejrzystości powietrza osobiście uważam za debilny...

Tu sie podpisuje obiema rekami ale kolego odliczamy bo zaraz sie posypią gromy za takie podejscie :D

W latach 90-tych świateł w dzień się nie zapalało... i był taki niepisany zwyczaj na drodze że auto na światłach mijania to jeden z tych którzy poruszają się po naszych drogach zdecydowanie szybciej niż inni i na takiego należy uważać... wtedy sam czasem włączałem żeby być lepiej widocznym i na tych "świecących" też bardziej uważałem.

Dzisiaj świecą wszyscy bo tak trzeba i dzięki temu nikt już nie zwraca uwagi na "świecących"... stąd też wiele sytuacji wyjeżdżania przez maskę pod auto jadące zdecydowanie szybciej (nie koniecznie przekraczające dozwoloną prędkość).
Nie wspomnę już o tym że tych "nie świecących" wielu nie zauważa już wogóle.

A jeżeli chcesz jeździć naprawdę szybko łamiąc ograniczenia prędkości (oczywiście zachowania takiego nie popieramy) to musisz zapalić nie tylko mijania ale i długie i przeciwmgielne... a i tak znajdzie się idiota który wyskoczy ci na czołówkę czy też po prostu podczas twojego manewru wyprzedzania wyjedzie przed ciebie bo on też chce wyprzedzać :evil:

Jak zwykle jesteśmy 10 lat za zachodem i wprowadzamy na siłę przepisy z których zachód już rezygnuje... podobnie jak z kretyńskim likwidowaniem zielonej strzałki... ktoś chciał chyba się popisać "europejskim" podejściem do tematu i udowodnić że jest w resorcie potrzebny... a skończyło się na tym że strzałki wróciły.... nad światłami w dzień też już czarne chmury się zbierają i coraz więcej jest głosów że przepis nic oprócz zamieszania nie zmienił i że warto pomyśleć nad jego uchyleniem.
Polski kretynizm :/

RafiPl napisał/a:
Dobra dobra dobra :D

Sorki... się trochę zagalopowałem ;-)

RafiPl napisał/a:
co do moich świateł dziennych to w lampach mam tą żarówkę do jazdy dziennej...tzn mam bixenon i z boku postojówkę w5w i taką większą bańkowatą żarówkę. Ale ona się świeci tylko kiedy ,,łypnę,, długimi czyli pociągnę do siebie przełącznik świateł długich.

Tzn. po środku masz żarówkę halogenową czy masz taką zwykłą z dużą bańką podobną do tych stosowanych zwykle w tylnych światłach pozycyjnych czy też stopach???

Bo jeżeli masz halogenową to jest tak jak opisałem na początku... jeżeli jednak masz tą dużą bańkę to znaczy, że albo ktoś zmieniając lampy z USA na EU założył złe albo jest złe kodowanie sterownika.
Jeżeli dla obu lamp wiązka przewodów i kostka jest identyczna (niestety nie kojarzę tego jak jest na 100%) to do poprawnego działania lampy wystarczy odpowiednia zmiana kodowania sterowników.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
Ostatnio zmieniony przez FOSS 2013-01-06, 00:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-06, 00:35   

Dokladnie FOSS, wszystko tak jak mowisz i mam identyczne zdanie. Nie wiem jak Ty ale ja często na róznych nie tylko forach taką opinie głoszę i w 70% przypadków ci "ślepcy drogowi" mnie z gównem mieszali za to i kazali na zachód wypieprzać jak mi tu źle a tam lepiej. No więc wedle powiedzonka "mądry głupiemu ustępuje" to za pół roku sie wyprowadzam. Ale to juz inna bajka :)
 
 
wolek 
Moje A8



Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: SuperB
Pomógł: 26 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 726
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-01-06, 17:24   

więc Damianie po 2h w garazu i jobów od żony ze w niedziele :P nie mam dla ciebie dobrych wieści... Jeśli nie masz czujnika deszczu (tak jak ja) nie ma możliwości dopasowania czujnika zmierzchu. Rolę nadzorcy nad nim przejmuje moduł elektroniki dachu który po licznych próbach kodowań nie pozwala na zmiane czułości a jedynie jakiś pierdół względem monitoringu wnętrza lusterek fotochromowych i intenstwności/jakości oświetlenia sufitowego...
więc trzeba by sie zastanowić nad przeszczepem czujnika deszczu (nawet bez manetki) i dokodowanie go do całości.
Pozdrawiam Michał
_________________
Piękno w parze z technologią.
Elektronika Audi lampy przednie full led dołożenie.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2013-01-06, 20:48   

wolek napisał/a:
więc Damianie...

Ponieważ kiedyś zacząłem już temat dotyczący konkretnie czujnika zmierzchu więc przenieśmy się tam proszę z tą dyskusją: [D3 03 4.2MPI ] Czujnik zmierzchu - regulacja czułości ??
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
RafiPl 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: TipT
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: D3 L
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 122
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2013-01-07, 22:49   

Jeszcze mam kilka pytań...ponieważ nie dostałem instrukcji obsługi przy zakupie, nie wiem do czego są niektóre przyciski...
1. Na drzwiach kierowcy pod czy nad czerwoną lampką (jak się otworzy drzwi to widać)
2. Przycisk obok sterowania kierownicą taki mały okrągły
3. na suficie mam kupę przycisków ( jakiś z krzyżem, napisem OK o ile dobrze pamiętam)
4. na fotelu kierowcy skrajny suwak (taki jak od regulacji wysokości pasów)
Ktoś pomoże ? :-D
_________________
..::LONGEEEEER::..
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-07, 22:53   

RafiPl napisał/a:
na suficie mam kupę przycisków ( jakiś z krzyżem, napisem OK o ile dobrze pamiętam)
Czy tu nie chodzi czasemo awaryjne połaczenie na 112?? I może tez obsługa tela czy do serwisu. Tak mi sie coś kojarzy
 
 
wolek 
Moje A8



Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: SuperB
Pomógł: 26 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 726
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-01-07, 23:05   

RafiPl napisał/a:
1. Na drzwiach kierowcy pod czy nad czerwoną lampką (jak się otworzy drzwi to widać)
wyłączenie monitorowania wnętrza (od alarmu)
RafiPl napisał/a:
2. Przycisk obok sterowania kierownicą taki mały okrągły

blokada pomocy przy wsiadaniu (włączony unosi kierownice po wyjęciu klucza ze stacyjki)
RafiPl napisał/a:
4. na fotelu kierowcy skrajny suwak (taki jak od regulacji wysokości pasów)

jak dobrze rozumiem to wysuwanie (wydłużanie) siedziska podparcie pod nogi w sumie to niewiem jak to nazwać :P
RafiPl napisał/a:
3. na suficie mam kupę przycisków ( jakiś z krzyżem, napisem OK o ile dobrze pamiętam)

ooo tego nie mam :P


Roof electronics (front roof module) -J528

1. Microphones / interior monitor
2. Garage door opener button
3. Telematics flap
4. Courtesy light
5. Interior lights OFF button
6. Interior lights ON button
7. Interior lights AUTO button
8. Sun roof button/potentiometer
9. Microphone
10. Lighting profile control module
11. Reading light button
12. Reading light
13. Dash panel uplighting

Roof electronics (rear roof module) -J528

1. Microphones
2. Reading light button
3. Interior lights OFF button
4. Interior lights AUTO button
5. Interior lights ON button
6. Centre console rear uplighting (LED)
7. Reading light
8. Left side roller blind button
9. Rear window roller blind button
10. Right side roller blind button
11. Interior lighting
_________________
Piękno w parze z technologią.
Elektronika Audi lampy przednie full led dołożenie.
 
 
RafiPl 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: TipT
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: D3 L
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 122
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2013-01-07, 23:23   

Ok wielkieeeeee dzięki za pomoc :mrgreen: kurcze ten suwak w fotelu mi nie działa :-?

Jeszcze jedno pytanko, przy szybkiej jezdzie ( powyżej 150 bodajże) pokazuje mi się na liczniku zielony samochód z strzałką w dół .....czy to normalne ?
 
 
wolek 
Moje A8



Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: SuperB
Pomógł: 26 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 726
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-01-08, 01:09   

tak bo masz zawieche zwykla a nie sport i informuje cię o fakcie obniżenia auta do najniższej pozycji.
_________________
Piękno w parze z technologią.
Elektronika Audi lampy przednie full led dołożenie.
 
 
zydu 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: kris
Jeżdzę: AUDI A8L
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 44
Skąd: warmia
Wysłany: 2013-01-24, 23:35   

RafiPl

z tymi światłami dziennymi włączaniem i wyłączaniem mam tak samo, tez mam samochód z USA, tyle ze u mnie nikt nic nie gmerał ( poza tym ze wymieniany miałem komputer jakiś pod nogami kierowcy bardziej przy progu ) wiec jeżeli nie jest on od świateł to światła działają Ci prawidłowo, bo działają jak u mnie działały a u mnie nikt nie gmerał przy nich.

jak krzyżyk naciśniesz ten na suficie to jakaś baba coś pogada i przestanie, to chyba u nas nie działa


a co do 220km/h póki nie przyjdzie Ci pokazać dla właściciela s500 albo 750 ze Twoje audi tez potrafi jest ok i starczy, jak przyjdzie to trochę przykro jak się ma pedał w podłodze a ten drugi odchodzi :cry:


aaa i co do czujników w kołach letnich i zimowych mam czujniki i tak samo jak u Ciebie pokazuje informację, podobno trzeba je zaprogramować.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.