Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 05 4.2MPI ] Zmiana kół  
Autor Wiadomość
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2009-07-07, 15:13   

zanjac napisał/a:
zapomniałeś o oporze toczenia dla dla różnych szerokości :-> no i jak sam wcześniej napisałeś felgi są z S8......a tam skrzynia jest zupełnie inna :shock: nie mówiąc o reszcie np zawieszeniu dostosowanemu twardością do tak niskiej opony........z fizyki to masa nieresorowana i zwłaszcza jej przebieg ma tu znaczenie.
Każdy robi jak chce i uważa ja OSOBIŚCI po prostu miałem już kilka tiptroników i żaden się nie zepsuł,i chodzą do dziś :mrgreen:


ale wcale nie spieram się z tymi oporami toczenia - tak to już w życiu bywa że ciągle dokonujemy jakichś wyborów i ciągle życie zmusza nas do kompromisów...
a ja lubię ładne duże i szerokie koła :-P
zresztą przy odpowiedniej kulturze jazdy i jednoczesnym serwisowaniu z użyciem dobrej jakości części zamiennych zawieszenie wcale nie musi się ciągle sypać ;-)

zanjac napisał/a:
ps. Nie poprawiam inżynierów Audi i jak np do silnika ABZ dodają skrzynię CML / wszelkie opory policzone/ , i do tego zestawu koła / mechanizm kół połączonych/ 17/55/225 i 16/nie pamiętam rozmiaru.................to niech tak będzie :-P .........chyba wiedzą co zaprojektowali :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: made in German :wpale:


a to ciekawe bo mamy ten sam model ale u mnie na wlepce (w instrukcji nie sprawdzałem) są podane trzy rozmiary kół:
225/60R16
225/55R17
245/45R18
... chyba powinieneś mieć taki sam wybór :shock:

zanjac napisał/a:
a tu twój dobór opon:np 265/35/20 :shock:
http://www.opony.com.pl/o...imageField.y=11


wiem wiem, znam tą stronkę...
ale kółka kupiłem kompletne i co więcej jeździły wcześniej u innego "zapaleńca" w S8/D2...
pomimo różnicy w wysokości koła u niego to jeździło - u mnie też nic się nie dzieje (i mam nadzieję, że dziać się nie będzie).
zresztą wysokość koła jest istotna przede wszystkim na jednej osi, i ewentualnie pomiędzy osiami (aby nasze Quatro nie głupiało) - dlatego też wszystkie 4 kółka są identyczne chociaż kiedyś chciałem dowalić z tyłu sporo szersze :mrgreen:
 
 
MorgothV8
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-07, 16:19   

Ja myślę nad 245 - ale chciałbym pozostać przy 17 - chcę miękkie auto
245/50 R17 - bardzo mało takich opon
245/55 R17 - dużo ale to trochę większe (bo seria 225/55 R17) - ale chyba takie właśnie kupię, różnica niewielka a na AKP twierdzą że nic nie będzie obcierać
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-08, 11:15   

CYTAT:
a to ciekawe bo mamy ten sam model ale u mnie na wlepce (w instrukcji nie sprawdzałem) są podane trzy rozmiary kół:
225/60R16
225/55R17
245/45R18
... chyba powinieneś mieć taki sam wybór :shock:


no nie mamy tego samego modelu bo mój to orginalny amerykańczyk 8-)
 
 
Marcin 
Użytkownik



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: Audi A8
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 4
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: 2009-08-30, 14:34   

czym wieksze kola tym wieksza przyczepnosc....ja mam 19' i bardzo dobrze sie jezdzi,troche traci na komforcie jazdy na polskich drogach ale.......wyglad robi swoje wiec polecam 19' (sloneczka)
_________________
slicznotka
 
 
Gonzo 
Użytkownik


Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: Audi A8
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1
Skąd: Opole
Wysłany: 2010-06-21, 12:19   

odgrzewam temat gdyż szukam nowych alusów i oczywiście jak zwykle mam problem. sprowadzilem a8 d3 po lekkim gongu (aktualnie auto u blacharza) i niestety 3 felgi sa do wymiany dlatego zdecydowalem ze wydam jescze troche kasy i kupie nowe kola. Tak sobie biegam po allegro i ogladam, ale powoli juz glupieje wiec wrzucam link do felg jakie najbardziej mi sie spodobaly (chyba ze krtos moze zaproponować cos wiecej ze sprawdzonego źródła).

http://allegro.pl/item108...azdym_calu.html

Autko jest srebrne tak jak ta A5 na zdjeciu, a rozmiar jaki biore pod uwage to 19 lub 20'', interesuja mnie tylko nowe, niekoniecznie ori, zadne prostowane czy spawane uzywki (juz raz sie tak nadzialem - niby uzywane, nie naprawiane z malym przebiegiem, a po miesiacu jak pojechalem jedna wyprostowac okazalo sie ze byly spawane, malowane itd)

czekam na jakies propozycje z waszej strony. pozdr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.