Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 06 4.2TDI ] Wyjście AV MMI 2G HIGH  
Autor Wiadomość
psg 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip. 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BVN
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 234
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-03-22, 14:15   

OK, sprawdziłem co pokaże system aktualizacyjny czerwonego menu po wsadzeniu CD3 czyli płyty z właściwym softem 5570, no i wyszło że ktoś kto robił spolszczenie to chyba wrzucił tylko płytę z menu PL na MMI bo była to pewnie wersja 5150 lub zrobił tylko update MMI z CD1 na wersję 5150 i potem CD-menu-PL a nie zrobił update'u wszystkich komponentów. <bezradny>

i tak np:
tunerTV dla sekcji SDA6000-H6 miał bootloader 95 a płyta proponowała 102, aplikacje z 119 na 128, natomiast jego sekcja MPEG-H6 płyta proponuje zmianę aplikacji z 90 na 146

również radio(tunerEU/US) i AMI miały starą wersję aplikacji, bootloadery z płyty i w tych sterownikach były takie same.

żeby nie skasować sobie menu PL wszedłem w zielone menu i zaznaczyłem "ptaszki" dla MMI->ustawienia "ptaszki" przy opcjach SW manuell oraz SW ignore region... ale zostawiłem możliwość zmiany eeprom i wyszedłem z zielonego menu aby zrobić aktualizację w czerwonym menu.
W czerwonym menu miałem wtedy już możliwość wybrać aktualizację USER Defined czyli odznaczyłem :ptaszki" wszystkiech sterowników ktorych nie chcę aktualizować czyli MMI z aplikacji 5150(mod z menuPL) ->5170 itd i tym sposobem recznie zrobiłem update sterowników tuner, tunerTV , AMI, BOSE nie jest na liście aktualizacji więc nie mozna niczego zepsuć z jego component protection (chyba :) )

Takie info dla potomnych bo sam szukalem. Kiedy można narobić sobie problemów?:
1. W zielonym menu w MMI -> ustawienia (settings) jak na samym dole uruchomisz START BOOTLOADER wtedy aby to naprawić trzeba zrobić programowanie kości pamięci na zewn programatorze lub przelutowac z innego MMI eeprom
2. Jak mając ustawione w zielonym menu w MMI-> ustawienia ptaszki przy swd manuell i ignore region dasz potem w czerwonym menu ptaszki dla wzmacniacza bose DSP to albo wzmacniacz nie wstanie albo dostanie komponent protection

po aktualizacji soft np tuneraTV zmienił sie z 0440 na 0470, jednak obraz puszczony z playera poprzez tuner nadal skacze (jak pisałem wcześniej obraz nie skacze gdy idzie z playera bezposrednio tym samym kablem fakra co z tuneraTV do sterownika kamery cofania)

czyli przynajmniej zrobiłem kompletny update do 5570(bez MMI) i sprawdziłem czy tunerTV nie ma po prostu problemu z softem i dlatego obraz z AV1/2 skacze.
Bluetooth firmware też był stary. Przy programowaniu sluchawki bluetoorh wyskoczył error bo trzeba wyjąć i wsadzić słuchawkę bezprzewodową w uchwyt oraz warto wyłączyć Bluetooth w swoim telefonie jeśli był sparowany z naszym autem. Programowanie po tym error ruszyło dalej jak tylko słuchawka została osadzona w uchwyt. Na wszelki wypadek dałem drugi raz aktualizację z cd2 ale system stwierdził że wszystkie komponenty są aktualne. Może taka procedura jest dla po lifta a przed liftem trzeba robić update dwa razy dla Bluetooth.

pozostaje wyjąć tunerTV z bagażnika i na stół ale najpierw muszę kupić żeńskie złącze pętli swiatlowodowej dla światłowodu MOST żeby się magistrala nie czepiała że jest przerwa w obwodzie po wyjeciu tuneraTV.
Złączkę muszę zamowić z chin bo na aledrogo są po 39zl + przesyłka więc poczekam na paczkę za 10zł. Chyba że ktoś z kolegów poratuje i pożyczy na kilka dni?

pozostaje pytanie czy ktoś może miał taki problem ze skaczącym obrazem z wejść av1/2, może coś naprawiał w tunerzeTV ?

ewentualnie można by zostawić podpięty dźwięk do wejścia Av1 w tunerzeTV a sam obraz video z playera (finalnie to będzie androidTV) podpiąć do kabla idacego do kamery cofania i wtedy obraz nie skacze. Ale denerwuje mnie że mimo ze to nie jest most to tunerTV daje blad i sterownik kamery cofania daje blad ze nie widzi sygnalu video.
nie da rady tez podpiac cos pod av2.
a moze ktos podpowie jak mozna to obejsc? naciać ten kabel fakra z tunera tv cos dac z masa czy sygnalem zeby nie sypalo bledami
_________________

 
 
szik 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D3 /A6 C6
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 62
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-03-25, 14:34   

Jak jesteś pewien instalacji ekranów itd to najtańsza opcja kupic używany tuner analog kupowałem w tamtym tygodniu 48 pln z przesyłką
_________________

 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-03-25, 14:59   

psg napisał/a:
1. W zielonym menu w MMI -> ustawienia (settings) jak na samym dole uruchomisz START BOOTLOADER wtedy aby to naprawić trzeba zrobić programowanie kości pamięci na zewn programatorze lub przelutowac z innego MMI eeprom

Nie, wystarczy płyta którą już posiadasz aby go postawić na nowo.

[ Dodano: 2019-03-25, 15:00 ]
psg napisał/a:
nie czepiała że jest przerwa w obwodzie

Nie nazwałbym tego czepialstwem. Po prostu padnie całe MMI bo straci się komunikacja.

[ Dodano: 2019-03-25, 15:02 ]
psg napisał/a:
OK, sprawdziłem co pokaże system aktualizacyjny czerwonego menu po wsadzeniu CD3 czyli płyty z właściwym softem 5570, no i wyszło że ktoś kto robił spolszczenie to chyba wrzucił tylko płytę z menu PL na MMI bo była to pewnie wersja 5150 lub zrobił tylko update MMI z CD1 na wersję 5150 i potem CD-menu-PL a nie zrobił update'u wszystkich komponentów.

Po prostu robiąc update wgrał wszystko z płyty 5150. Co mnie nie dziwi tak do końca bo to nie jest normalny zabieg aby wgrywać tylko część aktualizacji. Z jakiegoś powodu nawet dla serwisu nie jest to w prosty sposób dostępne ;) Pytanie brzmi czy nie będzie to powodować jakichś bliżej nie określonych problemów w przyszłości przy używaniu i usypianiu dla przykładu.

[ Dodano: 2019-03-25, 15:09 ]
Jak masz taki problem to zainteresuj się takim modułem:
https://car-solutions.com/en/video-interface-for-audi-with-mmi-2g-head-unit-with-external-touch-screen-support.php
Podłącza się go pomiędzy sterownik a ekran. Jest możliwość prostego podłączenia dotyku itp.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
psg 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip. 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BVN
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 234
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-03-25, 16:12   

na koniec na MMI mam zamiar założyć ten DOTYK i podpiąć go do androidTV wtedy odejdzie konieczność używania airmouse

masz rację szik, chyba poszukam analogowego tunera
1. bez różnicy jaki kupię aby miał te same wyprowadzenia czyli 20pin wtyczke oraz wyjcie fakra dla obrazu ?
2. czy przy analogowym tunerze również będą dwa wejscia AV1/2 bo gdzieś czytałem że av1 jest jakby wewnętrznie zajęte przez tunerTV a podłączyć można tylko coś pod AV2 ? Pytam bo planuje mieć dwa urządzenie podpięte i w hybrydowym sprawdzałem tak mozna a w analogowym ?
_________________

 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-03-25, 18:28   

Nie, w układzie gdzie masz tuner analogowy i cyfrowy ten drugi wpięty jest w AV1 tunera analogowego i dlatego jest zajęte jedno wejście AV. W hybrydowym nie powinieneś mieć zajętego AV1.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
mlodymlody 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartlomiej
Jeżdzę: D3
Wiek: 38
Dołączył: 19 Kwi 2020
Posty: 3
Skąd: Nysa
Wysłany: 2020-04-19, 14:41   

Dziś udało mi się odpalić obraz przez AV. Kupiłem auto z dvd w schowku- na AV1 miałem tylko głos i czarny obraz, na TV tez czarny obraz. Tuner w bagażniku analogowy.(vcds widział błąd-02283 połączenievideo z odbiornikiem końcowym) MMI mialo wgrany soft 5570. Zainstalowałem Polskie tlumaczenie i pojawiło sie sniezenie w Tv. Ale spolszczenie namieszało w 07 control head-znikło kodowanie i wyskoczył bład adaptacji. Objaw miedzy innymi znikła opcja regulacji zawieszenia.
Bład vcds:
address 07 : control head
00003 - control module
005 - no 0r incorrect bisic setting / adaptation

Pomogła adaptacja kanału 12 (w 07 control head) ustawiłem wartość z 0 na 2. pomimo, ze nie posiadam telefonu. Błąd adaptacji zniknął, mam Teraz obraz z dvd i powróciły wszystkie funkcje typu regulacja zawieszenia...
_________________
:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.