Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 ALL ] Domykanie tylnej klapy  
Autor Wiadomość
simon11 
Użytkownik


Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Szymon
Jeżdzę: A8, S2
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 4
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2010-09-02, 14:39   [D3 ALL ] Domykanie tylnej klapy

Mam taki problem - po naciśnięciu przycisku od elektrycznego zamykania klapy bagażnika, opuszcza się ona do poziomu tak 10 cm przed całkowitym zamknięciem - zatrzymuje się - po czy po sekundzie otwiera się spowrotem. Jeżeli w tej ostatniej fazie docisnę ją ręcznie do prawie pełnego zamknięcia wszystko ładnie się zamknie i klapa zostaje automatycznie dociągnięta.

Czy jest w tym aucie konieczna jakaś mechaniczna regulacja/krańcówka działania silniczka otwierani/domykania klapy czy też trzeba to skalibrowac z komputera (analogicznie jak np domykanie szyb po odpięciu aku poprzez przytrzymanie przycisku zamykania okien przez kilka sekund)?
Dodam, że klapa otwiera się automatycznie bez najmniejszego problemu.
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-09-02, 20:22   

Może tam być zamontowany jakiś włącznik przeciążeniowy. Podczas opuszczania klapy może mieć moment w którym ciężej idzie i dlatego odbija z powrotem. Myślę, że takie rzeczy da radę zrobić tylko urządzeniem w serwisie. Może jeszcze przez kodowanie na Vagu ale nie jestem pewien.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
tobi 
Moje A8


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 126
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-04, 08:29   

Z tego co wiem tego się nie kalibruje.
Jak dla mnie to zaczyna się coś dziać z mechanizmem otwierania/zamykania klapy
Ponieważ do budowy tego auta użyto tylko dwóch materiałów czyli aluminium i plastiku to nie powinno cię to bardzo denerwować ;-)
Masz Etkę ?
Jak będę wieczorem w domu to zobaczę w Etce gdzie siedzi to ustrojstwo.
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-09-04, 10:05   

Według mnie można to jakoś zaprogramować. Etka pokazuje sterownik z oprogramowaniem.

_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
simon11 
Użytkownik


Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Szymon
Jeżdzę: A8, S2
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 4
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2010-09-04, 18:01   

Dzięki Darek - tak właśnie myslałem, fizycznie nie ma dostępu (łatwego) do silnika w nadkolu więc to był jedyny logiczny sposób - muszę podjechać do kogoś z VAGiem i wiedzą bo muszę jeszcze zrobić adaptację zawieszenia pneumatycznego - tylny prawy czujnik pokazuje wartość o 15mm wyższą od pozostałych i czasami świruje podnosząc tylne prawe koło na maxa i utwardzając.
Kogo możecie polecić w regionie Bielsko, Tychy lub Katowice (ewentualnie Gliwice)?

[ Dodano: 2010-09-09, 17:26 ]
Update: Udało się problem rozwiązać - sterownik zamykania klapy ma ustalony czas pracy (na zamknięcie klapy) i jeżeli zostaje przekroczony to zatrzymuje się - wystarczyło potraktowac wszystkie tulejki w ramionach klapy wd40 i całość zaczęła pieknie działać.
 
 
PABLO200 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pablo
Jeżdzę: Q8
Pomógł: 7 razy
Wiek: 44
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 706
Skąd: Śląski
Wysłany: 2010-09-25, 21:22   

jak cos to zapraszam do mnie pod vasa :-D
 
 
robertas 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2, D3, Allroad, 80
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 1605
Skąd: ślask
Wysłany: 2010-09-26, 00:03   

simon11, a jednak okazała sie to być pierdółka. Czekam aż sie pochwalisz Twoją małą A8 :-P
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-01, 10:16   

a trochę z podobnej beczki.................czy ktoś wie jak ustawia się dociąganie klapy?
Ja nie mam elektrycznego zamykania ale jest domykanie i problem mi się pojawił gdy żona dwa razy klapnęła z całej siły bagażnikiem.Kiedyś wystarczyło ,że położyłem klapę a ona się sama dociągnęła i było słychać silniczek a teraz...............trzeba trzaskać i też się dociagnie jak się walnie bo inaczej bagażnik nie chce się zamknąć............co robić?
Dodam ,że po zamknięciu szczeliny,ustawieni są idealne , żadnych usterek i odstępstw od normy.
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-10-01, 18:59   

zanjac napisał/a:
a trochę z podobnej beczki.................czy ktoś wie jak ustawia się dociąganie klapy?
Ja nie mam elektrycznego zamykania ale jest domykanie i problem mi się pojawił gdy żona dwa razy klapnęła z całej siły bagażnikiem.Kiedyś wystarczyło ,że położyłem klapę a ona się sama dociągnęła i było słychać silniczek a teraz...............trzeba trzaskać i też się dociagnie jak się walnie bo inaczej bagażnik nie chce się zamknąć............co robić?
Dodam ,że po zamknięciu szczeliny,ustawieni są idealne , żadnych usterek i odstępstw od normy.

Jeśli miałeś tyko domykanie to po chlapnięciu mógł się zamek przestawić. Może trzeba będzie tylko wyregulować i po problemie. Jest to dość częsta przyczyna w zamkach samochodowych.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-01, 19:20   

ale z zamkiem musi być ok , bo po zamknieciu są idealne szczeliny i nic nie odstaje
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-10-01, 19:34   

Ale mógł ci się delikatnie opuścić. On jest regulowany bodaj na dwóch śrubach. A szczeliny i tak będą równe bo on poszedł tylko do dołu. Nie znam zasady działania zamka klapy w D3, ale zamek jest podobny do innych tylko ma dołożony silniczek domykania. Postaram się wrzucić coś z etki to może coś ci rozjaśni.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-01, 19:48   

Coś popróbuję.......ale według mnie powinno być tak , że położysz klapę a ona sama powinna się dociągnąć , bez klapania czy trzaskania :-/

[ Dodano: 2010-10-06, 19:51 ]
No i dzisiaj sytuacja opanowana............po rozebraniu i odsłonięciu zamka na pasie tylnym i przeanalizowaniu działania..............okazało się ,że od trzaskania pękła sprężynka przytrzymująca trzpień zamka w górnym położeniu.............dobrałem jakąś sprężynkę i działa jak nowe :mrgreen: ...........teraz wystarczy położyć klapę a ona się sama dociągnie idealnie :-D
 
 
Bartek87 
Moje A8


Rocznik: 2015
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 174
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-11-28, 13:27   

odgrzeję kotleta... mam problem z klapą, po naciśnięciu przycisku zamykania klapa opuszcza się normalnie po czym po 1-2 sek znowu się otwiera i tak ciągle. Jedyny sposób na zamknięcie klapy to ręcznie jednak na wyświetlaczu komputera cały czas pokazuje klapę otwartą. Co może być nie tak ?
 
 
labas 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: A8 , A6
Pomógł: 10 razy
Wiek: 59
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 610
Skąd: Pieniny
Wysłany: 2012-11-28, 14:09   

Pewnie padła sprężynka.
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-29, 21:05   

labas napisał/a:
Pewnie padła sprężynka.

no dokładnie tak , zamek z klapy nie sięga trzpienia z zamka/mechanizmu na pasie tylnym...i się po prostu otwiera..........naprawiałem to u kolegi "Wisnia69"kilka dni temu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.