Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 ALL ] Skuteczna naprawa sterownika ABS  
Autor Wiadomość
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2017-02-02, 16:19   [D3 ALL ] Skuteczna naprawa sterownika ABS

Witam,

pytanko jak w temacie, ostatnio wywaliło mi błąd lewego tylnego czujnika ABS/ESP, błąd silniczka od hamulca ręcznego. Z modułem ABS spokojnie mozna sie połączyć. Na Fisie błędy P z piorunami, abs, czujnik skrętu.

Czujniki zamienione błąd pozostaje w blokach pomiarowych prędkość na jednym kole stoi 1 km/h.

Czytając kilka tematów na forum wstępna diagnoza pada na Sterownik ABS częsta usterka u mnie pojawiło sie nagle bez wcześniejszych oznak.

W planie mam sprawdzić jeszcze wtyczke i piny, sterownik ewidentnie nie dostaje syganłu z jednego koła co skutkuje również błędem w hamulcu ręcznym. Po skasowaniu błędu powraca błyskawicznie więc kwestia bieżni odpada, kable przy kole całe wtyczki również jak nowe zero wilgoci.

Zostaje wtyczka przy sterowniku abs którą jak wspomniałem dam do sprawdzenia. Czy przychodzi wam coś jeszcze do głowy aby sprawdzić przed decyzją o rwaniu sterownika?

Pytanie kolejne czy ktoś z was skutecznie regenerował sterownik o takiej przypadłości? Sporo jest ogłoszeń, wiem że Rumia odpada na dzien dobry. W sumie jestem skłonny zaryzykować w zasadzie nic nie trace. Jeśli ktos nieskutecznie naprawi ABS to bede żądał zwrotu pieniędzy jeśli będzie stawał okoniem to pro forma dostanie pismo z kancelarii i w następnej kolejności pozew.

Jeśli już mam wysyłać abs to może ktoś poleci serwis w którym zrobiono mu abs i jeździ to dłużej niż 1mc :) , nie wiem czy mozna to utożsamiać ale w 2 passatach B5 robienie regeneracji rozwiązało problem permanentnie. Budowy modułu z A8 nie znam nie wiem co potrafi tam umrzeć.

Użyki to loteria nawet z lifta moge wydac 1000-2000zł plus jak rozumiem CP kolejne 200-400zł i okaże się że padnie za pół roku -.- to juz bym wolał iśc w strone nowego za 5 tyś.
 
 
mkbewe 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip EYC GQF
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 1063
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-02-02, 20:34   

moduł ABS nie ma CP
mnie też dopadł problem z tym modułem, na razie jest zimno to go nie zmieniam, u mnie problem pojawia się albo jak jest ciepło albo jak np auto się bardzo bardzo nagrzejee tzn w komoże się bardzo nagrzeje np długo pojadę w korku itp. Podczas normalnej jazdy przy obecnych temp mogę zrobić ponad 100km i nic się nie dzieje.

Jak znajdziesz kogoś to Ci to naprawi to pamiętaj o mnie proszę :) też oddam bo tak jak sam napisałeś za używkę 1,5k trzeba dać
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2017-02-02, 21:34   

Odziwo najwiecej usterek mają silniki benzynowe heh.. Sterowniki podobno padają od umiejscowienia blisko kolektora wydechowego , mogli dac to na podszybiu albo moduł w 2 gą strone <bezradny>

U mnie prawdopodobnie winowajcą jest 3 nik z węża chłodniczego tuż nad wtyczką. Założony aby doprowadzić grzanie do reduktorów. Na wtyczce widać zaschnięty płyn G12.

Ciasno tam jak cholera więc oddam na warsztat do sprawdzenia nie chce mi sie samemu tam lawirować.

Co do naprawy jeśli czyszczenie wtyczki nic nie da to obdzwonię warsztaty i zrobię regeneracje na próbę. Oczywiście dam info dla potomnych jak zawsze w moich tematach.

mkbewe,

Zrób izolacje z foli aluminowej owiń moduł ABS i być może będziesz miał spokój. Tylko to troche pudrowanie pryszcza.

Ja na używany raczej się nie zdecyduje chyba że taki za 400zł działający nie grzebany :D , wydać 1500zł i za 3 mc mieć znowu problem to nie robota.

To ocb z przypisaniem VIN-u do abs? Być może na próbe bede miał inny używany moduł.

[ Dodano: 2017-02-03, 09:16 ]
https://www.facebook.com/CarLightPL/

co myślicie o nich ? koszt 350zł ciekawe rzeczy grzebia w elektronice.

Robili juz te sterowniki z takimi usterkami w A8 brak komunikacji z czujnikiem lub wyłaczanie przy nagrzaniu.
 
 
pawelec 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pawel
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 98
Skąd: München/Geretsried/Łódź
Wysłany: 2017-02-03, 10:00   

no własnie już też miałem zakładać temat bo mam problem od tygodnia. Wczoraj wymieniłem czujnik i nic dalej tak jak pisze kolega raftor.

Powiedz mi gdzie znajduje sie ten sterownik u ciebie w benzynie? bo ja mam diesla?
Czyli może być tego typu problem że zapomniałem dobrze dokręcić odpowietrznik i trochę (300-500 ml) wyleciało płynu chłodzącego jak wymieniałem 2 tyg temu i dziwne bo jakiś odpływ tam był bo wszystko spłynęło między kabiną a silnikiem
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2017-02-03, 10:11   

pawelec,

Ja w benzynie mam pod zbiorniczkiem płynu G12 bliżej kolektora wydechowego co jest totalną głupotą inżynieryjną. W lato tam musi być taka temp że nić dziwnego iż zimne luty padają.

Tylko teraz kwestia taka że ja mam zbiorniczek G12 w komorze silnika a Ty kolego w dieslu chyba na podszybiu tak mi sie wydaje, sterownik jest przykręcony do pompy abs przypięty szeroką wtyczką. Być może również i u Ciebie steronik jest pod zbiorniczkiem i coś tam na niego kapło.

U mnie wina lezy po stronie 3-nika w układzie G12 który był dołożony aby doprowadzić grzanie do reduktorów.

Pogadałem ze znajomymi od D3 i mechanikami polecają firme Elktro-Bip, znajomy robił tam steronik ABS i od roku ma spokój :) w przyszłym tyg daje auto do wyjęcia steronika.

Jak temat juz ogarne to robie osłone termiczną by home made.
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
blazej25 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Błażej
Jeżdzę: szukam D3
Wiek: 38
Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 5
Skąd: Odolanów
Wysłany: 2017-02-04, 00:40   

Naprawiałem sterownik ABS w firmie ELEKTROBIP z Redy www.elektrobip.pl w moim poprzednim aucie Audi A6 C6.
Z naprawy byłem zadowolony, koszt około 500zł
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2017-02-04, 12:49   

No jak widac potwierdza się po raz kolejny że elektrobip robi to dobrze, kilka osób juz polecało tą firme.

blazej25, ile dali Ci gwarancji ? Czy cena obejmowała demontaż i montaż ?
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
mkbewe 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip EYC GQF
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 1063
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-02-05, 10:56   

a jakie błędy mieliście sterowwniku
bo ja na początku tylko błąd odnośnie lewego tylnego koła
teraz już mam dodatkowo "sterownik wadliwy" czy jakoś tak
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
blazej25 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Błażej
Jeżdzę: szukam D3
Wiek: 38
Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 5
Skąd: Odolanów
Wysłany: 2017-02-05, 19:02   

raftor napisał/a:
No jak widac potwierdza się po raz kolejny że elektrobip robi to dobrze, kilka osób juz polecało tą firme.

blazej25, ile dali Ci gwarancji ? Czy cena obejmowała demontaż i montaż ?


Swój sterownik demontowałem razem z kuzynem i przesyłałem kurierem do siedziby firmy.
Początkowo dostałem na 12 miesięcy ale coś tam dopłacałem żeby był całościowo poprawiony i dosłali po czasie gwarancję na 24 miesiące.


https://goo.gl/photos/Ut2hvD4RmqGu9dX27 - Błędy z autocoma
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2017-02-06, 01:07   

Ja mam blad lewego tylnego czujnika g46 blad hamulca recznego o zasilaniu wszystko jednoczesnie sie zadzialo. Czujniki zamieniane i sa sprawne wiec stawiam na sterownik.
 
 
blazej25 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Błażej
Jeżdzę: szukam D3
Wiek: 38
Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 5
Skąd: Odolanów
Wysłany: 2017-02-06, 17:18   

U mnie problem ze sterownikiem objawiał się po po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów, pojawiał się błąd na Fisie i przestawały działać Abs i inne systemy podpięte pod ten sterownik.
Po dłuższym postoju problem znikał i tak w kółko.
Od razu podejrzewałem sterownik, dużo o tym było na forum A6.
 
 
KYLOmC 
Moje A8


Rocznik: 2014
Silnik cm3: 5.7
Skrzynia: Auto
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: Dodge Challneger
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lis 2014
Posty: 164
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-05-11, 00:34   

Witam ja mam taki błąd :
00283 - ABS Wheel Speed Sensor; Front Left (G47)
008 - Implausible Signal - Intermittent

00283 - czujnik prędkości koła kół; Przód lewy (G47)
008 - Niepoprawny sygnał - przerywany

Czyli by wychodziło że raczej połaczenie z sterownikiem ma tylko zły odczyt jest ? Może koronka jest walnięta lub łozysko ?
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2017-05-14, 19:46   

KYLOmC napisał/a:
Witam ja mam taki błąd :
00283 - ABS Wheel Speed Sensor; Front Left (G47)
008 - Implausible Signal - Intermittent

00283 - czujnik prędkości koła kół; Przód lewy (G47)
008 - Niepoprawny sygnał - przerywany

Czyli by wychodziło że raczej połaczenie z sterownikiem ma tylko zły odczyt jest ? Może koronka jest walnięta lub łozysko ?


Witaj w klubie :)

Co sie dzieje na Fisie?

Ja walcze obecnie z ABS, sterownik był juz w naprawie i wszystko z nim jest dobrze <bezradny> sprawdzali 2 dni :<, czujniki sprawdzone, wiązka była sparciała akurat kable od czujników więc powymieniałem kawałki przewodów polutowałem i zaizolowałem.

Teraz chce jechać na sprawdzenie odczytów z czujników:

-auto w górę wtyczkę z ABS zdejmujesz i zdejmujesz pomiary z konkretnych pinów jeśli wszystko jest ok dla każdego koła tzn że jakaś awaria sterownika której nie widać gołym okiem.

Ja po za błędami ABS mam jeszcze błędy hamulca ręcznego wgl nie działa i sypie masą błędów.

Dodam że w blokach pomiarowych na postaju ABS widzi wszystkie koła z prędkością 1km/h po ruszeniu w moim przypadku brak zmian wartości dla lewego tylnego koła.

Być może mam coś z bieżnią nie tak, jednak wtedy nie byłoby problemu z hamulcem ręcznym i błąd wyskakiwał by po ruszeniu autem, wszystkie błędy wyskoczyły mi nagle bez zapowiedzi.

Znam przypadki że za takie błędy odpowiedzialne były Lambdy lub przepływka, jednak u mnie wszystko jest nowe.

W planie mam jechać do Marka na diagnoze z kilkoma tematami, m.i. właśnie sterownik ABS, ręce już opadają :/ jeszcze żeby było jasne co jest zepsute to bym działał, a tak nie wiadomo za co się zabrać.
 
 
KYLOmC 
Moje A8


Rocznik: 2014
Silnik cm3: 5.7
Skrzynia: Auto
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: Dodge Challneger
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lis 2014
Posty: 164
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-05-15, 15:04   

Spróbuj wymienić łożysko bo mnie się wydaje ze to coś z tym paskiem magnetycznym ..

co do błędów to tylko ten jeden mam że cos nie poprawnie oblicza ...
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2017-05-16, 10:48   

Najpierw dam do posprawdzania wartości na wtyczce, mnie sie wydaje ze i tak pewno moduł ABS padł to stało się nagle pod sklepem zgasiłem auto odpaliłem i cyrk.

Chce mieć pewność że to moduł aby nie pakować kasy w ciemno.
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.