Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 ALL ] Wymiana foteli i tapicerki  
Autor Wiadomość
Nowak_zg 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 6.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: Vette
Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 137
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-01-22, 12:16   [D3 ALL ] Wymiana foteli i tapicerki

Witam
mam pare pytan odnosnie wymiany foteli i tapicerki w a8 d3.

Jak wiadomo w a8 wystepowaly 3 rodzaje foteli ... wszystkie wytepowaly w elektryce w standardzie.
zwykle kanapy
fotele sportowe
fotele komfortowe ( w tych wystepowala wentylacja i masaz )

mam pare pytan odnosnie foteli wlasnie:
czy w a8 jest uniwersalna instalacja elektryczna poprowadzona pod fotele ?
czy np jesli kupie golasa a8 na zwyklych fotelech np tylko z podgrzewaniem to czy kupujac tapicerke komfortowa ktora bedzie miala np wentylacje lub wentylacje i masaz
bede mogl wszystko podlaczyc plug & play ?
czy np trzeba cos programowac komputerem ?
czy elektryka foteli bedzie odrazu dzialac ?
czy kostki sa takie same dla wszystkich rodzajow foteli ?
jak wiadomo fotele podstawowe nie maja regulacji dlugosci siedziska ani lamania go w polowie ? czy po wymianie tych foteli na fotele sportowe lub komfortowe beda odrazu dzialaly te regulacje ? ( czy podstawowa instalacja to obsluzy ? )
czy jesli np w a8 nie bedzie z tylu podgrzewanej kanapy a kupie tapicerke z podgrzewaniem z tylu to czy jest juz tam poprowadzona instalacja elektryczna ?

jesli ktos ma jakies uwagi to prosze o wpisanie ich tutaj

ps. szukalem tematu ale nie znalazlem podobnego wiec jesli jest taki temat to prosze o link i nagane ;)

pozdrawiam
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-01-22, 12:34   

Nowak_zg, jest tego trochę na temat foteli w Audi , przykro mi ale audi nie jest święty mikołaj i nie daje "gratisów", jak już kilku kolegów udowodniło i musieli dodawać instalacje elektryczną perełek ;-)
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
Nowak_zg 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 6.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: Vette
Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 137
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-01-22, 12:39   

no tematy sa ale nie ma tam wszystkich odpowiedzi
albo ja nie umiem szukac :)
_________________
A4 1.9TDI 140KM 300Nm -> TT 1.8T 180Km 235Nm -> S6 C5 4.2 V8 340KM 420Nm -> S6 C6 5.2 V10 435KM 540Nm -> A8 D3 4.2 V8 334KM 430Nm ( http://www.a8team.pl/a8-d...full-vt6841.htm ) -> Corvette C6 6.0 :D
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-01-22, 12:51   

Za działanie wszelkich funkcji są odpowiedzialne moduły które znajdują się pod fotelami przednimi jak założysz fotele od innego samochodu razem z tymi modułami w wyskoczy niezgodność komponentów a to tylko możesz odblokować w serwisie tylko musisz mieć pewność że fotele które zakupiłeś są z legalnego źródła bo inaczej zatrzymają Ci samochód do wyjaśnień.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-01-22, 12:59   

Nowak_zg napisał/a:
czy w a8 jest uniwersalna instalacja elektryczna poprowadzona pod fotele ?

Na pewno nie ma pełnej - układ wiązki zależy od konkretnego wyposażenia.

Nowak_zg napisał/a:
czy np jesli kupie golasa a8 na zwyklych fotelech np tylko z podgrzewaniem to czy kupujac tapicerke komfortowa ktora bedzie miala np wentylacje lub wentylacje i masaz
bede mogl wszystko podlaczyc plug & play ?

Nie.

Nowak_zg napisał/a:
czy np trzeba cos programowac komputerem ?

Tak.

Nowak_zg napisał/a:
czy elektryka foteli bedzie odrazu dzialac ?

Raczej nie, a już na pewno nie to czego wcześniej nie miałeś.

Nowak_zg napisał/a:
czy kostki sa takie same dla wszystkich rodzajow foteli ?

Nawet jeżeli same kostki są takie same to ilość pinów i ich układ nie.

Nowak_zg napisał/a:
jak wiadomo fotele podstawowe nie maja regulacji dlugosci siedziska ani lamania go w polowie ? czy po wymianie tych foteli na fotele sportowe lub komfortowe beda odrazu dzialaly te regulacje ? ( czy podstawowa instalacja to obsluzy ? )

Nie.

Nowak_zg napisał/a:
czy jesli np w a8 nie bedzie z tylu podgrzewanej kanapy a kupie tapicerke z podgrzewaniem z tylu to czy jest juz tam poprowadzona instalacja elektryczna ?

Nie.

Dodam jeszcze tylko, że kwestia zmiany foteli z podstawowych na komfortowe to w wielu przypadkach kwestia zmiany także panela (-ów) klimatronika (tam jest sterowanie ogrzewaniem oraz wentylacją foteli) oraz pewnie długie kombinacje z elektroniką i kodowanie sterowników........... pamiętaj, że elektryczny fotel kierowcy to nie tylko silniczki nim sterujące ale także pamięć jego ustawień (w przypadku posiadania FPR pamięć ustawień jest chyba jeszcze bardziej skomplikowana)......... fotel pasażera z przodu też często występuje z pamięcią ustawień więc dochodzi nastepna komplikacja.

Poza tym dołożenie nowych sterowników to prawie pewny kłopot z CP (ochroną komponentów) gdzie bez pomocy ASO się nie obejdzie............ dokładniej rzecz biorąc sterowniki w samochodzie dopisane są do konkretnego auta po numerze VIN i zamontowane w innym aucie ulegają zablokowaniu...... potrzebne jest ich odblokowanie i dopisanie numeru VIN auta w które zostały przełożone.
Przy okazji zdejmowania CP ASO sprawdza pochodzenie sterowników i jeżeli przypadkiem coś pochodziło z auta wpisanego na listę kradzionych to szykuj się na długą i mało przyjemną rozmowę z Policją (autem bez konfrontacji z Policją prawdopodobnie nawet nie wyjedziesz z ASO).

Kolega zanjac możne pewnie na ten temat dużo powiedzieć ;-)

Nowak_zg napisał/a:
ps. szukalem tematu ale nie znalazlem podobnego wiec jesli jest taki temat to prosze o link i nagane ;)

Coś słabo szukałeś bo ze dwa tematy niżej inny kolega poruszał właśnie temat wymiany tylnej kanapy bez regulacji na taką z regulacją i tak już kilka wątków z tych Twoich powyżej było poruszonych..... a już nie wspomnę o koledze zanjac który przeprowadził właśnie taką operację jakę opisujesz na swoim D3 (zmiana wszystkich foteli z podstawowych kanap na komfortowe) i o wielu szczegółach już napisał.

Naganę odpuszczam ale temat ten potraktujemy jako wiodący gdzie wszystko będzie napisane w jednym miejscu a każdy następny założony od początku powędruje już w kosmos.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-22, 13:21   

Nowak_zg napisał/a:
czy w a8 jest uniwersalna instalacja elektryczna poprowadzona pod fotele ?
czy np jesli kupie golasa a8 na zwyklych fotelech np tylko z podgrzewaniem to czy kupujac tapicerke komfortowa ktora bedzie miala np wentylacje lub wentylacje i masaz
bede mogl wszystko podlaczyc plug & play ?
czy np trzeba cos programowac komputerem ?
czy elektryka foteli bedzie odrazu dzialac ?
czy kostki sa takie same dla wszystkich rodzajow foteli ?
jak wiadomo fotele podstawowe nie maja regulacji dlugosci siedziska ani lamania go w polowie ? czy po wymianie tych foteli na fotele sportowe lub komfortowe beda odrazu dzialaly te regulacje ? ( czy podstawowa instalacja to obsluzy ? )
czy jesli np w a8 nie bedzie z tylu podgrzewanej kanapy a kupie tapicerke z podgrzewaniem z tylu to czy jest juz tam poprowadzona instalacja elektryczna ?

ad1 instalacja nie jest uniwersalna pod fotelami,
ad2.będziesz mógł podłączyć plug&play , ale pozostaje kodowanie modułu foteli i komfortu.....wszystko dopiero po zdjęciu w servisie audi "component protection".
ad.3 elektryka nie bedzie od razu działać gdyż moduły foteli będa miały inny VIN i uruchomi sie blokada "component protection".
ad.4 podstawowa instalacja to obsłuzy i bedzie to działało.....po zdjęciu blokady w servisie.
ad.5nie ma instalacji z tyłu do podgrzewania , trzeba wszystko ciagnąć , przełaczniki ,instalacje no i znów kodowanie / bardzo żmudna i skomplikowana operacja z tym grzaniem dupci z tylu/
6 . Jeśli pomogłem wciśnij Pomógł :peace:


ps.Napisz w punktach konkretnie co chcesz zrobić? Co na co zamienić........a ja w punktach jeszcze raz ci to wszystko przedstawię , i będzie to wtedy klarowne , dla nas i dla ciebie. 8-)
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-01-22, 13:30   

zanjac napisał/a:
ad2.będziesz mógł podłączyć plug&play , ale pozostaje kodowanie modułu foteli i komfortu.....wszystko dopiero po zdjęciu w servisie audi "component protection".
ad.3 elektryka nie bedzie od razu działać gdyż moduły foteli będa miały inny VIN i uruchomi sie blokada "component protection".
ad.4 podstawowa instalacja to obsłuzy i bedzie to działało.....po zdjęciu blokady w servisie.


No proszę.... widzę, że z niektórymi rzeczami trochę się myliłem :-?

Ja chętnie wrzuciłbym sobie z przodu fotele z masażem (teraz mam te fajne komfortowe ale bez masażu) a tylną kanapę podmienił bym na taką jeżdżoną czyli regulowaną elektrycznie (teraz mam tylko grzaną).......
ale nie ma ciśnienia... jak się coś trafi to może się tym zajmę a jak nie to jestem w pełni zadowolony z tego co mam :lol:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-22, 14:20   

FOSS napisał/a:
Dodam jeszcze tylko, że kwestia zmiany foteli z podstawowych na komfortowe to w wielu przypadkach kwestia zmiany także panela (-ów) klimatronika (tam jest sterowanie ogrzewaniem oraz wentylacją foteli) oraz pewnie długie kombinacje z elektroniką i kodowanie sterowników........... pamiętaj, że elektryczny fotel kierowcy to nie tylko silniczki nim sterujące ale także pamięć jego ustawień (w przypadku posiadania FPR pamięć ustawień jest chyba jeszcze bardziej skomplikowana)......... fotel pasażera z przodu też często występuje z pamięcią ustawień więc dochodzi nastepna komplikacja.

święta prawda z tą zmiana klimatronika , ale jeśli bedzie miał z grzaniem pupy stare to w nowych to pójdzie.........problem jest z tyłu (bo musi dodać panel a tu pewnie wyższa szkoła jazdy :shock:

[ Dodano: 2012-01-22, 14:23 ]
Nowak_zg napisał/a:
czy kostki sa takie same dla wszystkich rodzajow foteli ?

pod przednimi fotelami kostki sa takie same , są kolorami i sie nie pomylisz ale moga mieć różne piny..............trzeba mieć klienta ze schematami elektrycznymi ,bo wiem ,ze można trafić na minę z tymi fotelami i elektryka będzie skopana.
 
 
Nowak_zg 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 6.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: Vette
Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 137
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-01-22, 16:15   

dzieki za wyjasnienie

a8 dopiero szukam ... nic pilnego
jak sie trafi cos to po prostu kupie
nie spieszy mi sie bo caly czas mam czym jezdzic :)

jak znajde auto dopiero wtedy swoje bede wystawiac ... dlatego tak jak pisalem wyzej bez pospiechu

http://szukaj.pl.mobile.e...005&tabNumber=2 <-- myslalem nad ta sztuka ale pare rzeczy mi nie pasuje.

1. auto jest z belgii a nie z niemiec
2. po auto mam troche kilometrow ... bo stoi prawie pod holandia
3. przebieg nie jest zachwycajacy ( chociaz epwnie prawdziwy a nie to co u nas te wszystkie 'perelki' co maja 150 000km ;)
4. spasowanie tylnej klapy i brak znaczka na niej ....

ale plusem jest to ze biorac ja mam calkiem fajne wyposazenie
1. czarny LONG
2. 4 x masaz
3. 4 x wentylacja
4. 4 x podgrzewanie
5. 4 strefowy klimatronik
6. keyless go
7. distronic

czyli to na czym mi najbardziej zalezy ;)

Ogolnie chcialbym znalezc jakas z fotelami komfortowymi ( z masazem, wentylacja i podgrzewaniem ) ... lub jesli sie nie uda to chociaz ze sportowymi z podgrzewaniem ( bo jak wiadomo wentylacja i masaz nie sa tam dostepne )

siedzialem w tych i tych i sportowe wydaja mi sie wygodniejsze ...... aczkolwiek wolalbym komforty jeslibyly by na full opcji.

Ale jak wiadomo nie zawsze sie trafi to co sie chce kupujac uzywane auto dlatego wolalem wczesniej zapytac ile bede musial zmieniac jesli np trafi mi sie dobra sztuka ale z biednymi fotelami :) .
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-22, 21:35   

Nowak_zg napisał/a:
np trafi mi sie dobra sztuka ale z biednymi fotelami

tak...,tak..., biedne A8 :D :D :D
 
 
arektoporski 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 3.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Arek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 93
Skąd: Gdynia/Floro
Wysłany: 2013-11-02, 20:15   

jestem po wymianie przednich foteli , moje byly el. regulowane i podgrzewane mialy tez lamane plecy i postanowilem zmienic je na fotele na maxie czyli z wentylacja i masazem , wyszlo swietnie a sama zmiana bez zadnych problemow , cztery sruby od mocowania fitela , odpiecie kostek i wywalilem fotel , poprzekladalem sterowniki foteli zeby nie jechac na CP do ASO , i nowe fotele do srodka potem podlaczylem kostki z moim sterownikiem , ten od wentylacji byl juz podpiety i przykrecilem cztery sruby , fotel na miejscu , nastepnie wymiana klimatronika zeby oobslugiwal wentylacje , no i tu musialem jechac do ASO na zdjecie CP , potem wyjalem kostke od klimatronika ta po prawej stronie , z tego co pamietam trzy kable , polaczylem je razem i po sprawie , jeszcze tylko kodowanie i wszystko smiga poprawnie , bede tez robil tyl fotele czekaja w garazu , bedzie z nimi raczej wiecej pracy bo obecnie mam kanape i tylko grzanie dupy a mam zamiar miec tez masaz i wentylacje razem z pelna regulacja wiec jak zmienie i nie zapomne to napisze co i jak

pozdrawiam
_________________
Moj Retrofit :)

Tylna klapa el. ,Dociagi ,Tylne drzwi rolety el. ,Hak holowniczy ,Webasto T90 ,TPMS ,Kierownica F1 (lopatki) ,Brama garazowa ,Kamera Cofania ,TV ,AMI ,Asystent Pasa ,Lodowka :) ,Zderzak S8 po lifcie ,Asystent Toru Jazdy, zmiana BOSE na BANG&OLUFSEN

ROBIE
RSE DVD

PLAN
szukam podpowiedzi , co jeszcze moge zrobic ?
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-03, 09:20   

arektoporski napisał/a:
potem wyjalem kostke od klimatronika ta po prawej stronie , z tego co pamietam trzy kable , polaczylem je razem i po sprawie , jeszcze tylko kodowanie

mógłbyś mi napisać po co ta kostkę połączyłeś? tam są z tego co pamiętam cztery kostki A,B,C i D.

[ Dodano: 2013-11-03, 09:23 ]
arektoporski napisał/a:
poprzekladalem sterowniki foteli zeby nie jechac na CP do ASO

to trochę dziwne gdyż sterowniki starsze nie obsługują tych dodatkowych funkcji nawet po przekodowaniu, są o innych numerach i mają piny w innych miejscach, napisz jak tego dokonałeś, ja zmieniałem ze zwykłych na masaże i nie dało rady , tak też powiedzieli w ASO Audi Danelczyk :?:
 
 
arektoporski 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 3.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Arek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 93
Skąd: Gdynia/Floro
Wysłany: 2013-11-03, 09:26   

Ta kostka jest powiedzmy jak siedzisz jako kierowca to po prawej stronie z tylu klimatronika , a polaczenie musialo nastapic dlatego ze w fotelach z wentylacja podgrzewane dupy sterowane sa ze sterownika wentylacji a nie besposrednio z klimatronika

Pozdrawiam
_________________
Moj Retrofit :)

Tylna klapa el. ,Dociagi ,Tylne drzwi rolety el. ,Hak holowniczy ,Webasto T90 ,TPMS ,Kierownica F1 (lopatki) ,Brama garazowa ,Kamera Cofania ,TV ,AMI ,Asystent Pasa ,Lodowka :) ,Zderzak S8 po lifcie ,Asystent Toru Jazdy, zmiana BOSE na BANG&OLUFSEN

ROBIE
RSE DVD

PLAN
szukam podpowiedzi , co jeszcze moge zrobic ?
 
 
orkaskawina 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 6.0
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8 D3 W12 A6 C5 2.5 TDI
Pomógł: 21 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 467
Skąd: Skawina
Wysłany: 2013-11-03, 14:06   

Też chętnie założył bym sobie grzane dupki z tyłu tylko czy da się same maty przełożyć do mojej tapicerki kanapy czy trzeba całą kanapę zakładać i wiadomo resztę komponentów.
_________________
Odis Ellsa 5.3 baza 2016
http://chomikuj.pl/orkaskawina
VCDS , ODIS-s -e
 
 
arektoporski 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 3.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Arek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 93
Skąd: Gdynia/Floro
Wysłany: 2013-11-03, 16:43   

Jasne ze sie da :) sciagasz tapicerke przyklejasz mate z wypuszczonym kablem , ciagniesz instalacje zgodnie z elsa , kodowanie i po sprawie :) mam gxzies same poduchy z tylnych foteli jak co to moge zrobic zdjecie i podeslac

Pozdrawiam
Arek
_________________
Moj Retrofit :)

Tylna klapa el. ,Dociagi ,Tylne drzwi rolety el. ,Hak holowniczy ,Webasto T90 ,TPMS ,Kierownica F1 (lopatki) ,Brama garazowa ,Kamera Cofania ,TV ,AMI ,Asystent Pasa ,Lodowka :) ,Zderzak S8 po lifcie ,Asystent Toru Jazdy, zmiana BOSE na BANG&OLUFSEN

ROBIE
RSE DVD

PLAN
szukam podpowiedzi , co jeszcze moge zrobic ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.