Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D4 ALL ] Keyless go - zabezpieczenie auta przed kradzieza  
Autor Wiadomość
Unseen 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 2967
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: A
Jeżdzę: A8 D4 Black Edition 2017
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 111
Skąd: UK
Wysłany: 2018-11-12, 20:58   

panton napisał/a:
b.a, wykup sobie porządne ubezpieczenie i daj spokój z druciarstwem w stylu odcinki, chowanie kluczyka do pokrowca ala klatka faradaya czy o zgrozo wyłączanie kessy
uwierz na słowo - D5 otwierana jest do 3min....

Chowanie kluczyka do pokrowca jest o wiele latwiejsze i tansze niz bujanie sie z ubezpieczeniem w sprawie odszkodowania i szukanie nowego samochodu. Ja bym wylaczyla keyless, jakby byla taka opcja w ustawieniach. Wiem, ze w innych modelach Audi jest.
_________________
Spalanie Audi S8 D4 2015
Spalanie Audi A8 D4 3.0 TDI 2017
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-13, 00:25   

bez Twojego kluczyka czy dostępu do niego ktoś kto jest w temacie poradzi sobie w 2-3min max..... A8/S8 nie tylko na walizkę robią... (zresztą ta metoda jest wykorzystywana przez ludzi, którzy nie mają pojęcia co robią....i zaczynają przygodę w branży)
W momencie kiedy auto zginie to ubezpieczyciel w PL i tak przeciągnie na tyle na ile się da i metoda kradzieży nie będzie miała większego znaczenia.
 
 
Karizmo 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 171
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-13, 06:38   

pioter napisał/a:
Zobacz czy kradną ósemki , nasz kolega z forum co zajmuje się zawodowo zwalczaniem kradzieży aut kiedyś napisał że wyłudzenie odszkodowania ( fikcyjna kradzież ) to jedyne z czym się można spotkać w przypadku ósemki . To nie jest popularne auto które można później przerobić albo sprzedać na części .


Nie wiem skąd czerpiesz takie głupoty ale przynajmniej nie powtarzaj tego innym.

Wpisz sobie na allegro przód A8 i zobacz ile jest ofert całych przodów, zapewniam cię że 90% nie pochodzi z legalnego źródła, sam handluje klamotami tylko że do Fiata. 80% przypadków uszkodzeń to walnięcie w przód a jak masz cały przód to zapewne bardziej się opłaca naprawa pojazdu niż jego rozebranie.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-11-13, 07:36   

Karizmo napisał/a:
Wpisz sobie na allegro przód A8 i zobacz ile jest ofert całych przodów, zapewniam cię że 90% nie pochodzi z legalnego źródła, sam handluje klamotami tylko że do Fiata. 80% przypadków uszkodzeń to walnięcie w przód a jak masz cały przód to zapewne bardziej się opłaca naprawa pojazdu niż jego rozebranie.

Nie przyrównuj Fiata do A8 :D Żadna reguła dotycząca Fiata tutaj się nie sprawdza. Jak dobrze zerkniesz to ceny D3 od 20tys do 70tys za podobne wyposażenia czy roczniki nawet. Nie bez powodu. Tu nie musi być walony aby go rozebrać, wystarczy drobna dolegliwość(na pierwszy rzut oka). Auto drogie w naprawie więc większość aut z dolnej półki cenowej opłaca się rozbierać na klamoty. I, o dziwo, większość "nie bite", ładnie wyglądające z całym przodem...

Co do wypowiedzi piotera to nie wiem, ale jeśli rzeczywiście mamy tu kogoś takiego i tak powiedział to czemu by mu nie wierzyć?
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Unseen 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 2967
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: A
Jeżdzę: A8 D4 Black Edition 2017
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 111
Skąd: UK
Wysłany: 2018-11-13, 08:52   

panton napisał/a:
bez Twojego kluczyka czy dostępu do niego ktoś kto jest w temacie poradzi sobie w 2-3min max..... A8/S8 nie tylko na walizkę robią... (zresztą ta metoda jest wykorzystywana przez ludzi, którzy nie mają pojęcia co robią....i zaczynają przygodę w branży)
W momencie kiedy auto zginie to ubezpieczyciel w PL i tak przeciągnie na tyle na ile się da i metoda kradzieży nie będzie miała większego znaczenia.

W UK, w tej chwili, 30-40% kradziezy samochodow jest powiazane z keyless. Chowajac kluczyk do saszetki (innego zabezpieczonego miejsca w domu) zmniejszam ryzyko kradziezy. Prosta czynnosc, nie kosztujaca wiele czasu, ani wysilku.

Kolejne metoda kradziezy drozszych aut, to wlamywanie sie do domu po kluczyki. To tez moge ograniczyc do pewnego stopnia. A jak mi ukradna samochod z lotniska, to juz nic na to nie poradze, nie mam na to wplywu. Ale skoro nie ukradli mi S8 w Liverpoolu, to chyba nie musze zbytnio sie przejmowac. Kto by chcial zwykle A8? Kola sa chyba bardziej atrakcyjne niz caly samochod (widzialam, ze te czasami kradna z parkingow hotelowych).

Uwazam, ze warto podjac proste czynnosci ograniczajace kradziez, niz ich nie podejmowac i potem tracic czas na rozmowy z firma ubezpieczeniowa i placenie wiecej za rok, bo byla szkoda.
_________________
Spalanie Audi S8 D4 2015
Spalanie Audi A8 D4 3.0 TDI 2017
 
 
pioter 
Master MOD



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2 AHC
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1789
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2018-11-13, 09:23   

Karizmo napisał/a:


Nie wiem skąd czerpiesz takie głupoty ale przynajmniej nie powtarzaj tego innym.

Wpisz sobie na allegro przód A8 i zobacz ile jest ofert całych przodów, zapewniam cię że 90% nie pochodzi z legalnego źródła, sam handluje klamotami tylko że do Fiata. 80% przypadków uszkodzeń to walnięcie w przód a jak masz cały przód to zapewne bardziej się opłaca naprawa pojazdu niż jego rozebranie.


Znasz kogoś osobiści komu ukradli osiem czy słyszałeś od kolegi kolegi który ma kuzyna któremu podobno ukradli ?
_________________
ex : A8 D2 95r 4.2
A8 D3 03 4.2
A8 D4 12 4.2TDI
 
 
Karizmo 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 171
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-13, 10:30   

Zaskoczę cię bo nie znam nikogo komu ukradli, ale znam kilku po tej drugiej stronie, naprawdę jak czytam takie wypociny jak tu wymazujecie to mnie śmiech ogarnia niesamowity.

Się naczytacie tvn turbo i będzie chodzić i się mądrzyć. Ja na to nic nie poradzę.
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-13, 14:43   

Karizmo napisał/a:
Nie wiem skąd czerpiesz takie głupoty ale przynajmniej nie powtarzaj tego innym.

Wpisz sobie na allegro przód A8 i zobacz ile jest ofert całych przodów, zapewniam cię że 90% nie pochodzi z legalnego źródła, sam handluje klamotami tylko że do Fiata. 80% przypadków uszkodzeń to walnięcie w przód a jak masz cały przód to zapewne bardziej się opłaca naprawa pojazdu niż jego rozebranie.


Tak ale wiele części ma swoje numery, a jak pojedziesz do ASO to szybko to wychodzi czy jest kradzione
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5071
Skąd: Těšin
Wysłany: 2018-11-13, 15:11   

To się tyczy tylko modułów/sterowników (głównie tych z CP), a nie blacharki.
_________________
Black Cars Matters
 
 
Karizmo 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 171
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-13, 15:31   

Dokładnie jak kolega wyżej, a o tym wiedza i tego nie sprzedają. Jedź kupić silnik czy wiązkę, lub cokolwiek i zobacz czy ma naklejki orginalne AUDI, nawet jednej nie znajdziesz.

Ewentualnie nr zapisany na kartce.

Jak zginęło ci auto i chcesz je odnaleźć to szukaj po blachach po ogłoszeniach ;-)
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-14, 07:13   

Karizmo napisał/a:
Dokładnie jak kolega wyżej, a o tym wiedza i tego nie sprzedają. Jedź kupić silnik czy wiązkę, lub cokolwiek i zobacz czy ma naklejki orginalne AUDI, nawet jednej nie znajdziesz.

Ewentualnie nr zapisany na kartce.

Jak zginęło ci auto i chcesz je odnaleźć to szukaj po blachach po ogłoszeniach ;-)


Pewnie tak, ale generalnie modelu D4 nie jest jeszcze dużo, zobacz nawet liczbę ogłoszeń w necie, dlatego dziwi mnie, że to niby takie popularne auto do kradzieży.
Rozumiem A4 , Passat, auta, które są mega popularne.Ale takie D4 to może 200 sztuk na ogłoszeniach...
 
 
Karizmo 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 171
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-14, 08:08   

I co z tego, tego się nie liczy na popularność, tylko cenę auta i części.
Przody do D4 chodzą po 25-35 koła, a już są do D5 i powiedz mi skąd to mają ?

Ja sam jak kupuje coś większego to wole osobiście odebrać byle by ślad nie pozostał bo później ci auto zarekwirują. Wystarczy że zobaczą komu gość wysyłał, ale na szczęście jeszcze tak dokładnie to nie szukają bo nie opłacalne.
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-14, 08:23   

Karizmo napisał/a:
I co z tego, tego się nie liczy na popularność, tylko cenę auta i części.
Przody do D4 chodzą po 25-35 koła, a już są do D5 i powiedz mi skąd to mają ?

Ja sam jak kupuje coś większego to wole osobiście odebrać byle by ślad nie pozostał bo później ci auto zarekwirują. Wystarczy że zobaczą komu gość wysyłał, ale na szczęście jeszcze tak dokładnie to nie szukają bo nie opłacalne.


No ale dla chyba dla handlarza lepiej jest sprzedawać coś co jest popularne, i nie wymaga utopienia dużej kasy na nieznany okres czasu? To tak samo jak handlowanie luksusowymi autami, zysk większy ale mniej pewny
Przez rok obserwowałem ogłoszenia D4 kiedyś. Przez rok było ok 70 ogłoszeń , z czego 90 % tych samych..:)
 
 
Karizmo 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 171
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-14, 08:54   

Źle to ogarniasz, siedzę w temacie części od jakiś 15 lat i wiem co mówię.

Takie D4 od złodzieja kupujesz za jakieś 20-30 koła, sprzedajesz przód i się zwraca całe auto, reszta zarobek. Jak wcześniej pisałem nie rozbiera się aut legalnych bo jeszcze są za drogie. Lepiej i łatwiej jest naprawić i sprzedać.
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-14, 10:27   

Karizmo napisał/a:
Źle to ogarniasz, siedzę w temacie części od jakiś 15 lat i wiem co mówię.

Takie D4 od złodzieja kupujesz za jakieś 20-30 koła, sprzedajesz przód i się zwraca całe auto, reszta zarobek. Jak wcześniej pisałem nie rozbiera się aut legalnych bo jeszcze są za drogie. Lepiej i łatwiej jest naprawić i sprzedać.


Pewnie masz rację, ja myślałem o bardziej legalnych częściach ( sam kupowałem używaną elektronikę do D4 i była legalna, na FV i sprawdzona w ASO) więc pewnie jak zawsze są 2 drogi zakupu ... :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.