Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie regenerować konwerter - sprzęgło hidrolinetyczne  
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-08, 21:18   

Kompletna bo w ASB masz to co jest w konwerterze i to co zleci z miski.
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2016-05-08, 23:45   

SobolA8 napisał/a:
A teraz jak odesla konwerter to mam go zalać olejem ? Zdjąć miskę zlać Stary olej i do miski wlać na podłodze jak jest skrzynia czy na aucie ?, zamawiam z IC zestaw od zfa olej z uszczelką i filtrem - to to hedzie kompletna wymiana oleju czy nie ?

Do wymiany konwertera skrzynia musi być zdjęta.

W między czasie przedmuchać węże od chłodnicy oleju. Nowy konwerter zalewasz olejem (około litry) i zakładasz na wałki w skrzyni. Musisz go prawidłowo włożyć aby wycięcia na szyjce weszły w zęby koła pompy oleju. Skrzynie zakładasz, skręcasz, przykręcasz konwerter. Odkręcasz miskę, zlewasz płyn, wymieniasz filtr. Czyścisz wszystko i składasz do kupy. Wstępnie wlewasz olej wężykiem aż zacznie kapać z otworu, druga osoba odpala silnik a ty musisz dolewać olej aż zacznie znowu wykapywać i zakręcasz korek ręką. Następnie trzeba przelecieć każdy z pozycji na lewarku i poczekać po parę sekund aby olej rozprowadzić wszędzie. Następny krok to podpięcie kompa i odczytanie temperatury. Przy 30st odkręcasz i patrzysz czy wykapuje lub nie. Jeśli nie dolewasz, natomiast gdy wycieka to pozwalasz wylecieć nadmiarowi. Max przy 40st zakręcasz korek i jazda testowa.

Z IC przepłacisz. Olej mobil lt71141 (rozlewają po 10l na alle) tańszy, filtr z ASO i ZF to filtron więc zawsze parę zł w kieszeni (na żadnym z serwisów na filtrze nie ma znaczków ZF czy vw ccco)
_________________
 
 
Marcin23 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2016
Posty: 12
Skąd: DKL
Wysłany: 2016-05-09, 22:26   

SobolA8 napisał/a:
A robił ktoś w Avanti ?? 700zł za regenerację konwertera. Po rozmowie z Panem wydawało sie że zna temat.


Odradzam w 100% firmę Avanti z Kielc!!! Ja od dwóch tygodni zmieniam pompę wspomagania regenerewaną właśnie w tej nieszczęsnej firmie! Dziś okazało się, że po regeneracji pompa zamiast tłoczyć to zasysa olej! Nie wiem jak tym magikom się udało to zrobić, ale z pewnością łatwe to nie było, bo sami twierdzili, że się tak nie da. Teraz zobaczymy czy zwrócą pieniądze za regenerację jak im odeślę pompę, bo już mi zapowiedzieli, że pieniędzy za mechanika który dwa razy demontował i zakładał tą spartaczoną przez nich pompę mi nie zwrócą. To się nazywa podejście do klienta!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.