Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Kupiłem A8 i jestem bardzo zadowolony  
Autor Wiadomość
Mat 
Użytkownik



Rocznik: 2009
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 i A4 2.5TDI kabriolet
Wiek: 48
Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-04, 23:20   Kupiłem A8 i jestem bardzo zadowolony

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem ciemnozielonego A8 4.2TDI z 2009 roku. Udało mi się go kupić naprawdę okazyjnie z paru względów. Po pierwsze i najważniejsze - reklama dźwignią handlu, a jak ktoś nie umie robić porządnych zdjęć, to klientów będzie ze świecą szukać. Po drugie, auto jest czteroosobowe, więc większość klientów go skreślało, bo w końcu lepiej mieć możliwość przewozu 5, a nie 4 osób w tak dużym aucie. Dla mnie to nie robi jednak różnicy, bo najczęściej jeżdżę z dzieckiem, czasem w 3. A po trzecie beżowa tapicerka. Tutaj akurat okazało się, że ktoś zmyślnie dobrał dół wykładziny, na taką niebrudzącą i nakrapianą, także dużo bardziej praktyczną niż ta, jaką mam w kabriolecie. Mnie beż nie przeszkadza, bo dbam o tapicerkę, skórę, pielęgnację itd. Tak to więc było i w przypadku mojego auta. Długo się "bujali" zanim znaleźli klienta. Ja go widziałem wcześniej, ale nie chciałem drugiego auta z beżowym wnętrzem (mam już takie A4 kabrio). Poza tym szukałem tak do 160-180tys km przebiegu. Ten mój ma 211tys.

Korzystając z okazji, na łamach tego forum, chciałbym bardzo serdecznie podziękować Michałowi Wruszakowi, który zechciał mi zupełnie bezinteresownie pomóc, w miarę swoich możliwości, w sprawdzaniu samochodów. <brawo2>
Byłem przekonany, mimo zapewnień sprzedawcy o super stanie auta, że to auto to zwyczajny kondon i naciąganie. Postanowiłem zaryzykować i wybrać się w podróż do Niemiec...
Jakież było moje zdziwienie, jak zobaczyłem w jakim stanie jest jego wnętrze, poza dwoma drobnymi elementami, które zaginęły, wnętrze prezentuje się praktycznie bez zarzutu. Samochód sprawdziłem miernikiem lakieru i tu wyszła taka nieścisłość, że sprzedawca zapewniał, o tym, iż samochód jest bezwypadkowy. W istocie jest. Miał przelakierowane tylko drzwi kierowcy, reszta blach ma oryginalną grubość lakieru. Poza tym sprawdziłem go WAGiem i nie wykazało żadnych błędów. A po jeździe próbnej byłem 100% przekonany o kupnie tego samochodu, szczególnie, że właściciel dał mi wolną rękę i nie pojechał z nami na nią. Nie chciał ani grosza już opuścić, twierdząc, że w zeszłym tygodniu opuścił 1500 euro. Jest to prawdą, bo samochód kosztował początkowo około 24-25tys euro, pod koniec zimy.
Jedyne, z czego nie jestem zadowolony, to kolor. Nie jest zupełnie w moim guście, poza tym szybko się brudzi, widać kurz i ciężko go ładnie wypolerować. Po umyciu zostają smugi. Może w przyszłości dam do oklejenia folią na jasny grafit. Mniejsza z tym.
Najważniejsze, że samochód technicznie jest w stanie bardzo dobrym i nie ma rzeczy, która by nie działała, albo czegoś by brakowało. <hura>
Jestem zadowolony. A jak mocno, czas pokaże... :)
Pozdrawiam forumowiczów.

DSC00049.jpg
By night :)
Plik ściągnięto 1639 raz(y) 82,77 KB

_________________
Przewaga dzięki technice ;)
 
 
Inter32 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 233
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2014-07-05, 09:44   

zielona butelka to ładny kolor na pewno lepszy niż srebrny, nikt mi nigdy nie powiedział że to brzydki kolor
 
 
Mat 
Użytkownik



Rocznik: 2009
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 i A4 2.5TDI kabriolet
Wiek: 48
Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-05, 12:14   

Inter32 napisał/a:
zielona butelka to ładny kolor na pewno lepszy niż srebrny, nikt mi nigdy nie powiedział że to brzydki kolor


To taka bardzo ciemna zieleń, patrząc pod słońce można odnieść wrażenie, że to czerń...O gustach się nie dyskutuje. Co kto tam lubi. Znajomym i moim Rodzicom podoba się, natomiast ja osobiście wolałbym srebrny, albo szary metalik ze względów czysto praktycznych. Cóż, jak się nie kupuje w salonie, to nie można mocno wybrzydzać.
:)

[ Dodano: 2014-07-06, 15:42 ]
Wrzucam jeszcze parę dodatkowych zdjęć, jakby ktoś był ciekawy i chciał popatrzeć.
<aparat>











Jakby ktoś miał pytania odnośnie sprowadzenia takiego i innego modelu Audi chętnie służę pomocą i pomagam w sprowadzeniu takich aut z krajów niemieckojęzycznych i Niderlandów.
Pozdrawiam
:)
_________________
Przewaga dzięki technice ;)
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2014-07-06, 22:29   

Mat, musisz coś zrobić bo fotki nie chodzą ;)
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
Mat 
Użytkownik



Rocznik: 2009
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 i A4 2.5TDI kabriolet
Wiek: 48
Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-07, 06:41   

ernesto napisał/a:
Mat, musisz coś zrobić bo fotki nie chodzą ;)

Nie wiem czemu. :(
Wczoraj też miałem problem z nimi...
Jak nie będzie działać na tym fotosiku, to postaram się je przenieść do Imageshack. :)
Mnie teraz działają, nie wiem jak innym...?
_________________
Przewaga dzięki technice ;)
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-07-07, 07:36   

Teraz są fotki widoczne.
 
 
Druss 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D2 4.2 ; W203
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 290
Skąd: Grodzisk Maz
Wysłany: 2014-07-07, 07:48   

Cytat:
Jedyne, z czego nie jestem zadowolony, to kolor. Nie jest zupełnie w moim guście, poza tym szybko się brudzi, widać kurz i ciężko go ładnie wypolerować.

To popraw swoją technikę. To nie wina lakieru że Ty nie umiesz go "polerować".
_________________

 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2014-07-07, 09:21   

Teraz działają ;) ja przerzuciłem się na pokazywarka.pl ;)

Wracając do tematu, autko śliczne, ba :) oba autka ;)
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2014-07-08, 11:34   

Otwarte i w odpowiednim już dziale forum ;)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
robertas 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2, D3, Allroad, 80
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 1605
Skąd: ślask
Wysłany: 2014-07-08, 12:59   

Jak dla mnie swietna jest ;) Butelkowa zielen ma w sobie to cos ;) A wnetrze, to moja ulubiona kombinacja kolorystyczna ;) Bezawaryjnosci i szerokosci zycze... Kawal naprawde godnego samochodu ;)
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
Mat 
Użytkownik



Rocznik: 2009
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 i A4 2.5TDI kabriolet
Wiek: 48
Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-08, 13:11   

robertas napisał/a:
Jak dla mnie swietna jest ;) Butelkowa zielen ma w sobie to cos ;) A wnetrze, to moja ulubiona kombinacja kolorystyczna ;) Bezawaryjnosci i szerokosci zycze... Kawal naprawde godnego samochodu ;)

Dziękuję uprzejmie. :)
Kupiłem go w miejscowości Donauwort, tak na lewo od Ingolstadt, patrząc na mapę. Co ciekawe mój kabriolet tam też służył poprzedniej właścicielce i pewnie to było jakimś czynnikiem przekonującym, aby tam pojechać. Obawiałem się przy przyjeździe zaglądnąć za szybę i zacząłem go od razu sprawdzać miernikiem lakieru. Bałem się zniszczonej skóry, poplamionego jasnego wnętrza, połamanych detali. Teraz z autami bywa różnie. Czasem się coś trafi naprawdę wartego uwagi, a czasem nie. Loteria. Chociaż oczywiście w Niemczech bardziej dbają o auta niż u nas. Także ciekawość przeważyła i był mały szok. :o Auto wygląda jak na zdjęciach. Jedynie co zrobiłem po powrocie, to wyczyściłem skórę specjalnym mleczkiem do skór i nałożyłem środek pielęgnacyjny. Fotela kierowcy jeszcze nie zdążyłem. :) Zrobię przy jak upały zelżą...
_________________
Przewaga dzięki technice ;)
Ostatnio zmieniony przez Mat 2014-07-08, 21:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2014-07-08, 19:26   

Łukasz, autko bardzo ładne i najważniejsze, że Tobie się podoba. To Ty masz być zadowolony. Zieleń jest z grupy ciemnych lakierów i przepięknie będzie wyglądać po umyciu, ale spoko. Udaj się do człowieka, który się zna na lakierach i polerowaniu lakieru - niech sprawdzi, czy rzeczywiście polerka jest potrzebna. w A8 są twarde lakiery i trzeba umieć się z nimi obchodzić. Po umyciu polecam wycieranie auta do sucha ściereczką z mikrofibry gładkiej , takiej bez żadnych frędzelków, ścieramy oczywiście na mokro. Druga ściereczka do czyszczenia wnętrza. Na lakier polecam twardy wosk - na forum chłopaki sporo o tym piszą i wierz mi, znają się na tym (wiele sposobów wypróbowano). Do mycia skór dobrze nadają się zwykłe mydełko dla dzieci i ciepła woda. I to tyle przy A8. Niech Ci dobrze, długo i bezawaryjnie służy. Pozdrawiam
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
Mat 
Użytkownik



Rocznik: 2009
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 i A4 2.5TDI kabriolet
Wiek: 48
Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-08, 19:49   

pebo napisał/a:
Łukasz, autko bardzo ładne i najważniejsze, że Tobie się podoba. To Ty masz być zadowolony. Zieleń jest z grupy ciemnych lakierów i przepięknie będzie wyglądać po umyciu, ale spoko. Udaj się do człowieka, który się zna na lakierach i polerowaniu lakieru - niech sprawdzi, czy rzeczywiście polerka jest potrzebna. w A8 są twarde lakiery i trzeba umieć się z nimi obchodzić. Po umyciu polecam wycieranie auta do sucha ściereczką z mikrofibry gładkiej , takiej bez żadnych frędzelków, ścieramy oczywiście na mokro. Druga ściereczka do czyszczenia wnętrza. Na lakier polecam twardy wosk - na forum chłopaki sporo o tym piszą i wierz mi, znają się na tym (wiele sposobów wypróbowano). Do mycia skór dobrze nadają się zwykłe mydełko dla dzieci i ciepła woda. I to tyle przy A8. Niech Ci dobrze, długo i bezawaryjnie służy. Pozdrawiam

Dziękuję za życzenia i Twoje rady. :)
Skorzystałem z takiej właśnie z mikrofibry i efekt jest dużo lepszy, niż wcześniej. <hihi>
A co do skóry to wolę już środki od kolegi, który zajmuje się szyciem skóry, renowacją i pielęgnacją tejże. Są sprawdzone i dobre. Także używam ich od paru lat i są naprawdę świetne i mało inwazyjne, a co też ważne ekologiczne.
Co do wosku, to zastanawiam się nad takim koloryzującym ciemnozielonym od "żółwia". <hmm>
_________________
Przewaga dzięki technice ;)
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2014-07-08, 19:53   

W A8 skóra jest naprawdę dobrej jakości, ale skoro masz temat obcykany, to spoko. Twarde woski polecam, choć chyba będzie trudno znaleźć koloryzujący. Ja robię taki motyw, że do twardego wosku (dobrze mi się sprawdza wosk Formula) dodaję koloryzujący - trzeba tylko oba bardzo dokładnie wymieszać - efekt wymiata.
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
Mat 
Użytkownik



Rocznik: 2009
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 i A4 2.5TDI kabriolet
Wiek: 48
Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-08, 19:57   

pebo napisał/a:
W A8 skóra jest naprawdę dobrej jakości, ale skoro masz temat obcykany, to spoko. Twarde woski polecam, choć chyba będzie trudno znaleźć koloryzujący. Ja robię taki motyw, że do twardego wosku (dobrze mi się sprawdza wosk Formula) dodaję koloryzujący - trzeba tylko oba bardzo dokładnie wymieszać - efekt wymiata.

Czym nakładasz taki twardy wosk?
Gąbką, czy ścierką z mikrofibry? Czym potem go polerujesz?
_________________
Przewaga dzięki technice ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.