Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Lakiernik Warszawa i okolice  
Autor Wiadomość
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-11-16, 16:19   

kazda robota i tak wychodzi innaczej wy to widze macie stoicki spokuj z szukaniem lakiernika, ja juz bym 3x zdazyl auto polakierować albo bym wymienil maske w swoim kolorze a nie szczypał sie z szukaniem komory :D i moze wlasnie dlatego tak duzo kasy poszlo na moje auto kto to wie... czasem im szybciej tym gorzej wiadomo :) ale ja zawsze w gorącej wodzie jestem kąpany :)
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
VanDyke 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4700
Skrzynia: Quadra Track II
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Jeep Grand Cherokee
Pomógł: 11 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 783
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-16, 16:35   

Jeszcze nie mamy zamontowanych z pontonem klap od eSek więc nie ma na razie pośpiechu z tym lakiernikiem :) Ale dobrze mieć już jakieś namiary.

Ja też jestem w gorącej wodzie kąpany i wiem jak to wpływa na zasobność portfela ;)
_________________
Kontakt: nick + @wp.pl
 
 
wedka 
Moje A8


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Andrzej
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 72
Skąd: Zamość/Warszawa
Wysłany: 2015-11-16, 18:27   

Jestem zadowolony połowicznie - lakierowanie i wyrównanie przetarć na zderzakach wyszło fajnie, niestety montaż dosyć przeciętnie. Najlepszą opcją byłoby własnoręczne zdemontowanie zderzaków i oddanie do lakierowania, później montaż również samemu. Akurat nie miałem takiej możliwości i musiałem zlecić wszystko lakiernikowi.

Mam jakieś fotki, ale w komórkowej jakości chyba nie będzie za wiele widać.

Na zdjęciu widać schowany czujnik parkowania (teraz już dobre zdjęcie, wcześniej coś źle mi się wkleiło;)
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-11-16, 21:21   

lakiernik bez komory jest dla mnie skreślony.........(i gadanie w stylu zaje...super...dokładny....ma specjalnie przygotowane pomieszczenia itp. itd. do mnie nie przemawiają).......malowałem u takiego polecanego speca w piwnicy (czytaj bez komory) i polakierował maskę i zderzak (odpryski od kamieni) ale nie jest to perfekcyjna robota dlatego szukamy cierpliwie kogoś kto ma wiedzę, umiejętności i sprzęt by wykonać robotę na tip top..... tym bardziej, że chcę wsadzić zderzak od S8 nowy i dlatego szukam zajebisteeego lakiernika
moja klapa od Ski jest w moim kodzie lakieru i odcieniu - oddałem do chłopaków od detalingu... poszła korekta... powłoka taka jak na aucie więc tylna klapa będzie w ori lakierze :)
chyba, że w słoneczny dzień czegoś się dopatrzę lub ktoś ze znajomych wtedy poleci do lakierni
 
 
mkbewe 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip EYC GQF
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 1063
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-11-16, 21:26   

panton, sam lakieruje w garażu ale swojego auta bym nie polakierował :P heh
za dużo śmieci, zupełnie inna robota niż w profi czystej i zadbanej kabinie, poprostu jak się oczekuje ideału to bez zadbanej i czystej kabiny się nie da, wartunków nie przeskoczysz bo jak zaczniesz potem przycinać śmieci to wychodzi np za gładko itd...
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-11-17, 01:20   

panton napisał/a:
lakiernik bez komory jest dla mnie skreślony.........(i gadanie w stylu zaje...super...dokładny....ma specjalnie przygotowane pomieszczenia itp. itd. do mnie nie przemawiają).


to że trafiłeś na partacza nie znaczy że wszyscy partaczą, żebyś się nie zdziwił po lakierowaniu w komorze :) ja miałem malowany zderzak przedni nissana w komorze i po 2 latach wszystko odpadło od 1 uderzenia kamieniem zaczął się kruszyć i odpadać całymi płatami

nie wiem na co czekasz , ja bym jechał do ASO a nie płakał że komory nie ma nikt pod domem :) płacisz = wymagasz i jesteś happy o to chyba ci chodzi nie ?
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2015-11-17, 06:26   

Oczywiście, człowiek to nie robot z fabryki. A posiadając komorę nie daje mu to doświadczenia.
To nie komora sprawia, że lakiernik jest bardzo dobry tylko fach w ręku, wiedza i zastosowanie materiałów.
U mnie na wsi jest sporo zakładów lakierniczych. Brat to jednego z nich zaprowadził Leona po małym dzwonku w Krakowie. Niby ładnie, niby komora ale osobiście wyglądało to jak ....
Mało tego po pewnym czasie po wyjeździe z myjni okazało się, że na przednim zderzaku bezbarwny złazi jak z węża.
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-11-17, 09:14   

preston81 napisał/a:
panton napisał/a:
lakiernik bez komory jest dla mnie skreślony.........(i gadanie w stylu zaje...super...dokładny....ma specjalnie przygotowane pomieszczenia itp. itd. do mnie nie przemawiają).


to że trafiłeś na partacza nie znaczy że wszyscy partaczą, żebyś się nie zdziwił po lakierowaniu w komorze :) ja miałem malowany zderzak przedni nissana w komorze i po 2 latach wszystko odpadło od 1 uderzenia kamieniem zaczął się kruszyć i odpadać całymi płatami

nie wiem na co czekasz , ja bym jechał do ASO a nie płakał że komory nie ma nikt pod domem :) płacisz = wymagasz i jesteś happy o to chyba ci chodzi nie ?


to nie był partacz bo nic mi nie odpada, pęka itp. tylko nie jest to idealnie pomalowane (jest kilka wtrąceń) a wynika z braku odpowiednich warunków... zgłębiłem temat i tak jak powiedział mi jeden lakiernik "żadnymi pomieszczeniami, samoróbkami nie uzyskasz takich możliwości jakie daje najtańsza komora".....

w ASO na pewno nie będę lakierował zderzaka

ernesto, żadnym fachem w ręku nie zastąpisz narzędzi a właśnie takim jest komora... tutaj masz wywód na ten temat http://www.a8team.pl/d3-4...vt15588,165.htm
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2015-11-17, 12:19   

panton napisał/a:

ernesto, żadnym fachem w ręku nie zastąpisz narzędzi a właśnie takim jest komora...


Z tym się nie zgadzam. Komora moim zdaniem to podstawowe miejsce pracy prawdziwego lakiernika. Posiadając nawet komorę, i narzędzia nie sprawi, że ogrodnik stanie się lakiernikiem.
Umieć malować, a wiedzieć jak się maluje to jest różnica.
Takie moje zdanie.
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
speedanad 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 52
Skąd: Stegna
Wysłany: 2015-11-17, 22:16   

Praca trzy dni temu, ważne są umiejętności i możliwości. Panowie ja już nie raz poprawiałem po komorach i serwisach w garażu, ja nie mówię że komora jest zła, bo sam chciał bym mieć komorę teraz mnie nie stać, jeżeli lakierować całościowo to tylko kabina, ale pojedyncze elementy można zrobić dobrze w garażu ale tylko wtedy jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie. Dobry lakiernik zna swoje możliwości i od razu powinien powiedzieć co da rade zrobić dobrze, można wiele. Kiedyś miałem przyjemnośĆ lakierować kameleona w garażu po wypadku i trzeba było się wpasować w zderzaki i bok i była rewelacja, ale naprawdę katorga była w warunkach jakich to robiłem. Są różne sposoby które wspomagają proces lakierniczy nawet w garażu. ( zapomniałem dodać że bez polerowania, polerka tylko na złamaniu błotnika Audi )

URL=http://www.fotosik.pl/zdjecie/2f049a42d328190a][/URL]

















 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-11-18, 15:41   

<okok>
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-11-18, 20:45   

ernesto napisał/a:
panton napisał/a:

ernesto, żadnym fachem w ręku nie zastąpisz narzędzi a właśnie takim jest komora...


Z tym się nie zgadzam. Komora moim zdaniem to podstawowe miejsce pracy prawdziwego lakiernika. Posiadając nawet komorę, i narzędzia nie sprawi, że ogrodnik stanie się lakiernikiem.
Umieć malować, a wiedzieć jak się maluje to jest różnica.
Takie moje zdanie.



była już dyskusja o tym.... w komorze też można źle pomalować (np. zrobić zacieki) podobnie jak w piwnicy czy garażu... komora nie maluje ok? ale w żadnym garażu, piwnicy, dziurze porządny lakiernik nie uzyska takiego efektu jak w komorze.... i z tym się nie dyskutuje bo to są fakty panowie

ernesto już to wyjaśniałem ale widzę, że do Ciebie nie dotarło więc jeszcze raz wyjaśnię.... zawodowiec wygrywa Tour de France na rowerze, który kosztuje 7-10tyś euro.... ale Ty czy ja na tym samym rowerze nie wygramy TdF z zawodowcami bo rower sam nie wygrywa (podobnie jak komora za nikogo nie maluje) idąc w drugą stronę
zawodowiec który wygrał TdF nie wygrałby tego wyścigu go na składaku czy ramie aluminiowej tylko cały zawodowy peleton śmiga na karbonie
ogarniasz ernesto dlaczego na pewnym poziomie, w pewnym momencie sięga się po takie wynalazki jak w sporcie rower za 7-10k euro? w lakierowaniu komorę - używaną ale komorę?

speedcar5 napisał/a:
Panowie ja już nie raz poprawiałem po komorach


a czego to dowodzi? co to za argument?
podpowiem, że również wyprzedałem kolesi na rowerze co mieli sprzęt za 6k euro a mój jest za 3.5k - czego to dowodzi?

speedcar5 napisał/a:
pojedyncze elementy można zrobić dobrze w garażu ale tylko wtedy jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie

z całym szacunkiem ale Twoje doświadczenie da odpowiedni opad (m/s)? doświadczeniem osiągniesz taki poziom zapylenia jak w komorze? odpowiednią temperaturę (wygrzewanie)? przepływ? a to wszystko ma znaczenie i wpływ na efekt końcowy lakierowanego np. zderzaka

ja rozumiem Twój marketing ale wykazując chociaż minimum zainteresowania tematem i czytając te "argumenty" stajesz się mniej wiarygodny
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2015-11-18, 21:15   

Niektórym to pozostaje tylko malowanie w fabryce auta albo pojedynczych elementów :) I tutaj też może wyjść skaza :P Spuszczanie się nad jakością a potem pod tesco, pierwszy lepszy ment zostawi obite drzwi, przycierkę zderzaka i cholera wie co jeszcze :)

Trzymajcie się tematu..
_________________
 
 
speedanad 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 52
Skąd: Stegna
Wysłany: 2015-11-18, 21:50   

rower to można porównać bardziej do pistoletu do lakierowania, napisałem że też można ładnie polakierować w garażu, kolego masz racie że w komorze uzyskuje się lepsze efekty i bardzo ważną sprawa jaka jest wygrzanie, warunki nie podlegają rozmowie, ale w komorach dobrze wiesz że nie sa często zmieniane filtry, bo są bardzo drogie, i też są syfki które się szlifuje i poleruje, tylko widzisz ja robię to tylko co jakiś czas bo pracuje gdzie indziej, ale w garażu mam zamontowaną turbinę z wyciągiem , oprócz tego przed każdym lakierowaniem wydmuchuje całe pomieszczenie, i zlewam ściany podłogę wodą, dodatkowo ocet 3 flachy. (pewnie wiesz po co jak znasz sie na lakierowaniu) wiadomo komora była by lepsza i efekt też , ale ludzie dają mi do garażu i to nie stare auta bo w przedziale 5 latków, w tej chwil mam golfa z 2010 roku, i nie chodzi mi o reklamę jak powiedziałeś bo mi nie zależy na tym. ja mam prace tym zajmuje się dodatkowo i umawiam sobie nie częściej jak co dwa tygodnie. Chodziło mi tylko o to że można zrobić ładnie w garażu. Liczy się efekt końcowy a ludzie są zadowoleni, jak by nie byli to bym tego nie robił. ale na pewno wolał bym lakierować w kabinie niż w garażu.
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-11-18, 22:47   

speedcar5 napisał/a:
na pewno wolał bym lakierować w kabinie niż w garażu.


super, że się rozumiemy... :) bo te wszystkie operacje, które robisz mają na celu stworzenie odpowiednich warunków co daje efekt końcowy i tutaj robi się troszkę loteria czego przy kabinie nie ma.....(o komorze ze starymi, zapchanymi filtrami nie wspominam bo taka komora jest niesprawna)... uzyskuje się powtarzalność
pozostaje tylko życzyć w najbliższym czasie inwestycji w komorę (nawet jakąś używkę) bo odpowiednia ręka i wiedza jest a klientów na pewno tylko przybędzie <okok>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.