Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Problem po wizycie u mechanika  
Autor Wiadomość
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-04-04, 15:41   

i jak tam ekspertyzy?
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
urq 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: man
Zasilanie: ON
Imię: Jerry
Jeżdzę: A8 D2 8QB31.8T
Wiek: 47
Dołączył: 17 Wrz 2017
Posty: 10
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2019-04-24, 16:14   

Podpytuję i ja, bom ciekaw jak historia się zakończyła... <hmm>
_________________
wino, kobiety, śpiew...
 
 
Beretti 
Moje A8



Rocznik: 2014
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D4 HAVANA BLACK
Wiek: 56
Dołączył: 28 Maj 2016
Posty: 231
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2019-04-24, 18:27   

NOM ?.....silencjum.
_________________

 
 
tadzio12214 

Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: audi a8 d2
Wiek: 29
Dołączył: 02 Sty 2018
Posty: 4
Skąd: Przewóż
Wysłany: 2019-06-08, 03:47   

Troche to trwało ale prawdopodobnie dzisiaj gdzies tak o 10 jade do mechanika i rzeczoznawcy i bede znał przyczyne rozdupconego silnika. Ewentualnie za tydzien jak wroce z pracy) jesli sie nie wyrobili :-) <brawo>

[ Dodano: 2019-06-08, 11:35 ]
Przyczyna zlokalizowana, pekl zawor w głowicy, po czym on rozdupczyl tłok no i pozniej korba wyszla bokiem. W poniedzialek rzeczoznawca dokonczy wszystkie formalnosci. I jak wroce za tydzien z niemiec to wtedy poinformuje mechanika i zobaczymy co on na to. Ogolnie ja osobisicie uwazam ze powinie on to zrobic bo grzebal tam, mial wymienic wszystko co mu nie pasuje, a on wymienil uszczelniacze i popychacze zaworow (zaworow nie) a zowory tylko docieral... ale poki co zobaczymy co mechanik na to powie, jak dostanie pismo od adwokata, dam znac jak cos :-)

[ Dodano: 2019-06-16, 02:17 ]
Panowie a jeszcze male pytanie, na ile wyceniacie moje szkody? W sensie ze teraz trzeba wstawic tam nowy silnik i oczywiscie ze w nim ma byc nowy rorzad i uszczelka pod głowica z calym nowym osprzetem w glowicy i oczywiscie + robocizna ( oczywisie cala ta usluga i czesci wszystko liczone po cenie z górnej polki )
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-16, 09:24   

pekniety łańcuszek w głowicy kosztował mnie w ABZ 5 koła...

duzo zalezy od tego w jakim stanie znajdziesz dawcę
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
tadzio12214 

Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: audi a8 d2
Wiek: 29
Dołączył: 02 Sty 2018
Posty: 4
Skąd: Przewóż
Wysłany: 2019-07-18, 19:13   

Panowie sprawa jest. Nie obejdzie sie bez sprawy w sondzie. Ale troche takie cos kosztuje wiec chce miec pewnosc ze warto w sensie ze to wygram, dlatego pytanie moje jest takie: Znacie jakiegos dobrego fachowca ( albo sami nim jestescie) co by podjechal i ocenil mi moja sytuacje, zapoznal sie ze wszystkim i konkretnie stwierdzil ze to wina mechanika lub nie ( bo pewnosci niemam po tej opini co mi wystawil rzeczoznawca ) nie chodzi mi o jakiegos goscia z papierami, nigdzie go po sadach targac tez niebede, poprostu zeby przyjechal luknol na nie i powiedzial co on uwaza i tyle

[ Dodano: 2019-07-18, 19:59 ]
Jestem z okolic żar, lubuskie

[ Dodano: 2019-07-18, 20:25 ]
Chodzi mi tez o to ze moze my cos przeoczylismy..
 
 
peter5on 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 139
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-18, 21:14   

Ja stawiam że to jego wina, nie dokręcił czegoś i się spotkał ten zawór z tłokiem czy to z winy przestawienia rozrządu czy innego, to trzeba zacząć rozbierać wszystko przód itp niestety, sprawdź czy np śruba koła zębatego rozrządu na wałku się nie zluzowała. Żeby od razu po odebraniu od mechaniora i klękło? Za dużo historii takich słyszałem.

Nawet ostatnio miesiąc temu spotkałem kolegę co jeździł sobie a6 c5 3.0 motor benzyna i też mi mówi że sprzedał a jeździł nią z 7 lat, a ja pytam czego a on że silnik padł że oddał do mechanika i po odebraniu zaczęło klepać i pogonił całą.

Mówię wam mechanicy się śpieszą na maksa i na odpieprz robią bo czas to kasa. Tylko ludzie nie chcą się szarpać bo ciężko udowodnić i odpuszczają temat.

Chciałbym żeby ci się jakoś dobrze ułożyło no ale tak to jest z tymi autami że zawsze musi coś klęknąć.
 
 
gazdatech 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lut 2019
Posty: 16
Skąd: Nietkowice
Wysłany: 2019-07-20, 00:56   

Od początku, skrótami myślowymi, z powodu braku czasu.

Po pierwsze do wszystkich, którzy chcą zrobić coś za przysłowiową flaszkę, 500zł etc.

Naprawa samochodu to nie szpachlowanie ściany. Najśmieszniejszy jest fakt, że przeciętny budowlaniec na fuszce bez narzędzi zarobi więcej, jak doświadczony mechanik, który latami zdobywa doświadczenie i musi stale się uczyć, a niezbędne do naprawy przyrządy są kolosalnie drogie.

Zgodzę się z tym, że mechanicy baaaardzo często robią na odpierdziel, ale to nie za sprawą, że im za mało płacicie i po złości Wam źle fure złożą. Każdy chce, żebyście go polecili (większość). Problem tkwi w tym, że samochody są coraz to bardziej skomplikowane, prawidłowe regulacje, dokręcanie, składanie w obecnych czasach jest baaardzo ważne. Do tego potrzeba odpowiednich narzędzi, które są bardzo drogie.

Wystarczy małe niedopatrzenie i jeden element bardzo szybko uszkodzi drugi....

Silnik podczas biegu jałowego robi ok 12obrotów wału na 1 sekunde.

Bieg jałowy to wolne obroty dla przypomnienia.

Przy zaledwie 3000obrotów/min wał korbowy obraca się 50x na każdą sekundę, wyobraźcie sobie te prędkości, drgania, przeciążenia.

Wymów jeden a silnik obrócił się 50razy, odcinka grubo ponad 100 obrotów na każdą sekundę.

Zajmuję się bardzo dokładną diagnostyką silników, elektroniki, usterek wszystkich układów w pojazdach.

9 na 10 usterek w autach (pomijam zużycie eksploatacyjne) to wina niepoprawnie wykonanego wcześniejszego przeglądu.

Każdą lokalizacje usterki pojazdu, jaki do mnie trafia zaczynam od wywiadu historii napraw danego pojazdu. Zawsze szukając nieprawidłowości zaczynajcie od sprawdzenia elementów wcześniej demontowanych wymienianych etc.

Teraz do tematu poszkodowanego, oczywiście, że winny jest warsztat.

Głowice zdemontowane, przed ponownym założeniem konieczne jest planowanie, do planowania, głowica musi być całkowicie rozebrana (zdemontowane zawory). Wystarczy, że była uszkodzona prowadnica zawory zamienione miejscami i na bank się rozleci.

Przyczyn owej usterki naprawdę może być więcej. Niestety każdy warsztat od takich nieszczęśliwych zdarzeń powinien mieć polisę OC. W mojej opinii powinna być obowiązkowa jak w samochodzie, ale przepisy niestety tego nie regulują.

Jeżeli masz protokół przyjęcia pojazdu, zlecenie naprawy, rachunek naprawy i poinformowałeś o wszystkim warsztat nie robiłeś tego na własną rękę to sprawa wygrana na bank. Pamiętajcie, że sądy są po waszej stronie.

Może czytałem niezbyt dokładnie, ale w opisanej historii jest kilka nieścisłości. Zadzwoń do mnie przedstaw całą sprawę i powiem Ci, co możesz zrobić. Tak naprawdę jeśli nic nie zepsuliście złym postępowaniem po usterce to auto będziesz miał naprawione bez najmniejszego wkładu.

Podsumowując jeszcze koszt naprawy, niektórzy drwilii za co tyle zapłacił. Kapitalny remont silnika rzędowego 4 cylindrowego wynosi nierzadko ok 12000zł.

A tu mówimy o V8.

Sprawdźcie sobie ile kosztuje kpl panewek, tłoków, ile kosztuje porządna szlifiernia, do tego transport wszystkiego, utylizacja, wymontowanie silnika, zamontowanie, uszczelki, planowanie, szlif, polerowanie, mycie, zawory, prowadnice, sprężynki, talerzyki, pierścienie, brok, tulejowanie, płaszczyzna bloku, filtry, uszczelniacze, olej, popychacze, czas pracy, wiedza, gwarancja itd.
Przyrządy do weryfikacji, sam czas weryfikacji, szukania części, doboru odpowiednich, dostępność. To nie jest piekarnia, "dzień dobry poproszę 4 bułki".

To ile zapłaciłeś jeśli było zrobione prawidłowo to miałeś dobrą cenę. Ja za tyle bym tego Ci nie zrobił, bo wiem ile to pracy, ile części i jaka dokładność pracy. Zapłaciłeś dużo i teraz przysługuje Ci gwarancja. Nieważne co mówi sprzedawca, warsztat czy serwis - zawsze macie 24 miesiące gwarancji.

Dzwoń, wysyłaj zdjęcia co tam masz i głowa do góry, pzdro.
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-07-20, 09:29   

Panowie, proponuje najpierw sie dogadac z mechanikiem gdzie byl robiony silnik. Prawdopodobnie glowica byla robiona w innym zakladzie wiec urwany zawor to jest bardziej ich wina niz mechanika ktory to poskladal. Jesli sie dogadasz to on pewnie bedzie chcial czesc kosztow przezucic na nich. I slusznie. Proponuje kupic drugi silnik, wymienic uszczelki i rozrzad oczywiscie na jego koszt. Jesli ma dobre podejscie do klienta to tak zrobi i tyle. Atakujac cenami z ASO przeciagniesz sprawe na lata..
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
tadzio12214 

Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: audi a8 d2
Wiek: 29
Dołączył: 02 Sty 2018
Posty: 4
Skąd: Przewóż
Wysłany: 2019-09-11, 23:33   

Panowie wreszcie uruchomiłem moja audi, jeszcze wymaga troche pracy ale nie jest zle, kupilem nowy silnik, wymienialem uszczelke pod glowica, rorzad i zawory w głowicy ( bo musialem bo uszkodzilem nowy silnik ale to juz inna historia i to z mojej winy ) i to wszystko robilem sam, robilem to krocej i kosztowalo mnie to znacznie mniej jak u tamtego mechanika a na obecna chwile auto przejechalo juz 130km wiec juz jestem lepszy jak on a robilem to pierwszy raz ( nigdy nie robilem takich rzeczy w aucie, zadnym aucie ). A sprawa z mechanikiem trafila do sadu teraz musze czekac okolo rok na sprawe wiem ze nigdy wiecej nie oddam auto do mechanika bo lacznie to co mu zaplacilem, sprawa w sadzie, rzeczoznawca,nowy silnik i do niego nowy rorzad, uszczelki itd kosztowalo mnie to juz ze 23tys takze masakra... ale teraz mam juz swoja Audi ktora naprawilem sam osobisie w ciasnym garazu :D Jestescie ze mnie dumni??? :D :D :D

[ Dodano: 2019-09-11, 23:35 ]
A jesli chodzi o sprawe w sadzie to chce uzyskac od niego 12tys + koszty sprawy
 
 
Akism 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Akis
Jeżdzę: A8D3
Wiek: 54
Dołączył: 14 Lip 2019
Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-11-04, 18:16   

Szacun za samozaparcie i odwagę.Co do mechanika walcz o swoje bo to nie są małe pieniądze..
 
 
Dżordż 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3,7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Jerzy
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 21 Cze 2018
Posty: 117
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-11-04, 21:56   

<brawo>
 
 
pitak73 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D3 4,2 FSI
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 95
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2019-11-06, 12:54   

Czytam ten problem od początku, powiem tak, nie broniąc mechanika, sam jestem mechanikiem i jak wymieniam uszczelki głowicy to głowicę oddaję do regeneracji firmie zewnętrznej. Raz miałem problem z głowicą i też korba wyszła bokiem, okazało się, że jak składali głowicę na jednym zaworze nie dokładnie założyli zamki i wyskoczył jeden i lipa, remont zrobiłem na pół z zakładem co robił głowicę. Takie to historie
_________________
Było A8 D2 4,2 jest A8 D3 4,2
 
 
lewarek 
Użytkownik


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Lucjan
Jeżdzę: Audi
Dołączył: 13 Lis 2019
Posty: 1
Skąd: Zaspa
Wysłany: 2019-11-13, 14:10   

jestem ciekaw, jak sprawa idzie? w sądzie może być ciężko, moja sprawa o 1200zł ciągnie się już 3 rok, a to banał. Warto najpierw zaprosić mechanika do ugody. Wyślij mu pismo i zaproś na spotkanie w sądzie (taki patent mi doradził raz radca prawny, ludzie są przerażeni, bo myślą, że to takie oficjalne spotkanie, a ty całość załatwiasz w kawiarni, najlepiej wziąc kogoś, kto zna się na prawie i będzie twoim adwokatem), można tez wystąpić o mediacje, ale tu mniej się znam. W każdym razie sąd jakby co doceni próby mediacji i dogadania się, więc zbieraj kwity. Przedsądowne wezwanie do usunięcia szkody też wyślij. Cokolwiek robisz z tym mechanikiem - staraj się mieć dowody na piśmie, że cos mu proponowałeś/wysyłaleś itp.
_________________
yolo!
 
 
tadzio12214 

Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: audi a8 d2
Wiek: 29
Dołączył: 02 Sty 2018
Posty: 4
Skąd: Przewóż
Wysłany: 2020-06-15, 04:05   

Wiec jesli nadal kogoś to ciekawi to pierwsza sprawa odbędzie się 15 lipca, także wreszcie coś ruszyło. A Audi po wymianie slinika, skrzyni, sprzegla itd jeździ. A wszystko robilem sam, dzieki temu mechanicy mi juz zbedni bo znam ją na pamiec :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.