Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[PROTEST] STOP PODWYŻKOM PALIWA!!  
Autor Wiadomość
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-02-05, 20:52   

tutenhamon napisał/a:
Ja na Shellu 6,14 zł, płaciłem W Szczecinie. Drogo ale pewnie, to najdroższe paliwo jakie do tej pory kupiłem .


hmm czy Pewne to mogę się kłócić , weź próbkę PB do butelki 0.2l odstaw tak na 30min i powiedz wtedy że jest Pewne , jeśli cała butelka będzie PB a nie że 1.4 PB , a reszta wody ;-)
A jeśli okaże się że masz 3/4 zbiornika wody to będziesz miał najdroższą wodę w szczecinie ;-) :-P
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
sevi 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 6000
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Seweryn
Jeżdzę: A8 W12
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 94
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2012-02-05, 20:57   

TUSCO...codziennie wyzsze ceny :evil:
_________________
A8 D2 6.0 W 12
BMW 645 CI
Zaczyna brakowac mocy!
 
 
gierobiala 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: AFB
Skrzynia: manual
Zasilanie: ON
Imię: G.
Jeżdzę: A6
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 302
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2012-02-05, 22:01   

zanjac napisał/a:
gierobiala napisał/a:
U mnie po 4,30 ile chcesz

a gdzie u ciebie mogę zatankować? ...jestem z twoich okolic :shock:


Jacek,30 km do granicy z Białorusią...Pisać dalej?
_________________

 
 
grabson89 
Użytkownik



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 34
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 30
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2012-02-05, 22:33   

tutenhamon napisał/a:
Ja na Shellu 6,14 zł, płaciłem W Szczecinie. Drogo ale pewnie, to najdroższe paliwo jakie do tej pory kupiłem .


Właśnie dziś na Shellu tankował V-powera za 6.14 ale miałem rabat na 30 gr na litrze z LIDL'a :mrgreen: i na zbiorniku zostało jeszcze na flaszke :lol:
 
 
tutenhamon 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronik f1 GQF
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 26 razy
Wiek: 54
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 1135
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2012-02-06, 18:50   

Shella jestem pewny bo robię na nim zawsze dużo więcej km. niż na innym .
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
grabson89 
Użytkownik



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 34
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 30
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2012-02-06, 18:53   

Ja dopiero wychodzę z takiego założenia, że lepiej jest lać to droższe paliwo bo paradoksalnie się opłaci :-P
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-02-06, 19:23   

grabson89 napisał/a:
Ja dopiero wychodzę z takiego założenia, że lepiej jest lać to droższe paliwo bo paradoksalnie się opłaci

Przeżuć się na PB i wtedy powiedz że lepiej zalać to lepsze paliwo .
W diezlach to robi dużą różnice w paliwie zimowym , a letnim .
W PB tej różnicy aż tak nie czuć , to skoro nie ma różnicy to po co przepłacać :?:
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2012-02-06, 19:43   

Popieram protest jak najbardziej ale chciał bym płacić jak w tych krajach:

http://www.mototok.pl/Ran...na-swiecie-a958


10. Algieria - 95 groszy za litr

Algieria aż 60 procent swych dochodów czerpie z produkcji ropy naftowej i jest dziewiątym największym jej eksporterem na świecie. Jednak z wyniku trwającej wojny domowej w sąsiedniej Libii, do której masowo szmuglowane jest paliwo, w ostatnim okresie odczuwane są braki zaopatrzenia na lokalnych stacjach benzynowych.

9. Oman - 95 groszy za litr

Obecnie w Omanie produkowane jest 600 tysięcy baryłek (ok. 159 l) ropy dziennie, co plasuje ten kraj w rankingu państw o największej produkcji dopiero w trzeciej dziesiątce, ale wystarcza, by cena paliwa utrzymywała się na bardzo niskim poziomie.

8. Egipt - 90 groszy za litr

Sytuacja polityczna i ekonomiczna Egiptu po obaleniu władzy Hosniego Mubaraka jest bardzo niepewna, ale ceny benzyny nadal utrzymują się na dotychczasowym, bardzo niskim poziomie. W 2009 roku pod względem wydobycia ropy naftowej Egipt uplasował się na 27. miejscu na świecie.

7. Katar - 70 groszy za litr

W przeliczeniu na głowę mieszkańca wydobycie ropy naftowej w tym kraju jest najwyższe na świecie, choć pozwala na zajęcie tylko 20-go miejsca pod względem produkcji. Dzięki zyskom z eksportu ropy, w Katarze produkt krajowy brutto per capita z uwzględnieniem siły nabywczej wynosi aż 88 tysięcy dolarów.

6. Kuwejt - 65 groszy za litr

Niewielki Kuwejt ma piąte rezerwy ropy naftowej na świecie i jest szóstym eksporterem, co pozwala rządowi na swobodne dopłacanie do transportu publicznego oraz paliwa.

5. Bahrain - 60 groszy za litr

To maleńkie, liczące zaledwie 1,2 mln mieszkańców państwo położone w Zatoce Perskiej swoje bogactwo w głównej mierze czerpie z eksportu ropy naftowej wydobywanej ze złóż podmorskich.

4. Turkmenistan - 55 groszy za litr

Każdemu posiadaczowi samochodu w tej byłej republice ZSRR przysługuje miesięcznie 120 litrów paliwa za darmo. W tej sytuacji cena paliwa ma znaczenie niemal wyłącznie teoretyczne.

3. Libia - 42 grosze za litr

Sytuacja w Libii po praktycznie nieuchronnym ostatecznym obaleniu reżimu Muammara Kadafiego rysuje się w bardzo niejasnych barwach, ale jeszcze przed wybuchem wojny domowej był to jeden z większych eksporterów ropy naftowej, szczególnie ceniony za wysoką jakość surowca.

2. Arabia Saudyjska - 38 groszy za litr

Główny rozgrywający w kartelu OPEC, a zarazem największy producent, eksporter i posiadacz największych potwierdzonych rezerw ropy naftowej na świece. Gospodarka Arabii Saudyjskiej niemal całkowicie uzależniona jest od wydobycia ropy, a choć cena paliwa na stacjach jest śmiesznie niska, ok. połowa obywateli nie może z tego skorzystać - prowadzenie samochodu przez kobiety jest praktycznie zakazane.

1. Wenezuela - ok. 10-15 groszy za litr

Ogromne rezerwy ropy naftowej (6. miejsce na świecie), której Wenezuela jest bardzo znaczącym eksporterem, są jedyną podstawą funkcjonowania tego socjalistycznego, źle zarządzanego kraju. Dzięki rządowym subsydiom ceny paliwa są tu od lat najniższe na świecie.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
PEPOL D2 
Moje A8



Rocznik: 1988
Silnik cm3: 5.0
Skrzynia: Automatyczna
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Mercedes Benz 500 Sec
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 276
Skąd: wlkp
Wysłany: 2012-02-06, 19:46   

daro72 napisał/a:
Popieram protest jak najbardziej ale chciał bym płacić jak w tych krajach:

http://www.mototok.pl/Ran...na-swiecie-a958


10. Algieria - 95 groszy za litr

Algieria aż 60 procent swych dochodów czerpie z produkcji ropy naftowej i jest dziewiątym największym jej eksporterem na świecie. Jednak z wyniku trwającej wojny domowej w sąsiedniej Libii, do której masowo szmuglowane jest paliwo, w ostatnim okresie odczuwane są braki zaopatrzenia na lokalnych stacjach benzynowych.

9. Oman - 95 groszy za litr

Obecnie w Omanie produkowane jest 600 tysięcy baryłek (ok. 159 l) ropy dziennie, co plasuje ten kraj w rankingu państw o największej produkcji dopiero w trzeciej dziesiątce, ale wystarcza, by cena paliwa utrzymywała się na bardzo niskim poziomie.

8. Egipt - 90 groszy za litr

Sytuacja polityczna i ekonomiczna Egiptu po obaleniu władzy Hosniego Mubaraka jest bardzo niepewna, ale ceny benzyny nadal utrzymują się na dotychczasowym, bardzo niskim poziomie. W 2009 roku pod względem wydobycia ropy naftowej Egipt uplasował się na 27. miejscu na świecie.

7. Katar - 70 groszy za litr

W przeliczeniu na głowę mieszkańca wydobycie ropy naftowej w tym kraju jest najwyższe na świecie, choć pozwala na zajęcie tylko 20-go miejsca pod względem produkcji. Dzięki zyskom z eksportu ropy, w Katarze produkt krajowy brutto per capita z uwzględnieniem siły nabywczej wynosi aż 88 tysięcy dolarów.

6. Kuwejt - 65 groszy za litr

Niewielki Kuwejt ma piąte rezerwy ropy naftowej na świecie i jest szóstym eksporterem, co pozwala rządowi na swobodne dopłacanie do transportu publicznego oraz paliwa.

5. Bahrain - 60 groszy za litr

To maleńkie, liczące zaledwie 1,2 mln mieszkańców państwo położone w Zatoce Perskiej swoje bogactwo w głównej mierze czerpie z eksportu ropy naftowej wydobywanej ze złóż podmorskich.

4. Turkmenistan - 55 groszy za litr

Każdemu posiadaczowi samochodu w tej byłej republice ZSRR przysługuje miesięcznie 120 litrów paliwa za darmo. W tej sytuacji cena paliwa ma znaczenie niemal wyłącznie teoretyczne.

3. Libia - 42 grosze za litr

Sytuacja w Libii po praktycznie nieuchronnym ostatecznym obaleniu reżimu Muammara Kadafiego rysuje się w bardzo niejasnych barwach, ale jeszcze przed wybuchem wojny domowej był to jeden z większych eksporterów ropy naftowej, szczególnie ceniony za wysoką jakość surowca.

2. Arabia Saudyjska - 38 groszy za litr

Główny rozgrywający w kartelu OPEC, a zarazem największy producent, eksporter i posiadacz największych potwierdzonych rezerw ropy naftowej na świece. Gospodarka Arabii Saudyjskiej niemal całkowicie uzależniona jest od wydobycia ropy, a choć cena paliwa na stacjach jest śmiesznie niska, ok. połowa obywateli nie może z tego skorzystać - prowadzenie samochodu przez kobiety jest praktycznie zakazane.

1. Wenezuela - ok. 10-15 groszy za litr

Ogromne rezerwy ropy naftowej (6. miejsce na świecie), której Wenezuela jest bardzo znaczącym eksporterem, są jedyną podstawą funkcjonowania tego socjalistycznego, źle zarządzanego kraju. Dzięki rządowym subsydiom ceny paliwa są tu od lat najniższe na świecie.


0 . Polska - ok. 6000000000 groszy za litr :shock:
_________________

 
 
grabson89 
Użytkownik



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 34
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 30
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2012-02-06, 19:49   

Ja tam bym nie potrzebowal takiej Wenezueli.Egipt by mi w zupelnosci wystarczal:)
 
 
PEPOL D2 
Moje A8



Rocznik: 1988
Silnik cm3: 5.0
Skrzynia: Automatyczna
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Mercedes Benz 500 Sec
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 276
Skąd: wlkp
Wysłany: 2012-02-06, 19:53   

Nasz Rząd kofany tfuuu będzie tak długo naciągać że tylko oni będą jezdzic Skami a My rowerami...BY Żyło się lepiej...... :-(
_________________

 
 
grabson89 
Użytkownik



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 34
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 30
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2012-02-06, 20:02   

Rok temu w pazdzierniku jak tankowalem koparke to za 100 zl mialem 24.5 litra a teraz to nie wiem czy jest 17.5 litra.I jak slysze że mamy najtansze paliwo w tym rejonie UE to zaczynam rozumiec tych co się podpalaja w ramach protestow:p Ryzzawy już nie mowi o tym że u Niemcow srednia to 2400 ojro a u nas 800 :-/ no za....
 
 
PEPOL D2 
Moje A8



Rocznik: 1988
Silnik cm3: 5.0
Skrzynia: Automatyczna
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Mercedes Benz 500 Sec
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 276
Skąd: wlkp
Wysłany: 2012-02-06, 20:12   

grabson89 napisał/a:
Rok temu w pazdzierniku jak tankowalem koparke to za 100 zl mialem 24.5 litra a teraz to nie wiem czy jest 17.5 litra.I jak slysze że mamy najtansze paliwo w tym rejonie UE to zaczynam rozumiec tych co się podpalaja w ramach protestow:p Ryzzawy już nie mowi o tym że u Niemcow srednia to 2400 ojro a u nas 800 :-/ no za....


To ja chyba sobie kupie koparę ...... ;-)
_________________

 
 
audik 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Artur
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 84
Skąd: CRACOVIE
Wysłany: 2012-02-06, 21:50   

Tak jak na AKP pisałem, Ja nie protestuje bo jeżdżąc smokiem palącym 30l to była by raczej farsa :mrgreen:

Dla tych co narzekają, że w Niemczech czy gdzie indziej taniej(lepiej), przypominam, że mamy wolną Europę i można się przenieść bez problemów, co zresztą część osób już zrobiła ( i nie narzekają).
_________________
no i "ni mom" A8 :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.