Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[S8 D2 98 ] Can Gateway  
Autor Wiadomość
miaziol 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 47
Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 67
Skąd: Uć
Wysłany: 2016-06-03, 12:33   [S8 D2 98 ] Can Gateway

Elo
Mam pytanko, ponieważ mam problem z abs, mianowicie nie mogę się połączyć z modułem abs. W moim aucie moduł abs z esp znajduje się nie w pompie tylko w okolicy kierownicy. Teraz tak moduł został sprawdzony i komunikuje się na stole bez problemu. Jest w 100% sprawny. Wychodzi na to że jest problem z bramką can. Gdzie jej szukać? Grzebię w necie i nie mogę znaleźć nic sensownego. Ani jakiegoś konkretnego schematu elektryki, ani lokalizacji poszczególnych modułów. Pomożecie?
 
 
SenatorS8 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4172
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Adam
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 352
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-06-04, 09:03   

A z innymi modolami mozesz sie polaczyc?
U nas jesli cos dodatkowego siedzi na lini i rozmawia to blokuje cala komunikacje.
Np.
Podpiecie interfejsu VAG blokuje funkcje kierownicy multi dla radia.
W moim przypadku podpiecie VAG blokuje odczyt OBD dla LPG.
Ta samo odczyt OBD przez LPG blokuje multifunkcje oraz mozliwosc jaiegokolwiek odczytu interfejsu VAG.
Mi udalo sie przupadkiem znalez punkt podlaczenia OBD LPG by byl on elementem auta a nie urzadzeniem dolaczonym przez co nie mam efektu zajecia sieci.

Wiec czy przypadkiem cos co podalem wyzej nie wystepuje u ciebie?
 
 
miaziol 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 47
Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 67
Skąd: Uć
Wysłany: 2016-06-05, 13:33   

Generalnie to łączę się ze wszystkimi systemami, nie łączy się z multi, modułem komfortu, z resztą nie ma problemu. Chcesz mi powiedzieć że jak wpiąłem się centralką lpg w gniazdo diagnostyczne to coś nie będzie mi działać? generalnie to świeci mi abs dlatego muszę go ogarnąć a bez komunikacji ze sterownikiem tego nie zrobię :( . Korzystam zamiennie albo kabel vag albo interfejs diagnostyczny launch x431.
 
 
SenatorS8 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4172
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Adam
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 352
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-06-07, 08:22   

Testwo odepnij kabel LPG od diagnostyki i ponow probe.
 
 
miaziol 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 47
Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 67
Skąd: Uć
Wysłany: 2016-06-07, 09:15   

Abs świecił przed założeniem gazu. Tak więc to raczej nie centralka lpg blokuje odczyty po obd. Dzisiaj zrzucę liczniki. NIe działa mi też multifunkcja w kierownicy i nie łączy sięz modułem :D . Następna rzecz do sprawdzenia.
 
 
Bugalon 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Wojtek
Jeżdzę: D2
Pomógł: 24 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 789
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: 2016-06-07, 10:29   

To ze abs Ci sie swiecił wcześniej, nie oznacza, że nie było wtedy też komunikacji. Może uszkodzenie było i komunikacja też była a teraz jak podpiales LPG to po prostu komunikacja znikneła?

Zrób jak Adam radzi, bo Twoje objawy na to wlasnie wskazują.
_________________
Pozdrawiam Bugi

"Diesel jest jak cymbałki dla przedszkolaków. Zaczynasz grać melodię i nagle brakuje Ci skali"
 
 
miaziol 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 47
Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 67
Skąd: Uć
Wysłany: 2016-06-07, 16:44   

Ok bo chyba cosik się zamotało, komunikacji ze sterownikiem abs nie ma od samego początku zanim jeszcze gaz zawędrował do auta. Generalnie to nie ma problemu z połączeniem bo mogę połączyć się ze wszystkimi systemami po za właśnie abs. Sterownik został sprawdzony i jest ok. Pewnie jest jakiś problem w połączeniu. Trzeba teraz wygrzebać gdzie jest bramka can i sprawdzić fizyczne połączenie pomiędzy systemami. Generalnie po odpaleniu pika trzy razy wywala na fis symbol hamulców. No i abs świeci się cały czas :( . Szukam dalej.
 
 
SenatorS8 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4172
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Adam
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 352
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-06-09, 07:32   

kolego rocznik 97 jest bez CAN-a.Musisz w takim razie przedzwonic kabel od diagnostyki pomiedzy wtyczka ABS a zlaczem diag. Ewnetualnie. wyprowadzic kable diagnostyczne ze zlacza ABS i podlaczyc to oddzielnie poza autem gdy fiycznie reszta kabli jest aktywna w aucie i wtedy sprobowac sie polaczyc.
 
 
miaziol 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 47
Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 67
Skąd: Uć
Wysłany: 2016-06-09, 07:42   

No mam taki zamiar tylko jest delikatny problem ze znalezieniem rozpiski złącza :D

Dodano: 2016-06-27, 10:43
Dobra wpięte na krótko to jest przeciąłem odpowiedni kabel we wtyczce modułu abs i wpiąłem się na krótko w gniazdo diagnostyczne nadal brak komunikacji z modułem abs. Wywala mi błąd na ecu 18057 Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller. Ponieważ wpięty na krótko nie zagadał kupiłem drugi moduł na alledrogo podmienię i będę miał 100% pewność co do modułu.
 
 
adrianiec 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Adrian
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 02 Sty 2021
Posty: 3
Skąd: Oława
Wysłany: 2021-01-04, 21:15   

Chyba mam coś podobnego.
Udało Ci się to może rozwiązać ?

miaziol napisał/a:
Ok bo chyba cosik się zamotało, komunikacji ze sterownikiem abs nie ma od samego początku zanim jeszcze gaz zawędrował do auta. Generalnie to nie ma problemu z połączeniem bo mogę połączyć się ze wszystkimi systemami po za właśnie abs. Sterownik został sprawdzony i jest ok. Pewnie jest jakiś problem w połączeniu. Trzeba teraz wygrzebać gdzie jest bramka can i sprawdzić fizyczne połączenie pomiędzy systemami. Generalnie po odpaleniu pika trzy razy wywala na fis symbol hamulców. No i abs świeci się cały czas :( . Szukam dalej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.