Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[S8 D2 98 ] Problem z mocą po wymianie rozrządu AHC  
Autor Wiadomość
jdz1 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 1.6
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Jerzy
Jeżdzę: Renault Scenic
Pomógł: 3 razy
Wiek: 45
Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 164
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-10-13, 08:51   

Może masz coś dłubnięte w silniku tylko o tym nic nie wiadomo. Kiedyś w firmie mieliśmy Focusa 1.8 16V 115 KM (rok produkcji 1999), na autobanie dochodził do 230km/h. Jak miał coś około 300tys km na zegarze jeszcze osiągał 215km/h. Każdy kto wsiadał do niego nie wierzył że to fabryczne 1.8 bo przyśpieszał i elastyczność miał taką że głowa mała (conajmniej jak jakaś dłubnięta i wzmocniona 2 litrówka). W ASO kolesie sami się dziwili że tak on jeździ. Po VINie nic nie wychodziło że w jakiś tam sposób coś był zmienione fabrycznie. Od jakiegoś czasu auto jest na którymś z punktów fabrycznych firmowych spółki w której pracuję i ma przebieg ponad 600tys km i nadal osiągami robi wrażenie.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-13, 10:44   

Konie sie rozbiegają jak ktos nie dba i ze skrzynią tak samo-czasem trza cos wymienić jak sie zuzyje np.olej i będzie zawsze dobrze :)
 
 
batmanS8 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 40
Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 20
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-10-13, 11:08   

Pszendza napisał/a:
napisałes w pierwszym poście "Wymieniłem kompletny rozrząd który był "kopnięty" chyba na wszystkich możliwych znakach."
a i tak auto było szybsze od serii co już powinno dac ci sporo do myślenia.
Mam S8 d2 180 tyś od pierwszego właściciela w manualu które seryjnie ma ok 5,5 do 100 km/h i nie jestem w stanie sobie wyobgrazić że automat z tą samą mocą zrobi lepszy czas
Kolega ma rs6+ c5 530 PS i nie przypali laczków z miejsca


Nie dało do myślenia bo myślałem ,że S8 robi 100 w 5,5s :/ Wręcz przeciwnie irytowało mnie to ,że mam takie plecy 8-) (przyznaje się do niewiedzy).

Z tym paleniem laczów to troszke mnie poniosło chodziło mi o to ,że wszystkie 4 koła w momencie ruszania mają uślizg tak jak S8 z manualem...

Jest to dla mnie bardzo dziwne ,ale przecież jak już zostało stwierdzone ktoś chyba tuningował takie samochody i nie chodzi o Zdzisia w szopie w Polandii tylko o tunerów z tamtych lat ... Mam wrażenie ,że ta skrzynia nie nadąża za tą motorownią :shock:

Tytuł tematu brzmi : Problem z mocą po wymianie rozrządu - i to jest mój problem na dzień dzisiejszy . Pojawiają się już głosy "..nagraj filmik.. ", "..tylko nie oszukuj.."
Nie chce nikomu nic udowadniać bo w tym wątku nie o to chodzi.
Chciałbym się dowiedzieć co mam sprawdzić skoro mój samochód jest szybszy niż fabryka zakłada . Czy jakaś firma zajmowała się podkręcaniem czegoś takiego ,czy możliwe jest to ,że mam zalożone ostrzejsze wałki jak to wszystko posprawdzać i od czego zacząć ???

P.s Polecam zmiane oleju na 5W40 ,samochód jest poprostu szybszy silnik ma mniejsze opory lepkość jest stabilniejsza 10W40 to shit do naszych silników ...
_________________
32 tonowa muzyka 8 cylindrowego silnika zwiastuje ziemi gniew Boży .......
 
 
krystek78 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: krystian
Jeżdzę: a8 d2
Wiek: 46
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 187
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-10-13, 11:33   

mojemu ujkowi maluch bis palił na 100km tu cytuje "trzy koma dwa".udusił by cie jak bys to negowal.osobiscie watpie w takie czasy
_________________

 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2013-10-13, 16:46   

batmanS8 napisał/a:
Chciałbym się dowiedzieć co mam sprawdzić skoro mój samochód jest szybszy niż fabryka zakłada .

Jedz na hamownię i wrzuć jakieś wykresy.
Będzie podstawa do dyskusji i to nie tylko tu, bo dodatkowo wzbogacisz inny, interesujący temat.
Ja bym nie marudził na Twoim miejscu, tylko bym był zadowolony.
A filmik to po to było pisane, abyś się pochwalił i dodatkowo urozmaicił rozmowę już o konkrety, a tak to każdy troszkę, fakt, kpi sobie, bo to odbiega od normy.

Więc łap komórkę w łapę (to dużo nie kosztuje), postaw na asfalcie i nagraj jak startuje z uślizgiem 4 kół. Następnie nagraj licznik jak zawija wskazówkę.
Bardzo chętnie bym to zobaczył i pewnie rozmowa poszła by w innym kierunku, zgodnie z tytułem tematu ;-)
 
 
karol208 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 4HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D2 ABZ
Pomógł: 23 razy
Wiek: 41
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 994
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2013-10-13, 18:00   

batmanS8 napisał/a:


P.s Polecam zmiane oleju na 5W40 ,samochód jest poprostu szybszy silnik ma mniejsze opory lepkość jest stabilniejsza 10W40 to shit do naszych silników ...


Zalej olej z ..W60 im wyższa liczba po ,,W" tym lepsze własciwosci smarne przy normalnej temperaturze silnika czyli ok 100stopni.

Cyfra przed ,,W" ma tylko znaczenie w zimę.

Co do uślizgu kół to mi też 4 się ślizgają ma piasku :D

Może masz koła węższe i o mniejszej średnicy i szybciej osiągasz większą prędkość.

Jakie masz ciśnienie sprężania?
_________________

 
 
krystek78 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: krystian
Jeżdzę: a8 d2
Wiek: 46
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 187
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-10-13, 18:24   

ja mam wlasnie syntetyk valvoline 10w60.polecam
_________________

 
 
batmanS8 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 40
Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 20
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-10-13, 18:41   

karol208 napisał/a:
batmanS8 napisał/a:

P.s Polecam zmiane oleju na 5W40 ,samochód jest poprostu szybszy silnik ma mniejsze opory lepkość jest stabilniejsza 10W40 to shit do naszych silników ...

Zalej olej z ..W60 im wyższa liczba po ,,W" tym lepsze własciwosci smarne przy normalnej temperaturze silnika czyli ok 100stopni.
Cyfra przed ,,W" ma tylko znaczenie w zimę.
Co do uślizgu kół to mi też 4 się ślizgają ma piasku :D
Może masz koła węższe i o mniejszej średnicy i szybciej osiągasz większą prędkość.
Jakie masz ciśnienie sprężania?


W - jak Winter czyli zima ,ale czy to oznacza ,że na lato zalejesz 15W a na zimę 0W ?
10W40 to gęsta zupa która wg. katalogów to najgorsza opcja z możliwych do naszych silników...

Jak Ci się ślizgają na piasku to szacun 8-)
Koła mam standardowe jak w S8 D2 pre lift czyli 18" 245/45
Sprężania nie mierzyłem ,brak sprzęcioru ,żeby dojść tak głęboko :mrgreen:

Widzę ,że nie ujadę z Wami :-P Nikt mi w tym momencie nie pomoże ,to tak jakbym napisał " mogę to robić bardzo długo ,dlaczego ? " WY : To pokaż jak to długo robisz :D
_________________
32 tonowa muzyka 8 cylindrowego silnika zwiastuje ziemi gniew Boży .......
 
 
Pszendza 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Przemek
Jeżdzę: A8/S8
Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 167
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2013-10-13, 19:11   

poświęć 10 minut nakręć film jak auto jedzie. jeśli faktycznie jest to taka rakieta to zainwestuj pojedź na hamownię z wykresem i potwierdzeniem mocy auto będzie więcej warte.

chcesz wiedzieć czy masz ostre wałki, odkręć dekle i sprawdź czy mają jakieś sygnatury.
_________________
A8- nie dla idiotów !!
 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4800
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2013-10-13, 19:41   

Apophis napisał/a:
Konie sie rozbiegają jak ktos nie dba i ze skrzynią tak samo-czasem trza cos wymienić jak sie zuzyje np.olej i będzie zawsze dobrz
-matko a ten znowu swoje
napisze ci tak po dotarciu ma już odpowiednią moc a potem to jak człowiek czym starszy
tym słabszy takie jest życie i te leki tylko łagodzą powolną śmierć
która i tak nadejdzie :-D
 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2013-10-13, 19:45   

batmanS8 napisał/a:
Widzę ,że nie ujadę z Wami :-P Nikt mi w tym momencie nie pomoże

A co tu pomagać, cieszyć się dynamiką auta i tyle. Mam wrażenie ze dla Ciebie to problem, a inni po prostu by tak chcieli.
A swoją drogą filmik byś wrzucił i utarł nam gęby :-P ale Tobie ciężko to zrobić,ale psioczyć na nas Ci łatwo.
 
 
pb41ns 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: przemek
Jeżdzę: a8, a3 8l
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 1563
Skąd: osiek kuj-pomor
Wysłany: 2013-10-13, 19:52   

no właśnie, przetrzyj wkońcu oczy niedowiarkom :roll:
_________________
Doceniaj co masz..., walcz o co pragniesz....
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-13, 21:12   

pepi napisał/a:
napisze ci tak po dotarciu ma już odpowiednią moc a potem to jak człowiek czym starszy
tym słabszy takie jest życie i te leki tylko łagodzą powolną śmierć
która i tak nadejdzie :-D

No to może TY bo ja odkad wyjechałem z tuskolandu to z czasem czuje sie coraz lepiej :)
A moje auta z wiekiem sa zwykle sprawniejsze więc nie marudź :)

A tak wracając do tematu to ja tez chce widziec filmiki czy cos tam bo zżera mnie ciekawość :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl części opon

Prywatność.