Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[S8 D4 14 ] Jaka opona zimowa 21 ....(275/35R21) ?  
Autor Wiadomość
Unseen 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 2967
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: A
Jeżdzę: A8 D4 Black Edition 2017
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 111
Skąd: UK
Wysłany: 2018-11-20, 15:29   

Ah, to widze ze podobny problem do mojego, tylko u mnie cena, u Ciebie dostepnosc sama w sobie. Moje opony to tez byl import z Niemiec, z RS6.
_________________
Spalanie Audi S8 D4 2015
Spalanie Audi A8 D4 3.0 TDI 2017
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-20, 19:03   

dice111 napisał/a:
Nie chce mi się nowego tematu zakładać, także sorry za śmietnik, ale.. tam jest aż taka różnica w zacisku między RS6 C6 a S8 4H, że ta R19 nie wlezie ? Czy reguła minimalnych sprawdza się 385 - R18, 390 - R19, 400 - R20 ? Tarcza miejsce na pewno ma, pytanie o zacisk ? Sprawdzałeś może ?

przyznam szczerze, że nie sprawdzałem... nie mam 19" pod ręką ale dla potomnych jak się pojawi 19" to sprawdzę i dam znać
patrząc na tarczę i zacisk to nie widzę by 19" zmieściła się ale tak jak wspomniałem wcześniej - tego nie sprawdzałem osobiście

Unseen napisał/a:
Ah, to widze ze podobny problem do mojego, tylko u mnie cena, u Ciebie dostepnosc sama w sobie. Moje opony to tez byl import z Niemiec, z RS6.

zgadza się... Twój rozmiar (285/30R21) to typowy rozmiar RS6 C7... w D4 dali trochę więcej mięsa dla komfortu
 
 
FachurMirek
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-26, 10:59   

Na rynek EUDM dla S8 4h przewiduje się też 19 z oponą 235/50R19. Dla 20" 265/40, a dla 21" tą samą szerokość ale profil 35. W 19 jest cała masa markowych opon zimowych, dla 20 też, ale niestety 21 cali i zima to już abstrakcja. Ze względu na niepoważne ceny uważam, że dużo lepszym rozwiązaniem jest po prostu ogarnięcie sobie innych felg i poszukanie do nich opon. Odnośnie daty produkcji i panicznym skupianiu się na 2018 roczniku, szkoda nawet komentować - to nie ma znaczenia. Nowa opona to nowa opona.
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-26, 18:13   

FachurMirek napisał/a:
Na rynek EUDM dla S8 4h przewiduje się też 19 z oponą 235/50R19.

Już pomijając czy to wejdzie to szerokość opony 235 dla auta o takiej mocy i masie jest genialnym pomysłem <okok>

FachurMirek napisał/a:
Ze względu na niepoważne ceny uważam, że dużo lepszym rozwiązaniem jest po prostu ogarnięcie sobie innych felg i poszukanie do nich opon.

https://www.youtube.com/watch?v=ApLfbr89ssk

FachurMirek napisał/a:
Odnośnie daty produkcji i panicznym skupianiu się na 2018 roczniku, szkoda nawet komentować - to nie ma znaczenia. Nowa opona to nowa opona.

Wiek gumy nie ma znaczenia - interesujące... <hmm> nowa to nowa nawet jak w lutym 2019 będzie miała 2 lub 3 lata :D
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-26, 19:16   

Cytat:
Wiek gumy nie ma znaczenia - interesujące... nowa to nowa nawet jak w lutym 2019 będzie miała 2 lub 3 lata


U mnie nawet 2 opony są starsze od auta z 2011, ale maja tak wysoki bieżnik ze aż szkoda :)
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2890
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-26, 19:33   

walus30 napisał/a:
Cytat:
Wiek gumy nie ma znaczenia - interesujące... nowa to nowa nawet jak w lutym 2019 będzie miała 2 lub 3 lata


U mnie nawet 2 opony są starsze od auta z 2011, ale maja tak wysoki bieżnik ze aż szkoda :)


ło matko... szkoda... ale czego? ;)
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-26, 19:54   

maciu napisał/a:
walus30 napisał/a:
Cytat:
Wiek gumy nie ma znaczenia - interesujące... nowa to nowa nawet jak w lutym 2019 będzie miała 2 lub 3 lata


U mnie nawet 2 opony są starsze od auta z 2011, ale maja tak wysoki bieżnik ze aż szkoda :)


ło matko... szkoda... ale czego? ;)


szkoda wyrzucić, bo nawet nie są zmurszałe ;) ale chyba będę musiał :)
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2018-11-26, 20:50   

Generalnie zaleca się wymianę opon po 6 latach, opony 2-3 letnie dobrze składowane wciąż uważa się za nowe i są nadal pełnowartościowe. Takie "nowe" gumy można taniej wyrwać w DE, czy CZ właśnie ze względu na ich wiek i jeśli wiesz, że tak czy tak zjedziesz je w przeciągu dalszych 2-3 lat to taki zakup ma sens.
_________________
Black Cars Matters
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-26, 22:20   

dice111 napisał/a:
jeśli wiesz, że tak czy tak zjedziesz je w przeciągu dalszych 2-3 lat to taki zakup ma sens.

dokładnie.... <okok> a jak ktoś przez 3 zimy zrobi może 8-10kkm to nie widzę najmniejszego sensu pchać się w opony z lutego 2017 które w lutym 2019 będą miały 2 lata i przejechane 2-3kkm
dla mnie opona 5lat i out nawet jak ma 7mm bieżnika
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-26, 22:49   

panton napisał/a:
dice111 napisał/a:
jeśli wiesz, że tak czy tak zjedziesz je w przeciągu dalszych 2-3 lat to taki zakup ma sens.

dokładnie.... <okok> a jak ktoś przez 3 zimy zrobi może 8-10kkm to nie widzę najmniejszego sensu pchać się w opony z lutego 2017 które w lutym 2019 będą miały 2 lata i przejechane 2-3kkm
dla mnie opona 5lat i out nawet jak ma 7mm bieżnika


Mam 9 aut i niektóre opony są starsze niż 5 lat ale nigdy nic się nie wydarzyło wiec nie można do wszystkiego podchodzić katalogowo tylko obserwować.
Miałem opony 2 letnie które wyrzucalem wiec zdrowy rozsądek przede wszystkim :)
 
 
FachurMirek
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-27, 08:55   

Cytat:
Już pomijając czy to wejdzie to szerokość opony 235 dla auta o takiej mocy i masie jest genialnym pomysłem <okok>


Jest, tak przewiduje producent.

Przykładowo
Continental ContiWinterContact TS830

Cytat:
FachurMirek napisał/a:
Ze względu na niepoważne ceny uważam, że dużo lepszym rozwiązaniem jest po prostu ogarnięcie sobie innych felg i poszukanie do nich opon.

https://www.youtube.com/watch?v=ApLfbr89ssk


Cena, cena i cena. Prawie 4 klocki za opony, bo ich rozmiar jest niestandardowy? <bezradny>
Nie te czasy by mówić "stać Cię na takie auto to i stać Cię na takie opony".


Cytat:
Wiek gumy nie ma znaczenia - interesujące... <hmm> nowa to nowa nawet jak w lutym 2019 będzie miała 2 lub 3 lata :D


Całość opisał dice111. Z właściwościami gumy po odpowiednim (nawet 3 letnim) składowaniu opony nic się nie dzieje

dice111 dobrze zauważyłeś takie roczniki są o wiele tańsze z jednego powodu: branża oponiarska boryka się z dzisiejszymi klientami i ich wymaganiami - "kupuje nowe opony to chce mieć z tego samego rocznika". W porównaniu do 2 lat wstecz ta świadomość się poprawia ale to nie wyklucza, że na magazynach dalej zalegają równie dobre opony co tegoroczne.
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-27, 12:03   

FachurMirek napisał/a:
Cena, cena i cena. Prawie 4 klocki za opony, bo ich rozmiar jest niestandardowy?
Nie te czasy by mówić "stać Cię na takie auto to i stać Cię na takie opony".

Czasy są takie, że najwyższy pora wywalić to komunistyczne myślenie z Twojego mózgu i pozwolić decydować klientowi o tym w jaki sposób i na co ma wydać swoje $$$$. ;)

FachurMirek napisał/a:
Całość opisał dice111. Z właściwościami gumy po odpowiednim (nawet 3 letnim) składowaniu opony nic się nie dzieje

Możesz sobie kupować takie leżaki 3 letnie w cenie nowych z produkcji drugiej połowy 2018 roku. Nikt Ci tego nie zabrania.
Identycznie z innymi produktami jak akumulator - ktoś zabrania Ci kupować takiego leżaka 2-3 letniego w cenie tego wyprodukowanego 6 miesięcy temu? Przecież to nowy aku (?)

FachurMirek napisał/a:
dice111 dobrze zauważyłeś takie roczniki są o wiele tańsze z jednego powodu: branża oponiarska boryka się z dzisiejszymi klientami i ich wymaganiami - "kupuje nowe opony to chce mieć z tego samego rocznika". W porównaniu do 2 lat wstecz ta świadomość się poprawia ale to nie wyklucza, że na magazynach dalej zalegają równie dobre opony co tegoroczne.

I tutaj jest sedno dyskusji. Wzrosła świadomość społeczna i ludzie kupując nowy produkt chcą mieć nowy czyli wyprodukowany tego samego roku a nie leżaki magazynowe, które kupujesz w DE czy innych krajach w cenie z porządnym rabatem a później wciskasz to po cenie tych wyprodukowanych z tego samego roku. (przykład opony Dunkop, które bierzecie wszyscy z PL od jednego dostawcy w DE i bierzecie z DOT 2017 lub 2016 z odpowiednim rabatem) a później wciskacie to w PL w cenie takiej którą mam w DE z DOT 2018, fakturą i DHL-em gratis.
Rozumiem mechanizm Twojego biznesu i nic do niego nie mam ale nie wymagaj ode mnie bym łykał te historyjki, które sprzedajesz razem z tymi leżakami. :)
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2018-11-27, 12:09   

panton napisał/a:
FachurMirek napisał/a:
dice111 dobrze zauważyłeś takie roczniki są o wiele tańsze z jednego powodu: branża oponiarska boryka się z dzisiejszymi klientami i ich wymaganiami - "kupuje nowe opony to chce mieć z tego samego rocznika". W porównaniu do 2 lat wstecz ta świadomość się poprawia ale to nie wyklucza, że na magazynach dalej zalegają równie dobre opony co tegoroczne.

I tutaj jest sedno dyskusji. Wzrosła świadomość społeczna i ludzie kupując nowy produkt chcą mieć nowy czyli wyprodukowany tego samego roku a nie leżaki magazynowe, które kupujesz w DE czy innych krajach w cenie z porządnym rabatem a później wciskasz to po cenie tych wyprodukowanych z tego samego roku. (przykład opony Dunkop, które bierzecie wszyscy z PL od jednego dostawcy w DE i bierzecie z DOT 2017 lub 2016 z odpowiednim rabatem) a później wciskacie to w PL w cenie takiej którą mam w DE z DOT 2018, fakturą i DHL-em gratis.
Rozumiem mechanizm Twojego biznesu i nic do niego nie mam ale nie wymagaj ode mnie bym łykał te historyjki, które sprzedajesz razem z tymi leżakami w cenie nowych (DOT2018).

To jest właśnie ten problem, gdyby te "starsze" gumy były sprzedawane również taniej w PL, a nie po takich samych cenach jak "nowe" (stare/nowe, rozumiem jako nowe z różnego rocznika) to kupowałbym w PL, a tak.. jak na razie nie jestem w stanie uzyskać takiej ceny, dlatego kupuje gdzie indziej.
_________________
Black Cars Matters
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-27, 13:21   

panton napisał/a:
którą mam w DE z DOT 2018, fakturą i DHL-em gratis.


podeślesz jakiś link, bo też coś szukam
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-27, 13:34   

walus30, https://www.ebay.de/b/Aut...ksid=m570.l1313
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.