Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[S8 D4 14 ] Jaka opona zimowa 21 ....(275/35R21) ?  
Autor Wiadomość
FachurMirek
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-27, 13:51   

eh... panton jesteś bardzo mocno spaczony, raczej nie przeze mnie, bo widzę, że bardzo dużo wiesz o branży oponiarskiej (może więcej ode mnie <boisie> ), o samych oponach to pozwolę sobie w sposób łopatologiczny trochę sprostować Twoją wypowiedź

Po 1. Na oponach niestandardowych i drogich jest największa marża dla sklepów (czyt. Najwięcej zarabia na tym mój biznes. Chcesz to kupuj <brawo> )

Po 2. W większości przypadków, opony sprzedawane w Polsce nie są kupowane na "outletach" DE tylko brane są bezpośrednio od producentów. (czyt. kanał dystrybucji wygląda tak Producent (świat) > Hurtownik (Polska np. Handlopex) > Detalista (np. Kuźnia Opon <chura> ) > Nabywca końcowy.

Po 3. Rabaty na opony ze starym dotem po prostu się daje, żeby to nie leżało na magazynach. Nie rozumiesz chyba skali problemu. Obiecałem łopatologicznie tłumaczenie więc proszę:
1. Hurtownia bierze od producenta 1000 kompletów opon z aktualnym dotem
2. W sezonie sprzedadzą się tylko 500 kompletów
3. Mamy w takim wypadku w magazynie 2 tysiące opon ze starym dotem
4. 2 tysiące opon to miejsce w magazynie.
5. Postaw się na miejscu hurtowni, co z tym zrobisz?


To jest tylko i wyłącznie wąski przykład
Taki handlopex ma w magazynie ponad 1mln opon i co rok wychodzą nowe doty.

Po 4. Jeśli masz ze mną jakiś problem lub się nie zgadzasz to zapraszam na PW. Możemy załatwić to jak dorośli ludzie. Obgadamy temat, poszukamy odpowiedzi na nasze teorie u źródeł i wspólnie możemy coś z tej dyskusji pozytywnego wynieść. Nie bądźmy jak dzieci w piaskownicy.
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-27, 14:09   

uuu zaraz się zacznie... idę zrobić popcorn... ;)
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-27, 14:24   

FachurMirek napisał/a:
Po 1. Na oponach niestandardowych i drogich jest największa marża dla sklepów (czyt. Najwięcej zarabia na tym mój biznes. Chcesz to kupuj )

by zarobić to trzeba sprzedać.... a sprzedaży nie było bo nie było produktu, którym klient był zainteresowany

FachurMirek napisał/a:
Po 2. W większości przypadków, opony sprzedawane w Polsce nie są kupowane na "outletach" DE tylko brane są bezpośrednio od producentów. (czyt. kanał dystrybucji wygląda tak Producent (świat) > Hurtownik (Polska np. Handlopex) > Detalista (np. Kuźnia Opon ) > Nabywca końcowy.

ja nie piszę o większości przypadków tylko o konkretnej oponie w konkretnym rozmiarze i z konkretnym DOT


FachurMirek napisał/a:
Po 3. Rabaty na opony ze starym dotem po prostu się daje, żeby to nie leżało na magazynach. Nie rozumiesz chyba skali problemu. Obiecałem łopatologicznie tłumaczenie więc proszę:

skala problemu jest taka, że nigdzie w PL nie mogłem znaleźć opony Dunlop SP WINTER SPORT 3D 275/35 R21 103 W z DOT 2018
mało tego - nikt nie był mi w stanie zagwarantować, że jak zamówię to będzie DOT 2018 ponieważ opony Dunlop wszyscy biorą z jednej hurtowni w DE a tam nie są w stanie na magazynie zweryfikować jaki będzie DOT... więc to co zostanie wysłane do PL dostaną... i może być 2018 ale może być również 2017

FachurMirek napisał/a:
Po 4. Jeśli masz ze mną jakiś problem lub się nie zgadzasz to zapraszam na PW. Możemy załatwić to jak dorośli ludzie. Obgadamy temat, poszukamy odpowiedzi na nasze teorie u źródeł i wspólnie możemy coś z tej dyskusji pozytywnego wynieść. Nie bądźmy jak dzieci w piaskownicy.

ja do Ciebie nic nie mam... mam do Twojego podejścia, które zaprezentowałeś w a dużym skrócie było takie: przychodzisz do piekarni i mówisz "poproszę rogala" a Pani zamiast powiedzieć Ci, że rogale się skończyły to Ci odpowiada - "proszę Pana rogale są niezdrowe mamy pyszną bagietkę... bagietka jest tańsza i zdrowsza... nie widzę sensu przepłacać za rogala... w dzisiejszych czasach nawet bogaci ludzie liczą pieniądze..... przecież bagietką też można się najeść..."
Wyzbądź się takiego podejścia. ;)

[ Dodano: 2018-11-27, 14:26 ]
maciu napisał/a:
uuu zaraz się zacznie... idę zrobić popcorn... ;)

zrób tej kukurydzy więcej :D
 
 
FachurMirek
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-27, 14:41   

Cytat:
skala problemu jest taka, że nigdzie w PL nie mogłem znaleźć opony Dunlop SP WINTER SPORT 3D 275/35 R21 103 W z DOT 2018
mało tego - nikt nie był mi w stanie zagwarantować, że jak zamówię to będzie DOT 2018 ponieważ opony Dunlop wszyscy biorą z jednej hurtowni w DE a tam nie są w stanie na magazynie zweryfikować jaki będzie DOT... więc to co zostanie wysłane do PL dostaną... i może być 2018 ale może być również 2017


Dunlop był/jest produkowany w Polsce, w DE, a nawet w chinach się zdarzały. Dębica, Dunlop to marki koncernu Goodyeara. Twoja opona faktycznie jest dość specyficzna, a z dostępnością tego modelu w PL jest problem. Nie szukałeś alternatywy?

Cytat:
ja do Ciebie nic nie mam... mam do Twojego podejścia, które zaprezentowałeś w a dużym skrócie było takie: przychodzisz do piekarni i mówisz "poproszę rogala" a Pani zamiast powiedzieć Ci, że rogale się skończyły to Ci odpowiada - "proszę Pana rogale są niezdrowe mamy pyszną bagietkę... bagietka jest tańsza i zdrowsza... nie widzę sensu przepłacać za rogala... w dzisiejszych czasach nawet bogaci ludzie liczą pieniądze..... przecież bagietką też można się najeść..."


W rolę ekspedientki się nie pcham. Trochę wiedzy o oponach mam i chcę się nią z Wami podzielić ;)
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5071
Skąd: Těšin
Wysłany: 2018-11-27, 14:45   

FachurMirek napisał/a:
Rabaty na opony ze starym dotem po prostu się daje, żeby to nie leżało na magazynach.

Ale gdzie się daje ? Bo chyba nie w PL. Pomijam fakt, że modele o których rozmawialiśmy na PW z DOT2018 mam taniej z CZ niż w PL leżaki, co więcej Wasze "konkurencyjne" ceny na wybrane przeze mnie modele były wyższe nawet niż z oponeo.
O to ciągle chodzi, bo mi osobiście nie przeszkadza jeździć na 3 letniej gumie, ale chcę ją mieć taniej niż produkt z DOT2018, a tak nie jest, w PL w większości przypadków dostaniesz to co aktualnie jest w tej samej cenie niezależnie od rocznika.
_________________
Black Cars Matters
 
 
FachurMirek
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-27, 15:08   

dice111 napisał/a:
FachurMirek napisał/a:
Rabaty na opony ze starym dotem po prostu się daje, żeby to nie leżało na magazynach.

Ale gdzie się daje ? Bo chyba nie w PL. Pomijam fakt, że modele o których rozmawialiśmy na PW z DOT2018 mam taniej z CZ niż w PL leżaki, co więcej Wasze "konkurencyjne" ceny na wybrane przeze mnie modele były wyższe nawet niż z oponeo.
O to ciągle chodzi, bo mi osobiście nie przeszkadza jeździć na 3 letniej gumie, ale chcę ją mieć taniej niż produkt z DOT2018, a tak nie jest, w PL w większości przypadków dostaniesz to co aktualnie jest w tej samej cenie niezależnie od rocznika.


Walki cenowej w tej branży nikt nie robi i żaden sklep nie jest w stanie zrobić na wszystkie produkty najniższej oferty. Jest to po prostu nie możliwe, a oponki o które pytałeś sprawdziłem i z tego co widzę to z rabatem jaki udało mi się załatwić dla Ciebie wychodziły minimalnie taniej niż na oponeo o którym wspomniałeś

Wybaczcie ale ja nie jestem Waszym osobistym forumowym akwizytorem i co niektóre osoby mnie chyba z kimś pomyliły.
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-27, 17:16   

FachurMirek napisał/a:
Twoja opona faktycznie jest dość specyficzna, a z dostępnością tego modelu w PL jest problem.

kolego o czym Ty piszesz? <boisie> ta opona jest do każdej D4 jeżeli koło mamy w rozmiarze 21"... model produkowany od 2009 r.
identyczny rozmiar jest na inne marki jak Porsche

FachurMirek napisał/a:
Nie szukałeś alternatywy?

szukałem i podałem w pierwszym poście jakie są opcje na 21" w tym rozmiarze ale interesuje mnie ten model opony Dunlop

FachurMirek napisał/a:
Wybaczcie ale ja nie jestem Waszym osobistym forumowym akwizytorem i co niektóre osoby mnie chyba z kimś pomyliły.

handlujesz oponami.... <hmm> więc o co kaman (?) <hmm>
Masz takie podejście do tematu jakie masz - trudno <bezradny> ....a przydałby się na forum taki drugi Michał (Wruszak) w temacie opon z jego podejściem i mentalnością do biznesu.
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-27, 21:53   

FachurMirek napisał/a:

Wybaczcie ale ja nie jestem Waszym osobistym forumowym akwizytorem i co niektóre osoby mnie chyba z kimś pomyliły.


ale zarejestrowałeś się na forum nie po to żeby pisać o samochodach, tylko po to żeby sprzedać opony. więc coś z tego "akwizytora" chyba jest ? jeżeli się pomyliłem i faktycznie jesteś fanem i właścicielem A8 D4 w manualu to przepraszam <bezradny>

FachurMirek napisał/a:
z rabatem jaki udało mi się załatwić dla Ciebie wychodziły minimalnie taniej niż na oponeo


oponeo akurat należy do jednych z droższych sklepów i jest szczególnie atrakcyjne dla tych, którzy nie chcą szukać i zadać sobie chociaż minimalnie trudu w poszukiwaniach. Bo tam jest prawie wszystko no i dostawa gratis. a ceny bardzo wysokie.
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-27, 22:28   

walus30 napisał/a:
FachurMirek napisał/a:

Wybaczcie ale ja nie jestem Waszym osobistym forumowym akwizytorem i co niektóre osoby mnie chyba z kimś pomyliły.


ale zarejestrowałeś się na forum nie po to żeby pisać o samochodach, tylko po to żeby sprzedać opony. więc coś z tego "akwizytora" chyba jest ? jeżeli się pomyliłem i faktycznie jesteś fanem i właścicielem A8 D4 w manualu to przepraszam <bezradny>


no, nasprzedaje się tutaj opon na kopy.... już to widzę

walus30 napisał/a:


FachurMirek napisał/a:
z rabatem jaki udało mi się załatwić dla Ciebie wychodziły minimalnie taniej niż na oponeo


oponeo akurat należy do jednych z droższych sklepów i jest szczególnie atrakcyjne dla tych, którzy nie chcą szukać i zadać sobie chociaż minimalnie trudu w poszukiwaniach. Bo tam jest prawie wszystko no i dostawa gratis. a ceny bardzo wysokie.


może faktycznie słabo szukałem... znajdź mi proszę tanie
Nokian WR A4 275/35 R20 102 W XL
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-27, 22:57   

maciu napisał/a:
może faktycznie słabo szukałem... znajdź mi proszę tanie
Nokian WR A4 275/35 R20 102 W XL


Ty stary żartujesz ?? :) przez 3 min na głupim ceneo znalazłem tańsze o kilkadziesiąt złotych sztuka, bo nie mam więcej czasu. Powiem Ci ze moje Goodyear F1 kupiłem w stosunku do oponeo o 120 -140zł taniej sztuka
Trzeba tylko szukać i nawet tak jak kolega wyżej pisał czasem w DE kupisz taniej .
Jak będę miał chwile to Ci poszukam
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-27, 23:01   

walus30 napisał/a:
maciu napisał/a:
może faktycznie słabo szukałem... znajdź mi proszę tanie
Nokian WR A4 275/35 R20 102 W XL


Ty stary żartujesz ?? :) przez 3 min na głupim ceneo znalazłem tańsze o kilkadziesiąt złotych sztuka, bo nie mam więcej czasu. Powiem Ci ze moje Goodyear F1 kupiłem w stosunku do oponeo o 120 -140zł taniej sztuka
Trzeba tylko szukać i nawet tak jak kolega wyżej pisał czasem w DE kupisz taniej .
Jak będę miał chwile to Ci poszukam


no przecież juz znalazłeś to wklej mi linka...
no i nie wiesz ile ja za nie dałem więc skąd wiesz że taniej ;)
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-28, 06:56   

maciu napisał/a:
walus30 napisał/a:
maciu napisał/a:
może faktycznie słabo szukałem... znajdź mi proszę tanie
Nokian WR A4 275/35 R20 102 W XL


Ty stary żartujesz ?? :) przez 3 min na głupim ceneo znalazłem tańsze o kilkadziesiąt złotych sztuka, bo nie mam więcej czasu. Powiem Ci ze moje Goodyear F1 kupiłem w stosunku do oponeo o 120 -140zł taniej sztuka
Trzeba tylko szukać i nawet tak jak kolega wyżej pisał czasem w DE kupisz taniej .
Jak będę miał chwile to Ci poszukam




no przecież juz znalazłeś to wklej mi linka...
no i nie wiesz ile ja za nie dałem więc skąd wiesz że taniej ;)


aktualnie na oponeo 1022,ponizej inne

https://www.sklepopon.com...n=ceneo_regular

https://opony.strefakierowcy.pl/opona/nokian_wr_a4_36379.html

To jest AKTUALNY stan i nie odnoś tego do swojej ceny zakupu, bo to nie jest porównanie. Nie wiem kiedy kupowałeś pokazuje Ci jedynie ogólną tendencję i jeżeli kupowałeś np. we wrześniu do wtedy też trzeba było odnieść się do innych sklepów.
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-28, 08:24   

tydzień temu za 980

czy to najdroższy sklep... nie wiem nie wydaje takich opinii jak ty na podstawie jednego
zakupu ale wiem że w danej chwili tam miałem absolutnie najlepsze warunki łącznie
z umówieniem gwarantowanego terminu w warsztacie koło mnie na 2 dni naprzód
i dostawą praktycznie na drugi dzień w cenie
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-28, 09:40   

Wracają na chwilkę do tematu dyskusji... ;)

FachurMirek, Pirelli SOTTOZERO SERIE III 275/35 R21 103 W XL RO1
oczywiście DOT 2018 i opona musi mieć homologację RO1 (homologacja Audi do modeli serii R i S)
cena i termin dostawy ;)
 
 
FachurMirek
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-28, 10:13   

panton napisał/a:
Wracają na chwilkę do tematu dyskusji... ;)

FachurMirek, Pirelli SOTTOZERO SERIE III 275/35 R21 103 W XL RO1
oczywiście DOT 2018 i opona musi mieć homologację RO1 (homologacja Audi do modeli serii R i S)
cena i termin dostawy ;)


Pytania ofertowe musisz kierować bezpośrednio do działu obsługi klienta.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.